Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Iisrael 09102023

Hommikune pilt Iisraelist ja Gazast mis mulle on tekkinud igat sorti meediast.

 • Iisrael on läbi ajaloo oma territooriumi saanud/laiendanud erinevaid teid pidi. Üks neist on sõjalised konfliktid mille käigus on vastastelt maalappe võetud. Tundub, et nüüd on käes järjekordne selline konflikt mille käigus Gaza puhastatakse ja liidetakse.
 • Vältimaks et islamiriigid seda takistama ei hakkaks saatis USA juba lennukikandjate grupi piirkonda ning selle tugevdamiseks mõned laevad lisaks.
 • Iisraeli kiirreageerimise trump on õhuvägi. Laupäevast alates on see pidevalt ja hävitanud HAMAS’i ja sellega seotud infrastruktuuri. Sealhulgas pank.
 • Hamasi juhi kodu pommitati laupäeva õhtul ja tema laip leiti varemetest.
 • Iisraeli mobilisatsiooni ulatus on 180000 reservväelast. Väed liiguvad Gaza sektori ja Iisraeli põhja osasse. Oma elanikele Gaza sektori ääres anti korraldus evakueeruda. Gaza sektori elanikel anti hoiatus ja määrati piirkond kuhu evakueeruda. Eksisin. IDF-i pressiesindaja rear admiral Daniel Hagari: IDF “ei ole kunagi mobiliseerinud nii palju reservväelasi nii kiiresti – 300 000 reservväelast 48 tunni jooksul.”
 • USA ametnike sõnul ei olnud rünnak üllatuseks. Teati, et midagi Hamas ette valmistab kuid üllatuseks oli, et see toimus laupäeval.
 • “Swords of Iron” operatiivolukord.

https://twitter.com/i/broadcasts/1ynJOyLOAnyKR

 • Image
 • “USCENTCOM seisab kindlalt  Iisraeli ja meie piirkondlike partnerite kõrval, et tegeleda mis tahes osapoole riskidega, kes soovivad konflikti laiendada,” ütles USA keskjuhatuse ülem kindral Michael “Erik” Kurilla.
 • Video Iisraelis toimunud Supernova muusikafestivali piirkonnast, kus Hamasi relvastatud isikud tapsid 260 inimest. Lisaks tapetutele vägistati ka naisi ellujäänute sõnul.

 • Hamas on teatanud oma katsest võtta sihikule Tel Avivi linna rahvusvaheline lennujaam, kuna Gaza sektorist on välja lastud üle 150 raketi; Raudkupli patareid üritavad kinni püüda võimalikult palju rakette.
 • USA õhujõud lähetavad lähipäevil Lähis-Itta täiendavalt 20–25 mitmeotstarbelist hävitajat F-15 ja F-35, mille eesmärk on takistada Iisraeli sõja levikut ülejäänud piirkondadesse. Lähis-Idas, toimides ühtlasi heidutusvahendina igasuguse Iraani sekkumise või agressiooni vastu.
 • Iisraeli rünnaku taustal korraldas Venemaa Föderatsioon kohtumise Araabia Riikide Liiga peasekretäriga. Esmaspäeval, 9. oktoobril toimub Moskvas kohtumine Araabia Riikide Liiga peasekretäri Ahmed Abu al-Gheitiga. Läbirääkimisi organisatsiooni juhiga peab Vene Föderatsiooni välisminister Sergei Lavrov. Zahharova märkis, et päevakord Venemaal ja LAH on täis, kuid esmane tähelepanu pööratakse teemale “Araabia-Iisraeli konflikti dramaatiline eskalatsioon”
 • Erdoğan tegi Palestiina kohta kahemõttelise avalduse Hamasi rünnaku ajal Iisraeli vastu. Türgi president Recep Erdoğan reageeris sõjalise konflikti eskaleerumisele Lähis-Idas, kus Iisrael alustas tegelikult operatsiooni äärmusliikumise Hamas likvideerimiseks, mis 7. oktoobri hommikul tulistas massiliselt ja okupeeris osa territooriumidest. Poliitik ütles, et teab, kuidas piirkonnas rahu ja stabiilsus taastada, kuid selleks peab tema arvates minema Jeruusalemm kontsessioonide jaoks. “Iseseisev Palestiina riik koos geograafilise terviklikkuse ja pealinnaga Ida-Jeruusalemmas on vaieldamatu vajadus. Meie omakorda oleme otsustanud jätkata diplomaatilisi jõupingutusi rahu taastamiseks,” tsiteeris Anadolu riigipea sõnu.
 • Lähis-Ida on suure sõja lävel. Seos Hamasi ja Iraani Islami Revolutsioonilise Kaardiväe vahel on veel ametlikult kindlaks tegemata. Peab ütlema, et tõendeid ei tulnud kaua oodata. Iraan on juba nädalaid aidanud Palestiina islamistlikul liikumisel Hamas kavandada rünnakut Iisraeli vastu. Islami revolutsiooniline kaardivägi (IRGC) nõustus möödunud esmaspäevase rünnakuga Beirutis, – The Wall Street Journal.
  • Iraani julgeolekuametnikud aitasid planeerida laupäevast rünnakut Iisraeli vastu, teatasid Hamasi ja Hizbollah (Liibanoni islamistlik organisatsioon) kõrged liikmed. IRGC ohvitserid on töötanud Hamasiga alates augustist, et töötada välja strateegia õhu-, maa- ja mereinvasiooniks. Operatsiooni üksikasju avaldati mitmel Beirutis toimunud kohtumisel, milles osalesid IRGC ohvitserid ja nelja Iraani toetatud sõjalise rühmituse esindajad, sealhulgas Hamas (mis kontrollib Gazat), Hizbollah, šiiitide rühmitus ja Liibanoni poliitiline rühmitus.
  • Sama infot kinnitas ka Euroopa ametnik – Süüria valitsuse nõunik, rääkides Iraani osalemisest rünnaku ettevalmistamisel. IRGC üldine plaan oli luua mitmest vektorist koosnev oht kõigilt külgedelt – Hezbollah ja Palestiina Vabastamise Rahvarinne põhjaosas ning Palestiina Islamidžihaadi ja Hamas Gazas ja Läänekaldal.
  • “Sellise ulatusega rünnak oleks saanud toimuda alles pärast kuudepikkust planeerimist ja seda poleks juhtunud ilma Iraaniga kooskõlastamiseta,” ütles Lina Khatib, Londoni ülikooli Lähis-Ida instituudi SOAS direktor, “Hamas, nagu Hezbollah Liibanon, ei tee ühepoolseid otsuseid astuda sõtta ilma Iraani eelneva selgesõnalise nõusolekuta.
  • Juba Iisraeli kõrged julgeolekuametnikud on lubanud anda Iraani juhtkonnale löögi, kui Teheran leitakse vastutavaks iisraellaste tapmises. Aga tundub, et punktivisetega asi ei piirdu.
  • Kui Iraan rünnatakse, vastab ta raketirünnakutega Iisraelile Liibanonist, Jeemenist ja Iraanist ning saadab Iraani võitlejad Süüriast Iisraeli ründama linnu Põhja- ja Ida-Iisraelis, väidavad Iraani ametnikud.
  • USA saadab Vahemere idaossa löögirühma, kuhu kuuluvad lennukikandja “Gerald Ford”, raketiristleja “Normandy” ning mitmed hävitajad ja sõjalaevad. Samuti saadetakse piirkonda 20-25 lennukit F-35 ja F-15, mis tugevdavad sealset hävitajate eskadrilli. President Biden on lubanud kogu vajalikku abi Iisraeli toetamiseks.
  • Eksperdid on juba võrrelnud Hamasi laupäevast rünnakut 11. septembriga: nii ohutaseme kui ka eriteenistuste, nii Iisraeli kui Ameerika eriteenistuste “pimeduse” ulatuse poolest. Sellest lähtuvalt on reaktsioon eeldatavasti globaalne.
  • Terrorirünnak 11. septembril 2001 tõi kaasa USA eriteenistuste töö ülekoormuse ning pikaajalise jahi “al-Qaedale” ja selle juhile Osama bin Ladenile. Seetõttu on 7. oktoober 2023 USA-l võimalus oma Lähis-Ida poliitikat ümber kujundada, hävitades agressiivselt terrorirežiimid piirkonnas.
  • “Uus” sõda jätab kindlasti varju Venemaa “vana” sõja Ukraina vastu ja tähelepanu Kiievile hajub. Teisalt on Moskva huvid Iisraeli-vastases agressioonis jälgitavad sama hästi kui Iraani kõrvad. See tähendab, et demokraatlikul kogukonnal on veel üks põhjus mõelda sellele, et Kremliga tuleks midagi ette võtta: sest probleem pole mitte Ukraina-vastases sõjas, vaid Moskvas, mis selliseid sõdu ärgitab ja õhutab.
 • Iisraeli armee teatab, et riigi lõunaosas toimuvad lahingud kuues kohas. Gaza sektoris löödi 800 objekti.
 • Iisraeli lennundus ründab aktiivselt Gaza sektorit. Hävitab Hamasi komandopunktid ja kõigi võitlejate, isegi tavaliste, maju.
 • Palestiina võitlejad võtsid vangi üle 130 iisraellase, sealhulgas tippametnikud. Ja ilmselt ka teiste riikide kodanikud.
 • Iisrael palus USA-lt raudkupli jaoks ülitäpseid pomme ja rakette.
 • AÜE-st sai ainus araabia riik, kes mõistis ÜRO kohtumisel Hamasi operatsiooni hukka.
 • ​Iisraeli mereväe eliit-komandoüksus Shayetet 13 on väidetavalt läbi viinud operatsiooni, mille tulemusena tabati Gaza sektoris Hamasi mereväe lõunadivisjoni ülema asetäitja Muhammad Abu Ghali.
 • Palestiinlased üritavad välja suitsetada ellujäänud IDF-i sõdureid, kes on lukustunud oma kindluskonteinerisse. Granaatide või granaadiheitjate puudumise tõttu süütavad võitlejad konteineri kõrvale tule ja üritavad ukse lukku lasta. Koos relvastatud Hamasi võitlejatega on tohutul hulgal relvastamata mehi, kes tungisid Iisraeli territooriumile läbi niigi valveta piiri. Keegi tuli isegi hobuse seljas. Kuidas see kõik konteineris istujate jaoks lõppes, pole teada.
 • Palestiina Mujahideen Liikumine teatas, et osales laupäeval Lõuna-Iisraeli invasioonis.
 • Anton Geraschenko: Putini režiimi üks ideolooge Aleksandr Dugin postitas oma Telegrami kanalisse manifesti, milles ütles, et Venemaa on Iraani poolel: “Ükskõik, kuidas me juute ja moslemeid kohtleme, on küsimus fundamentaalne: Iraan on meie sõber, liitlane ja vend, kes toetas Venemaad vajaduse korral, aga Iisrael mitte. See on USA vasall. Kuigi paljud Iisraelis mõistaks Venemaad sõda. Mitte toetav, aga ka mitte ülemäära sõimav. Sellegipoolest on see koht, kuhu meie surmavaenlase lääne reeturid ja otsesed kaastöötajad Venemaalt põgenevad. See on lihtsalt midagi, mida kõik vanad ja uued Venemaa patrioodid peavad meeles pidama. Iraan on absoluutne, Iisrael on suhteline ja kõik need, kes arvavad teisiti, pole päris puhtad vene rahva ees, kes on nüüd surmavas võitluses globaalse vaenlasega. USA globalistid, kelle vastu me praegu oleme Ukrainas sõjas, on täielikult toetanud Iisraeli. Nagu ka Ukraina. See on tõsine asi. Kõik muu on vähem tõsine. Nüüd saab Stalini loogika selgemaks. Tema oli Iisraeli poolt, Iisrael oli meie poolt. Ta oli selle vastu, kui see läks üle Lääne poolele. Geopoliitika on palju olulisem kui etnilised ja usulised sümpaatiad ja antipaatiad. Ilmselgelt tasub toetada neid Iisraelis, kes meid toetavad. Aga olgem ausad: kes sealsest poliitilisest juhtkonnast meid tegelikult toetab? Ja mida see toetus sisaldab? Mida täpsemalt? Iraaniga on asi selge. Meid toetavad seal Rahbar, president Raisi, Islami revolutsiooniline kaardivägi (IRGC) ja kõik konservatiivsed jõud. Ja nad on Iraanis võimul, nad valitsevad ja vastutavad oma liitude ja kokkulepete eest.”
 • Iraagi “Kata’ib Sayyid al-Shuhada brigaadid”, mis on Hezbollah’ ja Iraaniga seotud sõjaline-islamirühmitus, ütlesid varem täna, et kui USA otsustab Gaza konflikti otseselt sekkuda, siis USA baasid ja väed on Kõik piirkonnad saavad vastupanu telje seaduslikeks sihtmärkideks.
 • IDF brigaadikindral Ami Biton koos dessantpataljoni ülema kolonelleitnant Dor Manshaufi ja dessantbrigaadi ülema asetäitja kolonelleitnant Gidi Eliastemiga juhivad Sderoti linna puhastamist. Vastupidiselt ametlikele väidetele on linnas lahingud kestnud juba kaks päeva. Abiks saadeti Iisraeli langevarjurid.
 • Mõned põnevad kaadrid Hamasi “Mubar 1” raketisüsteemist. Nagu ma näen, näib see olevat koostatud juhitamata rakettidest, mis on varustatud programmeeritavate elektrooniliste süütega (tõenäoline aeg/löök), mida tulistatakse mingi ennustava sihtimis-/juhtimissüsteemi abil, et parandada tabamuse tõenäosust.

 • Iisraeli kaitsejõudude pressiesindaja kontradmiral Daniel Hagar teatas täna hommikul, et Hamasi sõjaline ja poliitiline juhtkond ning kõik nende varad on rünnatud ja hukule määratud, ning lisaks väitis ta, et Hamasi hiljutiste rünnakute ülem Yahya Sinwar on “surnud mees”.
  • Iisraeli väed on taastanud kontrolli kõigi Gaza piiril asuvate linnade üle. Ta ütleb, et viimastel tundidel toimunud kokkupõrked vägede ja Palestiina terroristide vahel on olnud “isoleeritud”.
  • Shaar Hanegevi piirkonnanõukogus tapsid väed kolm terroristi; Be’eris tapeti veel üks; Holitis ja Sufas tapeti veel viis; ja Alumimis tapeti neli. Ta ütleb, et praegu üheski linnas lahinguid ei toimu.” Võimalik, et piirkonnas on endiselt terroriste,” ütleb Hagari.
  • Gaza piiritõkke rikkumisi kindlustavad füüsiliselt tankid ning toetavad lahinguhelikopterid ja droonid.
  • Armee on evakueerinud 24 piirilinnast 15 ja jätkab teiste evakueerimist järgmisel päeval. Ta ütleb, et Sderot ei evakueerita selles etapis. Hagari sõnul on pärast lahingute algust laupäeva hommikul Iisraeli suunas välja lastud umbes 4400 raketti.
  • IDF “ei ole kunagi mobiliseerinud nii palju reservväelasi nii kiiresti – 300 000 reservväelast 48 tunni jooksul.”

 • Yair Golan on 61-aastane pensionil Iisraeli armee kindralmajor ja endine parlamendisaadik. Eile, kui IDF ja politsei olid täielikus kaoses, pani Golan selga oma vana vormi, võttis relva ja sõitis mitu korda sõjatsooni, et päästa tule all olevaid tsiviilisikuid. Ta päästis kaks põõsa alla varjunud noort täiskasvanut pärast seda, kui õuepeol mõrvati 260 nende sõpra. Ta vastas ajakirjaniku kõnele, et poeg peitis end tule all, ja ütles lihtsalt: “Andke mulle tema asukoht ja ma toon ta koju tagasi.” Tund hiljem helistas poeg Golani autost isale. Golan kogus väikese meeskonna ja läks sõjatsoonist sisse ja sealt välja, päästes kümneid inimesi, vahetades samal ajal tuld Hamasi terroristidega. Ta on 61-aastane, ta oleks võinud koju jääda, kuid ta otsustas riskida oma eluga inimeste pärast, keda ta ei tunne. Golan on üks tugevamaid Iisraeli vasakpoolseid hääli ja teda ründas pidevalt Iisraeli paremtiib. Aga kui aeg kätte jõudis, võitles ta esmalt barbaarse rünnakuga. Sama ajujuhtmestik, mis toetab rahu, on sageli sama juhtmestik, mis sunnib inimesi tegema õigeid asju.
 • “Wagner” PMC instruktorid valmistasid Hamasi ette rünnakuks Iisraeli vastu. Osa Wagneri PVK võitlejatest, kes lahkusid Valgevenest Aafrika riikidesse Märgitakse, et Hamasi võitlejate väljaõppe peamised valdkonnad olid ründeõpe ja väikeste mehitamata õhusõidukite kasutamine lõhkematerjali heitmiseks. Riiklik Vastupanu Keskus lisab, et ainult Hamasi liitlaste seas on venelastel kogemusi lähtestus mehhanismidega droonide kasutamisega. Just palgasõdurid andsid selle võitlejatele Aafrika riikides väljaõppe ajal. ????
 • Izzuddin Al-Qassami brigaadide pressiesindaja Abu Obaidah: “Täname Iraani relvade, raha ja muu varustuse eest! Nad andsid meile rakette sionistlike kindluste hävitamiseks ja aitasid meid tankitõrjerakettidega!
 • Hamasi hiljutise üllatusrünnaku Iisraeli hukkunute arv on tõusnud 800-ni ja vigastada on saanud üle 2400 inimese.
 • Esimest korda selles sõjas tulistati Gazast Jeruusalemma suunas massiivne raketituld. Raudkuppel on jälle kõvasti tööd tegemas

Image

 

 

 

 

 

IisraelMilitaarSõda

kolonelHans • oktoober 9, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar