Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 09. septembril

OPOLUKORD 09092023

Operatiivolukorras olulisi muutuseid ei ole. Ukraina kaitseväelased jätkavad kaitseoperatsioone idas ja pealetungioperatsioone Ukraina lõunaosas. Ukraina väed jätkasid rünnakuid Bahmuti lõunaosas ja Robotinost lõunas Zaporižžja oblasti lääneosas. Vene väed korraldasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove liini, Bahmuti lähedal ja piki Avdiivka-Donetski linna liini.

Luganski oblast: Kupjanski, Lymanski ja Bahmutski suundades jätkab vastane katseid läbi murda Ukraina relvajõudude kaitsest Synkivka, Novoegorivka, Orikhovo-Vasilivka ja piirkondades. Samuti üritab taastada kontrolli positsioonidele Klišivka, Andriivka ja Kurdjuumivka piirkondades. Kaotuste korvamiseks jätkab vastane reservide kasutamist, moodustades ründerühmi peamiselt vangidest. Kreml jätkab oma ühiskonna soovimatutest liikmetest (vangid) vabanemist! Vaenlane jätkab ründamist Svatove suunas: lahingud Serebrjanski metsamajandis, Synkivka lähedal ja Novoiehorivkas. Novoiehorivka lähedal käib põhilahing kõrgendiku 190,8 nimel. Synkivka lähedal vaenlane ebaõnnestus. Bahmuti suunal jätkub vaenlase väljatõrjumine Klištšiivkas ja Andriivka lähedal. Andriivka lähedal saatis edu Ukraina relvajõudude ja riigipolitseid.

Donetski oblast: Ukraina kaitsjad hoiavad edukalt kaitset Avdiivka ja Maryinka lähedal, kus eilse päeva jooksul tegi vaenlane üle 10 ebaõnnestunud katse meie üksused hõivatud positsioonidelt välja tõrjuda. Lisaks lõppesid kõik vaenlase rünnakud Donetski oblasti Novokalinovjo, Krasnogorivka ja Pretšistivka piirkondades märkimisväärsete kaotustega nii elavjõu kui ka tehnika osas. Operatiivgrupi “Tavria” vastutusalas Avdiivski, Marjinski ja Shakhtarski suundades on UA kaitseväel initsiatiiv. UA jätkab vaenlase survestamist, rünnakuid vaenlase positsioonidele ja meeter-meetri haaval edasi liikumist.

Zaporozje oblast: Melitopoli suunal jätkavad kaitsejõud pealetungioperatsiooni, põhjustades okupatsioonivägedele olulisi elavjõu- ja varustuse kaotusi, sundides vaenlast okupeeritud positsioonidelt taganema. Vaenlane omakorda nihutab selles suunas õhudessantvägede kõige võitlusvõimelisemaid üksusi ja üritab kaotatud positsioone taastada. Robotino piirkonnas tõrjusid UA kaitsejõud üle 10 sellise katse. Novopokrovka lähistel saavutas UA osalise edu. Lahingud Robotino, Novoprokopivka ja Verbove lähedal jätkuvad. Oblastite piiril tõrjus UA vaenlase Opytne põhjaosast tagasi kuid vaenlase suurtükiväe tuli Ukraina relvajõududel asulas kindlustuda ei võimalda. Novodonetske lähedal oli UA’l osaline edu. Okupantidel õnnestus Pryiutne lähedal mets oma kontrolli alla saada. Okupandid üritavad Staromayorskest lääne pool initsiatiivi tagasi saada.

Image

Hersoni oblast: Hersoni suunal jätkavad UA kaitsjad hõivatud positsioonide hoidmist Dnepri vasakul kaldal, korraldavad vasturünnakuid, hävitavad laskemoona hoidlaid ja jätkavad vastase survestamist.

____________________________________________________________________

 • Zelensky õhtul: Täna on väga tegus päev, palju on rahvusvahelist suhtlust – Ukrainat tuleb maailmas kuulda võtta, sellest tuleb aru saada. Jagatud emotsioonid on alati suurepärane allikas suurema toetuse saamiseks. Jalta Euroopa strateegia tippkohtumine – erinevad kohtumised, intervjuud. Kohtumine meie sanktsioonide rühma liikmetega, mis töötavad Andriy Yermaki ja Michael McFauli juhtimisel. Raport selle kohta, mida on juba saavutatud koostöös meie partneritega Venemaa-vastaste sanktsioonide nimel. Lähituleviku maamärgid. Nüüd näeme partnerite liiga pikka sanktsioonide pausi. Ja Venemaa liiga aktiivsed katsed sanktsioonidest mööda hiilida. Väga oluline on lisada lahendusi vabale maailmale, mis peab ennast kaitsma ja ennast kaitsma. Ja seda enam tuleb vältida igasugust katset kasutada vabaduse vastu võitlemiseks vaba maailma ettevõtteid, vaba maailma tehnoloogiaid, vaba maailma tooteid.Täna pidasin olulise ettevalmistava kohtumise seoses rahvusvahelise üritusega, mida me lähitulevikus – tänavu septembris – plaanime. Üksikasjad – veidi hiljem. Valmistame oma sõduritele ette olulist kaitsepaketti.
 • Vene piloodile, kes toob Ukrainasse MiG-31-ga mille pardal on rakett Kinzhal, maksab Ukraina valitsus kogu pere eest 2 miljonit dollarit ja ükskõik millise NATO valitud riigi dokumendid.
 • Alates ulatusliku sissetungi algusest on okupandid kaotanud 43 ründehelikopterit Ka-52 “Alligator”. Mõnede hinnangute kohaselt võib Venemaale olla veel vaid 25 sellist helikopterit. Okupatsiooniväed on sunnitud järjest sagedamini opereerima allesjäänud KA-52, mis tähendab, et kopterite töökindlus väheneb ja need muutuvad kaitseväe jaoks lihtsamaks sihtmärgiks. Ukraina valitsus julgustab Vene pilootide vabatahtlikku ründehelikopterite toimetamist meie territooriumile, pakkudes vastutasuks 500 000 dollarit ja võimalust uueks eluks.
 • Ukraina uus kaitseminister Rustem Umerov ütles oma ametisse kinnitamisel Ukraina ülemraadas, et sõjalised kulutused kasvavad iga päevaga ja meil peab olema võimas strateegia, kuidas riik saab sellises olukorras tegutseda, et võita. Ukraina vajab aastas üle 3 triljoni grivna. Neist 1,6 triljonit grivnat on mõeldud julgeoleku- ja kaitsesektorile. Eelarve tulude pool on vaid 1,4 triljonit grivnat, see tähendab, et võitluse jätkamiseks on vaja veel 1,5 triljonit grivnat (umbes 40 miljardit dollarit). Rohkem kui 1 miljon inimest töötab täna julgeoleku- ja kaitsesektoris, neist üle 800 tuhande Ukraina relvajõududes. Sõja alguses oli see arv 261 tuhat. Umerov ütles, et Ukraina kaitsekulutused kasvasid 2021. aastaga võrreldes 6 korda ja Ukraina relvajõud ligi 10 korda. Kaitse-eelarve moodustab kolmandiku SKT-st, mis on tohutu näitaja iga maailma majanduse jaoks.
 • USA ametnike sõnul on Bideni administratsioon lähedal otsusele saata ATACMS operatiiv-taktikalised raketid Ukrainasse. Raketid on “laual” ja arvatavasti lisatakse Ukrainale tulevasse sõjalise abi paketti kuid lõplikku otsust pole veel tehtud. Võib kuluda veel kuid, enne kui Ukraina raketid kätte saab. Ps! Analoogset infot liikus ka kuid tagasi.https://abcnews.go.com/Politics/us-send-long-range-atacms-missiles-ukraine-time/story?id=103031722
 • Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktor Christopher Wray peab Venemaa “traditsioonilist vastuluureohtu” tõsiseks. Tema hinnangul töötab USA-s palju Vene spioone.
  «Vene luure oht, pean silmas luureohvitsere, on USA-s endiselt liiga suur. Me seisame sellega pidevalt silmitsi ja püüame igal võimalikul viisil blokeerida, ennetada ja häirida,” ütles Wray Washingtoni spioonimuuseumis (tsiteerib The Hill). Tema arvates on FBI viimastel aastatel teinud olulisi edusamme “Vene luureohvitseride” tuvastamisel ja väljasaatmisel.
 • Putleri uus versioon sõja kohta – lääs kutsus Ukrainas konflikti sihilikult esile, et pidurdada Vene Föderatsiooni arengut. 2014. aastal hakkasime mõtlema, et on vaja teha esimesi samme meie tehnoloogilise suveräänsuse tagamiseks. Pahatahtlikud inimesed tekitasid täiendavaid tingimusi meie majanduskasvu piiramiseks ja Venemaa arengu pidurdamiseks. Nad provotseerisid ka selle konflikti Ukrainas.
 • Zaporizje suunal UA ja vene tehnika kaotuste arv 08. septembri 2023 seisuga. 394 UA kaotust vs 403 RU kaotust. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Oxj79cNh5GR27RBwHirHiQ9VMr5A_g7cGZ1B57zu0jk/edit#gid=949695437
 • Roman Svitan käsitles 9. septembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – Budanov tegi kindlaks Venemaa Föderatsiooni sihtmärkide nimekirja;
  – SBU näitas Moskvale droone;
  – Ukraina relvajõud hävitasid Krimmi kaitse.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast:
  • 00:14 opolukord;
  • 16:53 sõjalis-poliitiline olukord;
  • 42:45 milline oli meie Kolchuga radari saatus tehase arestimise ajal 2014. aastal;
  • 46:10 millist funktsiooni täidab personaliülem erinevatel tasanditel;
  • 48:34 kuidas Vene Föderatsioon suutis kõik mineerida;
  • 52:34 miks, kui mürsku tulistatakse, ei plahvata lõhkepea keset tulistamist;
  • 54:42 vangide vahetamisel “kõik kõigi vastu”, kuidas määratakse meie vangistuses olevate sõdurite arv;
  • 56:51 kui palju aega ja vaeva on vaja Tokmaki ja Melitopoli vabastamiseks;
  • 59:36 kas KRDV saab relvi Vene Föderatsioonile üle anda ja kust ta need saab, Hiina roll selles;

 

 

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 492 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 9, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *