Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 10. septembril

OPOLUKORD 10092023

Ukraina kaitsevägi jätkab kaitseoperatsioonide läbiviimist idas ja pealetungioperatsiooni Ukraina lõunaosas.

Vene väed viisid 9. septembril läbi pealetungioperatsioone piki Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini, Donetski-Ida-Zaporižžja oblasti piirialal ja Lääne-Zaporižžjas. Eile õhtul ründasid okupandid Ukrainat 32 Shahed-136/131 tüüpi drooniga, millest 25 hävitas Ukraina õhutõrje. Vene okupantide peamised sihtmärgid olid Kiievi oblastis.

Kupjanski, Lymani ja Bahmuti suundadel üritasid okupandid Berestove, Orikhovo-Vasylivka ja Bohdanivka ümbruses edutult läbi murda Ukraina relvajõudude kaitsest. Klištšiivka ümbruses jätkuvad ägedad võitlused. UA laiendas kontrollitavat ala Bahmutist lõuna pool.

Donetski oblastis, Avdiivka, Mar’inka ja Šahtarske suundadel, hoiab kaitsevägi jätkuvalt initsiatiivi. UA tõrjub vaenlast tagasi, viib läbi rünnakuoperatsioone ja võidavad Ukraina maad meetri kaupa tagasi. Eelkõige tõrjusid Ukraina sõdurid Marinka ümbruses umbes 15 vaenlase rünnakut.

Berdjanski ja Melitopoli suunal jätkab Ukraina kaitsevägi pealetungioperatsiooni, põhjustades okupatsioonivägedele olulisi elavjõu- ja varustuskaotusi, sundides vaenlast oma positsioonidelt taganema. UA on sisenenud Novomajorski põhjaossa. Robotino piirkonnas on UA laiendanud oma kontrolli Novoprokopivka ja Verbove piirkonnas.

Image

Hersoni suunal jätkavad Ukraina kaitsejõud vastutule korraldamist, hävitavad vaenlase depoosid ja annavad lööke vaenlase kaitseliinide taha.

UA väed on vaenlasega kontaktis kolm kilomeetrit Robotinost lõuna pool T-04-08 HWY suunal. Venemaa suurtükituli viitab, et UKR üksused manööverdavad Novoprokopivkast lõunas ja läänes.

Image

_________________________________________________________________

 • Ombudsman Dmytro Lubinets: Ukraina kodanik peab olema ajateenistuskõlbulik või kõlbmatu. Piiratud abikõlblikkusega inimesi ei ole enam. Praeguse seisuga on kontrollitud 75% kohuslastest. Kuu lõpuks on ülesandeks 100% kontrollida. Kui kodanik ei ole tervise tõttu kõlbulik täitma lahinguülesandeid kuulipilduja käes otse rindel ja tal on probleeme selgrooga, võib ta olla staabis või raketivägedes.
 • Budanov: Sõjategevus ühel või teisel viisil jätkub. Külma, niiskuse ja poriga on raskem võidelda. Vasturünnak jätkub. Vasturünnak toimub mitmes suunas. Ukraina kaitsevägi liigub lahinguväljal valitsevast keerulisest olukorrast, eelkõige Vene miinide olulisest kontsentratsioonist ja pidevast liikumisest, veidi aeglasemalt kui nad sooviksid. Ukraina kaitseministeeriumi esindaja Vadõm Skibitski väitnud, et Venemaa on Ukraina ajutiselt okupeeritud aladele koondanud umbes 420 000 sõjaväelast. See hõlmab sissetungijaid, kes asuvad Ukraina Krimmis.
 • USA kindralstaabi esimees Mark Milley: UA relvajõudude pealetungini on jäänud 30-45 päeva enne kui ilm seda segama hakkab. Pärast seda on palju keerulisem manööverdada. Ukraina edeneb väga ühtlases tempos läbi Venemaa rindejoonte. Ütlesin selle sõja alguses, et see tuleb pikk, aeglane, raske ja ohvriterohke ning täpselt nii see ka toimub.
 • Zelensky käskkiri: Tankivägede päeva Ukrainas tähistatakse igal aastal 14. septembril. Eesmärgiga algatada uusi sõjalisi traditsioone ja et pühad ei kattuks vene omadega.

 • Veel eelmisel nädalal kaitsti lennukeid droonide eest auto rehvidega. Nüüd on mingid konstruktsioonid kerkimas.

Image

 • Poola Homaar-K

 • Venemaa on paigutanud enda vallutatud Ukraina aladele, sealhulgas Krimmi, üle 420 000 sõjaväelase. Sellised andmed, nagu teatas agentuur Interfax-Ukraina, avalikustas riigi kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi (GUR) juhataja asetäitja Vadim Jalta Euroopa strateegia (YES) aastakoosolekul Kiievis. Skibitsky. “Siia ei arvestata Vene Föderatsiooni Vene kaardiväge, muid struktuure, eriüksusi ja julgeolekujõude, mis tagavad meie territooriumidel okupatsioonivõimu,” selgitas Skibitsky. Kuigi Venemaal on Ukrainas väga võimas kontingent, kuhu kuulub suur hulk tanke, soomusmasinaid, mitmekordseid raketisüsteeme, aga ka suurtükiväe- ja raketisüsteeme, ei ole ta suutnud oma strateegilist eesmärki saavutada rohkem kui aasta jooksul. poolteist aastat pealetungi algusest. Ukraina täielik okupeerimine, rõhutas luure peadirektoraadi asejuht.
 • Euroopa Komisjon kinnitas Venemaa kodanikele kehtestatud keelu siseneda EL-i riikidesse isiklike nutitelefonide, autode ja kosmeetikavahenditega. Nii seisab Euroopa Komisjoni raportis.
  Märgitakse, et keeld hõlmab autosid ja muid sõidukeid, mis on ette nähtud alla kümne inimese vedamiseks. Pole vahet, kas neid kasutatakse era- või äritranspordiks. Keelatud on ka haagised ja poolhaagised.
  Lisaks on venelastel keelatud kaasas kanda isiklikke esemeid, nagu sülearvuti, nutitelefon, ehted ja isegi šampoon. Nende kaupade importi võib pidada keelatud impordiks.
 • Maljar kiitis CV-90’t. Jalaväe lahingumasinat CV-90 nimetatakse maailma parimaks IFV-ks. Rootsis disainitud ja toodetud selles on kõik, mis ühel kaasaegsel lahingumasinal olema peab ning selle peamiseks eeliseks on meeskonna (kolm inimest) ja dessandi (kuni kaheksa inimest) kaitsmine. Inimeste ohutuse CV-90 sees tagab valtsitud teraslehtedest tugev tugevdatud mitmekihiline soomus. Peal – täiendavad komposiitmaterjalid ja kolmanda kihina saab paigaldada monteeritud soomusmoodulid. See kombinatsioon kaitseb meeskonda ja dessanti kuulide, šrapnellide, miinide detonatsiooni, suurtükitule ja isegi droonirünnakute eest.CV-90 kasutati neid Lymani suunas. Ühes lahingus kattis Rootsi BMP jalaväeüksusi tankitule eest ja seda tabas Vene kamikaze droon “Lancet”. Meeskond ega sees olnud dessant viga ei saanud. Nõukogude BMP-1 või BMP-2’s poleks keegi ellu jäänud, sest soomust neil masinatel tegelikult pole.Rootslasel on tõhusad tankitõrjerelvad ja võimas 40-mm automaatkahur, mis suudab tulistada kuni 3 kilomeetri kaugusele ning maksimaalne laskekaugus on üle 12 kilomeetri. CV-90 kasutab vormel 1 tehnoloogiatega šassiid kus vedrustus ise kohandub pinnaga. See tagab ülikõrge läbitavuse ning roomikutes olevad kummist vahetükid vähendavad oluliselt mürataset liikumise ajal. Ukraina kaitsjad ütlevad, et 200 meetri kaugusel pole CV-90 isegi kuulda. Ukraina ja Rootsi on kokku leppinud CV-90 ühises tootmises. Ja lähim eesmärk on 1000 Rootsi IFVd Ukraina armeele!
 • Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi ülema asetäitja Vadõm Skibitskyi. Venemaa Föderatsioon paigutas Ukraina piiri äärde 46 raketikompleksi Iskander. Just seda kompleksi rünnati eile. Nii ballistilised raketid kui ka Iskanderi tiibraketid. Toimub ennekõike meie riigi tsiviilobjektide metoodiline hävitamine. Skibytski rõhutas, et Venemaa Föderatsioon kasutab aktiivselt lennundust Ukraina vägede vastu, kuid kardab Ukraina võimsat õhutõrjesüsteemi, mis on end tõestanud. Osa tsiviil- ja militaarobjektidele suunatud tiibrakettidest ja muust lahingumoonast hävitatakse meie õhutõrjesüsteemi poolt. Täname oma partnereid uusimate relvade eest, mis meie riigile on antud ja need on tõhusad.
 • Visegrád 24: Poola sõlmis Lockheed Martini ja Raytheoniga lepingu Javelini tankitõrjerelvade tootmiseks Poolas. Relvad on mõeldud nii laieneva Poola armee kui ka liitlasriikide sõjaliste jõudude varustamiseks.
 • Briti luureraport

 • Roman Svitan käsitles 10. septembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – uued plahvatused ajutiselt okupeeritud Krimmis;
  – olukord rindel;
  – vaenlase droonide öine rünnak.
 • Aleksei Arestovitš otseülekandes Vassili Golovanovi kanalil! Räägime sellest, millal saab Ukraina USA-lt kätte saada kauaoodatud ATACMS-raketid, kas Budanovi uus ennustus sõja lõpust täitub ja milline on Ukraina võidu stsenaarium realistlik, mis toimub praegu rindel ja millal algab pöördepunkt ja me vastame ka teie kommentaaridest kõige huvitavamatele küsimustele. Liituge aruteluga!
 • Berezovets viimastest uudistest
 • RU rünnakud löödi tagasi Berestove, Orikhovo-Vasylivka ja Bohdanivka juures. Raske võitlus jätkub Klischiivka teljel.

Image

 • Suurtükitule jälgede järgi tänastelsat fotodel on Ukrainal edu Novoprokopivkast lõuna pool.

Image

Image

 • UA edu Donetski lennujaamast põhja pool tugevates lahingutes. UA teatas, et kontaktis Spartak & Opytne läheduses.

Image

 • Zelensky aadress
  Täna tabasid Vene terroristid Donetski oblastis Chasiv Jari linna lähedal vabatahtlike autot. Otsene tabamus ATGM-ilt. Praeguse seisuga on kindlalt teada, et kanadalane Anthony Ignat suri. Kahjuks suri ilmselt ka hispaanlanna Emma Igual. Minu kaastunne omastele… Veel kaks vabatahtlikku saadeti Dnipro haiglasse. Need on Saksamaa kodanik Mavik Ruben ja Rootsi kodanik Johan Mathias, neile osutatakse vajalikku abi. See venelaste mürsk kinnitab veel kord, kui lähedal on sõda Ukraina vastu kõigile, kes tõeliselt hindavad inimelu ja kes peavad terrori peatamist ja kurjuse võitmist inimkonna ühiseks moraalseks kohustuseks.
  Au kõigile meie sõduritele! Au kogu meie rahvale! Aitäh kõigile maailmas, kes aitavad Ukrainal püsti seista ja elu kaitsta! Võidame kindlasti!

 

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 424 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 10, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *