Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 18. oktoobril

OPOLUKORD 18102023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal Donetski linnast edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ja Lääne-Zaporižžja oblastis ning edenesid teatud rindepiirkondades.

Ukraina kaitsevägi jätkab kaitset Ukraina ida- ja lõunaosas, pealetungi läbiviimist Melitopoli ja Bahmuti suundadel.

Kupyanski suunal Ukraina sõdurid tõrjusid enam kui 15 vaenlase rünnakut Syn’kivka, Ivanivka ja Kyslivka ümbruses (Harkivi oblast) ning 9 rünnakut Nadija (Luganski oblast) lähistel. RU tehnika kaotused olid 5 tanki ja 8 jalaväe lahingumasinat.

Image

Lymani suunal vastane ei viinud läbi ühtegi ründeoperatsiooni. UA on arenenud Venemaa kontrolli all oleva Lyman Pershyi servani, Kypyans’kist põhja pool.

Image

Bahmuti suunal vaenlane üritas Klištšiivka (Donetski oblast) lähedal kaotatud maad tagasi saada. Ukraina kaitsejõud jätkavad rünnakuoperatsioone Bahmuti lõunaosas (Donetski oblast).

Avdiivka suunal vaenlane üritab Avdiivkat ümber piirata. Ukraina väed tõrjusid selles piirkonnas 5 vaenlase rünnakut. Vene kaotused fotol

Image

Marinka ja Šahtarske suundadel Ukraina kaitsjad tõrjusid enam kui 20 vaenlase rünnakut Mar’inka ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses ning 2 rünnakut Zolota Nyvast lõunas ja Pretšõstivkast (Donetski oblast) lõuna pool.

Zaporižži suunal vaenlane tegi ebaõnnestunud katseid kaotatud maad Robotinest edelas (Zaporižži oblast) tagasi saada. Ukraina õhutõrje lasi Novoprokopivkast lõunas alla Venemaa ründelennuki Su-25. UKR teatab, et RU kannab Orikhivi silmapaistvas piirkonnas suuri kaotusi meeste ja materjalide osas.

Image

Vene allikad, Rybar: Hersoni suunal toimus Ukraina relvajõudude läbimurre Peschanivka suunas. Ukraina mereväe 35. ja 36. merejalaväebrigaadi kaks ründegruppi jätkasid pärastlõunal pärast ümberrühmitamist rünnakut mööda raudteesilda. Läbimurde tulemusena suutsid merejalaväelased suurtükiväe ja FPV droonide toel hõivata Poyma küla. Seal asusid vastase üksused perimeetrikaitsesse ning pärast abivägede saabumist jõudsid nad Peschanivka põhjapoolsesse äärelinna. Mõnede teadete kohaselt olid mitmed põhjapoolses äärelinnas asuvad majad hõivatud Ukraina üksuste poolt.

Image

Ukraina kasutas 17. oktoobril esimest korda USA poolt tarnitud ATACMS-i kaugmaarakette, et tabada Venemaa sihtmärke okupeeritud Ukrainas. Ukraina ATACMS-i löögid Ukrainas operatiivselt olulistele Venemaa lennuväljadele sunnivad tõenäoliselt Venemaa väejuhatusel lennukeid laiali hajutama ja mõned lennukid rindejoonest kaugemal asuvatele lennuväljadele viima. ATACMS-i kaugmaarakettide saabumine kujutab endast märkimisväärset ohtu ka Venemaa laskemoona ladudele tagalaaladel ja sunnib tõenäoliselt Venemaa väejuhatust valima olemasolevate hoidlate kindlustamise või nende edasise hajutamise vahel kogu okupeeritud Ukrainas.

_________________________________________________________________________

  • Jusov. Venemaa laevastiku võimekus väheneb. Ukraina kaitseväel, vastupidi, on üha rohkem võimalusi ja neid kasutatakse kindlasti võimalikult efektiivselt. Pärast seda, kui Venemaa okupeerivad Vene väed hakkasid vallutatud Krimmist laevu üle viima, muutusid agressorriigi Musta mere laevastiku võimalused piiratuks. Laevade liikumine Novorossiiskisse (Vene Föderatsiooni Krasnodari territoorium) on toimunud juba mitu kuud.
  • Kõik lapsed evakueeriti Donetski oblasti 12 eesliini asulast. Märgitakse, et kohustusliku evakueerimise järgmise etapi käigus Donetski oblastis päästeti 345 last ja nende lähedasi. Eelkõige, nagu Klõmenko selgitas, ei jäänud asulatesse ainsatki last
  • Ukraina maaväed jätkavad laienemist ja täiendavate üksuste moodustamist, et osaleda tulevases vastupealetungis, ning samuti võimalik, et tugevdada Ukraina kaitset idas, et võimaldada ammendatud üksuste rotatsiooni. Mitmed allikad kinnitasid vähemalt viie uue mehhaniseeritud brigaadi olemasolu, kusjuures kaalutakse veel vähemalt viite. Uue viie brigaadi kohta pole palju teada, kuna need on formeerimise alguses. Jääb pigem mõistatuseks, kust leiab Ukraina nende üksuste relvastamiseks piisavalt mehhaniseeritud varustust. Jalaväe lahingumasinaid napib juba 2022. aasta brigaadides, kus mõned mehhaniseeritud pataljonid peavad toetuma HMMWV-dele.
  • Venemaa kaitseministeerium teatas Ukraina droonide öisest rünnakust. Venemaa osakonna teatel tulistasid Venemaa õhutõrjejõud alla 28 lennukitüüpi UAV-d, kui nad üritasid rünnata sihtmärke Venemaa territooriumil. Need hävitati Belgorodi ja Kurski oblasti kohal, samuti Musta mere kohal, kirjutas kaitseministeerium.
  • Euroopa tunnistas Putinit ametlikult ebaseaduslikuks presidendiks ja diktaatoriks ning lõpetab kõik kontaktid. 13. oktoobril võttis Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee (EPPA) vastu resolutsiooni, millega tunnustatakse Venemaa presidenti Vladimir Putinit diktaatorina ja agressorriiki ennast diktatuurina. Ühtlasi kutsus organisatsioon kõiki riike üles täitma Rahvusvahelise Kriminaalkohtu määrust ja vahistama Venemaa juhi. Samal päeval ratifitseeris Armeenia lõpuks Rooma statuudi ja läks Rahvusvahelise Kriminaalkohtu jurisdiktsiooni alla. Ratifitseerimisseadusele kirjutas alla riigi president Vaagn Hatšaturjan. 10. oktoobril külastas Putin SRÜ riikide tippkohtumist, õigemini seda, mis sellest alles jäi. Seal kohtus ta oma “kolleegide-diktaatoritega” Valgevenest, Tadžikistanist ja Türkmenistanist. Tundub, et see on “sõbraring”, kes on täna veel valmis istuma Vene Föderatsiooni presidendi kõrval
  • Läti riigi julgeolekuteenistus alustas uurimist Riias asuva ettevõtte suhtes, mida kahtlustatakse Vene armee vormikomponentide tarnimises. Kriminaalasi on algatatud artikli alusel vara üleandmise kohta relvakonflikti osapoolele väljaspool Lätit. Julgeoleku teenistus firma nime ei nimeta. Leta sõnul on kõnealune ettevõte Arta-F. Õiguskaitsjad otsisid läbi viis selle ettevõtet mitmes linnas üle kogu riigi. Arestiti dokumendid, andmekandjad ja pool miljonit eurot sularaha. Enne kohtuasja algatamist edastas Läti TV ettevõttest loo viitega Polygon Media juurdlusele, kus väideti, et Arta-F tegi koostööd Venemaa kaitseministeeriumiga ja tarnis aasta jooksul Venemaale tooteid vähemalt 6 miljoni dollari väärtuses. ja pool sõda Ukrainaga.
  • Taras Berezovets viimastest uudistest
  • Volodõmõr Zelenski pöördumine 602. sõjapäeva lõpus. “Toimus kohtumine Ukraina kaitseministriga. Ta tutvustas oma meeskonda, oma programmi. Ministeeriumi koosseis on uuendatud. Juba on esimesed sammud nende küsimuste lahendamiseks, millest sõjaväelased rääkisid. Vähendage bürokraatiat, lihtsustage dokumendivoogu, kõiki protseduure, vabastage komandöride aega paberitöö asemel lahingutööks. Vägede varustamisel on rohkem digitaliseerimist ja selgust. Rohkem peaks olema valmisolekut sõjaväelaste tagasisideks ja kuhjunud probleemide lahendamiseks.“
  • Türgis Kurecikus: Rahvahulk üritab tungida Ameerika sõjaväebaasi. USA-l pole muud võimalust kui kasutada surmavat jõudu oma NATO sõjaväebaaside kaitsmiseks, mis asuvad NATO RIIGIS (!!), kui Pres. Erdogan ei saada rohkem politseinikke ja sõdureid seda kaitsma.
  • USS Mount Whitney (LCC-20) Blue Ridge-klassi väejuhatuse laev, mis lähetatakse Itaaliasse Gaetasse USA mereväe 6. laevastiku juhtimis- ja lipulaevana, on nüüd sadamast lahkunud ja suundub järjekorras Vahemere idaosale. Ühenduse loomiseks piirkonnas asuvate USA merejõududega.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • oktoober 18, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *