Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 25. septembril

OPOLUKORD 25092023

Vene väed jätkasid 24. septembril pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini ja Zaporižžja oblasti lääneosas.

Ööl vastu 25. septembrit ründasid Vene sissetungijad Ukrainat tiibrakettide Kalibr, laevatõrjerakettidega P-800 Onyx ja Shahed tüüpi mehitamata õhusõidukitega. Droonid ründasid kagusuunast (Primorsko-Akhtarsk – Venemaa Föderatsioon), “Kaliber” raketid tulistati väikeselt raketilaevalt ja allveelaevalt Mustalt merelt (Feodosia, Novorossiiski piirkonnad), “Onyx” – Sevastopoli piirkonnast. Kokku registreeriti öise rünnaku ajal 33 õhurünnaku vahendit:

 • 12 Kalibr tiibraketti;
 • 2 P-800 Onyx laevatõrjeraketti;
 • 19 UAV-d “Shahed-136/131”.

Ukraina õhutõrje hävitas 11 tiibraketti Kalibr ja 19 drooni “Shahed-136/131”. Lisaks hävitati möödunud ööpäeva jooksul kolm Lanceti ründe-UAV-d ja neli operatiiv-taktikalise taseme luuredrooni.

Image

Ukraina kaitsejõud jätkavad kaitset Ida- ja Lõuna-Ukrainas, pealetungioperatsioone Melitopoli suunal ja pealetungi Bahmuti suunal.

Kolme Vene diviisi elemendid kaitsevad aktiivselt Ukraina rünnakute eest Zaporižžja oblasti lääneosas Orihivi piirkonnas. Vene allikad teatavad, et Ukraina väed tungisid Verbovesse 22. septembril ja jätkasid asula ründamist soomukitega 24. septembril. Ukraina väed ründavad Verbovest põhja pool ja võivad Venemaa allikate kohaselt isoleerida Novofedorivkasse paigutatud VDV 56. rügemendi sõsarrügementidest Verbove piirkonnas. Vene väed kulutavad jätkuvalt märkimisväärset lahingujõudu vasturünnakutele, et säilitada oma praegused positsioonid. Allikate sõnul kaotas UA Verbove piirkonnas esimese Marder soomuki.

Luganski oblastis tulistasid sissetungijad Novoljubivka pihta kaks fosfor-magneesium mürsku, mis panid põlema asula ümbruses kuivanud rohu. Elamutele praegu ohtu ei ole. Lähedal asuvas Nevskis registreeriti 10 plahvatust – küla on pideva venelase tule all. Eile andis vaenlane õhurünnakuid ka Novojehorivkale ja Nevskile. Nevske ja Bilogorivka said kannatada suurtükiväe ja miinipilduja tules. Rindelinnade elanikele lubasid okupandid, et pärast nn “valimiste” lõppu lülitavad nad sisse mobiilside. Kuid mitme kuu või aasta pärast – nad ei täpsustanud.

Kupianskii ja Lymani suunal vastane ründetegevust ei sooritanud. Bakhmuti suunal tõrjusid UA kaitsjad edukalt vaenlase rünnakud Bogdanivka idaosas ja Donetski oblasti Belogorkast kagus. Vastane üritas Donetski oblasti Klischijevka piirkonnas kaotatud positsiooni taastada, kuid see ei õnnestunud.

Avdiivka suunal hoiavad kaitsejõud edukalt kaitset okupeeritud piiridel, tõrjusid Donetski oblastis Avdiovka piirkonnas vastase rünnakud. Marjinka suunal viis vaenlane läbi edutuid pealetungitegevusi Donetski oblastis Marjinka piirkonnas.

Melitopoli suunal jätkavad UA kaitsejõud pealetungioperatsiooni. UA kaitsjad on edukalt tõrjunud vaenlase rünnakud Robotine Zaporožje oblasti asula piirkonnas ja jätkavad oma positsioonide kindlustamist. UA üksused on praegu Zaporižži oblastis Venemaa 2. ja viimase kaevikute kindlustuste pealiinini jõudmisest ~6,5 km kaugusel.

Pärast rünnakut Venemaa Musta mere laevastiku peakorterile Sevastopolis sai surma 34 ohvitseri, nende hulgas Venemaa Musta mere laevastiku komandör Victor Sokolov. Veel 105 sai vigastada. – vastavalt Ukraina erioperatsioonide vägedele

________________________________________________________________

 • ORYX registreeritud vene tehnika kaotused 24. septembril.

Image

 • ORYX registreeritud UA tehnika kaotused 21. septembril.

Image

 • Marderid Zaporozje suunal.

 • Ukraina mereväe pressiesindaja Dmõtro Pletenchuk. Agressori peamine sõjaväebaas asub Sevastopolis, Kalibr rakettide laadimine toimub just seal. Olukord peab muutuma nii keeruliseks, et nad lahkuvad sellest baasist. Venelased arutavad võimalust viia muuseumikogud Krimmist välja. Samuti hakkasid mõned mõtlema julgeoleku eesmärgil Krimmist välja kolimisele. Mis puudutab laevastikku, siis Aasovi-Musta mere piirkond on põhimõtteliselt suletud ja üsna väike. Seal pole kuhugi peituda. Olenemata sellest, kas nad toovad midagi Aasovi merre või vastupidi. Berdjanski sadamas Azovis põles VDK “Saratov”. Kui Zaporižži või Donetski oblast vabastatakse, saavad need laevad paremini ligipääsetavateks sihtmärkideks”.
 • Venemaa parlamendisaadik Andrei Gurulev teeb ettepaneku saata kõik töötud sõtta. Tema sõnul on jõudeolek üks probleeme, mis ei lase Vene armeel Ukrainas oma eesmärke ja ülesandeid täita. “Inimesed ei tööta üldse kuskil, istuvad mitte midagi tegemata ja on tööbörsil kirjas. Öeldakse: “Teeme mobilisatsiooni.” Jah, teeme ära. Seal on kõik tööbörsis arvel, need töötud – “Teeme mobilisatsiooni.” jumala eest, mine, nõukogude võimu pärast. Kes teid takistab?” – ütles Gurulev saate “Solovjov LIVE” eetris. Lisaks peab ta vajalikuks 12-tunnise tööpäeva tagastamist kaitsetööstuskompleksi ettevõtetes.
 • Eile korraldas AFU Venemaal Kurskis Khalino lennubaasis Venemaa 14. hävituslennurügemendi juhtimiskeskuse pihta droonirünnaku. (51.752433, 36.308132) Rünnakus said surma või haavata üksuse komandör, aseülema ja mitmed piloodid ning mõned FSB ohvitserid.
 • Roman Svitan käsitles 25. septembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – kuidas Zalužnõi Krimmi strateegia töötas;
  – milline äkiline pimendus ja “plaks” Peterburis;
  – millised uued ootamatud edusammud on Ukraina relvajõududel rindel.
 • Vassili Golovanovi kanalis käsitles ta 578. sõjapäeva aktuaalseid teemasid, sealhulgas Ukraina presidendi visiiti USA-sse, Ukraina ja USA pingelisi suhteid, lahkarvamusi vastupealetungil, mobilisatsiooni, ukrainlase toetamist. Lääne partnerite armee ja vastas ka vaatajate küsimustele.
  • 00:00 Nädala peateemaks on Ukraina presidendi Zelenski visiit Ameerika Ühendriikidesse. Valimiseelsed usukired USA-s. Pingelised suhted ja kolm konfliktipositsiooni Ukraina ja USA vahel. Usun, et USA presidendikampaania aastal kogeb Ukraina USA-poolset igakülgset survet;
  • 08:15 Lahkarvamused USA-ga Ukraina vastupealetungi suundade osas;
  • 10:00 Sademed Ukraina ja Poola suhetes. Ukraina poliitika Ida-Euroopas;
  • 14:03 Arutasime välisminister Lavrovi tsitaati Lääne lahendusest Ukraina ja Venemaa probleemidele lahinguväljal. Venelased loodavad lääne partnerite pettumusele Ukrainas. Sõna jõust ja emotsionaalsete kogemuste jagamisest;
  • 18:54 ATACMS-i raketid Ukrainas: nende üleandmisel pole veel garantiisid;
  • 19:33 Miks venelased Zmeiny saart pommitavad?
  • 21:01 Kui kohane on avaldada tänu Ukraina sõjaväelastele nende tänaval teenimise eest?
  • 21:26 Mobilisatsiooni tõhusus Ukrainas. Kas nad saavad sind armeesse palgata? — võime ellu jääda ja mitte muutuda venelaste vangistatud Buchaks sõltub riigi võimest meelitada rindele inimesi, kes ei taha teenida, ja sundida neid võitlema;
  • 26:42 Neli ettepanekut TCC SP töötajatelt. Prognoos: mobilisatsiooniprotseduur Ukrainas muutub riigi ja rahva ellujäämise nimel karmimaks. Probleem, mis vajab lahendamist: demokraatia on Ukraina feodalismi kate. Sõjaväkke värvatakse rohkem vaeseid kui rikkaid;
  • 33:48 Putini režiimi vastu võitlev venelaste pataljon suudab lahendada probleemi, et Vene armee tulistab S-300-lt Harkovit?
  • 35:10 Arestovitš: presidendivõim on minu jaoks viis Ukraina rahvale antud vande täitmiseks. Olen kohusetundlik mees, kes järgib maailma muutmise huve. Nende muutuste elluviimiseks on vaja poliitilist võimu;
  • 37:48 Miks kurat? — Põrgu mõiste on koht, kuhu me asetame end, panustades kurjusele, pimedusele, hallusele;
  • 39:52 Halva mobilisatsiooni põhjused ja tagajärjed;
  • 41:30 Millal saab Ukraina armee väljastpoolt lastud väikese läbimõõduga pommid GLSDB?
  • 42:16 Hiina Kesk-Aasia riikide ülevõtmise oht;
  • 43:46 Arestovitš kohtub Feldmani ja Romanenkoga. Kuidas Alfa ja Omega kanal loodi?
  • 44:53 Millist vaba Ukraina presidenti Arestovich austab?
  • 45:04 Miks nad lubasid Ukrainas sõna Venemaa väikeste tähtedega kirjutada? – Laste maagilise mõtlemise tõttu;
  • 45:57 Arestovitši ja Podoljaki suhted;
  • 46:38 Kas Ukrainal on võimalus väljuda pimedusest helgesse tulevikku? Kuidas saab ühiskond sellele kaasa aidata?
  • 47:20 Arestovitši küsimus kõigile ukrainlastele, et saada kõigilt vastus: me suutsime alistada Venemaa, kuid me ei suutnud alistada oma nõrkusi. Kas meil häbi ei ole?

 

 

 

 

Total Page Visits: 338 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 25, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *