Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 11. septembril

OPOLUKORD 11092023

Ukraina kaitsevägi jätkab kaitseoperatsioonide läbiviimist idas ja pealetungioperatsiooni Ukraina lõunaosas. Vaenlast hävitades vabastavad nad ajutiselt okupeeritud alad ja kindlustavad uusi positsioone. Ukraina väed jätkasid edasitungit Zaporižžja oblasti lääneosas asuvast Robotynost lõunasse ja 10. septembril edenesid teadaolevalt Bahmuti lähedal.

Vene väed viisid läbi pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ja Lääne-Zaporižžja oblastis ning väidetavalt saavutasid mõnes piirkonnas mõned kaotatud positsioonid tagasi.

Ööl vastu 11 septembrit ründas agressor droonidega “Šahed” Dnipropetrovski ja Zaporižži suundadel.  Esialgsetel andmetel kasutati 9 UAV-d, kuid siis arv suurenes. Hävitatud on umbes 12 drooni. Lisaks ründas vaenlane taktikaliste lennukite ja X-59 rakettidega. Lõplikud tulemused selguvad hiljem.

Idarindel, Bahmuti suunal on kaitseväel osaline edu Klištšiivka (Donetski oblast) ümbruses, tõrjudes vaenlase positsioonidelt välja ja kindlustades uusi positsioone. Okupandid üritasid Orihovo-Vasylivka, Klištšiivka ja Kurdjuumivka (Donetski oblast) ümbruses edutult läbi murda Ukraina relvajõudude kaitsest.

Donetski oblastis, Avdiivka, Marinka ja Šahtarske suundadel on Ukraina kaitseväel initsiatiiv vaenlase tõrjumiseks, rünnakuoperatsioonide läbiviimiseks ja Ukraina vabastamisel. Ukraina kaitsjad hoiavad kaitset Keramiki, Avdiivka, Sjeverne, Marinka ja Rivnopili ümbruses, kus vaenlane tegi umbes 20 ebaõnnestunud katset Ukraina vägesid oma positsioonidelt välja sundida.

Image

Melitopoli suunal jätkab Ukraina kaitsevägi pealetungioperatsiooni, põhjustades okupatsioonivägedele olulisi tööjõu- ja varustuskaotusi ning kindlustades oma positsioone. Noprokopivka ja Robotino suunas reporteeritakse UA kontrollitava ala laienemist lõuna-, kagu- ja edela suundades. Loodan, et ukrainlased ei liiguta ennast „kotti“ vaid puhastavad ja kindlustavad ka „tiivad“!

Hersoni suunal jätkab Ukraina kaitsevägi vastutule korraldamist, varustusladude hävitamist ja edukat rünnakut vaenlase tagalapiirkonnas.

Seoses okupantide suurte kaotustega algab peagi massiline sundmobilisatsioon. See hõlmab nii Venemaad kui ka ajutiselt okupeeritud Ukraina alasid. Erinevatel hinnangutel võib mobiliseeritavate inimeste arv ulatuda 400-700 tuhandeni. Tähelepanuväärne on see, et ka Tšetšeenia Vabariigi elanikke on kavas kutsuda umbes 40 tuhat, keda tõenäoliselt kasutatakse Vene vägede taga “tõkkeüksustena”. Planeeritud mobiliseeritute arv Moskva ja Peterburi elanike hulgas jääb taas minimaalseks. Lihtkodanikud – Venemaa regioonide elanikud – lähevad taas “kahurilihaks”.

_______________________________________________________________

 • Vene mobikud said “uued” T-55 tankid!

https://twitter.com/i/status/1701091197236793638

 • Briti luureraport

Image

 • Poola sammud on väga sihikindlad. Poola on näidanud juba Poola-Korea MLRS ühisarendust „Homar“ – Chunmoo Poola 8×8 veokil „Jelcz“. Kuid sellega asi ei piirdu. Täna on kaitseminister Mariusz Błaszczak Toruńis sõlmimas raamlepingut M142 HIMARS laskeseadmete komponentide hankeks programmi Homar-A. Raamlepingu teemaks on HIMARS laskeseadmete tarnimine 27 Homar-A raketisuurtükiväe patarei vajadusteks, samuti logistika- ja väljaõppepaketid ning tehniline tugi. Vastavalt vastuvõetud ajakavale peaksid tarned algama 2026. aastal. Programmi Homar-A rakendamine eeldab tehnoloogiasiiret, tagades süsteemi maksimaalse „poolastamise“ läbi Poola elementide kasutamise, sealhulgas eelkõige M142 HIMARS elementide integreerimise Jelczi šassii ja Poola integreeritud Topaz juhtimissüsteemiga. Samuti on plaanis soetada raketi tehnoloogia, mida kasutavad HIMARS-süsteemid. Praegu on elluviimisel hanked programmi Homar-A esimese divisjoni tulemooduli tarnimiseks. See allkirjastati 2019. aasta veebruaris ja selle tulemusena saavad Poola relvajõud 18 M142 HIMARSit.https://defence24.pl/sily-zbrojne/umowa-ramowa-na-27-dywizjonow-homar-a
 • Venemaa valitsus teatas eelarvepuudujäägi vähendamisest ja teatas oma uue kolmeaastase finantsplaani koostamisest. Majandusteadlased selgitavad, et Venemaa riigikassa tulude kasvu tagas rubla oluline nõrgenemine. Ja hoiatavad, et 2023. aasta eelarve päästnud devalveerimine tekitab lähiaastatel suuri riske eelarveauku suurendada. Samas näitab valitsuse finantsarvutuste adekvaatsust asjaolu, et Ameerika dollari keskmiseks aastakursiks kavandasid võimud selleks aastaks 68 rubla. Ja vähem kui 71 rubla. 1 dollari eest – järgmiseks aastaks.
 • Hanna Maljar: Idarindel.Võitlused jätkuvad Kupjanski suunas. Kaitsejõud tõrjusid edukalt vaenlase rünnakud Harkivi oblastis Sinkivka piirkonnas. Lymani suunas jätkab vaenlane vägede ümberrühmitamist. Viib läbi edutuid ründetegevusi Harkivi oblasti Berestovi ja Luganski oblasti Novojehorivka – Novoselivske rajoonides. Bahmuti suunas püüab vaenlane meie edasitungi peatada. Selleks üritas ta edutult läbi murda meie kaitsest Donetski oblasti Zaliznianske, Orikhovo-Vasylivka ja Bohdanivka rajoonides.Meie väed omakorda liiguvad edasi ja saavutavad osalist edu Klištšiivka ja Andriivka rajoonides. Nad tõrjuvad vaenlase seal hõivatud positsioonidelt ja kindlustavad end saavutatud piiridel. Viimase nädala jooksul vabanes Bahmuti suunas 2 km2. Bahmuti ümbruses on vabanenud kokku 49 km2.Avdiyivski ja Marynski suunal koondas vaenlane oma peamised jõupingutused pealetungitegevusele eesmärgiga saavutada täielik kontroll Donetski oblasti Maryinka asula ja Avdiyivka asula ümbruse üle. Meie kaitsjad takistavad vaenlast oma plaane ellu viimast. Vaenlane viis läbi edutuid ründetegevusi Donetski oblasti Keramiki, Avdiivka, Maryinka, Novomõhhailivka ja Pretšistivka rajoonides. Rünnaku tulemusel hõivasid kaitseväelased osa Opytnõist ja saavutasid osalise edu Novomayorske rajoonis. Aga olukord on väga muutlik. Võitlus jätkub ja võimalik positsioonide ja olukorra enda vahetus.Lõunarindel:

  Ründav tegevus Melitopoli suunal jätkub. Edu on Robotynist lõuna pool ja Verbovest läänes. Nädala jooksul vabanes Tavria oblastis 4,8 km2 territooriumi (see on lõuna, sealhulgas osa Donetski oblastist). Zaporižži ja Hersoni suunal on vaenlane kaitsepositsioonil. Jätkab Ukraina kaitseväe üksuste ja tsiviilobjektide positsioonide tulistamist Zaporižži, Hersoni ja Mõkolaivi oblastis, kasutades samal ajal aktiivselt Lancet’i droone.

 • Roman Svitan käsitles 11. septembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – olukord Dnepri vasakkaldal;
  – olukord rindel;
  – Recep Erdogani kaval plaan Ukraina sõja taustal.
 • UA väed tõrjusidd rünnaku Rivnopilist lõuna pool, tekitades RU üksustele suuri kaotusi. UA on kontaktis ka Novomaiorske linna põhjaosas.

Image

 • Berezovets viimastest uudistest
 • Oleg Zhdanov:
  • 00:13 opolukord;
   18:43 sõjalis-poliitiline olukord;
   38:33 miks osades piirkondades demonteeritakse kontrollpunkte ja kindlustusi;
   42:05 kuidas läheb materjalide üleandmisega Haagi;
   44:22 kas on seos ATACMSiga ja pealetungi jätkumisega sügis-talvisel perioodil;
   46:18 tankitõrjesüsteemide paigaldamine mereväe droonidele, milline on efektiivsus;
   48:10 kuidas meie sõjaväelased kaitsevad end Vene FAB eest;
   49:33 Automaatsed püssid võivad FVP droone alla tulistada või mitte;
   51:49 kuidas on demarkatsioonijoont tugevdatud vastavalt Minski kokkulepetele;
   53:32 miks me oma põhijõududega ei ründa?
   01:00:34 kuidas lumesadu mõjutab radari ja GPS-navigatsiooni tööd;
   01:01:58 kommentaarid, soovid ja tervitused.

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 11, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar