Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 16. septembril

OPOLUKORD 16092023

Ukraina kaitsevägi jätkab kaitset Ida- ja Lõuna-Ukrainas, pealetungioperatsioone Melitopoli suunal ja pealetungitegevust Bahmuti suunal. Vene väed viisid 15. septembril läbi pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini ja Lääne-Zaporižžja oblastis ning ning korraldasid 15. septembril järjekordse Shahed-131/-136 droonilöökide seeria Ukraina tagalaaladele. Vene väed viisid läbi ründeoperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini ja liikusid edasi 15. septembril. Geograafiliselt kaadrid näitavad, et Vene väed edenesid Lääne-Luganski oblastis Raihorodkast (12 km Svatovest läänes).

OP suund “Khortytsya” vastutusalas Bahmuti suunal üritas vastane edutult läbi murda Ukraina relvajõudude kaitsest Jagidnõi ja Bogdanivka Donetski oblasti piirkonnas. UA õnnestus Donetski oblastis Klištšievka piirkonnas edeneda. Svatove suunal, Novoiehorivka lähedal, teeb vaenlane nõrku katseid initsiatiivi tagasi saada. Käimas on võitlus- ja puhastusoperatsioonid nii Klištšiivkas kui ka Andriivkas. Andriivkas käivad puhastus operatsioonid. Eile sisenesid külla 3. ründebrigaadi rünnaküksused, osa okupante likvideeriti, osa peidab end siiani maa all. Stabiliseerimisalased jõupingutused jätkuvad, russistid püüavad takistada UA vägedel positsioone kindlustamast. Täna hommikul teatas 3. brigaad, et Andriivkas asunud vene föderatsiooni 72. eraldiseisev motoriseeritud laskurbrigaad on hävitatud.

Andriivka ümber toimuvad sündmused on Vene armee jaoks oodatust laastavamad. Ukraina 3. eraldiseisva ründebrigaadi teatel piirati küla täielikult sisse, tappes Vene 72. eraldiseisva motolaskur brigaadi komandopersonali ja mõned brigaadi jäid osad lõksu. Kogu lahingu jooksul hävitati või võeti kinni suur osa armee üksusest, mis hävitati tõhusalt kogu Venemaa 72. eraldiseisva motolaskur brigaadi. Selle Vene armeeüksuse hävitamine rebib augu Bahmuti lõunaosas asuvasse Venemaa kaitsesüsteemi ja raskendab veelgi Vene armee olukorda, kes on juba saatnud Zaporižži rindele suuri reserve, nõrgendades teised rindejooned.

OP suund “Tavriya” vastutusalas Maryinski suunas sooritas vastane ebaõnnestunud pealetungi Marinka Donetski oblasti piirkonnas. Siin on vaenlane viimase päeva jooksul teinud 13 ebaõnnestunud katset meie üksused nende hõivatud positsioonidelt välja tõrjuda. Lisaks põhjustasid kõik vaenlase rünnakud Harvest Donetski oblasti piirkonnas okupantidele märkimisväärseid kaotusi nii elavjõu kui ka tehnika osas. Ukraina sõdurid hoiavad Avdiivski, Maryinski ja Šahtarski suundades initsiatiivi, suruvad vaenlasele peale, sooritavad pealetungi. Berdianski ja Avdiivka suunal muudatusi pole. Marinkas püüdis vaenlane taas oma taktikalist positsiooni parandada. Vaatamata lahingute keerukusele ei ole vaenlane suutnud linna vallutada juba 19 kuud. Pervomaiske lähedal tabab suurtükivägi vaenlase eesliini tugevaid punkte. Kokkupõrked toimusid Novomayorskes: tulemus teadmata.

Melitopoli suunal jätkab kaitsevägi pealetungioperatsiooni, põhjustab okupatsioonivägedele olulisi elavjõu- ja varustuskaotusi, sunnib vaenlast okupeeritud positsioonidelt taganema. Lahingud käivad Robotyne ümbruses, Verbove lähedal ja marsruudil T-0803. Rünnakutegevuse tulemusena on kaitseväel osaline edu Zaporižži oblasti Verboje ja Novoprokopivka piirkonnas.

“Odessa” OP suuna vastutusalas Hersoni suunal jätkavad meie kaitsjad võitlust suurtükitulega. Ukraina väed korraldasid 14. septembril Mustal merel mereväe droonirünnakuid Vene laevadele. Venemaa okupatsioonivõimud jätkavad jõupingutusi, et tugevdada maapealseid sideliine (GLOC), mis ühendavad okupeeritud Lõuna-Ukrainat Venemaa ja okupeeritud Krimmiga.

____________________________________________

 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 16 September 2023

 • Riikliku julgeoleku nõunik Jake Sullivan ütles, et oodata on uut sõjalise abi paketti Ukrainale. “Me valmistame alati ette uut sõjalist paketti. Teeme seda iga paari nädala tagant. Järgmisel nädalal tuleb millalgi teade täiendavate relvade ja võimete kohta.”
 • Ukraina president
  Täna toimus Stavka uus koosolek. Esimene ja peamine on esiosa. Staabiülem Zalužnõi, komandörid – aruanded olukorra kohta põhisuundadel.
  Budanov, GURi juht – eraldi aruanne. Strateegilise tööstuse minister Kamõšin – üksikasjalikult relvade ja mürskude tootmise kohta Ukrainas. Igal nädalal jäädvustame riigi edusamme oma kaitsetööstuses.
  Bahmuti piirkonnas on Ukraina jaoks märkimisväärne ja väga vajalik tulemus: meie sõdurid vabastasid Andriyivka. 3. ründedivisjon, kõik kaasatud jõud, peakorter, komandör kindral Syrsky – poisid, tänan teid kõiki!
  Meie aktiivne tegevus jätkub Klištšiivka ja Kurdjuumivka rajoonis. 36. eraldiseisev merejalaväebrigaad tegutseb väga võimsalt Opytny ja Vodyany piirkonnas. Aitäh, poisid!
  Verbovoy piirkond – meie alistamatud sõdalased, aitäh! Novoprokopivka linnaosa – hästi tehtud! Olen uhke kõigi sõdalaste üle, kes toovad meie võidu lähemale!
  Tänan kõiki, kes võitlevad vabaduse ja iseseisvuse eest! Tänan kõiki, kes aitavad!
  Au Ukrainale!
 • Danilov: Mis puutub Abramsi – maailma raskeimate, 80 tonni kaaluvate tankide – tarnimisse, siis need jõuavad meie riiki lähiajal. Meie strateegilised partnerid USA ei vea meid sel juhul alt. Lähitulevikus kaitsevad need tankid meie riiki.

 • SBU eksperimentaaldroon “Sea Kid” tabas Vene raketilaeva “Samum”. SBU meredroon ründas 14. sept Sevastopoli lahe sissepääsu lähedal raketilaeva Samum. “Sea Baby” tabas Vene laeva ahtri tüürpoordi, tekitades olulisi kahjustusi, laev kaotas kiirust. Okupandid pidid pukseerima “Samumi” remonti. Rünnakul laevale kasutas SBU meredrooni eksperimentaalset mudelit, mis töötab isegi tormis. Kõrgete lainete abil on seda raske tuvastada. Operatsiooni käigus ulatus lainete kõrgus 1,5-2 meetrini. Ootame okupantide avaldusi ÜRO-le “Vene laevastiku genotsiidi kohta”. Vene allikate väitel laeval kahjustusi pole täheldatud.

 • Eesti ettevõte Milrem Robotics esitles DSEI 2023 raames oma kuulsa mehitamata maapealse roomikplatvormi THeMIS kahte uut varianti. THeMIS Combati lahinguversioon on varustatud nelja Hunter 2-S looderdava laskemoonaheitjaga Emiraatide ettevõttelt Halcon (osa EDGE osalusest). THeMIS Observe luureversioon on varustatud maapealse luureradari Thales Squire, elektro-optilise süsteemiga HEVI Optronics HeviTrack-S, akustilise tuvastussüsteemiga Metravib Defense Pearl, Rheinmetall ROSY (Rapid Obscuring System), suitsuvarje süsteemiga ja 7.62 mm kuulipildujaga Defender Light lahingumoodulil.
 • Tšetšeenia juhi Ramzan Kadõrovi seisund on Ukraina sõjaväeluure andmetel väga raske. “Võime kinnitada, et tal on järjekordne tõsine ägenemine ja ta on viimastel päevadel olnud väga raskes seisundis,” ütles Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi esindaja Andrei Jusov agentuurile Ukrinform.
  Varem teatasid opositsioonilised Tšetšeenia kanalid, et Ramzan Kadõrov langes koomasse, kuid ei esitanud selle teabe kohta tõendeid. Tänavu kevadel ilmusid meedias, sealhulgas lääneriikides teated, et Kadõrov põeb tõsist neeruhaigust.
  Eelmise aasta septembris arvas Ukraina julgeolekuteenistus Ramzan Kadõrovi tagaotsitavate nimekirja kriminaalsüüdistusega “Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja puutumatuse rikkumises, mis tõi kaasa inimeste surma või muid raskeid tagajärgi” ning “planeerimises, ettevalmistamises, vallandada ja pidada agressiivset sõda. Teda ähvardab 10-aastane kuni eluaegne vangistus.
 • Ukraina relvajõudude erioperatsioonide vägede (SSO) juhtkond avaldas raporti ööl vastu 13. septembrit Sevastopolis läbi viidud erioperatsioonist. “Sihtmärkide tuvastamiseks, tule suunamiseks ja reguleerimiseks ning luureks vastase tegevussügavusel toodi kohale MTR operaatorid. Rühm lähenes paatidega turvalisele kohale ja liikus veealuste sõidukite abil kaldale. Olles edukalt infiltreerunud, sõdurid asusid põhiosa operatsioone läbi viima Spetsiaalsete tehniliste luurevahendite abil viidi läbi sihtmärgi tuvastamine ja sihikule seadmine,” teatas SSO väejuhatus Telegramile.
 • Roman Svitan käsitles 16. septembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – 7 päeva pärast annab USA saatusliku relva üle;
  – Ukraina relvajõud tungivad vasakkaldale;
  – Vene Föderatsiooni 72. brigaad hävitati.
 • OP olukord Oleg Zhdanov
 • RU rünnakud Berestove, Orikhovo-Vasylivka ja Bohdanivka juures. Allikad teatavad, et UA väed on tekitanud lõunas märkimisväärseid kaotusi ning vägesid ja materjale. UA edeneb lõunas nüüd surve all T-05-13 HWY.

Image

 • Berezovets uudistest

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 16, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar