Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 13. novembril

OPOLUKORD 13112023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ja Lääne-Zaporižžja oblastis.

Ukraina kaitseväelased jätkavad pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suunal ja saavutasid 12. novembril kestvate maapealsete operatsioonide käigus marginaalse võidu Hersoni oblasti idakaldal

Kupianski suunas juhtis vaenlane lennunduse toel rünnakuid Sinkivka, Petropavlivka, Ivanivka, Kislivka, Harkivi oblasti piirkondades, kus meie sõdurid tõrjusid 8 rünnakut. Ukraina tõrjus 7 Venemaa rünnakut Synkivkale ja Ivanivkale. UKRi väed korraldavad rünnakuid Yahidne vastu.

Image

Limanski suunas juhtis vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunud rünnakuid Novoegorívki Luganski oblasti piirkonnas, kus meie sõdurid tõrjusid 4 rünnakut. Vaenlane sooritas õhulööke Luganski oblasti Serebrjanski metsanduse piirkonnas ja Donetski oblasti põhjaosas.

Bahmuti suunas juhtis vaenlane lennunduse toel rünnakuid Klištšievkast idas ja Donetski oblastis Andriyivkas asuvas Dubovo-Vasilivka piirkonnas, kus meie kaitsjad tõrjusid 6 rünnakut.

Avdííí̈vski suunas juhtis vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunud rünnakuid Avdíí̈vka ja Donetski piirkonna põhjaosas, kus kaitsejõud tõrjusid 10 rünnakut.

Marí̈nski suunas juhtis vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunud rünnakuid Maríinka ja Novomyhajlivki Donetski oblasti piirkonnas, kus kaitsevägi tõrjus 20 rünnakut.

Šahtarski suunas juhtis vaenlane edutuid rünnakuoperatsioone Staromayorskogo Donetski oblastis, kus meie kaitsjad tõrjusid 2 rünnakut. Lisaks sooritas vaenlane õhulööke Urozhaynogo ja Staromayorskogo Donetski oblasti lähedal.

Zaporižžja suunas põhjustas vaenlane õhulööke Zaporižžja piirkonna Novodanilívka ja Malo Tokmaki piirkondades.

Hersoni suunal põhjustas vaenlane õhulööke Hersoni oblasti Hersoni, Berislavi, Tjaginka, Ivanivka asulate piirkondades. Ukraina kaitsjad osalevad väidetavalt operatsioonis Bilohrydove’is ajutiselt okupeeritud Hola Prystani suunas.

_________________________________________________________________-

 • Ajutiselt okupeeritud Melitopolis lasid partisanid õhku Venemaa peakorteri, mis oli üles seatud Nova Poshta hoone ruumidesse. GUR-i teatel pandi rünnak toime FSB ja Vene kaardiväe ohvitseride kohtumise ajal. Väidetavalt hukkus kolm ohvitseri.

Image

 • 7. oktoobri Hamasi veresauna ohvritest on 1152 tuvastatud (püüdes ikka veel positiivselt tuvastada põletatud/tükeldatud surnukehasid) kellest oli 361 olid sõdurid, ülejäänud 791 tsiviilisikud.
 • Ukraina katsetab USA-s asuval katsepolügoonil Buki edukalt USA rakettidega. Tõenäoliselt moderniseeritud Hawk SAM-id

Image

 • Ukraina kaitseminister Rustem Umjerov:
  • Kaitseministeeriumi kulutused ulatuvad 1 triljoni 164 miljardi 48 miljoni 728 tuhande 400 grivnani. 74% sellest läheb Ukraina relvajõudude ja DSST sõjaväelaste vajadusteks.
  • “Tsiviildroonide” ostmine muutub lihtsamaks! Ukraina kaitseministeerium on koostanud resolutsiooni, mis võimaldab riiklikul tellijal osta tsiviilotstarbelisi droone ilma täiendavate regulatsioonideta.
  • Kohtub iganädalaselt Valeri Zalužnõiga ja Kyryl Budanoviga, riikliku eritransporditeenistuse administratsiooni juhi Bohdan Bondariga. Töötame koordineeritult võidu nimel!
  • Neil oli kohtumine kaitseministeeriumi ja strateegilise tööstuse ministeeriumi meeskondadega. Peagi anname uudistest teada.
  • Leedu andis Ukrainale üle kaks NASAMS-i õhutõrjeraketisüsteemi. Need on juba lahinguteenistuses.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 627. sõjapäeva lõpul. «Oleme novembriga peaaegu poole peal ja peame olema valmis selleks, et vaenlane võib suurendada droonide või rakettide löökide arvu meie taristule. Venemaa valmistub talveks. Ja meie Ukrainas peaksime keskenduma kaitsele, terroristidele reageerimisele, kõigele, mida Ukraina saab teha, et meie rahval oleks kergem see talv üle elada ja meie sõdurite võimekust tõsta. Oleme võimelised läbima ka kõige raskemad testid. Kuid koos, ühtsena, kui hoolime üksteisest ja kui miljonid inimesed aitavad oma kaitsjaid ja oma riiki. Ühtne ja tänulik olemine on kohustuslik.”
 • Poola paigutas Valgevene idapiirile uue tankipataljoni, teatas vabariigi kaitseminister Mariusz Blaszczak pühapäeval, 12. novembril. Pataljon määratakse 1. jalaväediviisi koosseisu. Blaszczaki sõnul on uue üksuse ülesandeks “agressori ohjeldamine ja julgeoleku tagamine, kui vaadata rünnakusuundi idast”.
 • Poola ja Ungari on väljendanud pretensioone Ukrainale ja ähvardanud takistada ELiga ühinemist. Teatavasti soovitas Euroopa Komisjon alustada läbirääkimisi Ukraina ühinemiseks EL-iga. Küsimuse peavad 27 liikmesriiki heaks kiitma järgmisel tippkohtumisel Brüsselis 14.-15. detsembril. Samal ajal väljendasid Poola ja Ungari vahetult pärast Euroopa Komisjoni positiivseid soovitusi Ukrainale väiteid, mis võivad läbirääkimisprotsessi tõeliselt keeruliseks muuta. Ungari peaminister Viktor Orban märkis üldiselt, et Euroopa Liit ei peaks isegi Ukrainaga läbirääkimisi alustama, mis muudab olukorra veelgi ähvardavamaks. Mis on Poola ja Ungari teravate väljaütlemiste põhjused ja milleni see võib viia.

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 13, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar