Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 08. septembril

OPOLUKORD 08092023

Märkimisväärseid muudatusi operatiivolukorras ei ole registreeritud. Russistid jätkavad rünnakuid Idarindel eesmärgiga jõuda Luganski ja Donetski oblasti halduspiiridele. Ukraina pressib peale lõunarindel.

Ukraina kaitsevägi jätkab pealetungioperatsiooni läbiviimist Bahmuti ja Melitopoli suunal. Ukraina sõdurid saavutasid edu Robotinost lõunas ja Bahmuti linnast lõuna pool. Vastane sooritas ebaõnnestunud rünnakuid Keraamika, Avdiivka, Marinka, Krasnogorivka piirkonnas ja Donetski oblasti lõunaosas. Samuti jätkas Ukraina kaitsevägi Idarindel Venemaa vägede rünnakute tõrjumist Kupianski, Lymani ja Bahmuti suundades. Siin ebaõnnestusid vastase rünnakud Synkivka, Novoêgorívka, Oríkhovo-Vasilívka, Klishyivka ja Andriyivka piirkondades.

Luganski oblastis, Kupjansi suunal tõrjus UA vaenlase rünnakud Synkivka ümbruses ja Lymani suunal Novojehorivka (Luganski oblast) ümbruses.  Eile ründas vaenlane 5 tankiga. Esimene tank pöördus enne Kovalivkat ja taganes. 5 tankist jõudsid rünnakuni 2.

Donetski oblastis, Bahmuti suunal, tõrjus UA vastase rünnakud Orihovo-Vasylivka, Klištšiivka ja Andriivka () ümbruses. Avdiivka suunal tõrjuti rünnakud Keramiki ja Avdiivka piirkonnas. Marinka suunal Marinka ja Novomõhhailivka ümbruses. Šahtarsi suunal tõrjus UA vaenlase rünnakud Pretšõstivkast lõuna pool.

Ukraina relvajõud liikusid Opõtnõi lähedal edasi ja lähenesid Donetski lennujaamale. Viimastel päevadel on vabanenud ligikaudu 2,4 km². Intensiivne töö on kestnud juba üle kahe nädala.

8. septembri öösel ründas vaenlane Odessa piirkonda ründedroonidega “Shahed-136/131” kagu- ja lõunasuunast (Primorsko-Ahtarsk – RF, Chauda neem – TOT, Krimm). Kokku registreeriti 20 drooni Odessa piirkonna suunas. Õhutõrjet hävitas Odessa ja Mõkolaivi oblastis 16 “Shahed-136/131”.

 

 

____________________________________________________________

 • Arreteeriti 2 Vene Föderatsiooni kindralit, kes vastutasid Moskva taeva kaitsmise eest. Kindralmajor Konstantin Ogienko, kes juhtis esimest eriotstarbelist õhutõrjearmeed, ja Dmitri Beljatski, kes juhtis neljandat õhutõrjediviisi.
  • Ogienko üritas müüa riigikaitse maad Moskva eeslinnades, sealhulgas Dolgoprudnõis ja Lobnjas. Need plaaniti ehituseks anda. Maa eest nõudis kindral altkäemaksu 30 miljonit rubla. Esimene 500 tuhande rubla suurune “osamakse” kanti üle Bjaljatski kaudu, kes tabati teolt.
  • Kindralmajor Ogienko on juhtinud esimest õhukaitsearmeed alates 2021. aastast. Ta vastutas õhusihtmärkide tuvastamise ja kõrvaldamise eest. Teda ähvardab 8-15-aastane vanglakaristus. Uurijad ja kaitseministeerium kontrollivad ka teiste armee õhutõrje arvel olevaid maatükke, hinnanguliselt on osa neist juba arendamiseks müüdud.
  • Moskva lähistel asuvate riigikaitse maade vargus on tavaline asi. Endist kaitseministeeriumi varasuhete osakonna juhatajat Dmitri Kurakinit süüdistatakse 181 miljoni rubla saamises kruntide ehituseks ja prügilasse üleandmise eest.
  • Kaitseministeeriumi kaitseministeeriumi kaitseosakonna juhataja asetäitjat Sergei Borodinit süüdistatakse Moskva oblastis asuvatelt sõjaväeüksustelt 45 hektari maa varastamises, sealhulgas Alabino polügoonil.
 • Zelensky: Tutvustasin täna ametlikult Ukraina uut kaitseministrit Rustem Umjerovit.
  Tugev inimene. Süsteemne. Ta tunneb kaitsevaldkonda hästi. Alates täiemahulise sõja esimestest päevadest on ta osalenud läbirääkimistel Ukraina relvade üle. Väga tundlikud läbirääkimised. Tõhus. Samuti peab ta läbirääkimisi meie inimeste vabastamise üle Vene vangistusest. Selles on Rustemil ka Ukraina jaoks olulisi tulemusi. Ta saab kaitseministeeriumi taaskäivitada. Seda on praegu vaja.
 • Pentagon avaldas Ukrainale antava 600 miljoni dollari suuruse sõjalise abipaketi üksikasjad. See lisandub eile kuulutatud 175 milj suurusele paketile. Kuulutatud on veel 190 MRAP soomuki andmist mida pole kummagi paketi nimekirjas. Ehk siis miljard võib täis saada?
  • seadmed Ukraina õhutõrjesüsteemide toetamiseks ja integreerimiseks;
  • Täiendav laskemoon väga liikuvate suurtükiväe raketisüsteemide jaoks (HIMARS);
  • 105 mm suurtükimürsud;
  • elektrooniline sõjapidamine ja elektroonikavastane sõda;
  • laskemoona takistuste kõrvaldamiseks;
  • demineerimisseadmed;
  • Toetus ja varustus koolituseks, hoolduseks.
 • NATO peasekretär kritiseeris riikide esindajaid, kes on Ukraina vasturünnaku tempo ja tõhususe suhtes skeptilised. Ta märkis, et nende ülesanne on aidata sõjaväelasi, kes riskivad iga päev oma eluga, mitte õpetada APU-le lahinguoskusi. “Sa ei saa istuda siin, Brüsselis, NATO või EL-i peakorteris ja öelda, kuidas võidelda. See on nende ülesanne, nad riskivad oma eluga ja meie ainult toetame neid.” Stoltenberg rõhutas, et just Venemaa agressioon kutsub esile pikaleveninud konflikti ning Kremli ambitsioonid on suunatud kõigi varem ajalooliselt sellesse kuulunud riikide kontrolli alla saamiseks. Okupantidel olid kõik eeldused täiemahuliseks sõjaks Ukrainas.
 • USA Kongress kiitis äsja heaks 96 Apache AH-64E ründehelikopteri müügi Poolale. Kopterid müüakse koos radarite ja erinevate rakettidega. Poola kaitseministri sõnul algavad nüüd hinnaläbirääkimised. Eeldatav hind on umbes 10 miljardit USA dollarit.

 • Ukraina droon ründas öösel Venemaal Volgogradi oblastis sõjaväeosa. Info hommikul toimunud tulistamise kohta teatasid Venemaa sotsiaalmeediakanalid. Ukraina relvajõud ründasid esimest korda drooniga Volgogradi oblastit. Meie andmetel oli sihtmärk Horodõštšenko oblastis asuv sõjaväeosa. Kaitseministeeriumi jõud tabasid drooni mitme kilomeetri kaugusel sihtmärgist. Ohvreid ega purustusi ei olnud,” teatab kanal Mash. Rünnaku katset kommenteeris ka piirkonna kuberner Andri Botšarov. “Täna, 7. septembril tabasid Volgogradi oblastis ja neutraliseerisid Venemaa kaitseministeeriumi väed. Ohvreid ei olnud. Ööl vastu 7.-8. septembrit korraldasid Ukraina relvajõud droonide abil järjekordse rünnakuseeria. Plahvatus toimus muu hulgas Moskva eeslinnas ja Doni-äärses Rostovis.“
 • Kurganmašzavod saatis kaitseministeeriumile partii BMP-3, nii uusi kui ka vanu pärast kapitaalremonti. Rostec teatas ka, et igal BMP-3-l peavad olema täiendavad kaitsekomplektid (ADS) – need on võred ja soomustatud ekraanid. Need tarnitakse põhikliendile riigikaitsekorralduse raames eraldi tootena. Ps! Föderaalne julgeolekuteenistus süüdistas 21-aastast Tchita elanikku riigireetmises. Neiu tegi fotosid ja videoid mööda raudteed sõitnud Venemaa sõjatehnika rongidest Ukraina riigipiiriteenistuse jaoks. Süüdistatav saatis Ukraina esindajale ka video konvois liikuvate mobiliseeritutega.

 • Vene kindrali Andrei Mordvitševi intervjuu:
  • Sõda võtab kaua aega. Konkreetsetest kuupäevadest pole mõtet rääkida… Kui me räägime Ida-Euroopast, siis mis me tegema peame – see võtab muidugi kauem aega…
  • Kas UA on lihtsalt üks etapp?   Jah täpselt. See on alles algus.
 • Roman Svitan käsitles 8. septembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – uued ootamatud “popid” Moskvas ja Brjanskis;
  – kuidas Ukraina relvajõud juba lähenevad Krimmi isoleerimise plaanile;
  – mis algab rindel oktoobris.
 • Vestlus Julia Latõninaga suurtest pataljonidest, Blinkeni visiidist, Donbassist, majandusest ja Ukraina valimistest:
  • 00:00 Vaatajate taotlus selgitada Latynina moraalset iseloomu: sanktsioonid Venemaa oligarhide vastu on kahjulikud. Friedmani juhtum. vabandused Ukraina ajakirjanikule Tkachile adresseeritud avalduste pärast;
  • 05:19 Mis juhtus Konstantinovkas? — Ootame infot ametlikust uurimisest;
  • 06:40 “Jumal on alati suurte pataljonide poolel.” Ukraina armee kaitse. Suurte pataljonide juhtimise kunst;
  • 19:50 Asümmeetria põhimõte sõjas: väikeste seadmete kasutamine inimeste poolt suuremahuliste sihtmärkide ründamiseks;
  • 22:20 Putin jäi kõikjale hiljaks: Vene armeel on piiratud reservid ja sõjatehnika, mis võib lähiajal mõjutada tema tegevust;
  • 25:33 Sõjaliste operatsioonide eripära Zaporožje rindel;
  • 27:30 USA välisminister Blinkeni visiit Kiievisse: USA nõuab Ukraina sõja ajal valimiste korraldamist 2024. aastal. Valimiste paratamatus. väline toetus Ukrainale ja vaherahu tarbetus ameeriklastele;
  • 34:30 Äri ja majanduse blokeerimine Ukrainas. Venemaa majanduse probleemid;
  • 38:40 2014. aastal ei õnnestunud Putinil Donetskis, Luganskis ja Odessas Hamasi üles ehitada. Ukraina kindralite otsustusvõimetus;
  • 48:34 Ajalooline kontekst: Venemaa juhtkonna strateegilised operatsioonid Ukraina suunas aastatel 2005–2014, sealhulgas mõju ärile, kultuurile ja juhtimisele;
  • 55:40 Donbassi hind Vene poliitikule Ivanovile aastatel 2007-2008.
 • Okupante hirmutab Berdjanski valimisjaoskonna plahvatused. Eile õhtul kõlas munitsipaallütseumi territooriumil kaks plahvatust. Seal paigutasid okupandid oma pseudovalimiste jaoks ühe “hääletamisjaoskonna”. Need algasid 8. septembril, kuid seda jaam ei avatud kunagi. Väidetavalt on nende plahvatuste taga SBU. Ja okupandid otsustavad hüsteeriliselt, kuidas end turvateenistuse töös uue “vati” eest kaitsta. Heli vahendusel juhendab Zaporižžis asuva Vene Föderatsiooni okupatsiooni siseministeeriumi üks juhte oma alluvaid, kuidas mitte sattuda teise plahvatuse lõksu.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 562. sõjapäeva lõpulTäna on väga tegus päev, palju on rahvusvahelist suhtlust – Ukrainat tuleb maailmas kuulda võtta, sellest tuleb aru saada. Jagatud emotsioonid on alati suurepärane allikas suurema toetuse saamiseks.
  Jalta Euroopa strateegia tippkohtumine – erinevad kohtumised, intervjuud. Kohtumine meie sanktsioonide rühma liikmetega, mis töötavad Andriy Yermaki ja Michael McFauli juhtimisel. Lähituleviku maamärgid. Nüüd näeme partnerite liiga pikka sanktsioonide pausi. Ja Venemaa liiga aktiivsed katsed sanktsioonidest mööda hiilida. Väga oluline on lisada lahendusi vabale maailmale, mis peab ennast kaitsma ja ennast kaitsma. Ja seda enam tuleb vältida igasugust katset kasutada vabaduse vastu võitlemiseks vaba maailma ettevõtteid, vaba maailma tehnoloogiaid, vaba maailma tooteid.
  Täna pidasin olulise ettevalmistava kohtumise seoses rahvusvahelise üritusega, mida me lähitulevikus – tänavu septembris – plaanime. Üksikasjad – veidi hiljem. Valmistame oma sõduritele ette olulist kaitsepaketti.
 • Väidetavalt Abramsid Magdeburgis.

 • ORYX registreeritud vene tehnika kaotused 07. septembril

Image

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 8, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar