Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 12. novembril

OPOLUKORD 12112023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning edenesid Avdiivka lähedal.

Ukraina kaitseväelased jätkavad pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suunal.

Kupjanski suunal sooritas vaenlane ebaõnnestunud rünnakuid Synkivka, Ivanivka Harkivi oblasti ja Luganski oblasti Stelmakhivka piirkondades, kus meie sõdurid tõrjusid 7 rünnakut.

Limany suunal sooritas vaenlane, keda toetas lennundus, ebaõnnestunud kallaletungid Luganski oblasti Serebrjanski metsanduse piirkonnas. Lisaks sooritas vaenlane õhulööke Kopanok Harkivi oblasti, Bilogorivka Luganski oblasti, Ternivi, Siverski, Spirnõi Donetski oblasti piirkondades.

Venelased on Bahmuti piirkonnas asunud pealetungile. Nüüd püüavad okupandid meie kaitset “testida”, leida nõrku kohti ja teha aktiivset suurtükiväetööd Ukraina positsioonidel. Bahmuti suunal viis vaenlane lennunduse toel läbi rünnakuoperatsioone Donetski oblasti Klištšievka ja Andriyivka piirkondades, kus meie kaitsjad tõrjusid 10 rünnakut. Samuti sooritas vastane õhulöögi Kurdjumivka Donetski oblasti piirkonnas. Venemaa kaotused kasvavad selles jätkuvas koordineerimata päevavalgusrünnakutes.

Image

 • Avdiivka suunas sooritas vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunud rünnakuid Avdííivka, Põhja ja Pervomaiske piirkondades, Donetski oblast, kus kaitsevägi tõrjus 14 rünnakut. Samuti andis vastane õhulööke Novobahmutívka, Lastočkine ja Orlivka Donetski oblasti asulate piirkondades. Vaenlane tungis edasi ühe puujoone võrra Stepovest põhja pool. Vene väed ületasid raudtee ja jõudsid Stepove idapoolsesse serva. UA torjus RU rünnakud Avdiivka, Steptove ja Toneke juures. RU elavjõu- ja materjalikaod kasvavad jätkuvalt. Olukord Avdiivkas on põhimõtteliselt sama mis varem. Venelased tormavad tapmistsoonidesse, rebitakse tükkideks jne, tousevad ja kordavad rynnakut. Vene vägedel oli harukordne võimalus saada surma. Tankitõrjerelvad mängivad selles võitluses väga olulist rolli, sarnaselt selle sõja algstaadiumiga 2022. aasta veebruaris/märtsis.

Image

Marí̈nka suunal sooritas vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunud rünnakuid Maríinka ja Novomyhajlivki Donetski oblastis, kus kaitsevägi tõrjus 17 rünnakut. Vene väed üritasid edasi liikuda Sieverne’i poole, kuid 53. mehhaniseeritud brigaad tõrjus rünnaku. Ukraina väed saavutasid Avdiivkast lõuna pool maanteel M-30 tagasi kontrolli oma positsioonide üle.

Šahtarski suunal sooritas vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunud rünnakuoperatsioone Vugledari, Kuldse Niva ja Staromajorski Donetski oblasti piirkonnas, kus meie kaitsjad tõrjusid 11 rünnakut. 79. õhudessant brigaad ja Ukraina piirivalve tõrjusid Vene rünnaku Krasnohorivka suunas Marinka suunast. Vene väed üritasid Vuhledarist kagusse jääval alal edasi liikuda, kuid ei saavutanud uusi positsioone.

Zaporižžja suunal viis vaenlane, keda toetas lennundus, ebaõnnestunud rünnakuid Zaporižžja piirkonna Robotino piirkonnas. Ukraina väed sisenesid Novoprokopivka kirdeosasse.

Hersoni suunal andis vaenlane õhulöögi Tjahinka Hersoni oblasti asula piirkonnas.

May be an image of text that says 'npoTRrom 24.02.22- 12.11.2023 OPICHTOBHI BTpaTи npoTиBHиKa cKлaли ~311750 +1100 oco6oBoro cKлaAy personnel 322 лTaKi̇B aircraft 5349+7 TaHKi̇B tanks 324 reлKonTepиB helicopters 5632+12 6ðлa nepaTиBHo-TaKTи4Horo piBHR UAV operational-tactical level 10073 +32 6oйoBиx 6poHboBaHиx mawиH armoured personnel vehicle 1560+1 KpилaT paKeTи cruise missiles 7559 +32 apTилepийcbKиxcиcTem artillery systems 22 Kopa6л/KaTepи warships/boats 881 +2 PC3B MLRS 1 noABoAHo 4oBHи submarines 9944 +19 aBTomo6лbHa TexHi̇Ka Ta иcTeHи nmm vehicles & fuel tanks 580 +1 3aco6иnno nno anti-aircraft warfare systems 1078+9 cneuaлbHaTexHиK TexHi̇Ka special equipment reHepaлbHий wTa6 36poйHиx cил yKpaйHи'

___________________________________________________________________________________

 • Venemaal Rjazani oblastis sõitis eile raudteeliinil Rybne-Blok rööbastelt maha 19 kaubavagunit. RU teatas, et rongiõnnetuse põhjuseks on tundmatute partisanide sabotaaž
 • Iisraeli armee võtab kontrolli alla kogu Gaza põhjaosa rannajoone. IDF on nüüd ka vaid 500 meetri kaugusel Hamasi peakorterist Al Shifa haiglas

Image

 • Ukraina president Volodõmõr Zelenski: Täna on Hersoni Vene okupatsiooni alt vabastamise esimene aastapäev. Kangelaste linn. Sümbollinn. Lootuse linn. Meie rahva linn, kes ei allunud vaenlase võimule ning inspireeris oma vastupanuga meid kõiki ja kogu maailma. Eelmisel aastal veendus kogu Lõuna-Ukraina, et Venemaa ei tule kunagi “igavesti”, ükskõik kui palju kordi ta seda kordab. Sest Ukraina naaseb alati – alati! Kui me teame oma eesmärki. Kui see on ühine eesmärk. Kui oleme ühtsuses. Ja kui me ühendame teisi Ukraina eesmärgi ümber. Tänan kõiki, kes praegu Hersonis meie rahva kaitsmise nimel töötavad! Aitäh kõigile, kes võitlevad Hersoni oblasti vasakkaldal Ukraina nimel! Aitäh kõigile, kes kaitsevad Ukraina elu!
 • Herson, Dnepri vasakkallas: Venemaal ei õnnestunud piisavalt jõude varem vasakkaldale viia, et need UA kolded ära lõigata. Nüüd seisavad nad silmitsi tugevama Ukraina jõuga ja kaotavad võime tabada jõeületuskohti. Kui see on lõpetatud, võib UA tsooni tuua raskemaid üksuseid. Seda võeti kui ainult DRG’d, kuid see vist on pigem sillapea alge.

Image

 • Ukraina kaitsevae luure (GUR) andmetel on Venemaa varunud üle 800 tiibraketti, et hävitada külmadel talvekuudel Ukraina energiataristu. Venemaa suudab nüüd toota umbes 100 tiibraketti kuus.
 • Borrell: Tõenäoliselt USA toetus Ukrainale väheneb ja EL-l peaks olema poliitiline tahe sellest hoolimata abi saatmist jätkata, ütles EL-i tippdiplomaat Josep Borrell novembris Hispaanias Malagas Euroopa Sotsialistide 11. Partei kongressil. Borrell ütles, et ELil on Ukraina toetamise jätkamiseks vajalikud vahendid, kuid ta peaks olema valmis selleks, et USA ei pruugi oma panust praegusel tasemel säilitada.
 • Raketirynnakud Iisraeli vastu

Image

 • Roman Svitan käsitles 12. novembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – Rjazanis sõitis plahvatuse tagajärjel rööbastelt maha 19 vagunit;
  – Vladimir Putin valmistab ette uut rünnakut;
  – olukord rindel on muutunud.
 • ALPHA MEDIA saates arutasime Juri Romanenko ja Nikolai Feldmaniga sõja 626. päeva peamisi sõjalis-poliitilisi sündmusi:
  • 00:00 Presidendibrigaadi koosolek, 3. pataljon, 2. miinipildujapatarei;
  • 01:34 NATO endine peasekretär tegi Ukrainale ettepaneku ühineda NATOga ilma okupeeritud aladeta. Objektiivne reaalsus ja ukrainlaste võidukindlus: pikk tahe ilma kainuseta viib emotsioonidesõtta. Lääne poliitikute kainust lahinguväljal valitseva olukorra analüüsimisel;
  • 09:20 Mida peavad Ukraina ja ukrainlased mõistma: venelased peavad meie vastu teist tüüpi sõda, millest me pole veel aru saanud. Ukraina on endiselt valmis NATO liikmeks vastuvõtmiseks. Kas meil on aega võimalusi ära kasutada?
  • 12:25 Ukraina strateegilised eesmärgid sõjas on julgeolekugarantiid. Vene Föderatsioon loodab, et Ukraina või tema liitlaste nõrkus pikas sõjas toimib;
  • 17:55 Milline oleks arusaadav olukord Lääne jaoks, et sõja efektiivsus Ukraina jaoks järsult tõuseks?
  • 20:28 Lääne liitlaste sanktsioonid Venemaa vastu. Ukraina peab ratsionaliseerima oma dialoogi läänega, et saada rohkem eeliseid võimalusest pidada pikka sõda Vene Föderatsiooniga;
  • 23:25 NATO praeguse juhi Stoltenbergi avaldus. Venemaa ülesanne on jõuda Donetski ja Luganski oblasti piiridele, hoida Hersoni ja Zaporožje piirkondi oma unistustes. Millised näevad rahu kontuurid Euroopas välja järgmise 5-10 aasta jooksul?
  • 28:45 Ukraina võib haarata initsiatiivi, kuni lääs magab;
  • 30:50 Mäng USA-Hiina-Venemaa kolmnurgas: USA president Biden ja Hiina president Xi Jingping kohtuvad 15. novembril. Ukraina põhiülesanne on olla mängijate laua taga ja pakkuda välja oma realistlik poliitika, nõuda õigust teada praegu ehitatava maailmakorra kontuure;
  • 38:40 Analüüsime Prantsusmaa presidendi Macroni avaldust. Milles seisneb Venemaa suutmatus võita?
  • 41:05 Mida tähendab Macroni lause “kui Venemaal lastakse see sõda võita”?
  • 44:47 Prantsusmaa on huvitatud Ukraina sõja kiirest lõpetamisest, sealhulgas selleks, et tugevdada oma positsiooni Aafrikas Ukraina armee abiga;
  • 49:43 NSDC sekretär Danilov andis märku, et Ukraina on valmis EL-iga liitumiseks tegema teatud kompromisse;
  • 52:22 Kas ELi riikidel on potentsiaali blokeerida USA-st Ukrainale antava sõjalise abi võimalik vähendamine? Ukraina peab andma ELi riikidele tähenduse, miks me abi vajame;
  • 56:30 Saudi Araabia kroonprints kohtus Iraani presidendiga. Mida see kohtumine tähendab? — riiklike huvide tagamine;
  • 58:49 Iraan kutsus Valgevene sõjaväelasi ühisõppustel osalema. Kas Valgevene saab ühineda kurjuse teljega?
  • 59:21 Ukraina ja kollektiivse lääne riigid on segaduse faasis, kuna ei osata sõnastada, milline maailm saab olema parem sõjaeelsest. See jätkub kuni uute tähenduste ilmnemiseni;
  • 01:01:05 Õnnitleme Poola rahvast iseseisvuspäeva puhul.

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 12, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar