Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 26. septembril

OPOLUKORD 26093023

Vene väed jätkasid edutuid pealetungioperatsioone Bahmuti lähedal, Avdiivka-Donetski linna joonel ja Zaporižžja oblasti lääneosas.

Ööl vastu tänast ründasid sissetungijad taas Ukrainat Shahed-136/131 tüüpi droonidega.

Ukraina kaitsevägi jätkab kaitset Ida- ja Lõuna-Ukrainas, pealetungioperatsioone Melitopoli suunal ja pealetungitegevust Bahmuti suunal.

Kupianski ja Lymani suunal vastase rünnakuid ei toimunud. Bakhmuti suunal tõrjusid meie kaitsjad edukalt 5 vastase rünnakut Klištchijvka Donetski piirkonnas, kus vaenlane üritas kaotatud positsiooni taastada.

Bahmuti ja Soledari piirkonna lahingutes osalenud Vene Föderatsiooni Põhjalaevastiku 14. armeekorpuse 200 eraldiseisvas laskurbrigaadis on suuri lahingukaotusi, nii 300’eid kui ka 200’eid. Pervomaiski, Luganski oblastis, on linna keskhaiglas sõjaväehaigla, kus ravitakse üle 200 Vene okupatsiooniväelase, enamasti 200 brigaadi omasid. Üksuse isikkoosseisu moraalne ja psühholoogiline seisund on madal ning motivatsioonipuudus edasiseks võitluseks.

Avdiivka suunal tõrjus UA kaitsevägi vastase rünnakud Avdiivka ja Põhja-Donetski oblasti aladel. Marjinski suunal tegi vastane 10 ebaõnnestunud rünnakut Marjinka Donetski oblasti piirkonnas. Lisaks üritas vastane kaotatud positsiooni taastada Novomihhailivka Donetski oblasti piirkonnas, kuid see ei õnnestunud. Shakhtjorsky ja Zaporizhzhya suunal kaitset on initsiatiiv UA käes.

Melitopoli suunal jätkavad kaitsejõud pealetungioperatsiooni tekitades okupatsioonivägedele kaotusi elavjõus ja varustuses. Taktikaline olukord Verboves, Zaporižžja oblasti lääneosas, jääb 25. septembril ebaselgeks. Väidetavalt on Ukraina väed sisenenud Verbove loodeosadesse. Venemaa sooritas õhurünnakuid Verbove, Robotyne ja Novodanylivka vastu.

Image

Ukraina erioperatsioonide väed teatasid 25. septembril, et Ukraina täppislöök Musta mere laevastiku (BSF) peakorterile okupeeritud Sevastopolis Krimmis hukkus 22. septembril 34 Vene ohvitseri, sealhulgas BSF ülem admiral Viktor Sokolov. Ukraina väed sooritasid 24. septembril droonirünnaku Khalino lennuväljale ja Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) hoonele Kurski oblastis. Russistidel õnnestus Khalinos alla lasta 1 UAV. Hukkunud ja haavatud on rügemendi ülem, tema asetäitja, piloodid.

_________________________________________________________________________

 • Esimene 10 Abramsi tanki lubatud 31-st saabus Ukrainasse nädalavahetusel. Tuginedes ORYX andmetele oli 2. juunil Vene armee kaotanud 2002 tanki, 22. septembril juba 2329. Ukraina relvajõududel samal perioodil miinus 143 (509-652). Erinevus on enam kui kahekordne, mis on Ukraina sõjaväelaste jaoks üsna optimistlik. Tuleb arvestada, et need andmed on ebatäpsed, ORYX ise hindab et registreeritakse 80% kaotustest. Jutt on sel perioodil leitud ja tuvastatud tankidest milledest osad remonditi. Samal perioodil said Ukraina relvajõud 155 tanki Leopard 2, Challenger 2, Abrams ja PT-91 (T-72 Poola modifikatsioon). Kõik lääne tankid jõudsid rindele alles suvel või hiljuti. Kokku 143 kaotust ja 155 juurde saadud. Pealetungi jätkamine nõuab tankipargi pidevat täiendamist. Praegu on teada 21 Abramsi, 14 Leopard 2 ja pärast 2024. aasta jaanuari ka 15 T-72. Leopard 1-sid on veel umbes 165, kuid nendega on juba probleeme, tankid on halvas seisukorras ja üldiselt jääb see tank toetajaks mitte täisväärtuslikuks MBT. Tankide tarnimisel pole kõige olulisemad ühekordsed partiid vaid järjepidevus. Euroopa ei saa enam leoparde pakkuda, kuid USA-l on mitu tuhat Abramit. Iga kuu 500 tanki eraldamine ja 50 tarnimine ei tundu midagi fantastilist. Aga praegu – poole aastaga 31 tükki ja siis vaikus. Vene armee saab regulaarset tanke juurde. Vanu T-55 ja T-62, kuid toodetavate T-90M-ide koguarv võib ulatuda 200 tankini aastas. Taastatakse T-72 ja T-80 ning tootmist üritatakse laiendada. Ukraina relvajõududel praegu lähitulevikus üsna tõsine küsimus „Kust saada uusi tanke“? Just see võib hoida tagasi plaane rindel aktiivseks läbimurdeks.
 • Väidetavalt sisenes UA Verbovesse.

 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 26 September 2023. Please read thread below for full image text.

 • Presidendi õhtune kõne. “Tahan tänada kõiki meie õhuväe sõdureid, kõiki meie õhutõrjujaid, mobiilsete tulegruppide sõdureid, kes tõrjuvad igal päeval ja öösel Venemaa raketi- ja droonirünnakuid. Vaid ühel rünnakul eile õhtul Ukraina vastu kasutas vaenlane 33 löögivahendit: “shahedi”. Enamik neist – Odesa ja piirkonna vastu. Enamik neist lastakse alla. Kahjuks mitte kõik. Kahjuks tulid tabamused. Kuid 30 sihtmärki 33-st neutraliseeriti. Oluline on meeles pidada, et iga neutraliseeritud sihtmärk on päästetud elu. Ja me vastame igale Venemaa löögile meie linnade ja külade, iga Ukraina kogukonna vastu. Ja Odesa, Beryslavi ja Hersoni jaoks, Donetski oblasti, Harkivi oblasti, Sumõ oblasti ja kõigi meie piirkondade jaoks.Aitäh kõigile, kes pärast okupantide streiki inimesi päästavad! Aitäh kõigile maailmas, kes aitavad meil Ukrainat kaitsta! Au meie sõduritele! Au kõigile, kes riigi heaks töötavad! Au Ukrainale!”
 • Mägi-Karabahhis Stepanakerti lähedal asuvas gaasihoidlas toimunud plahvatuse tagajärjel sai viga 290 inimest, kes pöördusid erineva raskusastmega põletushaavadega arstide poole. Armenpress teatab sellest. Enamik ohvreid viidi üle vabariiklikku meditsiinikeskusesse. Kümne inimese seisund hinnatakse kriitiliseks. Portaali andmetel ei õnnestunud seitsme inimese elu päästa. Lisaks viidi arstliku ekspertiisi kabinetti 13 tuvastamata surnukeha. Paljusid inimesi peetakse kadunuks.
 • Teisipäeval lõpeb Valgevenes kahepoolne laiaulatuslik õppus. Väed viivad läbi aktiivset lahinguõppust, sealhulgas Poolaga külgnevatel aladel. Sellegipoolest ei tekita lähinaabrite peamine ärritaja – Wagneri rühmitus – enam nende muret. Endiste Valgevene julgeolekujõudude organisatsiooni BYPOL teatel on Valgevenesse jäänud vaid paarsada selle liiget. Lisaks märgivad sõltumatud vaatlejad, et üldiselt on Vene sõjaväelaste arv vabariigis märgatavalt vähenenud. Analüütikud usuvad, et Wagneri loos tegi president Aleksandr Lukašenka vea, saades palju rohkem miinuseid kui plusse. Sellegipoolest märgitakse, et Vene kontingendi vähendamine muudab opositsiooni väited “Valgevene okupeerimise” kohta üha ebaadekvaatsemaks.
 • Roman Svitan käsitles 25. septembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – Vladimir Putin loobub Krimmist;
  – Budanov otsustas Bahmuti saatuse;
  – Ukraina relvajõud tabavad Džankoy lennuvälja.
 • MOSSADi spioon, operatsioon Krabilõks, informaatorid Krimmis, talvine pealetung, lokkav korruptsioon sõjaväe registreerimis- ja värbamisbüroodes, kui kaua mobiliseeritud inimesed rindel elavad. Vaata Aleksei Gomoni intervjuud Ukrainas võidelnud Iisraeli erivägede endise ülema, Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi kolonelleitnandi Denis Desjatnikuga.
 • Eile teatasid Ukraina erioperatsioonide väed Venemaa Musta mere laevastiku komandöri Viktor Solokovi hukkumisest eelmisel nädalal toimunud Storm Shadow raketilöögi tagajärjel, mis hävitas Venemaa Musta mere laevastiku peakorteri Sevastopolis. Venemaa avaldas täna foto Solokovist videokohtumisel, mis näitab, et ta võib veel elus olla. Vastuseks avaldasid Ukraina väed järgmise sõnumi: Vene Föderatsiooni komandöri surmaga seotud teabe täpsustamine. Teadaolevalt hukkus raketirünnakus Vene Föderatsiooni Musta mere laevastiku peakorterile 34 ohvitseri. Olemasolevad allikad väidavad, et hukkunute seas oli ka Venemaa Musta mere laevastiku komandör. Paljusid pole ikka veel tuvastatud kehafragmentide erinevuse tõttu. Kuna venelased olid sunnitud kiirkorras avaldama vastuse ilmselt elusa Sokoloviga, siis meie üksused täpsustavad infot. See juhtub operatsiooni tulemuste kohta andmete kogumise protseduuri raames.
 • UA väed jätkavad kontakti Zavatne Bazhayne N-i piires. Vene õhurünnak on suunatud Urozhainei. UKR-i õhurünnakud on suunatud vägede koondumisele ja peakorteri elementidele.

Image

 

 

 

Total Page Visits: 344 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 26, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *