Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 21. septembril

OPOLUKORD 21092023

Vene väed korraldasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini ja Zaporižžja oblasti lääneosas, kuid edu ei saavutanud.

Ukraina relvajõudude õhuväe väejuhatuse pressiesindaja Ignat: Venemaa ründas Ukrainat kümnete rakettidega erinevatest suundadest. “Täna ründasid kümned raketid meie territooriumi strateegilistelt lennukitelt. Umbes 10 Tu-95 mitmes laines. Raketid liikusid eri suundadest. Õhutõrje töötas paljudes piirkondades. Informatsioon on täpsustamisel.”

Relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi: 43’st tiibraketist hävitati 36.

Ukraina kaitsevägi jätkab kaitset Ukraina ida- ja lõunaosas, pealetungi operatsioonide läbiviimist Melitopoli Bahmuti suundadel.

Bahmuti suunal tõrjus Ukraina kaitsevägi edukalt vaenlase rünnakud Zaytsevest läänes (Donetski oblastis). Vastane püüdis taastada kaotatud positsiooni Andriivkast kirde- ja idapoolses piirkonnas (Donetski oblast), kuid see ei õnnestunud. Ukraina kaitsejõud jätkavad rünnakuoperatsioone Bahmuti lõunaosas (Donetski oblastis), tekitavad vaenlasele elavjõu- ja varustuskaotusi ning kindlustavad oma uusi positsioone.

Tavria operatiiv-strateegiline rühmitus, Marinka suunal, korraldas vastane Marinka (Donetski oblast) ümbruses ebaõnnestunud pealetungi. Vene väed tulistasid Ukraina vägesid Novomaiorske lääneosas. Vaenlane tegi 20. septembril 13 katset Ukraina üksusi oma positsioonidelt tagasi suruda. Avdiivka ja Šahtarske suundadel hoiab Ukraina kaitsevägi kaitseliini, kellel on initsiatiiv.

Melitopoli suunal jätkab Ukraina kaitsevägi  pealetungi operatsioone, põhjustades okupatsioonivägedele olulisi elavjõu- ja varustuskaotusi, sundides vaenlast oma positsioonidelt taganema. UA tõrjus vaenlase rünnakud Robotyne’i ümbruses (Zaporižži oblast). Ukraina väed tungisid edasi ja vallutasid Venemaa kaevikud Robotynest lõuna pool ning laiendavad aeglaselt, kuid kindlalt oma läbimurret Verbovest ida poole. Ukraina väed on Verbove juures esimest korda toonud rasketehnika (Strykerid ja Marderid) vene kaitseliini tankitõrjekraavi ja draakonihammaste lähedusse ja võivad valmistuda uueks rünnakuks.(allikas)

Ukraina sõjaväeluure peadirektoraat (GUR) teatas, et täpsustamata diversandid kahjustasid 18. septembril Moskva lähedal Tškalovski lennuväljal Venemaa strateegilisi lennukeid.

____________________________________________________________

 • Hiina välisminister saabus ametlikule visiidile Moskvasse. Minister kohtus visiidi käigus Putiniga, et arutada majanduskoostöö süvenemist ja ühiste huvide kaitsmist ning Wang Yi kutsus Putjat Pekingisse külla, millega viimane ilmselt “rõõmsalt” nõustus. Eeldatavasti läheb ta sinna oktoobris. Putler ütles, et visiit on osa suurest üritusest, mille eesmärk on propageerida CPC peasekretäri Xi Jinpingi ideed, millel on juba rahvusvaheline kaubamärk nimega “One Belt, One Road”. See on täielikult kooskõlas meie huvidega.” «Üks vöö, üks tee programmi raames integreerime nii oma ideid suure Euraasia ruumi loomisest kui ka Hiina sõprade ideid. Tegutseme üsna sünkroonis.»
 • Taliban ehitab üles oma soomusjõude. Talibani väed võtsid kasutusele järgmise partii Nõukogude ja Lääne soomusmasinaid, mis on läbinud kapitaalremondi. Väidetavalt viiakse Herati “tankide surnuaialt” Nõukogude Liidus toodetud soomukeid. Ligikaudsete hinnangute kohaselt hoitakse seal 200-300 ühikut Afganistani jäänud soomusmasinaid, sealhulgas pärast Nõukogude armee piiratud kontingendi väljaviimist 1989. aastal.
 • Lavrov soovitas temaga New Yorki lennanud Vene ajakirjanikel jalutada, kuid mitte kaugemal kui 40 kilomeetrit keskusest. “Miks te seal istud? Minge jalutama! Teil on lubatud! 40 kilomeetrit,” ütles ta oma ajakirjanikele, kes ootasid järjekordset kohtumist ÜRO Peaassambleel. Varem teatati, et Vene ajakirjanikud said sel aastal USA viisa koos märkega piirata liikumist New Yorgi kesklinnast kuni 25 miilini, mis võrdub 40 kilomeetriga. Lavrov ütles ÜRO Julgeolekunõukogus, et Ukraina ei varja oma seisukohta venelaste hävitamiseks ja et lääs toetab seda. Ta lisas, et “EL ja NATO toetasid kõik need aastad otseselt Minski kokkulepete saboteerimist, sundides Ukraina režiimi Donbassi probleemi jõuliselt lahendama, rikkudes ÜRO põhikirja.” Lisaks rõhutas ta, et üleilmsete konfliktide riskid kasvavad seoses ÜRO põhikirja mittejärgimisega, kuid Venemaa ei loobu läbirääkimistest Ukraina üle.
 • Venemaal peetakse mobilisatsioonist hoidujaid kinni rongi- ja lennujaamades Šoigu vastava käsu ja volituste alusel.
 • Zelenski rääkis ÜRO Julgeolekunõukogus: ta teatas organisatsiooni reformiplaanist ja sammudest rahu suunas Ukrainas. President Volodõmõr Zelenski osales kolmapäeval, 20. septembril New Yorgis ÜRO Julgeolekunõukogu istungil. Riigipea tegi ettepanekud organisatsiooni reformimiseks ning nimetas ka kaks kohustuslikku tingimust Ukraina sõja lõpetamiseks. Ta nentis, et ÜRO ei ole suuteline Venemaa agressiooni peatama ja vajab reformi.
 • Kohalikud elanikud kuulsid Sevastopoli piirkonnas 20. septembril plahvatusi ja nägid suitsu. Tabamuse sai okupantie Musta mere laevastiku komandopunkt Verhnõosadovo lähedal. Liiklus läbi Sevastopoli lahe oli ajutiselt suletud. Ukraina kaitseministeeriumi esindaja Andri Jusov kinnitas raketirünnakut. Rünnak Vene Föderatsiooni Musta mere laevastiku komandopunktile Sevastopoli lähedal okupeeritud Krimmis oli SBU, õhujõudude ja Ukraina relvajõudude mereväe erioperatsioon. Löögi tagajärjel said kannatada sõjalised süsteemid ja vaenlase elavjõud. Vene kindralid kasutasid seda baasi oma varukomandopunktina. Löök viidi läbi pärast seda, kui UA julgeolekuteenistus kontrollis kas vastase laevastiku komandörid olid tõepoolest komandopunktis. SBU lubab Krimmis jätku.https://war.obozrevatel.com/ukr/spetsoperatsiya-sbu-povitryanih-sil-i-vms-zsu-novi-detali-pro-ataku-na-komandnij-punkt-chf-rf-bilya-sevastopolya.htm
 • Täna öösel sooritasid SBU ja merevägi ulatuslikku rünnakut Krimmi Saki sõjaväelennuväljale. UA julgeolekuteenistuse allikate sõnul oli lennujaamas vähemalt 12 lahingulennukit (Su-24 ja Su-30), samuti Pantsir MANPADS. Seal asus ka UAV-operaatorite õppebaas Mojaher. Just neid droone kasutavad venelased oma õhulöökide koordineerimiseks ja ka ründe droonidena. Julgeolekuteenistuse ja mereväe löögid tabasid sihtmärki ja tekitasid tõsiseid kahjustusi okupantide tehnikale. Vaenlase alistamiseks kasutati droone, mis koormasid üle Venemaa õhutõrjesüsteemi ja seejärel lasti välja Neptune raketid. Venemaa telegrammikanalid kinnitavad tõsist hävingut ja kaotusi – nad kirjutavad vähemalt 30 hukkunud sõdurist. SBU kinnitab, et iga päevaga rünnatakse Krimmi üha enam – okupandid ei saa end okupeeritud poolsaarel turvaliselt tunda.
 • GeoConfirmed: Ukraina soomukid läbisid 1. SUROVIKINI LIINI. Ootuspäraselt ilmusid esimesed kaadrid Ukraina sõidukitest Surovikini joonest mööda, 1. Surovikini liini kaitsva kaevikusüsteemi taga. Videos on näha, kuidas 82. Õhurünnakbrigaadi soomukid ületavad kaevikusüsteemi. Venelaste kaitseliin koosnes tankitõrjekraavist, draakonihammastest ja kaevikusüsteemist, millel oli otsetuli kahele eelmisele. Kõik kaetud suurtükiväega. Esimesed luureelemendid läksid sisse, murdusid ja said kaevikusüsteemis tugipunkti. Järgnevad jalaväeüksused, et puhastada kaevikud ja suurendada vahet vaenlase otsetulest läbimurdele. Puujooned on täis kaevikuid ja kaitsepositsioone, mis tuleb enne sõidukite lähenemist puhastada. See on keeruline tasakaal soomukite otsese tuletoetuse ja vaenlase tankitõrjerelvade piisava vastasseisu vahel, olles samal ajal suurtükiväe laskekaugusel. Ukraina armeel õnnestus konventsionaalse sõjapidamise lähiajaloo üks keerukamaid operatsioone, purustades õhuüleolekuta ja suurtükiväe laskeulatuses oleva kolmekihilise kaitsesüsteemi.

Image

 • Eile Aserbaidžaani armee poolt tapetud 8 Vene sõduri seas oli ka Karabahhis asuva Venemaa “rahuvalvekontingendi” ülema asetäitja Ivan Kovgan. Kovgan oli ka Venemaa põhjalaevastiku allveelaevajõudude komandöri asetäitja.

Image

 • Esimest korda kinnitati, et Ukraina väed opereerivad soomusmasinaid (jalaväe lahingumasinad Stryker & Marder) Venemaa tankitõrjekraavist ja draakonihammaste takistustest Verbove lähedal.

Image

 • Briti luureraport

An image with text from the intelligence update for 21 September.

 • Roman Svitan käsitles 21. septembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – Krimmi lendas 100 drooni;
  – rünnak Ukrainale;
  – Moskva lähedal hävisid lennukid.
 • Aleksei Arestovitš. Milleks Poolaga tülitseda? Milles seisneb saki tähtsus ja mille abil löök anti? Mägi-Karabahh ja Osmanite sadamate võit. Vahepeal on kurnatus ees. Mis Kadõrov7 Konstantinovkal viga.
 • Venemaa võimupartei liige Jevgeni Fedorov on riigiduumale ette valmistanud seaduseelnõu, mis teeb ettepaneku taastada Vene impeerium endise NSV Liidu piirides. Oma ettepanekut põhjendas ta sellega, et väidetavalt toimuvad iseseisvate riikide, varem okupeeritud vabariikide territooriumil alati erinevad konfliktid. Seetõttu oleks “loogiline” tuua nad tagasi Moskva kontrolli alla, isegi kui Venemaa peab kõigi nende riikidega sõdima. Fedorov väitis, et vabariigid lahkusid NSV Liidust ebaseaduslikult ja seetõttu on Venemaal väidetavalt õigus need tagasi võtta. Praegune sissetung Ukrainasse on sellise tagasituleku algus, usub ta. Kes/mis võiks olla postsovetlikes riikides konfliktide tekitamise peamine põhjus, tuleb imestada?
 • Kaitseväel ei õnnestunud Novomaiorskes ja selle ümbruses kanda kinnitada. Mõlemad katsed sisse marssida ja madalikul asuv küla hõivata lõppesid taandumisega algsetele positsioonidele. Vaatamata sellele, et paljud inimesed hakkasid rääkima küla osa kontrollimisest ja mõned inimesed ütlesid isegi, et neil on täielik kontroll, oli külas peaaegu võimatu kanda kinnitada. Üldiselt on Novodonetske ja Novomaiorske tõelised neetud külad. Eelmisel aastal tehti paar katset neid hõivata ja kõik ebaõnnestusid. Suve jooksul tehti taas mitu katset ja kõik ebaõnnestusid. Ja siin me jälle oleme. Lisaks on neis madalates külades viibimine tõeline põrgu. See on madalik ja kõike tulistatakse ning peamine vaenlane on otse mööda Kermentšõki-Jevhenivka joont. Viimastest töötasid suvel pidevalt BM-21 ‘Grad’ ja neid oli ülimalt raske tabada.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast.
  • 00:14 opolukord;
  • 25:43 sõjalis-poliitiline olukord;
  • 47:24 mis on Atakms ja Taurus rakettide eripära;
  • 53:41 mis juhtub, kui me ei suuda vaenlase kaitsest läbi murda;
  • 56:57 Kas SBU toodab pinnadroone;
  • 58:33 kas droonid võivad rünnata helikoptereid;
  • 59:47 milline on olukord Zaporižžja TEJ;
  • 01:02:51 kas on mõtet hävitada vaenlase punakasvägesid;
  • 01:05:38 kas on mingid rotatsioonistandardid ja kas tasub strateegilisi reserve lahingus katsetada?
  • 01:08:07 kas venelased saavad lühikese ajaga Harkovisse;
  • 01:11:01 kui meie väed jõuavad sellele, millisele joonele hakkavad Vene väed Energodarist ja Zaporižžja tuumaelektrijaamast taganema;
  • 01:12:17 kommentaarid, soovid ja tervitused.

 

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 446 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 21, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *