Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Impulss Gaza teemal

Üle pika aja sai jälle Eesti Televisiooni stuudiosalvestusele satutud. Mis oli peaaegu nagu meie foorumid Telliskivi F-hoone Mustas majas selle vahega, et meie foorumitel pealtvaatajad saavad ka küsida ja oma arvamust avaldada. ETV on ikkagi nn „mainstream“ ja ega siis saa lubada, et pealtvaatajad stsenaariumi segi löövad. Seekordne stuudiosalvestus oli siis saate „Impulss“ tänaseks esitamiseks. Teema oli eestlaste suhtumine Gaza sõtta ja palestiinlaste olukorda Eestis toimunud avalduste ja meeleavalduste taustal. Mõned mõtted siis sellest:

Minu narratiiv, kui ma oleks saanud sõna sisaldaks järgmist; Esiteks see, et kui me vene kohta räägime, et rahvas on süüdi Putini valimises kes alustas sõda Ukraina vastu siis Iisraeli puhul me unustame selle, et Gaza rahvas andis Hamas’le 44% häältest mis alustas terrorisõda Iisraeli vastu. Hvostov tõi selle stuudios muidugi väga hästi välja. Ehk siis palestiinlastesse tuleks suhtuda lääne maailmas samuti nagu vene kodakondsetesse. Aga ei. Üksnes Saksamaa tegutseb vastavalt. Teiseks see, et keegi ei meenutanud, et Iisrael on andnud võimalusi tsiviilelanikel lahkuda sõjatsoonist ning hoiatab ette enne rünnakut. Kolmandaks seda, et Hamasi terroristid kasutavad tsiviilisikuid inimkilbina mida stuudios rääkis jällegi üksnes Hvostov. Ning neljandaks, et peale Raagi ei vaidlustanud Hamasi infosõda mitte keegi. Ning tegelikult oleks pidanud vaidlustama ka numbrid. Nii lääne luure organisatsioonid kui ka rahvusvaheline meedia on teinud mitmeid uurimisi ja analüüse. Haigla ründamine, kus hukkus väidetavalt 500 tsiviili ja väidetavalt Iisraeli rünnaku tõttu, on mul mälus. Hamas kuulutas hommikul, et Iisraeli õhulöögis hukkus 500 inimest. Vene meedia suurendas seda numbrit 800’ni mida siis Hamas kordas õhtul. Fotod piirkonnast ja satelliidi info aga muutsid seda Hamas’i loodud pilti täielikult. Haigla oli terve ja parkimisplatsi tabas tõenäoliselt Hamas’i tulistatud defektne rakett. Parkimisplatsil, mis sai tabamuse, võis olla hukkunute arv maksimaalselt 10-15. Või see sots meedia klipp, kus filmitavad laibad surilina all liigutavad, jms. Puhas infosõda. Eks mul oleks olnud õelda veel muudki, aga see selleks.

Kahjuks jäid siin kõva häälega saates kõlama need kinnitamata numbrid ehk siis Hamasi propa mida meie eestimaalased kordavad. Ja ega ka lahendust konfliktile keegi pakkunud. „Naised on emotsionaalsed“, olen varemgi õelnud! Küll rääkisid Palestiina meelsed naised palju ajaloost, palestiinlaste raskest olukorrast unustades ära, et palestiinlased on paljuski ise endid selle olukorrani viinud. Üks point Ilmar Raagi poolt tuli – tuleb keskpõrandale kokku saada. Unustada ajalugu ja alustada uuesti. Mis aga inimloomust tundes, on kahjuks võimatu. Oli siiski huvitav kuulata. Probleemi ise saaks analüüsida ja lahendusi otsida juhul, kui suudetakse lahutada komponentideks „ajalugu“, „terrorirünnak“ ning „inimõigused sõjaseadustes“. Meie põhiseaduses on „võrdse kohtlemise printsiip“ sisse kirjutatud. Seetõttu ei saaks me ka jagada ühte kallaletungijat heaks ja teist pahaks.

Linnarahvas aga, saab kolmapäeval tulla Isamaa Foorumit kuulama. Konservatismusest. Ikka kolmapäeval, ikks Telliskivi F-hoone Mustas majas ja ikka kell 1800. Sissepääs ikka tasuta.

IisraelSõda

kolonelHans • november 14, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar