Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 27. septembril

OPOLUKORD 27092023

Vene väed viisid läbi pealetungioperatsioone piki Avdiivka-Donetski linna liini ja Zaporižžja oblasti lääneosas ning teadete kohaselt liikusid 26. septembril mõnes piirkonnas edasi.

26. septembril andis Venemaa Föderatsioon Ukrainale järjekordse löögi, kasutades 38 Iraani drooni Shahed-136/131. Odessa oblasti sadamataristu sai kannatada. Ukraina õhutõrje 26 vaenlase drooni.

Ukraina kaitsevägi jätkab kaitset Ukraina ida- ja lõunaosas, pealetungi läbiviimist Melitopoli teljel ja pealetungioperatsioone Bahmuti teljel.

Kupjanski, Lyman ja Bakhmuti suundadel ei sooritanud vastane ühtegi rünnakut.

Tavria suunal, Avdiivka piirkonnas tõrjusid Ukraina kaitsejõud vaenlase rünnakud Sjeverne (Donetski oblast) asula läheduses. Marinka piirkonnas korraldas vaenlane ebaõnnestunud rünnakuid Marinka (Donetski oblast) ümbruses. Shakhtarski piirkonnas Ukraina kaitsjad hoiavad jätkuvalt kaitseliini.

Zaporižži suunal tõrjusid Ukraina sõdurid vaenlase rünnaku Novodarivkast lõuna pool (Zaporižži oblast). Taktikaline olukord Verboves jääb ebaselgeks, Ukraina väed jätkasid 26. septembril pealetungioperatsioone Zaporižžja oblasti lääneosas. Allikad väidavad, et UA üksused on vaenlasega kontaktis mitmel suunal Robotyne’i ja Verbove’i vahel. RU Mil Bloggers teatavad rasketest ja jätkuvatest UA suurtükilöökidest. Mis viitab, et UKR viib läbi laienevat pealetungioperatsiooni. UA Tavria suuna staabi hinnangul kardavad  venelased  läbimurret Zaporižži piirkonnas ja seetõttu tõmbavad nad reserve Verbovesse.

Image

_________________________________________________________________

 • Briti luurehinnang.

Image

 • 18. septembril toimus sabotaaž. Tundmatud õhkisid Vene lennukid An-148 ja Il-20, samuti helikopteri Mi-28N. Tškalovski lennuväljalt ilmusid uued satelliidipildid. Uutel fotodel on näha, et Vene sissetungijad viisid välja kolm vigastatud lennukit, mis tundmatud sabotöörid õhku lasksid. 24. septembri dateeritud fotol helikoptereid kohal pole kuigi seal oli neid 18. septembril. Tškalovski lennuväljal baseeruvad valitsuse lennukid, mida rahvasuus kutsutakse “lõpupäeva lennukiteks”.
 • President Volodõmõr Zelenski määras oma nõunikuks legendaarse jalgpalluri ja endise Ukraina koondise treeneri Andri Ševtšenko. Vastav 26. septembri määrus nr 589/2023 ilmus riigipea kodulehel. Ps! See vist viitab vajadusele suurendada presidendi populaarsust?
 • Šveitsi ülemkoda kiitis heaks 25 Leopard 2A4 müügi Rheinmetallile tingimusel, et neid ei anta Ukrainale üle 25 poolt- ja 15 vastuhäälega, 3 erapooletut, varem andis alamkoda juba heakskiidu . Nüüd on vaja Föderaalnõukogu heakskiitu, mis arvatakse olevat formaalsus.
 • Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi ütles, et tal oli viimane telefonivestlus USA kindral Mark Milleyga tema praeguses staatuses USA ühendstaabiülemate juhina. Ta jätkab tööd Ukraina relvajõudude tugevdamiseks võitluses Venemaa agressiooniga. Ameerika poolel oli vestluse ajal kohal kindral Charles Brown, kes asendab peagi Milleyt oma praegusel ametikohal. Zalužnõi sõnul teavitas ta vestluspartnerit kaitse- ja ründeoperatsioonide edenemisest ning rääkis talle Ukraina armee põhivajadustest: “need on õhutõrjesüsteemid, suurtükivägi ja laskemoon.”
 • Ukraina presidendi Vladimir Zelenski kantselei eitas Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi vastu algatatud kriminaalasja olemasolu. «Ukrainas Zalužnõi vastu kriminaalasja ei ole, tema üle ei mõisteta kohut ei tunnistajana ega kahtlustatavana ega süüdistatavana. See info on esimesest kuni viimase täheni väljamõeldis,” ütles OP juhi nõunik Sergei Leštšenko. Jutt käib teabest kriminaalasja olemasolu kohta Ukraina kõrgeimate sõjaväeametnike vastu, keda süüdistatakse riigi endiste piirkondade territooriumide kaotamises lõunas. Ps! Uurimine algatati 1.5 aastat tagasi. Üks kindral on ennast selle pärast maha lasknud. UA uudistes eelmisel nädalal oli, et Zaluzny kutsuti tunnistusi andma.
 • Suviste rünnakukampaaniate kokkuvõte. Alustuseks venelased. Laias laastus on rindejoon püsinud muutumatuna alates 22. aasta novembrist, mil vaenlane Hersoni oblasti paremkaldalt taganes. Vaenlase taganemine üle Dnipro jõe oli ootamatu, kuid tähistas viimast strateegilist muudatust rindel. Lahingud Bakhmuti pärast, mis kulutasid mõlemalt poolelt märkimisväärseid ressursse, ei toonud kaasa mingeid strateegilisi muutusi. Ilma täiendava personali ja kiire varustuse täiendamiseta on vaenlasel vähe võimalusi saavutada strateegilist edu. Ainus võimalus, mis neil on, on kinni hoida vallutatud aladest mida nad ka teevad. Okupandid oskavad ainult pimesi edasi edeneda ja neil on selleks ka ressursse vaja. Bakhmuti okupeerimisel võib olla meediaväärtus, kuid see ei mõjuta strateegilist ega isegi poliitilist olukorda. Pärast lahinguid linna pärast ei mõelnud keegi isegi läbirääkimistele. Vastupidi, Ukraina sõjaväe juhtkond on motiveeritud jätkama lahingutegevust, sealhulgas Bahmuti pärast.
  • Venelaste pealetung Svatove suunal sai alguse mais Masiutivka kaotusega UA vägede poolt. Vaenlane edenes mitmel rindel: Masiutivka-Vilshana, Novoselivske-Kolomyichyha, Raihorodka-Novovodyane ja Serebrjanski metsandus.
  • Masiutivka-Vilshana piirkonnas hõivasid okupandid edukalt Masiutivka ja lükkasid UA jõud 2,5 km võrra tagasi. Vilshana lähedal hävitati UA rindepositsioon külas tõhusalt ja rinne nihkus Synkivka lähistele. See ei eskaleerunud tõsiselt tänu täiendustele nagu 67. mehhaniseeritud brigaad ja 95. õhudessantbrigaad.
  • Novoselivske-Kolomyichyha piirkonnas õnnestus vaenlasel koondada jõud meie segaüksuste ründamiseks, võttes Kuzemivka jaama ja kaks kolmandikku Novoselivskest. Piirkonna juhtimise üleandmine 25. õhudessantbrigaadile viis aga rinde stabiliseerumiseni ja peatas vaenlase edasitungi.
  • Raihorodka-Novovodjane piirkonnas alustasid okupandid juulis raskerelvastuse toega jalaväe rünnakut, põhjustades UA üksustele selles sektoris tõsist kahju. Kehv ettevalmistus ja lõtv turvalisus olid meie kaotuste peamised põhjused. 68. jäägribrigaadi ja äsja moodustatud 43. mehhaniseeritud brigaadi kasutuselevõtt hoidis ära potentsiaalse tragöödia.
  • Serebrjanski metsanduses jätkas vaenlane rünnakuid kogu 2023. aasta. Uue brigaadi kasutuselevõtt suve alguses tekitas mitmeid probleeme, millega 95. ja teised “tõrje” üksused pidid tegelema. Nüüd on saabunud “Azovi” brigaad, mis vähendab vaenlase eduvõimalusi. Kuid okupandid saavutasid kaks väiksemat eesmärki: Kreminnale puhvertsooni loomine ja meie strateegilise positsiooni halvenemine Bilohorivkas. Oleme rünnakute all kolmest küljest.

 • Roman Svitan käsitles 27. septembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – Moskva lähedal põleb midagi;
  – vaenlane moderniseerib UAV-d;
  – lõunas toimub läbimurre.
 • Endine KGB spioon Sergei Žirnov rääkis intervjuus Dmitri Gordonile Karabahhi naasmisest Aserbaidžaanile, sellest, miks Putin armeenlased hülgas, Vene “rahuvalvajate” mahalaskmisest Mägi-Karabahhis ja sellest, mis on tegelikult Venemaale suunatud rünnakute taga.
 • Taras Berezovets viimastest uudistest

 

 

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 358 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 27, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *