Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 20. oktoobril

OPOLUKORD 20092023

Vaenlane kaotas Avdiivka suuna põhjarindel vähemalt 63 soomukit. Satelliidipiltidel tehtud muudatuste analüüsimise järel fikseeriti enam kui kuuekümne seadme kadu. Krasnohorivka (A) piirkonnas ja asula sissepääsu juures hävis peaaegu kogu tehnika. Vaatamata oma paremusele kaotasid okupandid lahinguväljal lahingu. Raske on hinnata vaenlase kaotusi elavjõu osas. Ainuüksi selles piirkonnas mõõdetakse surnute arvu sadades. Eile kaotasid russistid järjekordse SU-25. Viies kümne päeva jooksul

See rünnak on järjekordne tõend soomustatud rusika taktika ebaefektiivsusest, kui üks pool koondab oma varustuse ja püüab oma paremust kasutades lahinguväljal edu saavutada. Meie hävitatud kolonnid Mala Tokmachka, Verbove, Robotyne, Staromaiorske, Novodonetske ja Rivne lähedal, samuti vaenlase hävitatud kolonnid Vuhledari, Novoiehorivka, Makiivka, Andriivka, Marinka ja nüüd Krasnohorivka (A) Pervomais of Vodiane lähedal.

See kõik on õhuluure ja suurtükiväe kasvava efektiivsuse tagajärg. Samad odavad kvadrokopterid võrdsustavad mõlema poole võimeid. Ja siiani pole tehnoloogiat, mis võiks eeliseid pakkuda. Meie sõjatööstuskompleksi eesmärk on leida võidu võti, muidu ajalugu lihtsalt kordab ennast.

Kupianski suunal tõrjusid Ukraina sõdurid enam kui 10 vastase rünnakut Harkivi oblasti Synkivka ja Ivanivka asulate piirkonnas ning umbes 10 vastase rünnakut Luganski oblasti Nadia piirkonnas.

Image

Limanski suunal tõrjus kaitsevägi vaenlase rünnakud Makííivka Luganski oblasti piirkonnas. Vaenlane sooritas õhulööke Spirne, Vymka ja Vesele Donetski oblasti asulate piirkondades.

Bakhmuti suunas tõrjusid Ukraina sõdurid vaenlase rünnakuid Klištšievka Donetski oblasti asula piirkonnas.

Avdííí̈vski suunas tegi vaenlane õhuväe toetusel ebaõnnestunud rünnakuid asulates: Avdííivkas, Novokalinoves, Stepoves, Põhja-Donetski oblastis, kus kaitsevägi tõrjus enam kui 10 vaenlase rünnakut. Samuti andis vastane õhulöögi Donetski oblasti Berdyči asula piirkonda. RU jätkab ebaõnnestunud rünnakuid Avdiivka operatsioonipiirkonnas. UA õhutõrje tulistas alla Venemaa löögilennuki Su-25. RU kaotused jätkuvad.

Image

Marí̈nski suunas sooritas vaenlane õhuväe toel ebaõnnestunud rünnakuid Maríinka Donetski oblasti piirkonnas, kus kaitsevägi tõrjus 11 vaenlase rünnakut. Samuti andis vastane õhulööke Donetski oblasti Aleksandropoli ja Novomõhjlivki piirkondades.

Šahtarski suunas tõrjusid Ukraina sõdurid vaenlase rünnakud Donetski oblasti Kuldse Niva piirkonnas. Vaenlane tegi õhulööke asulate piirkondades: Vugledari ja Pavlivka Donetski oblastis. UA väed tõrjuvad kaks Venemaa rünnakut maanteest T-05-18 HWY ida pool. RU üksused said lüüa maanteel C-051121 Novodonetskest põhja pool ja purustasid Novomaiorskest läänes asuva teise Venemaa sondi.

Image

Zaporižžja suunas sooritas vaenlane õhulööke Zaporožje oblasti Robotine ja Novodanilívka asulate piirkondades.

_____________________________________________________

 • Briti luureraport

 • Saksamaa andis Ukrainale üle järjekordse sõjalise abi paketi. Uus pakett sisaldab:
  • 3 Gepardi RAM-i;
  • 20 RQ-35 Heidrun mehitamata õhusõidukit;
  • 20 mehitamata vektorlennukit;
  • 1 Biber sild;
  • 3 HX81 traktorit ja 3 haagist neile;
  • 13 piirivalvesõidukit;
  • 3872 155 mm suitsu mürsku.
 • Täna hommikul teatas Venemaa Föderatsiooni peastaabi juht Gerasimov Putinile Avdeevka lähistel toimunud “edust” samal ajal kui Avdeevkas viibis Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Zalužnõi. Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi külastas Avdiivkas rindejoont. «Sõjas pole lihtsaid rindelõike. On ainult neid, kus on raskem. Nüüd on see Avdiyivka. Siin ei lakka vaenlane püüdmast meie kaitsest läbi murda ja linna ümbritseda. Vaenlane kasutab aktiivselt rünnaküksusi, heidab maha suure hulga soomusmasinaid, kasutab lennundust ja suurtükiväge. Kõigele vaatamata jätkavad meie sõdurid rünnakute kangelaslikku tõrjumist, hävitades vaenlase tööjõudu ja varustust. Avdiivi suunal ülesandeid täitvate brigaadide ülemate ja ülematega määrasime operatiivolukorra pidevat muutumist arvesse võttes oma sammude järjestuse ning arutasime läbi üksuste prioriteetsed vajadused. Tööd tehti ka Kupjanski suunal, kus okupandid jätkavad oma pealetungi. Meie poisid ja tüdrukud hoiavad ülikeerulistes oludes kaitset kindlalt käes.”
 • Zelensky. Just lõpetasin vestluse USA presidendi Bideniga. Nagu alati, on sisukas vestlus seotud. Võitmiseks piisab tugevast toetussignaalist.
  Olen tänulik president Bidenile, mõlema osapoole Kongressile ja kogu Ameerika rahvale võimsa toetuse ja juhtimise eest – juhtkonna eest, mis aitab ühendada maailma elu ja reeglitel põhineva rahvusvahelise korra kaitsel. Ukrainlased teavad, kui oluline on tugev ühtsus kaitseks terrori ja agressiooni vastu. Ühtsust siin meie riigis. Ühtsus partnerriikides, eriti Ameerikas. Maailma ühtsus.
  Arutasime edasisi ühiseid samme vabaduse kaitsmisel. Kaitsetoetusest räägiti muu hulgas sellest, et “atakamid” võivad aidata meil kiirendada Ukraina vabastamist okupandist. Loomulikult rääkisime ka Ukrainale tuleval aastal abi andmise säilitamisest – meie riigile olulisest toetuspaketist.
  Ameerika toetab rahuvalemi rakendamist ja ma andsin president Bidenile ülevaate järgmisel kuul Maltal toimuvast suuremast rahvusvahelisest rahuvalemi kohtumisest.
  Au kõigile, kes võitlevad ja töötavad Ukraina, vabaduse nimel! Aitäh kõigile, kes meid aitavad!
 • Roman Svitan käsitles 20. oktoobri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – NATO alustas operatsiooni Mustal merel;
  – okupantide kahjud suurenevad meeletult;
  – mida võivad Ukraina relvajõud Moskva lähistel jahtida.
 • Taras Berezovets Bideni väljaütlemistest
 • Venemaa jätkab sõjategevust Ukraina vastu Brjanski, Kurski ja Belgorodi oblasti aladelt. Nende ülesannete täitmiseks saatis Vene Föderatsioon vägede rühma kokku umbes 19 tuhande inimesega. Põhja vägede operatiiv-strateegilise rühma ülem kindralleitnant Sergei Naev ütles seda intervjuus Ukrinformile. “Vaenlase üksused teostavad luuret, tulistavad piirialasid, kasutavad lennu- ja kamikaze-tüüpi UAV-sid, sooritavad raketirünnakuid ballistiliste ja tiibrakettidega. Lisaks sõjalistele objektidele üritab Venemaa hävitada energia-, transpordi- ja tööstustaristut ning korraldab küünilisi rünnakuid elurajoonid, meditsiini- ja haridusasutused, kaubanduskeskused, laod humanitaartarvetega,» rääkis Naev. Kindral märkis, et oht, et vaenlane kasutab riigipiiril Tšernigovi ja Sumy oblastis sabotaaži- ja luurerühmitusi, püsib.

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • oktoober 20, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar