Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 03. novembril

OPOLUKORD 03112023

Vene väed viisid läbi pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-ida-Zaporižžja oblasti läänepoolses piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning jõudsid mõnes piirkonnas edasi. Vene allikad väitsid, et Ukraina väed andsid 1. novembril Hersoni oblastis asuvale Venemaa vägede grupeeringu “Dnepr” peakorterile raketilöögi.

Ööl vastu 3. novembrit 2023 ründasid Ukrainat Ukrainat neljakümne “Shahed-136/131”-ga Kurski oblastist ja Primorski-Ahtarski piirkonnast (Venemaa). Lisaks kasutas vaenlane okupeeritud Hersoni piirkonna õhuruumi suunalt raketti H-59. Droonid startisid lainetena ja suundusid väikeste rühmadena erinevatesse suundadesse. Enamikus piirkondades kuulutati välja õhuhäire, töötas õhutõrje mis hävitas 24 drooni “Shahed-136/131” ja ühe raketi.

Praegu valmistub agressor Avdiivka suunal kolmandaks rünnakulaineks. Rinde sellele osale on koondatud umbes 40 000 okupanti. Iga Ukraina positsiooni rünnakul kaotab agressor kuni 70% oma elavjõust, kuid Kremlile pole see kunagi takistuseks olnud. Rünnakud Avdiivkale võivad olla seotud sündmustega Lähis-Idas ning ilmselgelt on eesmärgiks Kiiev taas läbirääkimiste laua taha tuua. Vaenlase tegevuse intensiivistumine Avdiivka lähedal annab Ukraina kaitseväele uusi võimalusi Dnepri vasakkaldal Hersoni oblastis kust okupant liigutab oma vägesid idarindele.  Venelased Avdiivkast vist läbi ei saa, et üritasid Donetski oblastis rünnata uuest suunast natuke lääne poolt – Vuhledar-Mykilske’s. Ukraina 72. mehhaniseeritud brigaad tõrjus selle. Esialgsetel andmetel üritas Mykilske külast ida pool rünnata kolonn märkimisväärse hulga tankide ja jalaväega. Selle tulemusena sai tabamuse vähemalt 18 soomukit.

Ukraina kaitseväelased jätkavad pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suunal, põhjustades okupatsioonivägedele kaotusi elavjõus ja varustuses, kurnades vaenlast kogu rindejoonel.

Kupjanski suunas viis vaenlane edutuid rünnakuid Harkivi piirkonna Synусkívki, Petropavlivki, Ivanívki piirkondades. Märkimisväärsed RU kaotused tekkisid kümnes Synkivka & Ivanivka rünnakus. Õhurünnakud tabasid Kupianskit, Petropavlivkat ja Ivanivkat.

Image

Lymani suunas vaenlane rünnakuid läbi ei viinud.

Bakhmuti suunas püüdis vaenlane 6 korda taastada kaotatud positsiooni Klištšiaivka ja Andriyivka Donetski oblasti piirkonnas.

Image

Avdiivka suunal juhtis vaenlane ebaõnnestunud rünnakuoperatsioone Põhja- ja Tonenke Donetski oblasti asulate piirkondades, kus kaitsevägi tõrjus 5 rünnakut.

Image

Marí̈nka suunas viis vaenlane läbi rünnakuid Mariinka Donetski oblasti piirkonnas. Kaitsevägi tõrjus siin 18 rünnakut.

Shakhtarski suunas sooritas vastane edutuid rünnakuid Staromayorskogo Donetski oblasti piirkonnas.

Image

Zaporižžja suunas püüdis vaenlane ebaõnnestunult taastada kaotatud positsiooni Zaporižžja piirkonna Robotino piirkonnas.

Hersoni suunal sooritasid okupandid õhurünnakuid Hersoni oblasti Antonivka, Novokaira, Pridniprovski, Tjaginka asulate piirkondades. UA vägede pressikontakt Krynky postkontori lähedal. Ukraina FPV droonid löövad Krynky & Krosunkas välja kuus Venemaa jalaväe lahingumasinat BTR.

Image

_______________________________________________________________________________

 • Saksamaa andis Ukrainale üle uue sõjalise abi paketi:
  • 12 soomustransportööri (nimi teadmata);
  • 7 Primoco ONE laiendusdrooni;
  • 2 AMPS kaitsesüsteemi helikopteritele;
  • 5 pinnadrooni;
  • 10 tuhat kaitseprille;
  • 32 terminali satelliitside jaoks;
  • PCB-printer (3D);
  • 5 raskeveotraktorit ja 4 poolhaagist;
  • 12 MAN TGS tüüpi veoautot;
  • 30 000 komplekti talverõivaid Ukraina sõjaväelastele.
 • Avdiivka

 • Bloomberg Põhja-Korea sulgeb massiliselt oma saatkonnad üle maailma, et müüa Venemaale relvi. Saatkonnad suleti, kuna näib, et Põhja-Korea on suurendanud oma tulusat äri saata Venemaale laskemoona, et aidata Ukrainat rünnata. “Põhjakorealased on kasumit otsivad inimesed,” ütles globaalsete riskide ja turvalisuse keskuse direktor Randa King Mallory. Ta lisas, et saatkonnad on Kimi jaoks praegu vähem tähtsad kui tema tehingud Venemaaga. Venemaa sõjast Ukrainas tingitud suur nõudlus on tõstnud suurtükimürskude ülemaailmseid hindu – NATO vägede kasutatavad 155 mm mürsud maksavad umbes 3000 dollarit tükk. Kui Põhja-Korea müüks mürsud sarnaste hindadega, ületaks tema tarnete väärtus Venemaale 3 miljardit dollarit, mis moodustaks Lõuna-Korea keskpanga aastase toodangu hinnangul enam kui 10 protsenti Põhja-Korea majandusest.
 • Reuters: Rühm kõrgeid vabariiklasi USA Kongressis kutsus üles USA president Joe Biden saatma Ukrainasse ATACMS-i operatiiv-taktikalised raketid, millel on kaasaegsed pikema ulatusega versioonid (st M57, ametliku lennukaugusega 300 km, kuid tegelikult võib-olla rohkemgi).Novembris Bidenile saadetud kirjas ütlesid nad, et tervitavad teateid selle kohta, et administratsioon on varustanud Ukraina varajase versiooniga ATACMS-i rakette (M39 kassetmoonaga raketid), mille ametlik tegevusraadius on 165 km, kuid palusid tal saata rohkem suurema kaugusega ATACMS rakette. “Ukraina vajadus kaugmaa löögivõime järele on endiselt pakiline, eriti selleks, et tabada sihtmärke kogu Krimmis,” kirjutasid esindajad Michael McCaul ja Mike Rogers ning sensaatorid James Risch ja Roger Wicker. McCaul juhib esindajatekoja väliskomisjoni, Rogers esindajatekoja relvajõudude komiteed, Risch on senati välissuhete kõrgeim vabariiklane ja Wicker on senati relvajõudude kõrgeim vabariiklane.Oma kirjas ütlesid seadusandjad, et Ukraina taotles pikamaa ATACMS-süsteeme ja demonstreeris võimet neid vastutustundlikult kasutada ning Venemaa ei hakanud nende kasutamisele reageerima. “On selge, et teil on aeg ATACMS-iga töötamine viia lõpuni,” kirjutasid nad. “Selle ebaõnnestumise hind ei ohusta mitte ainult ummikseisu lahinguväljal ja selle sõja edasist pikenemist, vaid ohustab ka edasist ülemaailmset stabiilsust, kuna meie vastased korraldavad mõjuoperatsioone kogu maailmas.”
 • Presidendi õhtukõne: Meie sõdurid. Meie tänu. Söesektor on meie tugev 72. eraldiseisev mehhaniseeritud brigaad. “Seitsekümmend üheksa”, hästi tehtud! Avdiiv suund – 31., 47., 53. ja 110. eraldi mehhaniseeritud brigaadid. Ja Kupyani suund – 14. ja 32. eraldi mehhaniseeritud brigaad, 57. eraldi motoriseeritud jalaväebrigaad – olen teie üle uhke, poisid! Olen uhke kõigi üle, kes võitlevad Ukraina eest, hävitavad okupante, taastavad meie positsioone. Kes on praegu kaevikus? Kes on praegu lahingupostidel. Kes meie sõdureid koolitab. Kes toodab Ukrainale relvi, kestasid ja varustust. Kes õpetab meie lapsi. Kes ravib, see päästab pärast lööke. Tagab meie linnade normaalse elu. Kes annab meile valgust. Kõik, kes annavad meile kindlustunde, on meie vanemad, meie lapsed… Kes meid armastab. Kes palvetab meie eest, võidu eest. Kes meid kogu maailmast aitab. Kes keldrid ja okupatsiooni üle elas – ega murdnud. Kõik need, kes teevad iga päev kõik, et vabastada Ukraina ja ukrainlased Venemaa orjusest. Olen teie üle uhke, ukraina rahvas!
 • 2 Nov õhtuks on Gaza linn täielikult ümber piiratud

 • Danilov intervjuu: Ukraina majandus on sõjalistel rööbastel: meie maksud lähevad riigi kaitseks. Kui meil oli sõja alguses usalduse ja koostöö tase lääne partneritega 95%, siis täna on see 70-75%. Mõnes riigis on see 65%. Aga me ei näe, et see nulliks langeks.
 • Roman Svitan käsitles 3. novembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – mis toimub praegu lahingutes Avdeevka linna pärast;
  – NATO kiireloomuline ja ootamatu avaldus;
  – kas USA annab tõesti Krimmi silla jaoks rakette.
 • Arutasime intervjuud Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõiga, ajutise vaherahu võimalust Ukraina jaoks eduka ettenägeliku poliitika elluviimiseks okupeeritud alade tagastamiseks, olukorda rindel ja muud tähtsad uudised 617. sõjapäeval.
  • 00:00 Arestovich avaldas oma arvamust Zalužnõi teeside kohta intervjuust The Economistile. Esiküljel on positsiooniline tupik. Oma vigade tunnistamine. Ta märkis vasturünnaku lõpetamist. On vaja läbi viia teaduslik ja tehniline mobilisatsioon;
  • 06:05 Otsime võimalusi Ukraina efektiivsuse tõstmiseks: teadusliku ja tehnilise, riikliku, ressursi, poliitilise, mobilisatsiooni teostamine;
  • 09:00 USA presidendi Bideni ja Hiina presidendi Xi Jinpingi kohtumine: kuidas põgeneda võidurelvastumise eest;
  • ’10:48 Kuidas saab Ameerika tuumaväljapressimist ära hoida?
  • 12:36 Tekst Bloombergis: USA sõjamasin hakkab tööle kahel rindel. Lääne poliitikute sõjaväsimuse tagajärjed Ukrainale;
  • 13:35 Ukrainal on vaja Venemaaga läbirääkimisi pidada, sest lühike ja kiire võit ei tulnud välja. Peate pikas perspektiivis võitma;
  • 15:20 Olgem ausad: see osa Ukraina sõjaväest, mis on seadusega reguleeritud, on jama. Vajame lühikest vaherahu, milles me ei lepi territooriumi kaotamisega, vaid nõustume ajutiselt seda sõjaliste vahenditega mitte vallutama;
  • 17:17 Rasmusseni valem Ukraina ja Gruusia NATO-sse vastuvõtmiseks;
  • 18:15 Ajutise vaherahu eelised: Ukraina võib saavutatud ajaga saada teatud eeliseid ja taastada korra sõjalis-tööstuskompleksis, majanduses, riigiaparaadis ja relvajõududes. Peamised vastuväited ajutisele vaherahule;
  • 21:32 Positsioonivõitlus ei ole Ukraina kasuks. Sellest tuleneb ajutise vaherahu ettepanek;
  • 22:10 Analüüsitud tsitaati Zalužnõi intervjuust. Põhja-Koreast, Hiinast ja Euroopast pärit kestade “pariteet”;
  • 25:52 Milliseid võimalusi annab ajutine vaherahu Ukrainale;
  • 28:10 Pikaleveninud sõda on Ukraina jaoks lõks. Kas sõda peatub pärast seda, kui Ukraina armee jõuab 1991. aasta piirini?
  • 33:05 Läbirääkimised Venemaa Föderatsiooniga ei saa alata enne garantiide andmist erinevatest maailma riikidest;
  • 34:55 Ukraina peab koguma sõjalist potentsiaali. Ukrainlaste reaalsusesse toomine: praeguses olukorras ei toimu Ukraina ja Venemaa läbirääkimised Ukraina tugevalt positsioonilt;
  • 37:33 Zalužnõi sõnul on rindel tekkinud jõudude tasakaal. Ukraina poliitikud peavad lahendama tehnoloogiaprobleemi;
  • 40:25 Positsioonilises ummikseisus on asjad halvasti nii Ukraina kui ka Venemaa sõjaväe jaoks;
  • 41:25 Analüüsime Armeenia ja Aserbaidžaani näiteid kasutades Ukraina jaoks soodsaid tulevikku suunatud poliitikakavasid. Ukrainast võib pärast sõja lõppu ja 1991. aasta piire saada Ida-Euroopa keskus;
  • 48:34 Inimeste saatus okupeeritud aladel pärast maailma riikide garantiisid. Ukraina ei vaheta territooriume ja inimesi rahu vastu. Riik vajab võidukat pikka strateegiat;
  • 52:40 Olukord ees: Avdeevka – te ei saa ohverdada inimesi territooriumi nimel.
  • Kogu 59. brigaadi jaoks, mis võitleb Avdievka eest;
  • 57:16 Kupjanskoje, Tokmaki suunad, Hersoni piirkonna vasak kallas – Ukraina armee edukas pealetung;
  • 59:40 Algoritm Ukraina positsioonilisest ummikseisust väljumiseks ja ajutise vaherahu sõlmimiseks.

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 3, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *