Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 30. oktoobril

OPOLUKORD 30102023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove liini, Bahmuti lähedal, Avdivvka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Zaporižžja oblasti lääneosas ja edasitungimisel Donetski linnast läänes.

Vaenlane sooritas ööl vastu 30. oktoobrit järjekordse õhurünnaku üle Ukraina, kasutades 12 ründedrooni “shahed-136/131”. Õhutõrje hävitas kõik 12 vaenlase “shahedit”.

Õhujõudude pressiesindaja Juri Ignat: Me ei valmistu – me oleme valmis. See 24/7 on õhujõudude tavaline töö kogu selle sõja vältel. Siin pole valikuvõimalusi, me peame igal hetkel ootama mingit ohtu, mis tahes õhusihtmärki. Venemaa valmistub Ukraina uueks massiliseks tulistamiseks. Venelased tegid raketirünnakutes pausi ilmselt selleks, et rakette varuda.

Ukraina kaitsejõud jätkavad pealetungioperatsiooni Melitopoli ja  Bahmuti suundadel põhjustades okupatsioonivägedele elavjõu- ja varustuskaotusi, kurnates vaenlast kogu rindejoonel.

Kupjanski suunal vaenlane viis läbi edutuid rünnakuoperatsioone Synkivka ja Ivanivka (Harkivi oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 7 vastase rünnakut.

Lymani suunal vaenlane ei viinud läbi ühtegi pealetungioperatsiooni.

Bakhmuti suunal vaenlane tegi ebaõnnestunud katse Andriivka ümbruses kaotatud maad tagasi saada.

Avdiivka suunal vaenlane viis läbi edutuid rünnakuoperatsioone Novokalynove, Avdiivka, Opytne ja Pervomais’ke (Donetski oblast) ümbruses. Ukraina kaitsevägi tõrjus selles piirkonnas enam kui 10 rünnakut. Vaatamata rasketele ja suurenevatele kaotustele uuendas RU rünnakuid. UA purustas RU pealetungi Keramiki, Novokalynove, Stepove, Avdiivka ja Tonenke ümbruses. UA teatas Venemaa Su-25 alla tulistamisest.

Image

Ukraina õhuluure näitas ebaõnnestunud katset okupantidest läbi murda Avdiyivi suunas. Vene okupandid ei lakka püüdmast Avdiivkat ümber piirata. Ühel arvukatest rünnakutest üritasid venelased soomusmasinate kolonniga läbi murda Ukraina kaitsest Krasnohorivka küla piirkonnas Avdiyivi suunas. Tänu mitme brigaadi suurtükiväelaste koordineeritud tööle purunes kolonn aga ja sissetungijad põgenesid jalgsi. Lüüasaamise registreerisid Ukraina relvajõudude 31 eraldi mehhaniseeritud brigaadi õhuluurajad.

Marinka suunal viisid õhutoetusega vaenlase sissetungijad Marinka ja Novomõhhailivka (Donetski oblast) ümbruses läbi edutuid rünnakuoperatsioone. Ukraina sõdurid tõrjusid selles piirkonnas 12 rünnakut.

Shakhtarske suunal vaenlane ei viinud läbi ühtegi pealetungi (rünnaku)operatsiooni.

Zaporižži suunal tegi vastane 4 katset kaotatud positsiooni Robotyne ümbruses (Zaporižži oblast) tagasi saada, kuid edutult.

______________________________________________________________________________

  • Zelensky: Maltal toimuva kohtumise, rahuvalemi nõustajate kohtumise lõpus on häid uudiseid. Tippkohtumise kaasesimeeste avaldus lepiti kokku – põhiline ja ühendav. See on õige signaal. Et seda maailmas ei juhtuks, on peamine ühtsus rahvusvahelise õiguse tegeliku jõu nimel, sest see on ühtsus Ukraina ja kõigi riikide ja rahvaste õigluse nimel, mida võidakse rünnata.Valmistume juba novembri esimestel nädalatel planeeritud olulisteks sammudeks. Üldiselt peaks see november ja detsember saama Ukraina jaoks märkimisväärseks. Nende hulka kuuluvad uued kaitsepaketid, meie suhete arendamine Euroopa Liiduga. Samuti valmistame ette Ukrainasse planeeritud rahvusvahelisi üritusi. Meie koostöö partneritega jääb muutumatuks. Au meie sõduritele! Au Ukrainale!
  • Venemaa “No limits partnership” saab suure löögi. Hiina eemaldas külalisesineja nimekirjast Venemaa kaitseministri Sergei Šoigu. Hiina ei taha ilmselgelt Venemaa negatiivsust ega mingit seost Putini sissetungiga Ukrainasse, rikkudes sellega tema suurimat iga-aastast sõjadiplomaatiat.
  • Roman Svitan käsitles 30. oktoobri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid: – Krimmi õhutõrjebaasi kahjustamine; – mis toimub Mahhatškalas; – Ukraina relvajõudude plaanid Donetski lähedal.
  • Surnud või mitte surnud? Vot see on küsimus.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkraina

kolonelHans • oktoober 30, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *