Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 11. oktoobril

OPOLUKORD 11102023

Ukraina relvajõudude peastaabi ülem kindralleitnant Sergi. Ükskõik kui võimas sõjavägi ka poleks, ilma usaldusväärse logistikata on see pikas sõjas määratud lüüasaamisele. Rindel on vaenlase hävitamiseks kriitiliselt vaja kütust, laskemoona, toitu, vett ja palju muud. Täna, Ukraina logistikaspetsialistide päeval, tahan tänada kõiki, kes teevad kõik endast oleneva rinde korralikuks varustamiseks. Ja seda kõike keerulistes tingimustes, kui vaenlane jahib ja lööb pidevalt meie logistikakeskusi, ladusid ja marsruute. Tegutsege vaatamata ohtudele, takistustele ja alati kiireloomulise aja pärast. Alles pärast võitu saate rääkida otsustest ja nippidest, mis tuli varu säilitamiseks teha.Teie töö on võidu jaoks ülioluline. Ärge lõpetage, vaid tegutsege! Üheskoos alistame vaenlase!

Olukord

Vene väed viisid läbi pealetungioperatsioone piki Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna joont, Donetski oblasti lääneosas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ja Lääne-Zaporižžja oblastis ning liikusid mõnel pool edasi. 10. oktoober.

Ukraina kaitsejõud jätkavad kaitset Ukraina ida- ja lõunaosas, pealetungi läbiviimist Melitopoli ja Bahmuti suundadel.

Kupjansi suunal Ukraina sõdurid tõrjusid Synkivka ja Ivanivka (Harkivi oblast) asulate läheduses enam kui 30 vaenlase rünnakut.

Lymani suunal Ukraina kaitsejõud jätkavad vastase pealetungi pidurdamist Makiivka ja Dibrova (Luganski oblast) ümbruses.

Bahmuti suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid vaenlase rünnakud Klištšiivka ja Andriivka (Donetski oblast) ümbruses. Samal ajal jätkavad Ukraina kaitsejõud oma rünnakuoperatsioone Donetski oblastis Bahmuti lõunaosas, saavutades edu Klištšiivkast ida pool ja Andriivkast ida pool asuvatel aladel.

Avdiivka suunal ründas kuni 3 vaenlase pataljoni, mida toetavad tankid ja soomusmasinad, intensiivistunud pealetung Avdiivka, Tonenke, Keramiki ja Pervomais’ke (Donetski oblast) ümbruses. Ukraina kaitsjad tõrjusid kõik vaenlase rünnakud ning hoidsid ära liinide ja positsioonide kaotamise. Avdiyivi suunas tulistati alla vaenlase hävitaja Su-25. Arvestades kaasatud personali ja tehnika arvu, on tulemused venelaste jaoks lihtsalt hukatuslikud. Venelased lootsid välksõda, seadmete kaotused olid kolossaalsed, varsti loevad analüütikud selle kõik kokku.

Image

Marinka suunal 10. oktoobri päeva jooksul tõrjusid Ukraina kaitsejõud edukalt enam kui 10 vaenlase rünnakuid Marinka ja Krasnohorivka (Donetski oblast) ümbruses.

Šahtarske suunal vaenlane viis läbi ebaõnnestunud ründeoperatsioone Zolota Nyva ja Volodyne (Donetski oblast) lähedal. Kindral Tarnaviskyi värskendusega Tavria idarinde kohta. “Hävitati peaaegu 100 ühikut vaenlase varustust. Nende hulgas oli Su-25 lennuk, BMPT Terminator, üks MLRS, 18 tanki, 59 APC-d, 5 suurtükiväesüsteemi ja üks AD raketisüsteem.”

Zaporižži suunal Ukraina kaitsjad hoiavad vaenlast tagasi Inženerne ja Verbove (Zaporižži oblast) ümbruses. Ukraina kaitsejõud jätkavad pealetungi Melitopoli teljel ja on parandanud taktikalist olukorda Robotinost läänes (Zaporižži oblastis). Vene väed alustasid 9. oktoobril Donetski oblasti Avdiivka piirkonnas ja Zaporižžja oblasti lääneosas Orihivist edelas lokaliseeritud pealetungioperatsioone, mille eesmärk on tõenäoliselt Ukraina väed Robotyne piirkonnast eemale fikseerida.

____________________________________________________________________

 • Briti luureraport

Image

 • Kindralstaabi pressiesindaja Andri Kovaljov ütles, et kuni 3 pataljonist koosnev venelaste grupeering, keda toetasid tankid ja soomusmasinad, intensiivistasid pealetungi Avdiivka lähedal. Vahepeal on UA parandanud oma taktikalist positsiooni Robotyne’i piirkonnas ja jätkavad rünnakuid Klištšiivkast ja Andriivkast idas.
 • Patriot, IRIS-T ja Gepard: Saksamaa valmistab Ukrainale ette teist talvist abipaketti väärtusega 1 miljard eurot. See tugevdab meie õhutõrjet ja Ukraina sõjaväe võimet vaenlane lahinguväljal tagasi tõrjuda. Sellest teatati Saksamaa Liitvabariigi kaitseministeeriumi ametlikul lehel sotsiaalvõrgustikus X. See umbes 1 miljardi euro suurune pakett sisaldab õhutõrjesüsteemi Patriot, IRIS-T ja kolme Gepardi õhutõrje iseliikuva suurtükiväe süsteemi. Need võimaldavad meil tõhusamalt kaitsta oma kriitilist infrastruktuuri Venemaa agressorriigi raketi- ja droonirünnakute eest. Lisaks saabuvad lähinädalatel Ukrainasse veel 10 lahingutanki Leopard1 A5, 15 kaitstud transpordimasinat ja umbes 20 kaitstud sanitaarsõidukit.
 • Volgogradi oblastis peeti kinni 29-aastane PMC Wagneri palgasõdur, kes vägistas kaks alaealist. Nagu öeldakse uurimiskomitee teates, kohtus kahtlusalune uurijate sõnul 9. oktoobril kahe 16-aastase tüdrukuga, kes tõi nad oma koju ja pani toime seksuaalvägivalla. Ühel tüdrukutest õnnestus korterist põgeneda ja kaevata möödujatele, kes kutsusid politsei. Portaali V1.ru andmetel on kahtlusaluse nimi Sergei Osipov, varem sõdis ta Ukrainas Wagneri PMC koosseisus. Varem mõisteti teda korduvalt varguste, röövimiste ja tapmisähvarduste eest, kuid diktaator Putin andis talle armu, et ta saadeti sõtta. See ei ole esimene ega viimane terroriorganisatsiooni PMC Wagneri võitlejate toime pandud vägivallakuritegudest. Oktoobris teatas meedia endisest PMC Wagneri palgasõdurist, kes kägistas Primorski territooriumil tuttava naise ja põletas tema surnukeha.
 • Belgia annab alates 2024. aastast Ukrainale üle “mitu” hävitajat F-16, ütles kaitseministeeriumi juht Ljudivin Dedonder. Täna saabus Zelensky etteteatamata külaskäiguga Ramsteini. Kavas on NATO riikide kaitseministrite kohtumised ja Ukraina-NATO nõukogu kohtumised.
 • Ühendkuningriik kuulutab välja uue 100 miljoni naela suuruse sõjalise abipaketi Ukrainale, mis sisaldab lühimaa õhutõrjesüsteeme MSI-DS Terrahawk Paladin ning miinitõrje- ja lahingutehnika varustust.
 • Venemaa alustas suurt pealetungi Donetski oblastis Avdiivkale. See on veel üks Venemaa Föderatsiooniga peetava sõja määravatest lahingutest, mis võib talvel muutuda ägedamaks kui lahing Vugledari pärast, kuna okupandid saavad Donetski ja Jasõnuvata tihedalt asustatud alasid kasutada varjatud operatsioonideks. Sellest teatas Ukraina ajakirjanik Juri Butusov. Tema sõnul on Avdiyivka Venemaa jaoks strateegilise tähtsusega, kuna see on tegelikult värav okupeeritud Donetskisse – vaenlase vallutatud alade peamiseks sidekeskuseks. Ja selleks, et Donbassis kanda kinnitada, peab Putin rindejoone Donetskist eemale viima.
 • Roman Svitan käsitles 11. oktoobri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – Venemaa ründas NATO struktuuri;
  – provokatsioonid Valgevenest;
  – mis toimub Avdeevka lähedal.
 • III maailmasõja algus, kuidas mõjutab rünnak Iisraeli vastu abi Ukrainale, Iisraeli luure ebaõnnestumine, kes blokeerib Ukrainale 100 miljardit dollarit, Bideni kohutav süü, Zalužnõi ja Milli tüli. Vaata Aleksei Gomoni intervjuud Ameerika vabariiklasest poliitiku Boris Pincusega.
 • Presidendi õhtukõne: Raport meie tänasest tööst Brüsselis. Kohtumine “Ramsteini” formaadis, meie lai kaitseliit: enam kui 50 osalevat riiki. Meie põhirõhk on õhutõrje tugevdamisel ja rindel kõige olulisematel tööriistadel: suurtükiväel, kaugmaasüsteemidel. Olen tänulik kõikidele partneritele nende pideva valmisoleku eest meie kaitset aidata.
  Ta kohtus USA kaitseministri Austini ja USA staabiülemate ühendkomitee uue esimehe kindral Browniga. Pikk kohtumine, konkreetne.
  Meil oli hea kohtumine NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga: meie kaitseprioriteedid, suhtlemine alliansiga.
  Väga tähtis. Läbirääkimised Belgia peaministriga – tulemuslik kohtumine. Belgia liitus meie lennunduskoalitsiooniga ja annab Ukrainale F-16. See on võimas käik. Belgiast on uus kaitsepakett. Sellel on mitu olulist komponenti. Eriti tahaksin märkida õhutõrje rakette. Aitäh!

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • oktoober 11, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *