Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 26. oktoobril

OPOLUKORD 26102023

Vene väed korraldasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove liini, Bahmuti lähedal Donetski linnast edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ja Lääne-Zaporižžjas, kuid ei teinud kinnitatud edusamme. Vene väed viisid 25. oktoobril läbi pealetungioperatsioone Avdiivka lähedal ja saavutasid mõningast edu.

Ukraina väed jõudsid vähesel määral edasi Zaporižžja oblasti lääneosas ja jätkasid 25. oktoobril pealetungioperatsioone Bahmuti lähedal. Vene allikad väitsid 25. oktoobril, et Ukraina väed jätkasid tavapärasest suuremaid maapealseid operatsioone Hersoni oblasti idakaldal (vasakul) ja säilitasid positsioone mitmes idakalda piirkonnas. Vaid käputäis Vene allikaid väidavad praegu, et Ukraina väed on aga jätkanud tavapärasest suuremaid maapealseid operatsioone idakaldal.

Kupyanski suunal vaenlane viis läbi edutuid rünnakuoperatsioone Syn’kivka, Petropavlivka ja Ivanivka (Harkivi oblast) ümbruses. Ukraina kaitsjad tõrjusid selles piirkonnas 11 vaenlase rünnakut. Vaenlane tungis edasi ühe puujoone võrra Ivanivkast loodes.  Ukraina suurtükivägi võttis sihikule Vene positsioonid samast asulast põhja pool, paljastades järjekordse Venemaa edasitungi selles piirkonnas. (allikas)

Lymani suunal Ukraina kaitsejõud tõrjusid Nadia ja Makiivka (Luganski oblast) ümbruses kõik vaenlase rünnakud. Okupandid alustasid õhurünnakuid Serebrjanske metsamajandi (Luganski oblast), Hrõhorivka ja Verhn’okam’yans’ke (Donetski oblast) piirkonnas.

Bahmuti suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid 7 vastase rünnakut Bohdanivka, Ivanivske, Klištšiivka, Andriivka (Donetski oblast) ümbruses. Vastane alustas õhurünnakut Khromove (Donetski oblast) ümbruses. Ukraina väed puhastasid Klištšiivkast põhja pool raudteed mööda puupiiri ja tungisid Andriivkast edasi Odradivka suunas. (allikas)

Avdiivka suunal vaenlane viis õhutoetusega läbi edutuid rünnakuoperatsioone Avdiivka, Stepove, Tonen’ke, Sjeverne (Donetski oblast) ümbruses. Ukraina kaitsjad tõrjusid piirkonnas 12 vaenlase rünnakut. Samuti alustasid okupandid õhurünnakut Novobahmutivka (Donetski oblast) lähedal. Venemaa pealetung Avdiivkale on tohutute kaotustega, kuid edusamme on. Vene on soomuse kasutamise lõpetanud, edeneb ainult elavjõuga. Venelased edenesid Krasnohorivkast läände, lähenedes raudteeliinile. UA relvajõud tabasid okupante kassettlahingumoonaga, kuid jalaväe kasutamise intensiivsust see ei vähenda. Okupandid ületasid Krasnohorivkast põhja pool raudtee ja püüdsid edasi liikuda Keramiki suunas. Ukraina väed alustasid lokaliseeritud vasturünnakut ja vallutasid tagasi varem kaotatud positsioonid raudtee piirkonnas Stepovest kirdes. Vaenlane püüdis kagu suunast edasi tungida Pervomaiske poole. Rünnak tõrjuti 59. motoriseeritud brigaadi poolt.

Endine Ukraina relvajõudude peastaabi ülema asetäitja kindralleitnant Ihor Romanenko. Vene okupatsiooniarmee Avdiivka lahingutes tegutseb samamoodi, nagu see tegutses kunagi ajutiselt okupeeritud Bahmutis – ta tahab läbi lõigata relvade logistilised tarneahelad ja kõik Ukraina kaitseväele vajaliku, püüdes neid sundida lahkuda oma positsioonidest. Praegu on Avdiyivka pooleldi ümber piiratud ja agressor võib saavutada edu. Sõjalisest vaatenurgast on Avdiivkas loodud kõik tingimused operatiivseks piiramiseks.

Marinka suunal vaenlane viis Mar’inka ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses õhutoetusega läbi edutuid rünnakuoperatsioone. Ukraina kaitsejõud tõrjusid piirkonnas 14 vaenlase rünnakut.

Šahtarsi suunal sissetungijad viisid õhutoetusega läbi edutuid rünnakuoperatsioone Vodyane, Novoukrainka, Staromaiors’ke (Donetski oblast) läheduses. Samuti andis vastane õhurünnaku Volodõne lähedal (Donetski oblast).

Zaporižži suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid 1 vaenlase rünnaku Verbove lähedal (Zaporižži oblast). Sissetungijad alustasid õhulööke Novodarivka ja Novodanylivka (Zaporižži oblast) ümbruses.

Sõjasündmused 609’l päeval

Hersoni suunal, Vene luurerühm maabus Nova Kahhovkast loode pool asuval saarel ja sai vastu suurtükitule. Ukraina väed ületasid Dnipro jõe ja maabusid Pidstepnest põhja pool. See on Ukraina vägede kolmas edukas maabumine lühikese aja jooksul. UA väed alustavad Krynky juures üle jõe dessanti. Lõunas maabumiskohtades algab konsolideerimisprotsess. UA võimud jätkavad tsiviilelanike evakueerimist põhjas.

Image

_________________________________________________________________________________________

 • Zelenski. Ukraina president teatab. “Hmelnõtski piirkond, Slavuta linn. Seal fikseeritakse kogu eile õhtul toimunud Vene droonide plahvatuse kahju. “Shahedy” tulistati alla, kuid paljud majad said kannatada: klaasikillud akendes, ustes, hoonete katustes. Tõenäoliselt oli nende droonide sihtmärk Hmelnõtski tuumajaam: plahvatusest tekkinud laine lõi aknad välja eelkõige tuumaelektrijaama territooriumil. Praeguse seisuga on teada kakskümmend kohalikku elanikku vigastada saanud. Kõigile anti vajalikku abi. See TEJ-suunaline löök on järjekordne meeldetuletus kõikidele meie partneritele, kui oluline on tugevdada Ukraina õhutõrjet ja kui ohtlik on see, kui Venemaa suudab maailma sanktsioonidest mööda hiilida. Paljud Vene terroristide poolt kasutatavate ründedroonide ja rakettide komponendid pärinevad teistest riikidest, erinevatelt ettevõtetelt, sealhulgas lääne firmadelt. Venemaa-vastaste sanktsioonide tõhusus on sõna otseses mõttes kaitse terrorismi eest. Homme on minu kavas osalemine Euroopa Ülemkogu kohtumisel EL-i liidrite tasemel. Ja muu hulgas räägin sellest: Venemaa-vastaseid sanktsioone tuleb laiendada ja tugevdada. Ja iga Venemaa löök ja eriti sellised jultunud, mis on suunatud tuumajaamade ja muude kriitiliste objektide vastu, on argumendiks, et survest terroririigile ei piisa.
 • Venemaa kodanikest moodustati Ukrainas pataljon “Siber”. Nende hulgas on jakuute ja burjaadid, kes näevad Ukraina võidus võimalust Venemaast eralduda. “Kui inimesed tahavad võidelda Ukraina eest, meie piiride eest, selle Venemaa Nõukogude režiimi kokkuvarisemise eest, siis miks mitte? See on nende valik ja see näitab, et mitte kõik venelased ei toeta Putinit,” ütleb pataljoni instruktor ja pealik kutsungiga Batya.Erinevalt Ukrainale toetust avaldanud vabatahtlikest rühmitustest, nagu Venemaa Vabaduse Leegion, kuuluvad need sõdurid Ukraina armee regulaarvägedesse ja ootavad peagi lahingusse saatmist.
 • Dmitri Medvedev ütles, et 1. jaanuarist 25. oktoobrini võttis Venemaa kaitseministeerium vastu ligi 385 tuhat inimest, kellest 305 tuhat olid lepingulised sõdurid ja ligi 80 tuhat vabatahtlikku.
  Medvedev ütles ka, et “Vene Föderatsiooni iseseisvuse ja julgeoleku tõhusaks kaitsmiseks võetakse kasutusele meetmed relvajõudude suuruse suurendamiseks ja tugevdamiseks. Järgmisel aastal on kavas moodustada veel üks armeekorpus, 7 diviisi, 19 brigaadi, 19 brigaadi. 49 rügementi ja üks flotill.
 • Dmytro Kuleba rääkis ATACMS lepingutest USA-ga. Zelenskyi ja Joe Biden saavutasid septembri lõpus Washingtonis toimunud isiklikul kohtumisel vastava kokkuleppe. “Siis, kui lugeda ridade vahelt presidendi kõnet pärast kohtumist Bideniga, siis saate sellest aru, et tehti väga oluline otsus ja olulistest otsustest sai teha ainult seda, seega täname USA-d kokkulepete täitmiseks ja meie tulejõu tugevdamiseks,“ ütles Kuleba
 • Üks venelane 810. merejalaväebrigaadist Krinky lähedal kirjutas selle kohta, kui keeruline olukord seal on:
  “Tere hommikust! Olen 810. merejalaväebrigaadi võitleja, kutsung “Avust”, otsustasin kirjutada tegelikust olukorrast Krynky juures, kuni ühendus on. üsna suure raadiusega kaldast, misjärel nad lõikavad meid varustuse toest ära ja löövad kobarlahingumoonaga kohti, kuhu meie jalavägi on koondunud, takistades meil rünnakut arendamast; kas meie elektrooniline sõda ei tule toime (AFU) droonid või pole neid, seega kes karjuvad, et me ei saa seal nii kaua paari maja tagasi vallutada – liituge meiega!
  Romanov ja Two Majors on ainsad, kes andsid sellele olukorrale normaalse hinnangu, erinevalt blogijast Osseetiast, kelle jaoks on kõik alati “hea”. Ja jah, Radenski lähedal asuv sõjaväepolitsei mõistis hästi kogu merejalaväelaste külalislahkust ja lahkust pärast haavatutega pätsi peatamist. Au Venemaale!
  Tervitused merejalaväe poolt! Me hoiame kaitset Dnepri vasakul kaldal. Me tõrjume (AFU) välja ja ma tahan öelda, et see on väga raske. (AFU) tulistavad meid pidevalt suurtükiväega, kasutades kassettlahingumoona, ja mis kõige tähtsam, nad kasutavad tervet hordi FPV droone ja õhutilkadega UAV-sid, mis töötavad ööpäevaringselt, takistades haavatute evakueerimist ja laskemoona kohaletoimetamist. Termokaameraga väikerelvade kasutamine mehitamata õhusõidukite vastu, nagu paljud soovitavad, ei õigusta seda droonidega küllastumist ja viib Ukraina suurtükiväe kiire tulistamiseni. Seetõttu palun teil tõstatada küsimus selle rindeosa küllastamisest elektroonilise sõjapidamisega, et minimeerida meie kaotusi ja võidelda (AFU) UAV-dega.
 • Roman Svitan käsitles 26. oktoobri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – Venemaa andis löögi Hmelnitski tuumaelektrijaama lähedal;
  – Valeri Zalužnõi valmistab okupantidele “üllatust”;
  – olukord rindel on muutunud.
 • Venelased valmistuvad tõenäoliselt tulevasteks rünnakuteks Ukrainale, ütles Nataliya Humenjuk. On üsna tõenäoline, et vaenlane saab kriitilise infrastruktuuri objektidel kasutada selliseid ülitäpseid relvi nagu “Kaliibrid”, nagu eelmisel korral. Lisaks jälgime pikka pausi seoses sellega, et vaenlane ei kasuta Kh-101 tüüpi rakette, mida neile meeldis minevikus kasutada.
 • Miks Putin tuumarelvi katsetas? Mida Kadõrov tegi? Miks Xi Jinping Bidenit vaatama läheb? ” Vastab päevakajalistele küsimustele rahvusvaheliste suhete ja eriteenistuste spetsialist, endine NSV Liidu ja Venemaa KGB välisluureteenistuse vanemohvitser Serhii Žirnov.
  • 0:40 Vene Föderatsiooni tuumarelvade katsetus on feik,
  • 5:17 Putin ei julgenud Kiievit kosmoserakettiga tabada,
  • 11:54 Kadõrov valmistab ette ülestõusu ja Putini mõrva,
  • 20:33 Hiina tahab Taiwani rünnata,
  • 23:57 SBU-st ja GUR-ist on saanud maailma tugevaimad eriteenistused,
 • Taras Berezovets viimastest uudistest
 • Kindral Valeri Zalužnõi kohtus oma partneritega – NATO Euroopa ühendvägede ülemjuhataja, USA Euroopa relvajõudude juhataja kindral Christopher Cavoliga ja Briti kaitsestaabi ülema admiral Sir Tony Radakiniga. Läbirääkimistel rääkis ta üksikasjalikult olukorrast lahinguväljal. Arutasime oma ründe- ja kaitseoperatsioone, olukorda kõige keerulisemates suundades, aga ka vastase tegevust ja tõenäolisi plaane. Keskendusime Ukraina relvajõudude tegelikele vajadustele mürskude, droonide ja sõjavarustuse osas. Eraldi arutati meie õhutõrje tugevdamise ja kriitilise infrastruktuuri objektide katmise võtmeküsimusi sügis-talvisel perioodil. Oleme oma liitlastele nende vankumatu toetuse ja abi eest tänulikud. Üheskoos oleme tugevamad ja üheskoos võidame!
 • USA teatas 150 miljoni dollari suurusest sõjalisest abist Ukrainale mis sisaldab:
  • Lisamoona HIMARSile;
  • lisamoona NASAMSi jaoks;
  • AIM-9M õhutõrjeraketid;
  • ’õhutõrjeraketid Stinger;
  • 155 mm ja 105 mm kaliibriga suurtükimürsud;
  • TOW raketid;
  • Javelin süsteemid;
  • rohkem kui 2 miljonit padrunit väikerelvade laskemoona;
  • öise nägemise seadmed;
  • lõhkemoona miintõkete kõrvaldamiseks;
  • varustust külma ilma jaoks;
  • varuosad, hooldused jne.
 • Zelensky õhtune teadaanne. Täna toimus sõjaväekabinet. Spetsiaalne formaat töötamiseks komandöridega, luurejuhtidega, Ukraina julgeolekuteenistusega, kaitseministriga… Teated igast lahingusuunast – meie kindralid Syrskyi, Tarnavskyi, Hnatov, Moskaljov, Sodol.  Zalužnõi. GURi juht Budanov ja välisluure juht Lytvynenko. Meie strateegilised ülesanded. Varud sõduritele: mürsud, varustus. Ukraina kaitse- ja tööstuskompleks. Me suurendame oma võimekust ja näeme selgemalt sõja lõppu Ukraina võiduga. Muidugi peaksime kõik mõistma: vaenlane pole lihtne ega muutu lihtsamaks. Aga Ukrainast peab saama – ja saabki! – võimsam, just selleks, et jäädvustame igaveseks ajalukku, et Vene impeerium ei tule enam Ukraina maale. Au kõigile meie sõduritele! Poisid, ma tänan teid iga hävitatud Venemaa positsiooni eest! Au kogu meie rahvale! Au Ukrainale!

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • oktoober 26, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *