Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 09. novembril

OPOLUKORD 09112023

Vene väed viisid 8. novembril läbi pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski oblasti lääneosas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ja Zaporižžja oblasti lääneosas 8. novembril ja mõnes valdkonnas edasi arenenud. Ukraina partisanid ja sõjaväeluure hävitasid prominentse Luganski Rahvavabariigi (LNR) ametniku, keda süüdistati sõjakuritegude toimepanemises okupeeritud Ukrainas.

Ukraina kaitseväelased jätkavad pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suunal. Ukraina võidab Vuhledarist lõuna pool ja Robotyne’i lähedal, kuid Bahmuti põhjaosas olukord halveneb.

Kupjanski suunal sooritasid okupandid ebaõnnestunud rünnakuid Harkivi oblasti Synkivka piirkonnas, kus meie sõdurid tõrjusid 6 rünnakut

Limanski suunal sooritas vaenlane Luganski oblasti Novoêgorívki piirkonnas ebaõnnestunud rünnakuid. Andis õhurünnaku Spirnogo Donetski oblasti lähedal. Vene väed alustasid rünnakut Vasjukivka suunas ja jõudsid selle äärealadele. Rünnak tõrjus lõpuks 30. mehhaniseeritud brigaad.

Bahmuti suunal tõrjusid meie kaitsjad Donetski oblasti Bogdanivka, Khromovõ, Ivanivka, Klištšiivka ja Andriyivka piirkondades 22 vaenlase rünnakut. Vaenlane andis Andriyivka lähedal õhulöögi. Vaenlane tungis Bohdanivka poole ja vallutas piirkonnas Ukraina positsioonid, sealhulgas kannatada saanud CV-90, mis tabas augustis.

Avdíí̈vski suunal sooritas vaenlane õhuväe toel ebaõnnestunud rünnakuid Keramíki, Stepove, Avdííivka, Pervomaiske Donetski oblasti asulates, kus kaitsevägi tõrjus 11 rünnakut. Vaenlane sooritas õhulööke Novokalinove, Novobahmutivka, Avdiyivka Donetski oblasti asulate lähedal. Avdiivkas inimestele ja sõduritele abi tarnivate vabatahtlike sõnul on venelased viimasel ajal suurtükiväe positsioonidele viinud ja kõik linna viivad varustusteed on nende tuleulatuses. UA tõrjus RU rünnakud Avdiivka, Pervomaiske ja Toneke juures. RU elavjõu- ja materjalikaod kasvavad jätkuvalt.

Image

Marí̈nski suunas sooritas vaenlane lennunduse toel 15 ebaõnnestunud rünnakut Maríinka ja Novomyhajlívki Donetski oblasti piirkonnas. Sooritas õhulööke Aleksandropoli ja Novomõjlivki Donetski oblasti lähistel. Venelased ületasid Novomõkhailivkast lõunas asuva oja ja üritasid edasi liikuda, kuid Ukraina 79. õhurünnakubrigaad tõrjus nad. Vene droon paljastas, et Ukraina väed naasid Vuhledarist lõuna pool asuvasse Dacha piirkonda. Vaenlane ei suutnud neid positsioone hoida.

Šahtarski suunas sooritas vaenlane, keda toetas lennundus, edutuid rünnakuid Staromayors Наkogo lähedal ja Donetski piirkonna lõuna pool puhastamist.

Zaporožje suunas vaenlane rünnakuid läbi ei viinud. Ukraina väed tungisid Robotyne’ist läänes asuval alal edasi ja tõukasid vaenlase asulast ühe puujoone võrra eemale.

Ukraina kehtestas “droonide üleoleku” vasakkalda positsioonidel. UCAVS korraldab Kozachi Laheri isoleerimiseks arvukalt lööke RU logistika vastu. Vene allikate sõnul on Ukraina väed asunud rasketehnikat üle Dnipro vedama.

Image

Suve jooksul on okupandid oma kaitseliine oluliselt tugevdanud

Image

_______________________________________________________________________________

 • UA reservohvitser, sõjaline ekspert Andri Kramarov: Kas Putin ehitab “Krimmi silla-2” ja võib valmistuda taanduma? Venemaa pidas Krimmi pikka aega oma lõunapoolse rühmituse kindlustamise sõlmpunktiks. Seda sõlmpunkti toideti nii maismaad mööda nn maismaakoridori kui ka Krimmi silla kaudu. Mõlemad logistikaahelad muutuvad aga praegu üha haavatavamaks. Ukraina kaitseväel on juba tõhus tulejuhtimine kagus asuva raudtee üle, mida vaenlane aktiivselt kasutab. Niipea kui hävitajad F-16 Ukrainasse jõuavad, ähvardab Krimmi silda väga reaalne hävimisoht. Nendest ohtudest teadlikuna hakkab vaenlane tegutsema – organiseerima uusi võimalusi lõuna- ja idapoolsete rühmade varustamiseks otse Venemaalt, mitte aga läbi Krimmi. Eelkõige on juba alanud raudteeharu ehitamine Venemaa Doni-äärsest Rostovist Ukraina Mariupolini ja edasi piki Aasovi mere rannikut. Samal ajal hakkas vaenlane mineerima teatud objekte Hersoni piirkonna lõuna- ja vasakkaldal. See võib viidata ettevalmistustele taganemiseks.
 • IDF teatel on väed leidnud ja hävitanud Gaza sektoris umbes 130 tunnelišahti alates maapealse operatsiooni eelmisel kuul alustamisest. Inseneri väed on töötanud selle nimel, et vabastada maavägedele teed manööverdamiseks, Hamasi varade, sealhulgas tunnelite ja raketiheitjate asukoha leidmiseks ja hävitamiseks. IDF teatel leidsid 460. brigaadi väed koos insenerijõududega autoakudega ehitise kõrvalt mitu tunneli sissepääsu, mis arvatakse olevat ühendatud tunneli õhufiltratsioonisüsteemiga. Nahali jalaväebrigaadi väed vallutasid vahepeal Gaza põhjaosas Hamasi väljaõppelaagri. IDF teatel leidsid väed laagris peatuspaiga, kus Hamasi operatiivtöötajad olid rünnaku läbiviimiseks relvi ja toitu valmistanud. Laagri piires leiti ka mitu tunneli sissepääsu.

 • Vene rakett tabas Libeeria lipu all sõitvat laeva, kui see oli sisenemas sadamasse – Odesa piirkondlikku sõjaväevalitsust. Meeskonnaliikmed – Filipiinide kodanikud – said haavata. Loots hukkus, teine sadamatöötaja sai viga,” seisis raportis. Infrastruktuuriminister Oleksandr Kubrakov ütles, et ühes Odesa sadamas raketi tabamuse saanud tsiviillaev pidi Hiinasse vedama rauamaaki. Tema sõnul oli üks inimene sai surma ja kolm Filipiinide kodanikku haavata.
 • WSJ: Venemaa Föderatsioon palub teistel riikidel tagastada neile müüdud relvad tohutute kahjude tõttu Ukrainas. Helikopterimootorite tarnija “ODK-Klymov” ei tule toime suurte seadmete kadude asendamisega. Seetõttu peab Venemaa Föderatsioon oluliste varuosade tagastamise üle läbirääkimisi selliste riikidega nagu Pakistan, Egiptus, Valgevene ja Brasiilia. Venemaa delegatsioon palus juba aprillis Egiptuse presidendil tagastada helikopterite Mi-8 ja Mi-17 mootorid.
 • Texase osariigis Shepherdis asuvas keemiatehases on toimunud väga suur plahvatus. Teatatud on mitmetest vigastustest. Ettevõttele Sound Resource Solutions kuuluv tehas sisaldab teadaolevalt “ägeda mürgisuse, kantserogeensuse ja reproduktiivtoksilisusega kemikaale”. Praegused tagajärjed tehase ümbritseva õhukvaliteedile pole teada. Kiirtee 59 on plahvatuse tõttu suletud ja kohalikke elanikke kutsutakse üles kasutama alternatiivseid marsruute.
 • Zelenskyi: Täna oli päev, mida Ukraina ajalugu kindlasti mäletab. “Euroopa Komisjonilt on positiivne asi – soovitus alustada läbirääkimisi meie riigi EL-i liikmelisuse üle. Just sellist otsust me ootasimegi. Meie inimesed väärivad Euroopa Liidus olemist – koos kõigi vabade rahvastega Ja me teeme selle nimel kõik. Olen kindel, et demokraatliku Euroopa piiridele ei ole alternatiivi, mis vastaksid Euroopa Liidu piiridele.”
 • Putleri salgad tegutsevad jälle.

 • Roman Svitan käsitles 9. novembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – olukord rindel;
  – reeturite likvideerimine;
  – Vene Föderatsiooni ja Hiina telgitagused mängud;
  – NATO rikub Venemaa Föderatsiooniga sõlmitud lepingut.
 • Berezovets viimastest uudistes

 

 

 

Total Page Visits: 234 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 9, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *