Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 10. oktoobril

OPOLUKORD 10102023

Oktoobri esimesed päevad osutusid UA kaitseväele proovikiviks. Vastast kas ei õnnestunud tagasi tõrjuda või saavutati minimaalne edu. Lõunas ei tee ründetegevust keeruliseks mitte üksnes vene kaitseliinid, vaid ka nende võime vasturünnakuid teha. Üldiselt on olukord keeruline. Svatove suunal saavutas vaenlane osalise edu Makiivka ümber. Paljud vaenlase soomusmasinad hävitati. Praegu koondab vaenlane Kreminna lähistel uusi jõude, mis võib kaasa tuua uue massilise rünnaku katse meie positsioonidele. Bahmuti suunal jätkuvad võitlused raudtee taga Klištšiivka ja Andriivka juures. Avdiivka suunal korraldas vaenlane oktoobri alguses pealetungi Krasnohorivkast (A) läänes ja saavutas osalise edu. Zaporižži suunal ründas vaenlane Marfopolist põhja pool, saavutas osalise edu, kuid kandis väga suuri kaotusi, mis sundis peatuma. Kopanist põhja pool lükati okupandid tagasi. Tänu õhudessantvägede jõupingutustele õnnestus neil saavutada osaline edu Verbovest läänes.

Vene väed viisid läbi pealetungioperatsioone piki Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini, Donetski oblasti lääneosas, Donetski-idapoolses Zaporižžja oblasti lääneosas ja Lääne-Zaporižžja oblastis ning jõudsid edasi mõnel pool. aladel 9. oktoobril.

Venemaa sõjavägi jätkab strateegilist kaitset, et külmutada rindejooned enne 2024. aasta märtsis toimuvaid Venemaa presidendivalimisi.

Ööl vastu 10. oktoobrit ründasid Vene okupatsiooniväed Lõuna-Ukrainat 36 “Shahed” tüüpi ründe UAV-ga. Rünnati Chauda neemelt (TOT Krimm). Õhutõrje hävitas Odessa, Mõkolaivi ja Hersoni oblastis 27 «Shahed-131/136».

Ukraina kaitsejõud jätkuvad pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suunal ning edenesid Zaporižžja oblasti lääneosas ja Bahmuti lähedal.

Kupjanski suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid 5 vaenlase rünnakut Syn’kivka ja Ivanivka (Harkivi oblast) ümbruses.

Lymani suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid 7 vaenlase rünnakut Makiivka piirkonnas (Luganski oblast).

Bahmuti suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid Klištšiivka piirkonnas (Donetski oblast) 4 vaenlase rünnakut. RU väed aeti tagasi vaatamata tugevatele õhu- ja suurtükirünnakutele Andriivkale.

Image

Avdiivka suunal okupandid andsid õhulööke Keramiki, Novokalynove ja Avdiivka (Donetski oblast) ümbruses.

Marinka suunal tõrjusid Ukraina kaitsejõud edukalt 15 vaenlase rünnakut Mar’inka ja Novomõhhailivka (Donetski oblast) ümbruses.

Šahtarsi suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid vaenlase rünnaku Staromaiorske piirkonnas (Donetski oblast).

Zaporižži suunal Ukraina kaitsevägi tõrjus vaenlase rünnaku Levadne ümbruses (Zaporižži oblast).

__________________________________________________________________

 • ÜRO inimõiguste ülemkomissari büroo andmetel oli 8. oktoobri seisuga kogu Ukrainas registreeritud 27 768 sõja tagajärjel hukkunut ja haavatut, sealhulgas 560 last. Seda ütles ÜRO humanitaarasjade asepeasekretär Joyce Msuya New Yorgis ÜRO Julgeolekunõukogu koosolekul esinedes.
  Ta lisas, et 2023. aasta esimese kaheksa kuuga sai Ukrainas humanitaarabi umbes 8,3 miljonit inimest. Aasta lõpuks loodab ÜRO selle arvu suurendada 11,1 miljoni inimeseni. Muuhulgas töötatakse välja plaan Ukraina elanike abistamiseks talvisel ajal. Joyce Msuya rõhutas, et Ukrainas on käimasoleva sõja kontekstis eriti haavatavad naised ja lapsed.
 • USA mõlema suure partei Ukraina-meelsed senaatorid kavatsevad lähinädalatel kiiresti vastu võtta üheaastase abipaketi Ukrainale, mis on oluliselt suurem kui abisumma, mida president Joe Biden on palunud. Sellest kirjutab Wall Street Journal. Väljaande andmetel, kui Biden rääkis 24 miljardi dollari suurusest lisaabist Kiievile, siis senaatorid, eelkõige vabariiklane Lindsay Graham ja demokraat Richard Blumenthal, soovivad, et iga-aastase abipaketi suurus jääks vahemikku 50–100 miljardit dollarit.
  Samas näevad nad ühes suures pakendis rohkem mõtet kui mitmes väiksemas – see peaks nende hinnangul “Ukrainale kindlustunnet lisama” ja oleks parem “poliitilisest vaatenurgast”.
 • Iisraeli mõjukaim ajakirjanik Amit Segal nendib, et oleme praegu osalis ajaloolises sõjas “Iraani-Venemaa kurjuse telje” ja “Lääne-Ukraina telje” vahel ning et Iisrael peab “astuma samme, et Ukrainat ametlikult ja lõplikult aidata”.
 • Väidetavalt määrati Venemaa 58. ühendrelvaarmee ülem kindralleitnant Denis Ljamin vähem kui kolm kuud pärast kindralmajor Ivan Popovi väljavahetamist vastuolulistel asjaoludel tagasi kesksõjaväeringkonna staabiülema ametikohale.
 • Zaporižžis peeti kinni kaks FSB agenti, kes “jahtisid” õhutõrje positsioone 6000 grivna eest ning “liitsid” kokku ka oma relvajõududest SBU omaste isikuandmed. Üks kaastöötajatest püüdis leida meie õhutõrjesüsteemide asukohta rindeterritooriumil. Samuti saatis ta FSB-le oma sugulaste nimed ja telefoninumbrid, salvestas sõjaväelastega peetud vestlused lahinguväljal taktika üle ja andis need seejärel okupantidele.
 • Briti luureraport

 • Ukraina president avaldas avalduse, mis keskendus olukorrale Lähis-Idas, pakkudes pärast briifingu huvitavaid sissevaateid Luure Peadirektoraadilt
  “Meie käsutuses oleva teabe kohaselt – mis on väga selge – on Venemaa huvitatud Lähis-Ida sõja sütimisest, et luua uus valu ja kannatuste allikas, mis nõrgendab globaalset ühtsust, lisab lõhesid ja konflikte ning aitab seega Venemaal õõnestada vabadust Euroopas. .
  Näeme, kuidas vene propagandistid hõiskavad. Näeme, kuidas Moskva sõber Iraan toetab avalikult Iisraeli ründajaid. Ja see kõik kujutab endast palju suuremat ohtu, kui maailm praegu tajub. Mineviku maailmasõjad on puhkenud kohalikest agressioonidest.
  Me teame, kuidas sellele ohule vastu seista ja valmistame ette asjakohaseid meetmeid. Kõige tähtsam on see, et me kaitseme vajadust maksimaalse ülemaailmse ühtsuse järele.” – nagu postituses öeldakse.
 • Roman Svitan käsitles 10. oktoobri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – kes on Iisraeli rünnaku taga;
  – Donetskist tulistatakse Avdeevkat;
  – Zalužnõi plaanidest ja Putini hirmust.
 • Endine KGB ja Vene Föderatsiooni välisluureteenistuse opositsiooniohvitser Sergei Žirnov koos saatejuht Anastasia Noritsyna arutasid järgmistel teemadel:
  – miks ei saa pärast uusi sündmusi vältida Kolmandat maailmasõda;
  – kuidas Venemaa Iisraeli jõhkralt sellesse sõtta seadis;
  – kas Putini võivad tõesti tappa tema enda sõbrad?
 • UA purustas seitse RE rünnakut Makiivkale. RU väed aeti korratuses tagasi O-131306-le. Torske jääb Ukraina kontrolli alla.

Image

 • Ukraina väed osalevad RU rünnakul Vodianest läänes. Venemaa tugevad õhurünnakud tabasid Avdiivka lõunaosa.

Image

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • oktoober 10, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *