Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 20. septembril

OPOLUKORD 20092023

Viimastel päevadel pole rindel olulisi muutusi toimunud. Vaenlasel on kaitses võitlemiseks piisavalt jõudu ja tema ründeaktsioonid on edukad ainult siis kui me UAteeb vigu nagu juulis Novoiehorivka lähedal.

Vene väed korraldasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini ja Lääne-Zaporižžja oblastis, kuid 19. septembril edasi ei jõudnud.

Ööl vastu 20. septembrit ründas vastane droonidega “Shahed-136/131”. Kokku registreeriti esialgsetel andmetel umbes 24 drooni stardid kagu- ja põhjasuunast. Õhutõrje poolt hävitati 17 drooni. Kahjuks sai kannatada Poltava piirkonna naftatöötlemistehas mille tõttu ettevõtte töö ajutiselt peatati. Vastavad talitused tegelevad tagajärgede likvideerimisega.

May be an image of text

Ukraina kaitsevägi jätkab kaitset Ukraina ida- ja lõunaosas, pealetungi läbiviimist Melitopoli ja pealetungioperatsioone Bahmuti suundadel.

Siversky ja Slobožansky suundadel jätkab vastane piirialadel aktiivset õõnestustegevust, et takistada Ukraina vägede paigutamist ohustatud suundadele.

Svatove suunal katsus vaenlane parandada taktikalist olukorda Serebrjanske metsanduses. Sinkivka, Novoselivske ja Novoiehorivka lähistel jätkus suurtükituli, kuid kontaktliin oluliselt ei muutunud. Üks luurerühm sisenes Krokhmalnesse, tekitas segadusi ja tõmbus tagasi ning muudatusi ei toimunud. Kupianski operatsioonipiirkonnast teatati vaikusest. Venemaa õhurünnakud on suunatud H-26 HWY-st põhja pool asuvat Kupianski ja Ivanivka linnapiirkondi. Huvitav, kas piirkonnast on üksuseid niipalju üksuseid lõunasse viidud, et ründevõimet venel enam pole?

Image

Bahmuti suunal tõrjus Ukraina kaitsevägi edukalt vaenlase rünnakud Yahidne (Donetski oblast) ümbruses. Vaenlane üritas kaotatud positsiooni Andriivka (Donetski oblast) ümbruses tagasi saada, kuid edutult. Ukraina kaitsejõud jätkavad rünnakuoperatsioone Bahmuti (Donetski oblast) ümbruses.

Tavria, Marinka suunal, korraldas vastane Marinka (Donetski oblast) ümbruses ebaõnnestunud pealetungi. Okupandid üritasid 13 korral Ukraina vägesid positsioonidelt välja sundida.

Avdiivka ja Shakhtarski suundadel jätkab Ukraina kaitsevägi kaitseliini hoidmist, tekitades okupatsioonivägedele kaotusi elavjõus ja varustuses.

Zaporižži suunal tõid vaenlase rünnakud Mala Tokmachka, Robotyne ja Novodanylivka (Zaporižži oblast) läheduses okupantidele kaasa märkimisväärseid kaotusi nii elavjõus kui ka varustuses. Vaenlane on asunud aktiivsemalt vasturünnakule. UA pealetung on taas pidurdumas, kuna vaenlane on reservi oluliselt juurde paigutanud. Väidetavalt on Venemaa kaotused Zaporižžja oblasti lääneosas viimastel päevadel märkimisväärselt suurenenud ja Vene sõjaväel on puudus lahinguvõimelistest üksustest mida Vene väejuhatus on valmis tiibadelt sellesse rindesektorisse ümber paigutama. Lahingud jätkuvad T-04-08 HWY suunal. UA’l on Verbove piirkonnas edusamme.

Image

Melitopoli suunal jätkab Ukraina kaitsevägi pealetungioperatsiooni, põhjustades okupatsioonivägedele olulisi elavjõu- ja varustuskaotusi ning kurnates vaenlast.

Odessa operatiiv-strateegiline rühm, Hersoni suunal, jätkab Ukraina kaitsevägi suurtükirünnakute korraldamist, varustusladude hävitamist ja edukat rünnakut vaenlase tagalas.

______________________________________________________________________

 • Volodõmõr Zelenski jõuline kõne ÜRO Peaassamblee ülddebatil.
  • Venemaa väärib desarmeerimist ja tal ei ole õigust omada tuumarelvi. Vaenlane kasutab tuumajaama relvana.
  • Ukraina töötab selle nimel, et säilitada viljaveo ekspordimarsruute, kuid “on häiriv näha, kuidas mõned Euroopas õõnestavad solidaarsust ja lavastavad poliitilist teatrit, tehes teraviljast põneviku.”
  • Erinevad terrorirühmitused on lapsi röövinud varemgi, kuid mitte kunagi varem pole massilised röövimised ja küüditamised saanud osaks riigi poliitikast. Kuni tänaseni. Venemaal röövitud ukraina lapsi õpetatakse Ukrainat vihkama ja kõik sidemed nende peredega katkevad. See on genotsiid.
  • Ukraina teeb kõik selleks, et pärast Venemaa agressiooni ei julgeks maailmas keegi ühtegi riiki rünnata. Relvastumist tuleb piirata. Sõjakuriteod tuleb karistada. Küüditatud inimesed peavad koju tagasi pöörduma. Ja okupant peab oma territooriumile tagasi pöörduma.

  President rääkis Ukraina rahuvalemist, mis põhineb ÜRO põhikirja ja rahvusvahelise õiguse põhimõtetel. President esitab täna ÜRO Julgeolekunõukogus rahuvalemit. Ühtlasi kutsus ta riike üles ühinema riikide juhtide ülemaailmse rahutippkohtumise ettevalmistamisega. Valem taastab õigluse ja maailmakorra.

 • Leedu kaitseminister Arvydas Anusauskas esitles Saksamaal Ramsteini õhuväebaasis Ukraina kaitsekontaktrühma kohtumisel Kiievile uut sõjalise abi paketti. See hõlmab muu hulgas detonatsioonisüsteeme, mereseireradareid ja Carl Gustafi tankitõrje granaadiheitja rakette. Lisaks alustab Leedu sel kuul Ukraina jaoks Leopardi tankide remonti.”Tegeleme demineerimiskoalitsiooni moodustamisega. Tahaksin julgustada riike, kes pole veel otsustanud, liituma ja panustama koolituse, varustuse või rahalise abiga,” ütles Anusauskas. Vilnius toetab Kiievit kuni võiduni, rõhutas Leedu kaitseministeeriumi juht.
 • Sotšis, lennujaama lähedal, süttis põlema kütusepaak ning kohalikud elanikud kuulsid plahvatuse hääli. Krasnodari territooriumi kuberner Veniamin Kondratjev ütles, et põlenguala oli 96 ruutmeetrit. Esialgsetel andmetel keegi viga ei saanud. Põlengu täpset põhjust uuritakse, kuid on versioon, et selle põhjustas droonirünnak.
 • Viimase aastaga on autokütuse hinnad väga jõudsalt tõusnud, leiab iga teine ​​autoga sõitjatest ja olukorda jälgivatest. Iga viienda inimese jaoks võib isikliku autoga reisimisest loobumise põhjuseks olla isegi 10–20% kulude kasv bensiinile, remondile ja autoosadele. Nagu Avaliku Arvamuse Sihtasutus (FOM) enda andmetele viidates NG-le selgitas, ei ole olukord bensiinihindadega elanikkonna jaoks veel kriitiliseks muutunud, kuid kui kütus jätkab kallinemist, mis ajab kallimaks ka muud igapäevakaubad, siis see märgatavalt jahutab venelaste optimismi.
 • Uuups Podmoskovje!  Tundmatud sabotöörid lasid Moskva lähedal õhku kaks lennukit ja helikopteri. Lennuväljal uurib Vene Föderatsiooni Juurdluskomitee Tškalovski rühmitus sabotaaži, mille tagajärjel said 18. septembril 2023 oluliselt kannatada kaks lennukit ja üks helikopter. Sündmus tekitas kõrgemates sõjaväekoridorides parajalt hüsteeriat – lennuväljal baseeruvad nii valitsuslennukid, nn viimsepäeva lennukid kui ka erilennukid (luurelennukid). Lõhati AN-148 ja IL-20 (mõlemad kuuluvad 354. erilennurügementi), samuti helikopteri MI-28N. Kahjustused ei luba nende kiiret parandamist. Teine AN-148, mis oli parklas teiste kõrval, sai kergeid vigastusi. Lisaks. Venemaal Voronežis kukkus täna alla 50 miljoni USA dollarit maksev Venemaa hävitaja/pommitaja Su-34.

Image

 • Roman Svitan käsitles 20. septembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – mille eest Budanov Moskvat hoiatas;
  – Sotšis põlevad naftabaas ja lennujaam;
  – Kreml tunnistas 300 tuhande suurust kahju.
 • Taras Berezovets viimastest uudistest.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 20, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar