Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 14. novembril

OPOLUKORD 14112023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone piki Kupjanski-Svatove liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning liikusid edasi mõnes rindejoone piirkonnas.

Öösel vastu 14. Novembrit ründasid okupandidd Ukrainat droonide, ballistiliste ja juhitavate rakettidega. Primorski piirkonnast (Krasnodari krai-RF) registreeriti 9 “Shahed-136/131”. Džankoi piirkonnast (Krimm) lasti välja ballistiline rakett “Iskander-M”. Ukraina kaitsevägi hävitas 7  “Shahed-136/131” drooni.

Ukraina kaitsejõud jätkavad pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suunal.

Kupjansi suunal vaenlane viis läbi rünnakuoperatsioone Syn’kivka, Petropavlivka, Ivanivka (Harkivi oblast) läheduses. Ukraina kaitsjad tõrjusid piirkonnas 6 rünnakut

Image

Lymani suunal vastane sooritas ebaõnnestunud rünnakuid Novojehorivka (Luganski oblast) lähedal. Sissetungijad andsid õhurünnakuid Serebrjanske metsanduse piirkonnas (Luganski oblast) ja Spirne, Vyimka piirkonnas (Donetski oblast.

Bahmuti suunal sissetungijad viisid läbi rünnakuoperatsioone Ivanivske, Klištšiivka, Andriivka (Donetski oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 11 rünnakut.

Avdiivka suunal vaenlane viis läbi ebaõnnestunud rünnakuoperatsioone Novokalynovest, Avdiivkast, Sjevernest lõunas ja Pervomaiskest (Donetski oblast) ida pool, kus Ukraina kaitsevägi tõrjus 8 rünnakut.

UA väed tõrjusid 17 Venemaa rünnakut Avdiivka AO-s. RU kaotused on konservatiivselt hinnanguliselt 2 peamist lahingutanki, 3 jalaväe lahingumasinat ja +200 sõdurit, kes hukkusid viimase 24 tunni jooksul.

Image

Marinka suunal vastane sooritas õhutoetusega ebaõnnestunud rünnakuid Marinka ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 15 rünnakut.

Šahtarsi suunal sissetungijad korraldasid rünnakuid Zolota Nyvast (Donetski oblastist) lõuna pool, kuid edutult. Samuti andis vastane õhulööke Vuhledari ja Urozhaine (Donetski oblast) lähedal.

Zaporižži suunal Okupandid sooritasid ebaõnnestunud rünnakuid Robotõne lähedal (Zaporižži oblast), kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 4 vaenlase rünnakuid.

Hersoni suunal sissetungijad alustasid õhulööke Ivanivka (Hersoni oblast) Berõslavi asulate lähedal. Vene allikas idakalda olukorrast: “Olukord Krõnki asula lähistel piirkonnas on jätkuvalt pingeline, vaenlane koondab oma kaldale rasketehnika. Positsioonide katmine jätkub elektrooniline sõjapidamine ning ka öösel töötavad SDF-i ja GUR-i rühmad aktiivselt 120-mm miinipildujatega. Kuu algusest saadik oleme oodanud kohtumist Dnipro rühma ülemaga, et arutada pakilisi probleeme, sealhulgas side- ja varustusküsimusi. Seni on kohtumine edasi lükatud.”

Image

____________________________________________________________________________

 • Hommikul teatas Venemaa riigimeedia, et Dnipro jõe (ajutiselt okupeeritud osa Ukrainast) lähedale on “ümber rühmitatud” Vene väed. Nad väitsid, et väed on taandunud “soodsamatele positsioonidele itta”. Mitu minutit hiljem on meedia uudise kustutanud: “Uudised… on ANNULEERITUD nagu eksikombel avaldatud. Vabandame oma jälgijate ja lugejate ees,” kirjutas agentuur TASS. Mõned Vene Telegrami kanalid on kiiresti teatanud, et uudistel taganenud vägede kohta on “Ukraina jälg”. Kuid teised usaldusväärsed allikad teatavad, et uudis oli tõepoolest tõsi, kuid nüüd andis Venemaa kaitseministeerium vägedele korralduse “lõpuni seista”.
 • Hamasi võitlejad valmistusid Iisraeli vastu suunatud massilise rünnaku “teiseks faasiks”, et sütitada laiem konflikt, põhjustada piirkonnas kriisi ja katkestada Iisraeli sidemed araabia riikidega, kirjutab The Washington Post mitmele luureallikale viidates.
 • USA ostis Jordaaniast 110 miljoni euro eest 60 Gepardi iseliikuvat õhutõrjerelva, et saata need Ukrainasse. Varem müüs Holland süsteeme Jordaaniale 2013. aastal „ainult” 21 miljoni euro eest.
 • Sõja algusest saadik on RU oma hoidlatest välja võtnud ligikaudu 6000 haubitsat, umbes 1000 iseliikuvat haubitsat ja 500 MLRS-i. Kokku on see 7,5 korda suurem kui lääne poolt Ukrainale tarnitud suurtükiväe maht. Ja isegi nii ei ole Venemaal suurtükiväes praegu eelist. Tankide, soomusmasinate ja iseliikuvate relvade taastamine on mõnevõrra keerulisem, kuna see nõuab mootorite, juhtimissüsteemide ja muude keerukate komponentide taastamist. Meedia hinnangul tarnib Venemaa rindele iga kuu kuni 100 tanki. RU plaanis jõuda 130 tankini kuus, kuid seisab silmitsi tehniliste probleemidega. Aasta alguses sai teatavaks, et RU restaureeris kolm korda vähem tanke T-62, kui oli ette nähtud. Ilmselt seetõttu pidi RU “Stalini tanki” T-54/55 kasutama.
  Üldiselt näeme, et Lääne jõupingutused raskerelvade tarnimisel Ukrainale olid esimesel aastal oluliselt suuremad ja saavutasid haripunkti 2023. aasta jaanuaris-veebruaris.

 • Ukraina piloodid Rumeenia taevas

 • Kaitseministeerium kaalub kolme komandöri vallandamist:
  – Oleksandr Tarnavskyi, OSU “Tavria” ülem. Ta juhib üht Ukraina vastupealetungi suunda.
  – Ukraina relvajõudude ühendjõudude ülem Serhii Naev. Temast võib 2022. aastal saada Hersoni oblasti kaitsmist puudutava juhtumi üks peategelasi.
  – Tetjana Ostaštšenko, Ukraina relvajõudude meditsiinijõudude ülem.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 628. sõjapäeva lõpul:
  Täna pidasin pika kohtumise diplomaatide, valitsusametnike ja Ülemraada esindajatega seoses meie riigi ettevalmistamisega Euroopa Ülemkogu poliitiliseks otsuseks Ukraina Euroopa Liidu liikmelisuse läbirääkimiste alustamise kohta. Meie sammud ja meie otsused. Töötame selle nimel, et saada tingimusteta otsus läbirääkimiste alustamiseks. Ukraina jaoks on ülioluline rakendada kõiki Euroopa Komisjoni esitatud soovitusi, kõiki seitset soovitust ja teha seda, mis on meie Euroopa Liitu suunduva tee praeguses etapis vajalik.
  Meil oli täna mitu kohtumist ja meie uutest rahvusvahelistest sammudest, mis on planeeritud lähinädalateks. Läbirääkimised partnerriikide juhtidega, uued toetuspaketid meie sõduritele, Ukraina rahvusvaheline suhtlus.
  Me saame ja peame tagama täiesti selge tulemuse: ükskõik, milline on maailma teabekava, peavad meie partnerid meid mõistma ja ukrainlasi kuulama. Ja see saab olema.
  Au meie sõduritele! Au kõigile meie kangelastele! Au Ukrainale!
 • IDF Golani brigaad Gaza parlamendihoones Gaza linnas pärast paiga hõivamist.

Image

 • Sõda Gaza sektoris. 13. Novembril:Hamas on kaotanud kontrolli Gaza sektori üle, ütles Iisraeli kaitseminister täna. Samal ajal avaldati foto IDF sõduritest parlamendihoones. Lahingud käivad linnapiirkondades, kuigi suurem osa Gaza sektorist ei ole veel IDF kontrolli all. Ilmunud on huvitavad videod, mis näitavad mereväe tööd ranniku laskemoonast puhastamisel, aga ka evakuatsioonigrupi helikopterit. Nad lendavad mere poolt sisse – nii on turvalisem. Veel üks põhjus, miks IDF üldse Gaza ranna vallutas.Hamasi videod näitavad kaootilisi rünnakuid RPG-de ja tandemtuld kasutades. KAZ-i aktiveerimist Merkavas pole näha. Miski ütleb mulle, et terroristide omatehtud lasud on mingist jamast tehtud, muidu kannataksid tankid tõsiselt tabamustes. Iisraeli julgeolekujõud teatasid, et tapsid veel kaks kõrget terroristi – Hamasi sõjaväeluure endise juhi Muhammad Khamis Dababeshi ja Khan Younesi tankitõrjeüksuse juhi Yaqub Ashuri. Tsiviilelanikele avatakse endiselt regulaarselt koridore – paljud lahkuvad lahingutsoonist. Hamasi juhid pakkusid vastutasuks 70 pantvangi vabastamise eest viiepäevast vaherahu. Lubage mul teile meelde tuletada, et paljud neist pantvangidest on lapsed, sealhulgas väga väikesed.
 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 14 November 2023. Please read thread below for full image text.

 • Saksamaa toetab jätkuvalt Ukrainat võitluses Venemaa agressiooni vastu. Saksa järjekordne sõjaline abipakett sisaldab:
  • 10 Leopard 1 A5 tanki
  • 14 Bandvagn 206 sõidukit
  • 5 Warthog Ambulance roomikkandjat
  • 1 Winsent 1 miinitõrje
  • 10 VECTOR UAV-d
  • 14 GO12 maapealse seire radarit
  • 3 piirivalveautot
  • 4 8×8 HX81 veok
  • 4 poolhaagist
  • 16 Zetrose veoautot
  • 13 veoautot MAN TGS
  • 3 sõidukit
  • 020 155mm laskemoon
  • 10 000 kaitseprille
  • 1,4 miljonit padrunit tulirelvade jaoks
 • USA presidendi riikliku julgeoleku nõunik Jake Sullivan ütles, et kui Ukraina abipaketti heaks ei kiideta, võivad USA huvid kannatada. “Bideni administratsioon on palunud Kongressilt täiendavaid rahalisi vahendeid Iisraeli, Ukraina, Indo-Vaikse ookeani piirkonna toetamiseks ja USA piiri tugevdamiseks. Taotluses kirjeldatakse üksikasjalikult kõigi nende piirkondade, sealhulgas Ukraina vajadusi. Administratsioon usub, et neid vahendeid on vaja niipea kui võimalik,” ütles Sullivan.

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 145 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 14, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *