Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 14. oktoobril

OPOLUKORD 14102023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone liinil Kupjansk-Svatove-Kreminna, Bahmuti, Avdiivka ja Donetski linna lähedal ning Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ja Zaporižžja oblasti lääneosas ning edenesid erinevates rinde sektorites. Venemaa jätkuvad rünnakuoperatsioonid Donetski oblasti Avdiivka piirkonnas 13. oktoobril said väidetavalt piirkonnas tagasi löödud.

Ukraina kaitsejõud jätkavad kaitset Ukraina ida- ja lõunaosas, pealetungi läbiviimist Melitopoli ja Bahmuti suundadel.

Kupjansi suunal Ukraina sõdurid tõrjusid Synkivka, Ivanivka, Kyslivka (Harkivi oblast) ümbruses enam kui 20 vaenlase rünnakut.

Lymani suunal Ukraina kaitsejõud jätkavad vastase pealetungi pidurdamist Makiivka ümbruses (Luganski oblast). Ukraina kaitsjad tõrjusid selles piirkonnas enam kui 5 vaenlase rünnakut.

Image

Bahmuti suunal Ukraina kaitsejõud jätkavad rünnakuoperatsioone Bahmuti lõunaosas (Donetski oblast), tekitavad vaenlasele elavjõu- ja varustuskaotusi ning kindlustavad oma uusi positsioone.

Avdiivka suunal vastane üritab Ukraina kaitsest läbi murda, kuid edutult. Ukraina kaitsjad tõrjusid umbes 20 vaenlase rünnakut Avdiivka, Keramiki, Tonen’ke, Sjeverne’i, Pervomais’ke ja Netailove’i (Donetski oblast) ümbruses. Agressor hõivas Krasnohorivkast põhja pool uued positsioonid.

Marinka suunal tõrjusid Ukraina kaitsejõud edukalt umbes 15 vaenlase rünnakut Mar’inka (Donetski oblast) ümbruses.

Šahtarski suunal vastane viis õhutoetusega läbi edutuid rünnakuoperatsioone Staromaiors’ke (Donetski oblast) lähedal.

Zaporižži suunal sissetungijad üritasid Robotino (Zaporižži oblast) ümbruses kaotatud positsioone tagasi saada. Sel nädalal on Robotino ümber toimunud minimaalseid muudatusi. UA tungis korraks Novoprokopivka põhjaossa, kuid näib olevat uuesti välja tõrjutud. Kopani piirkonnas õnnestus tankide abil venelased positsioonidelt kõrgendikul välja lüüa.

____________________________________________________________________

 • Wall Street Journal. Analüüsifirma Ellipticu andmetele rahastati osaliselt Palestiina võitlejate sissetungi Iisraeli 7. oktoobril krüptorahas populaarse rubla krüptobörsi Garantex kaudu. Palestiina Islamidžihaadi rühmituse kontrolli all olevad digitaalsed rahakotid said Iisraeli sissetungi eel tehingutena kokku üle 93 miljoni dollari. Hamas kasutas sarnast rahastamisskeemi, väidavad teadlased. Juunis ulatus platvormi tehingute maht umbes 865 miljoni dollarini, mis on kolm korda rohkem kui 2022. aasta aprillis, mil USA riigikassa kehtestas Garantexile sanktsioonid. Krüptobörsi avalike suhete direktor Evgenia Burova lükkas WSJ-ga vesteldes kõik saidi vastu esitatud süüdistused tagasi. Garantexi krüptobörs registreeriti Eestis 2019. aastal, kuid tegelikult juhitakse seda Moskva linnas asuvast Federation Towerist ja on keskendunud Venemaale. Täna on sellel umbes 100 tuhat kasutajat. Pärast sõja algust Ukrainas sai Garantexist peamine kanal raha väljavõtmisel Venemaalt. Nüüd, hoolimata USA sanktsioonidest, on Garantex jätkuvalt kõige populaarsem platvorm rubladega kauplemisel.
 • Zelensky. “Patriootide” rakettide osas on lahendus: Holland annab täiendavaid rakette. Erilist tähelepanu pööratakse Odessa kaitsele, kogu meie lõunaosale Doonau sadamatest Suur-Odessa sadamateni. Maailm tunnustab Ukraina ülemaailmset rolli toiduga kindlustatuse tagajana. Ja toetab selgelt, et me peaksime seda oma tähendust säilitama ja tugevdama. Täna oli mul au külastada meie sõdureid, kes paranevad vigastustest. Koos Markiga olid nad neis, rääkisid. Austasin sõjaväelasi ja neid abistavaid arste riiklike autasudega. Kohtusime Odesa sõjaväeakadeemia tudengitega. Hea vestlus. Tänan teid, poisid, tähelepanu ja küsimuste eest. Olen tänulik ühendekspeditsiooniväe juhtide kohtumise tänase lõpuavalduse eest. Tugev väide. Toetus Ukrainale, sealhulgas toetus teel NATO-sse, Venemaa agressiooni selge hukkamõist ja valmisolek meid sõja võitmiseks vajadusel aidata. Aitäh!Au kõigile, kes võitlevad Ukraina eest! Aitäh kõigile, kes meid aitavad! Aitäh, Mark, tänaste külastuste ja kõnede ning kogu toetuse eest! Ja aitäh, Odesa! Kindlasti taastame kõik, mis Venemaa hävitas.
 • Sotši ja Adleri elanikud teatavad täna hommikul toimunud plahvatustest. Nad kirjutavad, et kõigepealt kuulsid nad plahvatust ja seejärel õhurünnaku sireeni. Kohalike sõnul oli kuulda 5-6 plahvatust, mõnes linnaosa majas kustusid tuled. Teavet ohvrite kohta pole veel laekunud.
 • “Okupantide edusammud on kesised”: Valge Maja viitas Vene Föderatsiooni läbikukkumisele Avdiivka pealetungiga. Ameerika presidendi administratsioon märkis, et Moskva saatis oma sõdurid nende elusid säästmata taas tapatalgutele ning edusammud osutusid väga kasinaks. Kirby märkis, et UA relvajõud võitlevad väga arukalt ja tõhusalt, samal ajal kui Venemaa valitsus “ohverdab vabatahtlikult sõdurite elusid oma eesmärkide saavutamiseks”.
 • Rutte. “Kohutavad sündmused Lähis-Idas, Iisrael tegeleb suurima juutide veresaunaga pärast Teist maailmasõda, kuid see konflikt ei tohi lasta Venemaa kohutaval agressioonisõjal Ukraina vastu kaduda vaateväljast. See peab olema silme ees. Maailm peab jätkama vastuseisu  mõlemale sõjale”
 • New York Times teatas, et Ameerika luure andmetel varustas Korea RDV Venemaad üle 1000 konteineri relvade ja laskemoonaga. Teatati, et esimesed 300 konteinerit märgati 7.-8. septembril Põhja-Koreas Najini sadamas, kust need 12. septembril toimetas Venemaa konteinerlaev Angara Doonau külla (ZATO Fokino, Primorski territoorium). Seejärel transporditi 1. oktoobriks raudteel 719-sse – Krasnodari territooriumil Tihhoretskis asuva suurtükiväe laskemoonabaasi. Edasised tarned viidi läbi sama marsruuti mööda. Valge Maja avaldatud transpordiskeem.
 • See jada illustreerib, miks Venemaa rünnak Avdiyivkale on nende jaoks sõjaline katastroof. Kaks Vene BMP-d annavad kahuriliha maha. Juht pöörab ja sõidab rohus üle oma meeste. Järgija tapab mehe samamoodi. Juhtiv BMP on tabatud Ukraina positsioonidelt.

 • USA välisminister Antony Blinken hoiatas 3. oktoobril peetud konverentskõnes valitud seadusandjate rühma, et Aserbaidžaan võib lähinädalatel plaanida tungida Lõuna-Armeeniasse.

 • Eile tegid sotsiaalmeedias tiiru need videod, mis näitavad Sevastopoli lähedal asuvat Vene sõjalaeva “Pavel Derzhavin” – klassi projekt 22160 – ning esialgu polnud päris selge, mis põhjustas musta suitsu Vene sõjalaeva ahtris.
  Mitmete väidete, sealhulgas Venemaa allikate kohaselt oli põhjuseks mehitamata allveesõiduk (UUV), mis plahvatas laeva lähedal ja kahjustas rooliosa. Vene sõjalaev oli piisavalt merekõlblik, et Venemaale tagasi tõmbuda. Lähedal asunud puksiir sai suuremaid vigastusi.
  On ilmne, et see vahejuhtum õõnestab veelgi Venemaa niigi nõrka kontrolli Musta mere lääneosas ja sunnib rohkem Vene sõjalaevu otsima varjupaika Venemaa sadamates, näiteks Novorossiiskis.
  Venemaa Odessa blokaad on nüüd põhimõtteliselt murtud, järjekordne sündmuste absoluutne pööre võrreldes 2022. aasta algusega.
 • Poola piirivalve avalikustas video, millel on näha, kuidas illegaalsed migrandid neid Valgevene-poolsest piirist põlevate puuokstega loopivad. Migrandid on Poola peale ärritatud, kuna ehitas piirimüüri ega lase neid Saksamaale läbi
 • Lockheed Martin asepresident Scott Arnold rääkis uuest süsteemist. USA katsetas raketi sidesüsteemi prototüüpi, mis võimaldab HIMARS-il tabada liikuvaid sihtmärke. RIG-360 (Remote Interceptor Guidance – 360) moodul pakub lennuaegseid sihtmärkide värskendusi. RIG-360 saab kasutada mitte ainult HIMARSi laskemoona jaoks. See võimaldada armeel sooritada sügavaid rünnakuid tulega liikuvate sihtmärkide vastu keerukates keskkondades.
 • Roman Svitan käsitles 14. oktoobri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – uued plahvatused Venemaal;
  – Valeri Zalužnõi katkestas ajutiselt okupeeritud Krimmi tarnetest;
  – Venemaal on nad paanikas Ukraina relvajõudude edu pärast.
 • Endine KGB ja Vene Föderatsiooni välisluureteenistuse opositsiooniohvitser Sergei Žirnov arutas koos saatejuht Igor Gavrištšakiga järgmistel teemadel:
  – kus NATO saab lüüa Venemaa territooriumile;
  – millest Putin lobises;
  – Kreml tahab katsetada tuumarelva.
 • Briti luureraport

 • Image
 • Venemaa Avdiivka vasturünnak. Venemaa kaotused pidid olema nende parimatest parimad. Teisisõnu kulutasid nad tohutult aega ja ressursse väljaõppele (nende parimad noored tavasõdurid, relvastusele ja vägede koondamisele (suurtükivägi, lennukid jne). ) vastupealetungi läbiviimiseks. Lahingu praegusel hetkel lähenevad nad Andriivka ja Klishchiivka Bakhmuti sektoris nähtud absurdse taktika tasemele, kus nad kaotasid kolm kuni viis brigaadi, kes korraldasid ühe massilise liharünnaku teise järel. Putin ja Šoigu arvavad, et neil on taastamiseks talv.
 • Taras Berezovets

 

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • oktoober 14, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *