Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 16. oktoobril

OPOLUKORD 16102023

Vene väed viisid 15. oktoobril läbi pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ja Lääne-Zaporižžja oblastis ning jõudsid mõnel pool edasi. Eesmärk oli Avdiivka piiramine, kuid nad ei ole veel saavutanud suuremat edu. Tõenäoliselt jätkavad Vene väed lähiajal ründeoperatsioone selle aeglustunud tempoga ning jäävad Ukraina vägedele ohuks piirkonnas, hoolimata sellest, et tõenäoliselt ei saavuta nad praegu otsustavat läbimurret või Avdiivka ümberpiiramist.

Täna öösel hävitasid õhujõud 2 X-59 raketti ja 11 Shahed-136/131 drooni. Kokku ründasid venelased Ukrainat ühe ballistilise raketi Iskander M, viie juhitava raketi Kh-59 ja 12 Shahed-136/131 tüüpi UAV-ga.

Vene väed üritavad Harkovi oblastis Kupjanskit ümber piirata ja Oskoli jõe äärde jõuda, et murda läbi maismaakoridorist Borovajasse, ütles Ukraina relvajõudude idaosa väegrupi pressiteenistuse juht Ilja Jevlaš. Katsed linna ümber piirata tema sõnul aga edu ei too. Vene sõjaväelased üritavad edutult tungida Ukraina relvajõudude paigaldatud miinitõketele, kandes suuri kaotusi ja taandudes tagasi. Jevlash ütles, et Vene väejuhatus on rünnaku alustamiseks vägesid kogunud juba pikka aega, kuid sellesse rindeosasse üleviidute motivatsioon, seisund ja väljaõpe on “jäänud madalale tasemele”.

Ukraina kaitsejõud jätkavad kaitset Ukraina ida- ja lõunaosas, pealetungi läbiviimist Melitopoli ja Bahmuti suunal.

Kupjansi suunal Ukraina sõdurid tõrjusid Syn’kivka ja Ivanivka (Harkivi oblast) ümbruses enam kui 15 vaenlase rünnakut.

Lymani suunal vastane ei viinud läbi ühtegi ründeoperatsiooni.

Bahmuti suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid 5 vastase rünnakut Klištšiivka ja Andriivka (Donetski oblast) asulate läheduses. Samal ajal jätkavad Ukraina kaitsejõud rünnakuoperatsioone Bahmuti lõunaosas (Donetski oblast), tekitavad vaenlasele elavjõu- ja varustuskaotusi ning kindlustavad oma uusi positsioone.

Avdiivka suunal, lennukite toel, viis vaenlane läbi edutuid rünnakuoperatsioone Avdiivka, Keramiki, Stepove, Tonenke ja Sjeverne (Donetski oblast) asulate läheduses. Ukraina sõdurid tõrjusid seal enam kui 15 vaenlase rünnakut.

Marinka suunal tõrjusid Ukraina kaitsejõud Marinka (Donetski oblast) ümbruses enam kui 15 vaenlase rünnakut.

Šahtarske suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid vaenlase rünnakud Prjutnest põhja pool (Donetski oblastis).

Zaporižži suunal vastane tegi 4 katset kaotatud positsiooni Robotyne ümbruses (Zaporižži oblast) tagasi võtmiseks kuid edutult.

_____________________________________________________________________________

 • 25. eraldiseisva dessantbrigaadi sõdurid tulistasid alla Vene helikopteri Mi-8

 • USA toetab Ukrainat, sest ei taha, et konflikt eskaleeruks Euroopas suureks sõjaks. USA president Joe Biden ütles seda CBS-ile antud intervjuus. Tema sõnul läheb Venemaa Ukraina okupeerimise korral USA NATO liitlastega piirile. See suurendab Euroopas suure konflikti tõenäosust, millesse on kaasatud ka USA.
 • Lahinguväljal BTR-90 ja hävitatud BTR-50 (1954), mõlemad esimest korda selles sõjas.

Image

 • Roman Svitan käsitles 16. oktoobri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – Vladimir Putin ootab Ukraina relvajõudude rünnakut;
  – Moskva tahab sõda USA-ga;
  – NATO viib kiiresti üle tõsiseid vägesid.
 • Oleg Zhdanov opolukorrast

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • oktoober 16, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *