Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 14. septembril

OPOLUKORD 14092023

Vene väed korraldasid pealetungioperatsioone piki Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini, Donetski-Ida-Zaporižžja oblasti läänepoolsel piirialal ja Zaporižžja oblasti lääneosas, kuid kinnitust ei leidnud. Agressor korraldas ööl vastu 12. septembrit 13. septembrini rea droonilööke Shahed-131/136, mis olid suunatud Sumy ja Odesa oblastile.

Ööl vastu 14. Sept, kell 21.00 kuni 02.30, ründasid Vene sissetungijad Ukrainat mitme “Shahed-136/131” tüüpi mehitamata õhusõidukite rühmaga kolmest suunast: Chauda neem – Krimm; Yeisk, Kursk – Venemaa Föderatsioon. Mõkolaivi, Zaporižžja, Dnipropetrovski ja Sumõ piirkondade suunas registreeriti kokku 22 „shaheedi“. Täna öösel suutsid õhutõrjeväed hävitada 17 sihtmärki 22-st.

Ukraina väed tungisid edasi Zaporižžja oblasti lääneosas ja väidetavalt Bahmuti lähedale keset jätkuvaid vasturündeoperatsioone rinde mõlemas sektoris 13. septembril. Sooritasid 13. septembril okupeeritud Krimmi Sevastopolile raketirünnakuid, kahjustades Vene dessantlaeva, Kilo-klassi allveelaeva ja sadama infrastruktuuri.

Siversky ja Slobozhansky suunal jätkab vaenlane riigipiiri katva sõjaväelise rühmituse säilitamist, viib piirialadel läbi aktiivset diversioonitegevust, et takistada UA vägede üleviimist teistele suundadele.

Kupianski ja Bahmutski suunal jätkab vastane katseid läbi murda Ukraina relvajõudude kaitsest Harkivi oblasti kirdeosas Bilogorivkas (Luganski oblastis) ja Bogdanivka (Donetski oblastis). Kaitseväel on osaline edu Donetski oblastis Bahmuti, Klištšejevka, Andrijivka ja Kurdjumivka piirkonnas.

 • Vene väed tungisid Synkivka poole ja vallutasid lähedalasuval ristteel Ukraina positsioonid. (allikas)
 • Vene väed tungisid Serebrjanski metsas Ukraina kaitsepositsioonidele ja tõrjusid Ukraina väed Kreminnast kaugemale. (allikas)
 • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest Berestove piirkonnas.
 • Vaenlane saavutas edu Bakhmutist loodes, veehoidla lähedal. (allikas)
 • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest Bohdanivka läheduses.
 • Maist augustini toimunud kaitseväe löökide analüüs Bahmuti piirkonnas toob välja kaks peamist vene vägede ja varustuse tarnimise teed. Esimene on lõuna pool: Semyhirya läbi Klishchiivka ja Kurdyumivka. Selgelt on näidatud marsruut, mis varustab vaenlase rühmitust Bahmuti lõuna pool. Haavatav lõik Semyhiryast Kodemaani hargneb kaheks  Zaitseve ja Mõkolaivka kaudu. Esimene varustab Klištšiivka piirkonda, teine Kurdjuumivka piirkonda. Logistika keerukus ja haavatavus sai üheks edu põhjuseks lõunas. Seetõttu ei jää vaenlasel muud üle, kui miinid asetada lahingukontaktliini ja Horlivkasse viiva kiirtee vahele. Teine tee on põhja pool. Lõik tanklast Lumumba tänava lõpuni sisaldab kahte ristmikku. Siin on takistatud vaenlase varustamine nii linna kui ka põhja poole. UA suurtükiväe töö teel Paraskovijivkast Berkhivkasse on väga tõhus. Kui vaenlase Zaliznyansky hoidmine tundub kaardil halb idee, siis jalaväe kontsentratsioon on seal kolossaalne. Augusti keskel takistas russistide eelis jalaväes küla lähedal metsas positsiooni hõivamist. Vaenlasel on suhteliselt ohutud teelõigud Soledarist, Popasnast ja Debaltsevest. Vaenlase põhjapoolne rühmitus suudab tänu oma hargnenud logistikasüsteemile tõhusalt tarnida varustust, elavjõudu ja laskemoona. Seega on “Bahmuti ümberpiiramisest vara rääkida.

Donetski oblastis hoiavad UA kaitsjad kindlalt Marinka kaitset, kus vastane on viimase ööpäeva jooksul teinud 14 ebaõnnestunud katset UA üksused hõivatud positsioonidelt välja pressida. Rünnakud Mala Tokmachka (Zaporožžja oblast) piirkonnas tõid okupantidele märkimisväärseid kaotusi nii elavjõu kui ka tehnika osas. UA kaitsevägi jätkab Avdiivski, Maryinski ja Šahtarski suunal initsiatiivi hoidmist.

 • Ukraina väed tungisid edasi ja sisenesid Opytne asula äärealadele.
 • Ukraina väed alustasid rünnakut Novomaiorske suunas ja jõudsid asula servale. Tulemus pole teada. (allikas)
 • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest Marinka piirkonnas.

Melitopoli suunal jätkab UA kaitsevägi hõivatud alade puhastamist ja kindlustamist. Hersoni suunal jätkab UA vastase tagalapiirkondade häirimist ja vastutulega vastase suurtüki positsioonidele.

 • Ukraina väed parandasid oma positsioone Verbove lähedal. (allikas)
 • UA jätkab T-04-08 HWY teljel lõuna poole surumist. Käimasolevad Ukraina õhu- ja suurtükirünnakud, põhjustades Novoprokopivkas ja Verboves suuri kaotusi.
 • Vene droon võttis sihikule Ukraina väed Robotynest lõuna pool, näidates Ukraina edasitungi piirkonnas. (allikas)
 • Ukraina tankid liikusid Novoprokopivkast idas Venemaa kindlustatud positsioonide poole ja jõudsid lähedalasuva puujooneni. (allikas)

Image

____________________________________________________________________

 • Zelensky õhtul: Täna kohtusin peaminister Šmõhali ja rahandusminister Martšenkoga seoses järgmise aasta eelarvega. Tõstas välja peamised parameetrid – millised peaksid olema riigieelarve prioriteedid.
  Peamine on meie riigi ja rahva kaitse. Kaitse ja julgeolek on esikohal ning kaitse ja julgeoleku rahastamine on vähemalt sama suur kui tänavu.
  Järgmisel aastal lisame märkimisväärseid eelarvevahendeid kaitsetööstuskompleksile – relvade tootmiseks Ukrainas. Ja droonide jaoks ja välismaal vajaliku ostmiseks ja Ukraina toodanguks.
  Eraldi eelarveprioriteet on meie veteranide toetamine.
  Hoiame sotsiaalkulutused prioriteedina. Plussiks tuleb haridussüsteem, eelkõige õpetajate ja õppejõudude toetamine.
  Paneme digiteerimiseks vajalikud vahendid, sealhulgas meie “Unistus” – uus tööriist lastele, vanematele, õpetajatele, mida oleme varem esitlenud.
  Loomulikult toimub pensionide oluline indekseerimine – plaanime märtsikuusse, nagu seadus ette näeb.
 • Krimmis toimusid plahvatused, Zaozernoje piirkonnas, Jevpatoriast läänes. Hommikustes kommentaarides räägiti, et piirkonnas on mitmeid sõjalisi sihtmärke, nagu radar Oborona-14 ja kosmosejälgijaam mida kasutatakse õhutõrje eesmärgil. Läheduses on ka S-400 alaline paigutuspunkt. Kuid mimgit kindlat infot polnu. Päevapeale aga selgus, et tegemist oli SBU ja mereväe erioperatsiooniga mille käigus hävitati antennid ja radarid. Ja pärast radari väljalülitamist tulistasid mereväeüksused kaks tiibraketti Neptune S300/400 Triumph stardikomplekside pihta. Selle tulemusena hävitati Venemaa õhutõrjesüsteem Triumph 1,2 miljardi dollari väärtuses. Mis viitab veelkord, et Sevastopoli laevaremonditehase ründamisel võidi kasutada Neptune mitte Storm Shadow rakette.
 • Rootsi kaitseminister Paul Jonson: Ukraina piloodid testisid Rootsis Gripeni hävitajaid. Tema sõnul läbisid maapealsed töötajad ja piloodid instruktaaži ja koolituse, misjärel lubati nad sim
 • ulaatorile ja katselennule. Jonson märkis, et tutvumisõppuste kogemus peaks saama aluseks, et selgitada välja, kas on olemas tingimused Gripeni lennukite Ukrainasse saatmiseks.
 • UA tõrjub Venemaa rünnakuid Konka jõest ja Verbovest põhja pool: Venemaa kaotused suured. Samuti purustati ja tõrjuti RE rünnak Novodanylivkas.

Image

 • Hommikul tabasid Ukraina relvajõud Mustal merel kahte Vene Vassili Bõkovi klassi patrull-laeva. On kahjustusi. Venemaa teatas, et nad hävitasid kõik droonid.
 • Ukraina asekaitseminister Hanna Maliar ütles, et Ukraina väed vabastasid Andriivka asula Bahmuti lõunaosas. Ukraina 3. ründebrigaad aga eitab selliseid väiteid. Rasked lahingud kestavad.
 • ORYX registreeritud vene tehnika kaotused 14. septembril.

Image

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 14, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar