Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 10. novembril

OPOLUKORD 10112023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka suunas, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning edenesid Kupjanski lähedal. Venemaa väejuhatusel on tõenäoliselt raskusi lahingutõhusate vägede ümberpaigutamisel, et vastata käimasolevatele Ukraina operatsioonidele Hersoni oblasti idakaldal. Vene väed on viimastel päevadel tõenäoliselt alustanud oportunistlikke lokaliseeritud pealetungioperatsioone Bahmuti suunas ja intensiivistanud maapealseid rünnakuid Bahmuti lähedal.

Ööl vastu 10. novembrit 2023 ründasid Vene sissetungijad ründe UAV-de ja rakettidega. Kokku lasti Primorsko-Ahtarski oblastist (Krasnodari territoorium) välja kuus ründe-UAV-d “Shahed-136/131”, okupeeritud Hersoni piirkonna õhuruumist üks Kh-31 juhitav õhurakett ja üks KAR Kh-59. Ukraina õhutõrje hävitas viis UAV-d ja ühe Kh-59 raketi Dnipropetrovski, Harkivi, Mõkolaivi, Poltava ja Kiievi piirkondades.

Ukraina kaitsejõud pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suundadel, põhjustades okupatsioonivägedele elavjõu- ja varustuskaotusi, kurnates vaenlast kogu rindejoonel.

Siverštšina ja Slobožanštšina kirved: vastane säilitab oma sõjalise kohaloleku Venemaa Ukrainaga piirnevatel aladel. Vaenlane jätkab oma sabotaaži- ja luuretegevust, tulistades Venemaa territooriumilt Ukraina asulaid ning suurendab miiniväljade tihedust piki Ukraina riigipiiri.

Kupjanski suunal vaenlane viis Synkivka (Harkivi oblast) ümbruses läbi edutuid rünnakuoperatsioone. Ukraina kaitsjad tõrjusid piirkonnas 7 rünnakut. Okupandid alustasid õhurünnakuid Petropavlivka ja Stepove (Donetski oblast) lähedal. RU suurtükiväe löögid sihivad Masjutivkat, Petropavlivkat ja Ivanivkat.

Image

Lymani suunal vastane korraldas ebaõnnestunud rünnakuid Stelmakhivka ja Novojehorivka (Luganski oblast) lähedal. Sissetungijad alustasid õhurünnakuid Novoselivka (Donetski oblast) ja Bilohorivka (Luganski oblast) ümbruses.

Bahmuti suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid 7 vaenlase rünnakuid Bohdanivka ja Klištšiivka (Donetski oblast) ümbruses.

Avdiivka suunal vaenlane viis õhutoetusega läbi edutuid rünnakuoperatsioone Novokalynovest kagus, Avdiivkas, Pervomaiskes (Donetski oblast), kus Ukraina kaitsevägi tõrjus 7 rünnakut. Avdiivka suunal: UKRi väed purustasid neli Venemaa rünnakut Avdiivka linnapiirkondadele. RU väed on väidetavalt ühenduses piki raudteed Stepovest ida pool. Pervomaiskele suunatud RE rünnaku purustas UKR suurtükivägi ja tõrjus tagasi.

Image

Marinka suunal vastane sooritas 23 ebaõnnestunud rünnakut õhutoetusega Marinka ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses. Okupandid sooritasid õhurünnakuid Oleksandropili ja Novomõhhailivka (Donetski oblast) lähedal.

Shakhtarski suunal sissetungijad korraldasid õhutoetusega rünnakuid Zolota Nyva ja Staromaiors’ke (Donetski oblast) läheduses, kuid edutult.

Zaporižži suunal sissetungijad sooritasid ebaõnnestunud rünnakuid Verbove ja Robotyne (Zaporižži oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 4 rünnakut. Okupandid sooritasid õhulööke Novodarivka ja Robotõne (Zaporižži oblast) lähedal.

Hersoni suunal Zolota Balka, Tokarivka, Ponyativka, Dniprovs’ke (Hersoni oblast) asula ja Hersoni linn kannatasid vaenlase suurtükiväe mürskude all.

Image

Krimmi suunal: UKR-i luure kinnitab, et 4. novembril tabasid kaugmaa täppisrelvad okupeeritud Skadovskis partisanide tuvastatud hotelli. Hoonet kasutati VDV kõrgemate ohvitseride peakorteri/elukohana. Üleeile rääkis Roman Svitan ka natuke sellest. Peamine mis mulle huvitav tundus oli see, et ka tema ei osanud õelda millise relvaga rünnati. Ega vist väga plaju võimalusi ei ole. Kas on suure tegevusraadiusega ATACMS salaja saabunud või, mis mina arvan, ukrainlased on oma Gromi või Neptuni tööle saanud. On juba pikalt katsetatud.

Image

_____________________________________________________________________________________

  • Volodõmõr Zelenski pöördumine 624. sõjapäeva lõpul. «Teeme kõigi partneritega koostööd Ukraina õhutõrjesüsteemide nimel – tegelikult püüame iga nädal oma õhukilpi jõudu lisada. Mida kaitstum on Ukraina taevas, Ukraina linnad ja külad, seda rohkem on meie inimestel võimalusi majandustegevuseks. Eelkõige tootmiseks, sealhulgas kaitsetootmiseks. Ükskõik, mis maailmas ka ei juhtuks, on Ukrainal jõud oma suveräänsust kaitsta.

  • GUR rääkis kolmest Putini teisikust. “See ei ole võimalik, see on fakt (Putini vastased. – Toim.). Mis puudutab anonüümsete Telegrami kanalite infot, et ta suri, siis kahjuks pole see uudis lõplikku kinnitust leidnud. Aga mis puudutab kaasmängijaid, siis jah, sellist tehnoloogiat kasutatakse Kremlis,“ ütles HURi esindaja Andri Jusov. Küsimusele diktaatori duublite arvu kohta vastas Jusov, et “need võivad olla variandid, aga me võime rääkida kolmest teisikust.”
  • IDF väidab, et 162. diviis asub Hamasi julgeolekukvartalis Gazas. Videol on näha jäädvustatud rakette, miine, seadmeid ja raketiheitesüsteeme

  • Putinil oli raskusi Kasahstani presidendi nime hääldamisega. See pole esimene kord, kui ta riigi juhi nime valesti räägib. Austuse puudumine või tema uued põsed mõjutavad Putini sõnavõttu?

  • Putin kavatses selle sõja läbi viia kolme päeva pärast, kuid see on kestnud juba üle 20 kuu. Ukrainlased on näidanud, et riigi päästmiseks on oluline nii armee tugevus kui ka ühiskonna vastupidavus. Järeldusi tasub teha sellest, kuidas nad need saavutasid. Alustame rangelt sõjaliste küsimustega. Ma arvan, et on aeg mõelda, miks sõda Ida-Ukrainas on täna veel ummikus. Kui ukrainlastel napib kaasaegseid relvi ja laskemoona, siis kas Poolas peaks nüüd relvatööstust arendama ja tootmist tegema sõjarežiimi ajal? Kas peaksime suurendama uute väeosade arvu või hoopis korrastama reservõppesüsteemi? Sest tõde on: elukutselised sõdurid võidavad lahinguid ja sõjad võidavad reservväelased. Seda näeme täna Ukrainas selgelt. Pole tähtis, kas meil on paberil 300 000-pealine armee, nagu soovib ametist lahkuv kaitseminister Mariusz Błaszczak, või 220 000-pealine armee, Kodanikuliidu ühe liidri, endise kaitseminister Tomasz Siemoniak. Rindele lähedase riigina peab meil olema aga lahinguvõimekus mitte vähem kui NATO peamistel Euroopa riikidel: Türgil, Prantsusmaal või Suurbritannial.

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 10, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar