Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Mõistatus?

Eile öösel toimus üks sõja märkimisväärsemaid sündmuseid – löök Sevastopoli laevatehasele. Venemaa kaitseministeeriumi teatel rünnati Sevastopolis Ordžonikidze laevatehast kümne tiibraketi ja Musta mere laevastiku fregatti kolme mehitamata USV’ga . Väidetakse, et õhutõrjejõud tulistasid alla seitse raketti ja Vassili Bõkovi tules hävis kolm UA mereväe pinnadrooni. Kolm raketti kahjustasid kahte remondis olnud laeva. Vene meedia teatab, et Sevastopoli rünnaku tagajärjel said tõsiselt kannatada Ropusha klassi suur dessantlaev “Minsk” ja Kilo klassi allveelaev “Rostov-on-Don”. Ukraina on täna neid loetlenud kui vene kaotuseid kuid tõenäoliselt need siiski vuntsitakse üles. Iseasi kaua see aega võtab. Allveelaeva juba liigutatakse allveelaevade remonditehasesse.

Ukraina on küll löögi omaks võtnud kuid vaikib selles kasutatud vahendite kohta. Rahvusvaheline meedia, kuna UA tänusõnad löögi eest läksid õhuväele, spekuleerib „Storm Shadow“ kasutamisest. Vene meedias pole veel infi milliste rakettide tükid leiti. Kaugus null-joonest tehaseni on kusagil 300km. Ehk siis tulepositsioon peaks olema 330-350km. Rünnakuks polnud vaja juhitavaid rakette kuna päev enne rünnakut vene meedias oli otsevideo laevatehasest milles näidati ka kahte viga saanud laeva. Laevade vigastused fotodel tunduvad sellised mida üks UAV teha ei suuda. Seega ikkagi raketid, ja nagu vene meedia ütleb, tiibraketid. Ainuke omatoodangu tiibrakett ukrainlastel on Neptune mida on sõja algusest alates moderniseeritud. Paari kuu taguse info järgi on saavutatud laskekaugus 350km mida üritatakse suurendada ning töötatakse juhitavuse kallal. Minu esimene mõte oli, et kasutati just neid rakette mitte Storm Shadow (SS). Kahte SS raketti iga lennuk kanda ei suuda. Kahtlen, kas ka MIG ja SU sellega hakkama saavad. Ei tea, ja pole ka meeles mida räägiti nende rakettide saamisel. Kui kannavad ainult ühte siis nõuaks nende kasutamine Ukrainal kümmet lennukit. Kuid isegi viie lennuki korraga kasutamist ühel suunal, pole ma täheldanud UA sotsmeedias ja ametlikus infos. Video klipid näitavad maksimaalselt paari korraga. Seega minu jaoks jäävad rünnaku korraldamises kasutatud raketid veel mõistatuseks ning säilib lootus, et Ukraina on oma raketiarendusega teinud suure sammu edasi! Ja mitte mina üksi ei mõistata. On nii Ukraina kui ka lääne analüütikuid kes usuvad Neptune võitu!

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 14, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar