Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 13. oktoobril

OPOLUKORD 13102023

Vene väed viisid läbi pealetungioperatsioone Kupjanski lähedal, Svatove-Kreminna liinil, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linna ümbruses, Donetski-Zaporižža oblasti piirialal ja Lääne-Zaporižžja oblastis. Okupandid jätkavad pealetungi Avdiivka ümbruses Donetski oblastis. Agressor ei ole 12. oktoobri seisuga Avdiivka lähedal suuremaid läbimurdeid teinud ja tõenäoliselt ei piira Ukraina vägesid Avdiivkas koheselt ära. Geolokatsiooniga fotod ja videod näitavad, et Vene väed on Avdiivka ümbruses ründeoperatsioonide käigus tõenäoliselt kaotanud vähemalt pataljoni taktikalise rühma (BTG) väärtuses soomusmasinaid.

Ukraina kaitsejõud jätkavad kaitset Ukraina ida- ja lõunaosas, pealetungi läbiviimist Melitopoli ja Bahmuti suunal. UKRi väed on ilmselt Bahmuti operatsioonipiirkonnas mitmes kohas läbi murdnud. Esialgsed teated ja RU suurtükiväe sihtmärgid näitavad, et UKRi väed on Yakolivkas, Soledaris, Krasna Horas, Ida-Bahmutis, Klischiivkas ja Andriivkas.

Image

Kupyanski suunal Ukraina sõdurid tõrjusid 5 vaenlase rünnakut Synkivka ümbruses ja 8 rünnakut Ivanivka (Harkivi oblast) lähedal.

Image

Lymani suunal Ukraina kaitsejõud hoiavad jätkuvalt vastase pealetungi tagasi Makiivka ümbruses, Kreminnast edelas ja Serebrjanske metsamajandis (Luganski oblast). Ukraina kaitsjad tõrjusid selles piirkonnas enam kui 5 vaenlase rünnakut.

Bahmuti suunal Ukraina kaitsejõud jätkavad rünnakuoperatsioone Bahmuti lõunaosas (Donetski oblast), tekitavad vaenlasele elavjõu- ja varustuskaotusi ning kindlustavad oma uusi positsioone.

Avdiivka suunal vastane üritab Ukraina kaitsest läbi murda, kuid edutult. Ukraina kaitsjad tõrjusid enam kui 20 vaenlase rünnakut Avdiivka, Lastochkyne, Tonen’ke, Pervomais’ke ja Nevel’s’ke (Donetski oblast) ümbruses.

Marinka suunal tõrjusid Ukraina kaitsejõud edukalt enam kui 10 vaenlase rünnakut Marinka, Pobjeda ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses.

Shakhtarske suunal vastane ei viinud läbi ühtegi ründeoperatsiooni.

Zaporižži suunal sissetungijad üritasid kaotatud positsiooni Robotino (Zaporižži oblast) läheduses ebaõnnestunult taastada.

Ukraina väed tõrjuvad RU rünnakuid T-04-08 HWY teljest läänes. RU ründab Kopanis ja Robotyne’is suurte kaotustega.

Image

Hersoni suunal korraldas vaenlane 100 rünnakut, tulistades miinipildujatest, suurtükiväest, “Gradist”, tankidest, AGS-ist, LNG-st, lennundusest ja UAV-dest 553 mürsku. Vaenlane tulistas Hersoni linna 49 mürsku. Vene sõjavägi sihtmärgiks oli piirkonna asustatud alade elamukvartalid, haridusasutuste hooned Hersonis ja Hersoni rajoonis; meditsiiniasutus ja tehas Hersonis; ettevõte Berõslavi rajoonis. Venemaa agressiooni tagajärjel hukkus 2 inimest, veel 6 sai viga, neist 1 laps.

Vene Vostoki pataljoni ülem Aleksandr Hodakovski pooldas Vene vägede rinde külmutamist Ukrainas, et asendada kurnatud mobiliseeritud isikkoosseis värskete lepinguliste sõjaväelastega ja alustada uut pealetungi. Venemaa Julgeolekunõukogu aseesimees Dmitri Medvedev teatas 12. oktoobril, et Venemaa sõjavägi on alates 1. jaanuarist 2023 värvanud enam kui 357 000 lepingulist, vabatahtlikku ja ajateenijat.

__________________________________________________________________

 • Volodymyr Zelenskyi õhtune pöördumine: Erilist tähelepanu pööratakse praegu Harkivi oblastile lõunale ja Donetski oblastile, eelkõige lahingutele Avdiyivka piirkonnas. Olen tänulik igale sõdurile, igale üksusele vastupidavuse eest. Üldiselt on, mida tähistada 53. ja 110. eraldi mehhaniseeritud brigaadi, 59. eraldi motoriseeritud jalaväebrigaadi ja meie võimsa “Simdesjatdevjatka” DSHV üle. Ainult nendel päevadel ja ainult nende brigaadide sõdurid on juba hävitanud sadu okupandi soomusmasinaid. Muidugi ei saa ma jätta märkimata Zaporožje suunas võitleva 55. eraldi suurtükiväebrigaadi tulemusi. Aitäh, sõdalased! Traditsiooniliselt täpne. Aitäh kõigile, kes kaitsevad Ukrainat! Au meie tugevale rahvale!
 • Budanov. Okupandid tahtsid Zaporižži TEJ-s tekitada inimtegevusest tingitud katastroofi: “Olukord on endiselt ohtlik, sest me kõik peame meeles pidama, et jaam jääb hõivatuks. Ja põhimõtteliselt pole seal globaalselt midagi muutunud. Ainuke asi, et kriisihetk, jumal tänatud, on möödas. Ma ei avalda teile andmed, kuidas ja mida selleks tehti. Asi pole tuumajaama lõhkamises selles mõttes, et kõik saavad aru, et pauk käis – ja kiirgus lendas igale poole. Seal taheti teha midagi palju huvitavamat: süsteemi kunstlikku ülekoormust ja kontrollitud kiirguse vabastamist. Ehk siis mingisse kohta lokaliseerituna“.
 • Briti luureraport

 • Oleme juba katsetanud rakettide eksperimentaalseid proove, mille lennuulatus on 750–1000 kilomeetrit, — Podolyak. OP juhi nõuniku sõnul kavatseb Ukraina välisinvesteeringute toel oma relvatootmist suurendada. Erilist tähelepanu pööratakse tankide ja suurtükiväe kaugmaarakettide, droonide ja mürskude tootmisele. “Kui tahame pariteeti, siis ei vaja me mitte ainult droonide, vaid ka rakettide tootmist. Ja meil on juba katsetatud vahendid, mille tegevusulatus on 750-1000 kilomeetrit,” ütles Podoljak.
 • 11. oktoobril 2023 teatas USA kaitseministeerium uue Ameerika sõjalise abi paketi andmisest Ukrainale kogusummas kuni 200 miljonit dollarit. See on 48. presidendi pakett alates 2021. aasta augustist. USA sõjalise abi kogusumma Ukrainale alates Venemaa sõjalise erioperatsiooni algusest 24. veebruaril 2022.a. ületab 43,9 miljardit dollarit. Uue paketi osana peaks USA kaitseministeerium andma Ukrainale:
  • vanad AIM-9M Sidewinder lühimaa õhk-õhk raketid, mida kasutatakse õhutõrjerakettidena [arvatavasti NASAMSi õhutõrjeraketisüsteemide osana];
  • täiendav arv ülitäpseid juhitavaid rakette GMLRS raketisüsteemide HIMARS jaoks;
  • mehitamata õhusõidukite kompleksid;
  • 105 mm ja 155 mm mürsud;
  • täppisjuhitav õhusõiduki laskemoon [ilmselt JDAM-i juhitavad pommid];
  • elektrooniline sõjavarustus;
  • tankitõrje juhitavad raketid TOW;
  • ühekordselt kasutatavad AT4 käeshoitavad tankitõrje granaadiheitjad;
  • väikerelvad ja enam kui 16 miljonit padrunit väikerelvade jaoks;
  • miinitõrje varustus;
  • varuosad ja muu välitehnika.
 • Sevastopolis oli kuulda võimas plahvatus. On kaadrid suitsevast laevast. See on Vassili Bõkovi tüüpi patrull-laev Project 22160 või väike rakettlaev Project 21631 Buyan-M.
 • Alates esmaspäevast, 16. oktoobrist ei luba Venemaa piiriteenistus Ukraina kodanikele Eesti-Vene maismaapiiripunktide kaudu Venemaale siseneda, teatas Eesti Vabariigi politsei- ja piirivalveosakond DW-le.
  Venemaa teavitas 10. oktoobril Eestit, Lätit, Leedut, Poolat ja Soomet, et alates 16. oktoobrist toimub Ukraina kodanike sisenemine Venemaale kõigi piiripunktide kaudu, välja arvatud Šeremetjevo lennujaam Moskvas ja Läti-Vene piiripunkt Vientuli. Ludonka on ajutiselt piiratud, öeldakse aruandes (saadaval DW väljaandest).
  Vene Föderatsiooni teatises öeldakse, et piiranguid ei kohaldata alla 14-aastastele Ukraina kodanikele, kes sisenevad Vene Föderatsiooni saatjata või koos Vene Föderatsiooni kodanikust seadusliku esindaja, eestkostja või volikirjaga. Piirangute kestus pole teada.
 • Gaasi hind Euroopas ületas reedel börsil kauplemisel 600 dollarit tuhande kuupmeetri kohta. m esimest korda alates veebruari keskpaigast, selgub Londoni ICE börsi andmetest. Üldine hinnatõus päeva algusest on üle 5%. Novembri futuuride maksumus TTF-i keskuses Hollandis tõusis 610 dollarini tuhande kuupmeetri kohta ehk 56,01 eurot MWh kohta (euro ja dollari hetkekursi alusel on ICE hinnad esitatud eurodes MWh kohta).
 • Vadõm Skibitsky: Venemaal on kõik massimobilisatsiooniks valmis, kuid nad ei saa seda välja kuulutada:
  • Mobilisatsiooniprotsess Venemaal ei ole seiskunud ja on kestnud juba üle aasta;
  • aasta oktoobris alanud nn suurmobilisatsiooni esimesel perioodil mobiliseerisid venelased üle 300 tuhande sõjaväelase;
  • Iga päev toimub Venemaa salaja mobilisatsioon, et korvata meie territooriumil Vene Föderatsiooni relvajõudude kantud kaotusi ning teiseks moodustada uusi üksusi ja üksusi;
  • Vene Föderatsioonis on nüüd alanud järjekordne sügisene mustand. […] Eesmärk, mille Vene Föderatsioon on endale nüüd seadnud, on viia kõik Vene relvajõudude ridadesse mobiliseerituid lepingulisele alusele. See protsess toimub erinevate meetoditega, sealhulgas ohtude abil;
  • Kuid tegelikult selle aja jooksul Vene Föderatsiooni liikmete arv oluliselt ei kasvanud;
  • Vnemaa agressorriik on valmis suureks mobilisatsioonilaineks: kõik nimekirjad on selgunud, kõik on viidud elektroonilisse registrisse, oluliselt karmistatud seadusandluse nõudeid, kriminaalkoodeksi norme. Vene Föderatsiooni karistuse osas sõjaväeteenistusest kõrvalehoidumise ja deserteerumise eest;
  • Järgmise aasta kevadel toimuvad Venemaa nn presidendivalimised mõjutavad ka [massimobilisatsiooni väljakuulutamise puudumist], sest mobilisatsioon on keeruline protsess, mis mõjutab Venemaa sotsiaalpoliitilist olukorda;
  • Samas on massimobilisatsioon väga võimas löök Venemaa majandusele, sest kõige töövõimelisem elanikkond kutsutakse tööle ja toodet valmistama, et tagada tööstustegevus. Ilmselt võtab Venemaa seda kõike kuskil arvesse;
  • Praeguse seisuga ei näe me võimsate löögigruppide kuhjumist, mis näevad ette personali massilist mobiliseerimist Vene Föderatsioonis.
 • Roman Svitan käsitles 13. oktoobri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – miks USA valmistub juba tõsiselt võimalikuks sõjaks Venemaa Föderatsiooniga;
  – mida muudab olulise silla õhkimine Donbassis?
  – millise relva Zalužnõi lõpuks välja lõi?
 • Päev 596. Juri Romanenko ja Nikolai Feldmaniga arutasime NATO toetust Iisraelile, võimalikke meetmeid alliansi reageerimiseks infrastruktuuri kahjustamise korral, humanitaarolukorda Gaza sektoris, Saksamaa reaktsiooni Hamasile, olukorra arengut rindel. vajadus Ukraina tehnilise üleoleku järele, laskemoona ” Switchblade 600″ tarnimine ja muud sõjalis-poliitilised uudised:
  • 00:00 NATO peasekretär Stoltenberg: mitmed NATO riigid osutavad Iisraelile abi;
  • 02:35 NATO peasekretär Stoltenberg: alliansi kriitilise infrastruktuuri tahtlik kahjustamine nõuab vastumeetmeid. — vastus võib olla majanduslik või sanktsioonid, mitte sõjaline;
  • 04:30 Ärge eskaleerige konflikti: Soome ja Eesti vahelise gaasitoru õhkimise eest vastutajate väljaselgitamine võtab kaua aega;
  • 05:55 USA välisminister Blinken külastab mitmeid riike, et luua koalitsioon Lähis-Ida ümbervormindamiseks? — Lääne suutmatus ärgata pärast Ukraina ja Iisraeli julmusi. Hetkel pole kindel, kuidas Iisrael Hamasi hävitamisel tegutseb;
  • 10:08 Humanitaarkatastroof: Gaza sektoris on pantvange teistest riikidest;
  • 12:16 Gaza põgenike küsimus on palestiinlaste jaoks tragöödia;
  • 14:00 Saksamaa kantsler Scholz teatas terroriorganisatsiooni Hamas tegevuse keelustamisest. Kogu maailm peab Hamasi poliitilist tiiba terroriorganisatsiooni osaks ja võrdsustab selle ISISega;
  • 17:45 Kas Hamasi marginaliseerumine võib Hezbollah’ peatada?
  • 19:41 Probleemid vee ja kütusega Iisraelist Gaza sektoris. Milline on Gaza?
  • 24:35 Intervjuu GURi juhi Budanoviga: Ukrainast kinnivõetud relvad viis Venemaa Hamasi rühmitusse. Sõjaliste liitlaste ahela kollektiivsele väljakutsele peab olema kollektiivne vastus. Venemaa Föderatsiooni järjekordne infosõjaline operatsioon Ukraina ja Iisraeli vastu;
  • 29:05 President Zelensky algatus külastada Iisraeli solidaarsuse eesmärgil;
  • 30:38 Vene armee tulistas taas Donetski oblasti pihta. Okupantide venepärane rünnak Avdejevkale, enneolematu tugevusega tsiviilelanike tapmisega, on katse saavutada propagandaedu läbikukkumisest lõunarindel ja Bahmutis;
  • 35:03 Olukord lõunarindel. Vene armee püüab Ukraina kaitseväge lahti keerata, muutes jõudude koondamise suunda;
  • 37:26 Venelased lõid uuesti varem laiali löödud üksused. See sõjafaas sunnib Ukraina armeed asuma kaitse- ja jäätmereservidele;
  • 39:33 Sõjauuringute Instituudi järeldused sõjategevuse läbiviimise kohta Avdievkas. Vaenlase kohalik edu lahinguväljal tohutute kaotuste tõttu. Analüüsis sõdivate osapoolte potentsiaali. Ukraina vajab tehnilist üleolekut – erakorralisi meetmeid diplomaatia, tööstuse ja paradigma muutust sõjapidamises;
  • 47:55 Kolm kriteeriumi sõjaväes: halb, vähe, mitte piisavalt. Saabub suur partii “Switchblade 600” – taktikalist loitsumoona, mis on abirelv, mis aitab Ukraina armeed suuresti, kuid ei muuda olukorda rindel.
 • Aleksei Arestovitš. Hamas: rünnaku üksikasjalik analüüs. Kuidas tappa draakon ja mitte saada selleks. Humaansest maailmast, mis probleemide lahendamise asemel lükkab need edasi, kuni need muutuvad lahendamatuks, ja keelab jõu kasutamise ainult neil, kes on inimlikud. Ja neile, kes ei hooli, see ei keela seda. Mõju Ukraina asjadele. Kas Ukraina on teel dekolonisaatoritega? Ja ka – kohtuasi Aleksei Arestovitši vastu. Vestlus Julia Latõninaga

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • oktoober 13, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *