Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 22. septembril

OPOLUKORD 22092023

Vene väed korraldasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini, Donetski-Ida-Zaporižžja oblasti läänepiirialal ja Zaporižžja oblasti lääneosas, kuid edasi ei jõudnud.

Ukraina kaitsevägi jätkab kaitset Ida- ja Lõuna-Ukrainas, pealetungioperatsioone Melitopoli suunal ja pealetungitegevust Bahmuti suunal.

Bahmuti suunal tõrjus UA kaitsevägi edukalt vastase rünnakud Grigorivka Donetski oblasti kirdeosas. Vastane üritas Andriyivka Donetski oblasti piirkonnas kaotatud positsiooni taastada, kuid see ei õnnestunud. Kaitsevägi jätkab rünnakuoperatsioone Lõuna-Bahmuti Donetski oblastis, põhjustades vaenlasele inim- ja varustuskaotusi, tugevdades hõivatud positsioone. Ukraina relvajõudude idarühm Ilja Jevlash Klichievkast: “Raudtee lähedal käivad rasked lahingud. Raudtee on pideva suurtükitule all, nii nende kui ka meie poolt. Ma ei saa öelda, et nad raudteed otseselt täielikult kontrollivad. Küll aga püüame meie okupandid täielikult tõrjuda.»

Marinka suunas juhtis vastane ebaõnnestunud ründetegevusi Maryinka ja Krasnogorivka Donetski oblasti piirkonnas. Siin tegid sissetungijad möödunud ööpäeva jooksul 12 ebaõnnestunud katset meie üksused hõivatud positsioonidelt välja suruda. UA kaitsevägi tõrjus edukalt vaenlase rünnaku Donetski oblasti Mykílaski piirkonnas. UA jätkab Avdiivika ja Šahtarski suunal kaitset okupeeritud piiridel, põhjustades okupatsioonivägedele elavjõu- ja varustuskaotusi.

Zaporizje oblastis lõppesid vaenlase rünnakud Mala Tokmachka ja Robotino piirkondades nende märkimisväärsete kaotustega nii elavjõu kui ka tehnika osas. Lääne-Zaporižžja oblastis kaitsevad Vene väed ei ole alates augusti keskpaigast suutnud takistada Ukraina vägede järkjärgulist, kuid kindlat edasiliikumist. Ukraina on teinud edusamme Venemaa kaitseliinide taga Verbovest läänes. Esmakordselt pärast seda, kui Ukraina algselt jalaväega liinist läbi murdis kaks nädalat tagasi, on Ukraina soomukid TT kraavide ja draakonihammaste taga.

Image

Ukraina väed korraldasid Krimmis okupeeritud Saky lähedal asuvale Venemaa lennuväljale rea drooni- ja rakettlööke ning võisid kahjustada Venemaa lennukeid. Satelliidipildid kinnitavad, et Ukraina väed tabasid 20. septembril okupeeritud Krimmis ka Musta mere laevastiku väejuhatuse 744. sidekeskust.

Seoses okupantide kaotustega ja õhudessantüksuste komplekteerimisega Vene Föderatsiooni Krasnodari krai vanglas lubatakse vangid ennetähtaegselt vabastada vastutasuks Vene relvajõududega sõlmitava lepingu eest, mis kehtib sõja lõpuni.

__________________________________________________________________

 • Väideti et Poola välisministeerium oli üllatunud peaminister Mateusz Morawiecki avaldusest, et Varssavi ei varusta enam Ukrainat relvadega, sest relvastas end ümber. See seisukoht ei olnud paljuski kooskõlas diplomaatiaministeeriumiga. Poola president Andrzej Duda ütles, et väide “Ukrainale relvade tarnimise peatamise kohta” on moonutatud – “peaministri sõnu tõlgendati halvimal viisil”. Intervjuus Poola telekanalile TVN24 ütles Duda:
  • “Minu arvates ütles peaminister lihtsalt nii: me ei anna Ukrainale uusi relvi, mida me praegu Poola armee moderniseerimise raames ostame.”
  • “Meil mõlemal oli sama positsioon. Me ei saa oma uusi relvi, mida ostame nüüd miljardite dollarite eest Poola armeele selle tugevdamiseks, Poola julgeoleku tugevdamiseks kellelegi teisele anda. Me ei saa.”
  • “Olen ise esimene, kes on vastu nende uute relvade üleandmisele, mida me nüüd saame Lõuna-Koreast või Ameerika Ühendriikidest, nagu uued Abrams või Patriots või HIMARS.”
 • Sat fotod näitavad okupeeritud Krimmis Belbekis (Saki???) asuvas Vene mereväe õhubaasis plahvatusi ja tulekahju. Kahjustused löögihävitajatele Su-30 ja Su-24 on ilmsed, samuti kahju veel vähemalt kahele lennukile, mille tüüp on määramata. Mustus ja praht ruleerimisrajal viitavad sellele, et rünnaku fookus oli sama, mis UKRi 2022. aasta augustis Saki lennuvälja rünnakutes. Esialgne teave näitab, et rünnak kasutas RU õhutõrjesüsteemide sihtimiseks ja ülekoormamiseks lühimaa UCAV-sid. Seejärel kasutati põhirünnaku menetlemiseks välja tiibrakette Stormshadow air ja modifitseeritud Neptune’i maapealse rünnaku rakette.

Image

 • Zelensky õhtune sõnum: See oli väga oluline visiit Washingtoni, millel olid väga olulised tulemused. Kohtumine president Bideni ja tema meeskonnaga. Seal on uus kaitsepakett: õhutõrje, suurtükivägi, mürsud, insenerivahendid. Ja pikaajaline kokkulepe on see, et teeme koostööd, et Ukraina toodaks koos Ameerikaga vajalikke relvi. See on meie ühtsuse uus tase! Kaastootmine “kaitses” USAga on ajalooline asi. Uus tööstusbaas, uued töökohad – meie mõlema rahva jaoks. Ukraina suudab toota eelkõige õhutõrjerakette. Valmistume koos USA-ga looma uut kaitseökosüsteemi, et toota relvi vabaduse edasiseks tugevdamiseks ja ühise elu kaitsmiseks. Sellel on ülemaailmsed positiivsed tulemused. Aitäh, härra president Biden!Aitäh Kongressile – mõlemad pooled, mõlemad majad. Täna algas päev Ameerika pealinnas just kongressiga – väga avameelsete ja üksikasjalike vestlustega. Tundsin usaldust – usaldust, mis on alati ühtsuse aluseks. Esindajatekoja liikmete ja senaatorite selged ja siirad küsimused. Otsesed vastused. Täna toimusid ka kohtumised Pentagonis – olulised vestlused kaitsetoetusest. Jätkame tööd Ukraina tugevdamise nimel. Aitäh kõigile, kes meid aitavad! Au kõigile meie sõduritele!Võidame kindlasti! Au Ukrainale!
 • Pistorius: Berliin mõistab Kiievi vajadust selle ulatusega rakettide järele, et tagada edu vastupealetungil, kuid jätkab nende kasutamise riskide hindamist. “Me ei loobu tiibrakettide .andmisest. Uurime taotlust ja selle tagajärgi. Näiteks on vaja arvestada juriidiliste ja tehniliste aspektidega. Saan aru, et see võtab aega,” selgitas Pistorius.
 • Soomes toimunud õppusel Baana 2023 harjutasid Norra kuninglike õhujõudude lennukid F-35A esimest korda õhkutõusmist ja maandumist spetsiaalselt varustatud kiirteede lõikudel.

 • Tulas toimus mitu plahvatust, teatas Vene meedia. Tula Telegrami kanal Myslo kirjutab tugevast mürast ja elektrikatkestusest Zarechensky linnaosas ning avaldab ka video, milles on näha sähvatus ja kostab plahvatuse heli. Mash Telegrami kanali andmetel “müristas Proletarski rajoonis kaks või kolm korda” ja need sündmused ei toimunud korraga.
  Juhtunu tagajärjel jäi mõneks ajaks elektrita ligi 5 tuhat inimest. Samal ajal nimetati elektrikatkestust „avariivoolukatkestuseks” ja intsidendi põhjust ei täpsustatud.
  Samal ajal ütlesid Tuly eriolukordade ministeeriumi esindajad Myslole, et linnaelanike teatatud valjud helid ei olnud seotud elektrikatkestusega – avalduse kohaselt olid need “arvatavasti lennuki ülehelikiirusele ülemineku tagajärg. ” Eriolukordade ministeerium peab Zaretšenski rajooni elektrikatkestust “tehnilise rikke tõttu”.
 • Ukrainale üle antud 20 tankist Leopard 1A5 leiti defekte 12-l. Taani kaitseminister Troels Lund Poulsen märkis seletuskirjas, et Ukraina pool tegeleb juba puuduste kõrvaldamisega. Veel 10 tanki on Poolas, millest kahel on samuti leitud tõsiseid probleeme.
 • Roman Svitan käsitles 22. septembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – võimas löök Vene lennukitele Krimmi lennuväljal;
  – Zelenski lubadus vabastada Gorlovka;
  – kuidas Ukraina relvajõud murdsid esimest korda tankidega läbi Vene rinde.
 • Taras Berezovets uudistest
 • NBC teatab, et USA edastab Ukrainale väikese partii ATACMS-i rakette. Väidetavalt teavitas Biden sellest Zelenskit. Rakettide MGM-140 ATACMS saab välja tulistada HIMARS laske seadmetest, mis koos drooni rünnakutega muudab olukorra selliste rünnakute tõrjumisega Krimmis väga raskeks. Lisaks võib Musta mere laevastikku ähvardada sunniviisiline väljatõmbumine Krimmist ning märkimisväärne oht on ka poolsaare õhuväebaasides olevatele lennukitele.
 • Musta mere laevastiku peakorterit Sevastopolis tabas raketirünnak. Küsimus on, et mis sai laevastiku ülemast admiral Viktor Sokolovist. Väidetavalt sai tema kabinet pihta.

Image

 • Paar nädalat tagasi lugesin esimest korda, et Ukrainas on käimas kriminaalasi Hersoni suuna kaotuse süüdlaste selgitamiseks. Üks kindral, endine ülem lõunas, kirjutas sots meedias et tal oli 1300 sõdurit kaitseks 20K venelase vastu. Üks kindral on ka süüdistuste pärast enesetapu teinud. Eile Latõnina eetris rääkis Arestovich sellest natuke seoses Zaluznõi kutsumisega ülekuulamisele ja täna siis Alfa eetris rääkis natuke pikemalt. Teema on jõudnud BBC kätte mis sellest ka kirjutab. Ma arvan, et Ukrainlastel on see väga vale samm hakata sõja ajal seda asja arutama. Ja teiseks ma kahtlustan, et võivad olla armee juhtkonnas sisepinged Zaluznõi vahetamiseks. Ja veel ma arvan, et on üks ambitsioonikas ja noor kindral, kes seda asja võib täna üles võtta. Ülekuulamisi korraldab ju SBU!

 

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 466 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 22, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *