Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 13. septembril

OPOLUKORD 13092023

Vene väed viisid läbi pealetungioperatsioone 12. septembril Kupjanski-Svatove-Kreminna liinil, Bahmuti lähedal, Avdiivka-Donetski linna liinil, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ja Lääne-Zaporižžjas.

Ööl vastu 13. septembrit 2023 ründasid Vene okupandid Odesat ja Sumõštšõnat 44 “Shahed-136/131” tüüpi UAV-ga kolmest suunast: Primorsko-Ahtarsk, Chauda neem, Kursk. Peamine sihtmärk oli Odessa lõunapiirkonnad, piirkonna sadamataristu. UA hävitas 32 vaenlase ründedrooni “Shahed-136/131”.

Ukraina kaitsevägi jätkab pealetungioperatsioonide läbiviimist Bahmuti ja Melitopoli suunal. Melitopoli suunal on kaitseväel Robotini Zaporižžja oblasti piirkonnas osaline edu. Bakhmuti suunal saavutas UA osalise edu Donetski oblasti Klišivka piirkonnas, põhjustades vaenlasele olulisi elavjõu- ja varustuskaotusi.

Siversky suunal jätkab agressor UA survestamist. Vaenlase väed viivad piirialadel läbi aktiivset õõnestustegevust, et takistada Ukraina vägede üleviimist ohustatud suundadele. Vastane suurendab riigipiiri miiniväljade tihedust Belgorodi oblastis (Venemaa).

Kupjanski, Lymani ja Bahmuti suundadel jätkab vastane katseid murda läbi Ukraina relvajõudude kaitsest Orikhovo-Vasylivka lähedal. Ukraina kaitseväe ründeoperatsioonid olid osaliselt edkad Klištšiivka (Donetski oblast) ümbruses, vaenlane kannab olulisi inim- ja varustuskaotusi.

Donetski suunal, Ukraina kaitsjad hoiavad kaitset Avdiivka ja Marinka lähedal, kus vaenlane tegi 12. septembri päeva jooksul enam kui 20 ebaõnnestunud katset UA üksuseid positsioonidelt välja tõrjuda. Vaenlase rünnakud Novomõhhailivka (Donetski oblast) ümbruses ja Novodarivkast lõuna pool (Zaporižži oblast) lõppesid okupantidele märkimisväärsete kaotustega nii elavjõus kui ka varustuses. Avdiivka, Marinka ja Shakhtarski suundadel hoiavad Ukraina kaitsejõud initsiatiivi, jätkates vaenlase survestamist, rünnakuoperatsioone ja Ukraina vabastamist. Ukraina väed on sisenenud Avdiyivka lähedal asuvasse Opytne külla. Lahingud käivad ja olukord võib päeva jooksul mitu korda muutuda. UA väed tõrjusid Avdiyivka ümbruses 10 vaenlase rünnakut. RU suurtükiväe ja miinipilduja sihtmärgiks olid Novokalynove, Stepove, Avdiyivka, Sjeverne, Tonenke asulad.

Image

Melitopoli suunal jätkab Ukraina kaitsevägi pealetungioperatsiooni, põhjustades okupatsioonivägedele olulisi tööjõu- ja varustuskaotusi, sundides vaenlast oma positsioonidelt taganema. UA’l on Robotino (Zaporižži oblast) ümbruses osaline edu. Ukrainlased puhastavad Surovikini liini kaevikuid läbimurde taga, laiendades aeglaselt puhastatud ala Verbove lähedal.

Image

___________________________________________________________

 • Zelensky õhtune: Täna on mille eest tänada kõiki meie DSHV 95. üksiku brigaadi sõdureid. 3. ründebrigaad – hästi tehtud, poisid! Riigipolitsei ühendatud ründebrigaad “Ljut” – aitäh! Kõik kolm brigaadi paistsid silma lahingutes Bahmuti suunal. Edukad tegevused on olulised. 46. ​​eraldi õhudessant, 47. üksik mehhaniseeritud – aitäh, sõdurid, edasiliikumise eest! 72. eraldi mehhaniseeritud brigaad ja 79. üksik DSHV – aitäh meie positsioonide ülitugeva kaitsmise eest! Ja täna tahaksin eriti ära märkida GUR-i eriüksused, kes täidavad ülesandeid Klištšiivka piirkonnas ja teistes äärmiselt kuumades kohtades. Aitäh, poisid!
 • Robotino piirkonnast ukrainlastele uus trofee – Т-90М “Прорив”

 • Rootsi valitsus annab peagi Rootsi relvajõududele ülesandeks uurida Saab JAS-39 Gripeni hävitajate võimaliku üleandmise tingimusi Ukrainale. Rootsi valitsus soovib muuhulgas teavet selle kohta, kuidas see mõjutab Rootsi kaitsevõimet ja kui kiiresti saavad Rootsi õhujõud kompensatsiooniks uued Gripeni lennukid. Valitsusele on oodata vastuseid novembri alguses. Teatavasti soovib Ukraina 16-18 Gripeni hävitajat. Positiivse üleviimise otsuse korral võtab Ukraina lennu- ja maapealse personali ettevalmistamine aega vähemalt kuus kuud. Praegu on Rootsi õhuväel kasutuses umbes 90 JAS-39C/D lennukit.
 • ORYX registreeritud vene tehnika kaotused 12. septembril.

Image

 • Venemaa kaitseministeeriumi teatel korraldasid Sevastopolile öise löögi Ordžonikidze laevatehases kümme tiibraketti ja kolm mehitamata paati Musta mere laevastiku laevade üksusele. Näidatakse, et õhutõrjejõud tulistasid alla seitse raketti ja Vassili Bõkovi laeva tules hävis kolm mereväe pinnadrooni. Kolm mööda lastud raketti kahjustasid kahte remondis olnud laeva. Vene meedia teatab, et Sevastopoli rünnaku tagajärjel said teadaolevalt tõsiselt kannatada suur dessantlaev “Minsk” ja allveelaev “Rostov-on-Don”.
 • 12. septembril kirjutas Ukraina president Vladimir Zelenski alla dekreedile, millega kontrollitakse kõiki sõjaväearstlike komisjonide (MMC) otsuseid pärast sõja algust, et teha kindlaks varem tehtud otsuste kehtivus ajateenistuskohustuslaste mittesobivuse kohta. Määruse tekstis on kirjas, et sel viisil jõustatakse Riikliku Julgeoleku- ja Kaitsenõukogu 30. augusti otsus “Sõjaväelise tervisekontrolli kohta Ukraina relvajõududes”.
  Nüüd peab valitsuskabinet nädala jooksul looma töörühmad, mis kontrollivad sõjaväesõjalise komisjoni puude tuvastamise ja ajateenistuseks kõlbmatuks tunnistamise otsuste kehtivust. Kui komisjon leiab, et otsus on alusetu, saab ta algatada läbivaatamise, öeldakse määruses.
 • 2022. aasta veebruarist 2023. aasta märtsini ostsid Venemaa lennufirmad sanktsioonidest mööda minnes Boeingu ja Airbusi lennukitele originaalvaruosi kokku 18 miljardi rubla eest, selgus väljaanne “Olulised lood” pärast tolliandmete analüüsi. Suurem osa varuosadest jõudis Venemaa Föderatsiooni Araabia Ühendemiraatide kaudu – üle 9 miljardi rubla, Hiina (5 miljardit) ja Türgit (2 miljardit). Kokku osales tarnetel 150 ettevõtet 26 riigist. Vajalikud varuosad osteti USA-st, Suurbritanniast, Saksamaalt, Tšehhist ja Leedust ning jõudsid Venemaale paralleelimpordiga.
 • Sõja alguse kevadel tehtud videotel oli näha, et Putleri parem käsi ei töötanud korralikult. Praegu levivatel piltidel ja videotes paistab see funktsioneerivat normaalselt.

 • Roman Svitan käsitles 13. septembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – Sevastopolis sai kannatada 2 Putini laeva;
  – Moskva peatorn põleb;
  – läbimurre Ukraina relvajõududes Bahmuti lähedal.
 • Briti luureraport

Image

 • Opolukord Oleg Zhdanov
  • 00:13 opolukord;
  • 20:33 sõjalis-poliitiline olukord;
  • 31:13 miks Venemaa Föderatsioon merd mineerib, kui meil pole laevastikku;
  • 33:44 kas on võimalik miinivälju puhastada kassettlahingumoona abil;
  • 35:19 kuhu kadusid Prantsuse Mistralid?
  • 37:52 miks me ei tee kaevikuroboteid ja kaugtorne;
  • 42:28 kas jätkame soomustransportööri 4E tootmist;
  • 43:56 kas droonid saavad kasutada helilõkse;
  • 45:44 miks on droonide hävitamise efektiivsus vähenenud;
  • 48:36 kuidas sõja lõppu juriidiliselt vormistada;
  • 51:05 miks ei kasutata enesetaputerroristide hävitamiseks helikoptereid;
  • 53:44 saab Venemaa Föderatsiooni piloot, kes möödus Ukraina relvajõudude koosseisus helikopterivõitlusest;
  • 54:57 millised on MLRS-i ja kahurisuurtükiväe eelised;
  • 01:00:37 kui me vabastame Kleschievka, Andreevka, võime võtta Bahmuti;
  • 01:02:23 kommentaarid, soovid ja tervitused.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 13, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar