Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 25. oktoobril

OPOLUKORD 25102023

Vene väed viisid 24. oktoobril läbi pealetungioperatsioone Avdiivka lähedal ja tegid kinnitatud pealetungi Avdiivkast kirdes. Vene allikad väitsid, et Ukraina väed säilitavad teatud positsioonid Krõnkis (30 km Hersoni linnast idas ja 2 km kaugusel Dnipro jõest) ning jätkasid piiratud rünnakuid Dnipro jõe idakaldal (vasak kaldal).

Vene okupandid andsid ööl vastu 25. oktoobrit Ukrainale järjekordse löögi, rakendades 11 “shahed-136/131”. Ukraina õhukaitse jõudude ja vahenditega hävitati kõik vaenlase UAVd.

Samal ajal jätkavad Ukraina kaitseväelased ründeoperatsiooni Melitopoli suunal, mis saavutas osalise edu Palmist läänes.

Kupjanski suunas viis vaenlane lennunduse toel läbi edutuid rünnakuoperatsioone Harkivi oblasti Sinkivka ja Ivanivka rajoonis.

Lymani suunal tõrjus kaitsevägi kõik vaenlase rünnakud Luganski oblasti Nadia ja Makiyivka lähedal.

Bahmuti suunas tõrjusid Ukraina sõdurid Bohdanivka asulates tagasi 5 vaenlase rünnakut, Klištšiivka, Andriivka, Donetski oblast. Donetski oblastis Diljivkat tabas õhurünnak. Ukraina kaitseväelased jätkavad rünnakuoperatsioone Bahmuti lõunaosas, põhjustades vaenlasele elavjõu- ja varustuskaotusi, ankurdades saavutatud piiridele. RU on tagasi võtnud positsioonid Bakhmuti ja Khromove vahel. Bahmutist lõunas on UA edenenud üle raudteeliini Andriivkast ida poole ning võtnud ka lisapositsioone Klištšiivka lähedal.

Avdiivka suunas vaenlane ei loobu katsetest seda ümber piirata, rakendab aktiivselt lennundust, kuid meie sõdurid hoiavad kindlalt kaitset ja põhjustavad vaenlasele olulisi kaotusi. Ebaõnnestunud olid vaenlase ründetegevused Steppe, Avdiyivka põhjaosa, Severnõi ja Nevelski Donetski oblasti piirkondades, kus kaitsejõud tõrjusid enam kui 10 vaenlase rünnakut. RU väed on hõivanud positsioonid kaevanduses Spoili tipul, Avdiivka põhjaservas.

Marinka suunal viis vaenlane lennunduse toel läbi edutuid pealetungi Donetski oblasti Marinka ja Pobeda rajoonis, kus kaitsejõud tõrjusid umbes 20 vaenlase rünnakut.

Shakhtarsky suunas viis vaenlane Staromayorsky piirkonnas lennunduse toel läbi ebaõnnestunud rünnakuoperatsioone. Šahtarski ja Zaporižžja suunal tõrjusid meie kaitsjad kõik okupantide rünnakud Novomõhhailivka, Pretšistõvka, Staromajorski piirkondades, Donetski oblasti Kuldse Niva lõunaosas ja Zaporižja oblasti kaguosas Mala Tokmachka piirkonnas.

Image

Ukraina DRG hõivas Khersoni piirkonna vasakkaldal asuva kolme küla vahelise tee. Teatavasti asus see Podstepnõi lähedal (20 km Hersonist idas ja 3 km Dniprost). Väidetavalt hõivas meie DRG Poima, Kozachi Lageri ja Krynka külasid ühendava teelõigu.

__________________________________________________________________________

Zelensky Krimmi platvormi tippkohtumisel .

  • Ukraina-meelsed meeleolud kasvavad Krimmis.
  • Vene terroristide jaoks ei ole Krimmis nüüd julgeolekubaasi ega usaldusväärset logistilist teed.
  • Me ei ole veel saavutanud täielikku tulekontrolli Krimmi ja sellega piirnevate vete üle, kuid see on aja küsimus.
  • Ukraina suutis Musta mere äärde tagasi tuua julgeolekuarteri rolli, millest sõltub paljudes riikides ülemaailmne toidustabiilsus.
  • Alates uue ekspordikoridori algusest Mustal merel, on laadimisele sisenenud ligi 50 alust ning lähenemiseks on välja kuulutatud veel üle 50 laeva.
  • Meie eesmärk on Ukraina maade, sealhulgas Krimmi täielik deokupeerimine.Volodymyr Zelensky Krimmi platvormi tippkohtumisel. Vene laevastik põgeneb tasapisi Krimmist. See ei ole enam võimeline Musta mere lääneosas tegutsema.
 • Operatiivsuuna  “Lõuna” pressinägu Natalia Humenyuk kommenteeris eile hommikusi plahvatusi Sevastopolis. “Nad tunnevad end Ukrainas üha tugevamalt, et me võitleme oma territooriumide eest ja et Krimm on Ukraina ja seal toimub sõjategevus. Isegi kui neile tundub, et seal on üsna rahulik ja nende õhutõrje toimib. Tegelikult on olukord meie poolel nii koordineeritud, et meie ülesanne on praegusel etapil hävitada nii palju kui võimalik vaenlase potentsiaal.“
 • Ootan täiendavat/kinnitavat informatsiooni

 

 

 

 

 

 

 • Leopard 2 on Ukrainas hästi esinenud. Kuigi mõned neist on kaotatud, on taaskasutamise määr olnud suurepärane, kuna kahjustatud tankid on kiiresti parandatud ja uuesti kasutusele võetud. Kuigi mõned neist on saanud katastroofilisi kahjustusi, suutsid nende meeskonnad lahkuda, et veel üks päev võidelda.

 • Andri Jusov rääkis Venemaa raketipotentsiaalist sel talvel, märkides, et “neil pole neid raketirelvade varusid, mis neil olid kuni 24. veebruarini 2022. Ja samal ajal räägime alles jäävatest riskidest. See tähendab, et riik valmistub.”
 • Roman Svitan käsitles 25. oktoobri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – uued plahvatused ajutiselt okupeeritud Krimmis;
  – Ukraina relvajõud valisid võtmetee;
  – olukord rindel on muutunud.
 • Taras Berezovets viimastest uudistest
 • Arestovich Latõnina eetris.

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • oktoober 25, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *