Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 06. septembril

OPOLUKORD 06092023

Ukraina kaitsevägi jätkab pealetungioperatsiooni läbiviimist Bahmuti ja Melitopoli suunal. Roboti-Novoprakopivka suunal on õnnestunud kinnistuda vabastatud piirkondades. Bakhmuti suunal jätkab UA kaitsevägi pealetungi Bahmutist lõuna pool. Vaenlane kannab olulisi kaotusi isikkoosseisu, relvastuse ja varustuse osas. Verbovest läänes on UA Venemaa kaitsevõrgustiku esimese liini sõidukitevastasest kaitsest kaugemale jõudnud ja sisenenud liini taha kaevikutesse. UA on teinud väikseid edusamme ka Robotyne’ist lõuna pool.

Image

Ukraina kaitsejõud tõrjuvad Vene vägede pealetungi Avdiívski ja Marinka suundades. Samuti viis vastane Lymani ja Bahmuti suundades ebaõnnestunud ründetegevusi Novoêgorívka piirkonnas ja Klíšievkast põhja pool.

Syrsky. Russistid valmistuvad pealetungiks Kupyanski-Lymani suunal. Valmistatakse ette rünnaksalku ja viivad 25. armee üksused rindejoonele. Okupandid tahavad haarata ida initsiatiivi ja jõuda Donetski ja Luganski oblasti piiridesse.

Öösel vastu 6. septembrit andis vaenlane Ukrainale löögi kettide ja droonidega. Kokku registreeriti 33 vaenlase õhusihtmärki sealhulgas:

 • 7 H-101/H-555/H-55 raketti, mis lasti välja 9 Tu-95ms strateegiliselt pommitajatelt Engelsi ringkonnast;
 • 1 ballistiline rakett Iskander-M;
 • 25 “Shahed-136/131” drooni kagu- ja lõunasuunast (Primorsko-Ahtarsk, Chauda).

Ukraina õhutõrjejõud ja vahendid hävitasid 23 õhusihtmärki:

 • 7 tiibraketti H-101/H-555/H-55;
 • 1 ballistiline rakett Iskander-M;
 • 15 “Shahed-136/131” drooni.

Viimase 24 tunni jooksul on UA õhuvägi korraldanud kuni 10 õhulööki objektidele ja positsioonidele.

___________________________________________________________________

 • UA kaitseväelane Konstantin Denisov rääkis okupantide maa-aluste tunnelite võrgust. Lahingud algavad otse kaevikutest. Zaporižži piirkonnas on okupandid hästi tugevdanud mitte ainult esimest, vaid ka teist ja kolmandat kaitseliini. Nad ehitasid mõnes kohas maa-aluseid tunneleid positsioonide vahel varjatud liikumiseks. Venelaste esimese kaitseliini läbimurde ajal positsioonidele sisenedes puhastame need küll ära ja justkui maa alt väljuvad Vene eriüksused ja kaevikutes algavad tulevahetused. Oleme seda varem näinud. Vaenlane kasutab meie varustuse ründamiseks väga aktiivselt lennundust ja tulistab juhitavaid rakette. Sellistes tingimustes on väga raske töötada. Ukraina kaitsjad kasutavad vaenlase meie maalt välja tõrjumiseks ebastandardseid lahendusi.
 • Sõjaväeekspert, reservkolonel, Petro Черник. Külma ja vihmaste ilmade saabudes jätkab Ukraina armee raketirünnakuid Venemaa okupatsiooniarmee oluliste logistiliste objektide pihta, kuid pealetungioperatsioonid võivad “külmuda”. Sellistes tingimustes muutub rasketehnika, eriti tankide liikumine võimatuks. Sügavate logistiliste löökide alustamise võimalus ei muutu võrreldes eelmise aastaga. Vaenlane kaevus sisse. Seetõttu saaksime peale tungida ainult rasketehnika kasutamisel.
 • Euroopa Pravda väljaande teatel saabus Kiievisse ametlikule visiidile USA välisminister Anthony Blinken. Meedia oli Blinkeni Ukraina-visiidi võimalusest mitteametlikult teada saanud päev varem, kuid USA välisministeerium keeldus seda infot kommenteerimast. Muid üksikasju pole veel avaldatud. 6. septembri öösel allutas Venemaa Ukraina linnad, sealhulgas Ukraina pealinna, taas massilisele rakettide ja droonide tulistamisele. Õhurünnaku hoiatus anti paar tundi enne Blinkeni saabumist.
 • Roman Svitan käsitles 6. septembri uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Venemaal on Krimmi sillaga suuri probleeme;
  – droonid ründasid Vladimir Putini elukohta;
  – ootamatud muutused rindel.
 • Päev varem ütles Dmitri Medvedev, et alates 1. jaanuarist on Vene vägedesse lepingu alusel vastu võetud umbes 280 000 inimest. Nad ei kavatse sellega peatuda, vaid ka üldmobilisatsiooni sisse viia. KGB ja Vene Föderatsiooni välisluure teenistuse endine töötaja Sergei Žirnov kommenteeris YouTube’i kanali 24 voogedastuse ajal Šoigu dekreedi usaldusväärsust Venemaal uue mobilisatsioonilaine kohta.
 • Berezovets viimastest uudistest

 

 

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 343 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 6, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *