Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 15. novembril

OPOLUKORD 15112023

Vene väed püüavad tõenäoliselt taastada teatritasandi initsiatiivi Ukrainas, viies Ida-Ukrainas läbi mitu samaaegset pealetungioperatsiooni, kuigi pole selge, kas Vene väed suudavad initsiatiivi täielikult taastada, kuna Ukraina väed avaldavad survet rinde kriitilistele piirkondadele. Vene väed viisid 14. novembril läbi pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning jõudsid mõnel pool edasi.

Ukraina kaitsejõud jätkavad pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suundadel, põhjustades okupatsioonivägedele tööjõu- ja varustuskaotusi, kurnates vaenlast kogu rindejoonel.

Kupjanski suunal vaenlane viis läbi rünnakuoperatsioone Petropavlivka (Harkivi oblast) Syn’kivka ümbruses. Ukraina kaitsjad tõrjusid piirkonnas 7 rünnakut. Vene väed jätkavad rünnakuid Kupjanski operatsioonipiirkonnas. UA väed tõrjusid seitse RU rünnakut Synkivka, Petropavlivka, Ivanivka ja Peršotravneve ümbruses.

Image

Lymani suunal vastane sooritas ebaõnnestunud rünnakuid Nadiya ja Serebryans’ke metsamajandi lähedal (Luganski oblast). Sissetungijad andsid õhurünnakuid Pištšane (Luganski oblast) ja Serebrjanka, Siverski, Spirne (Donetski oblast) lähedal. RU väed näivad olevat algatanud operatsioonipausi Kreminna operatsioonipiirkonnas. RU väed sooritasid õhulööke UA positsioonidele Serebrjanski metsamajandis. UA kaitseliinid on hoitud.

Image

Bahmuti suunal sissetungijad viisid läbi rünnakuoperatsioone Bohdanivka, Ivanivske, Klištšiivka, Andriivka (Donetski oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 10 rünnakut. Vene väed registreerisid Yahidnest läänes edu. RU rünnakud Ivanivske ja Klischiivka pihta on väidetavalt ohjeldatud.

Image

Avdiivka suunal vaenlane viis läbi ebaõnnestunud rünnakuoperatsioone Avdiivka, Sjeverne, Tonen’ke, Vodyane ümbruses ja Pervomais’ke (Donetski oblast) ida pool, kus Ukraina kaitsevägi tõrjus 18 rünnakut. UA teatab, et tõrjus kaheksateist RU rünnakut Novokapynove, Stepove, Avdiivka ja Sjeverne ümbruses. Venemaa kaotused nende rünnakute ajal on väidetavalt suured.

Image

Marinka suunal vastane sooritas õhutoetusega ebaõnnestunud rünnakuid Mar’inka ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 18 rünnakut.

Šahtarski suunal sissetungijad korraldasid Staromaiors’ke (Donetski oblast) lähedal rünnakuid, kuid edutult. Samuti andis vastane õhurünnaku Urožaina (Donetski oblast) lähedal.

Zaporižži suunal okupandid alustasid Novodarivka (Zaporižži oblast) lähedal õhurünnakut.

Hersoni suunal sissetungijad alustasid õhulööke Novoberõslavi ja Berõslavi (Hersoni oblast) asulate lähedal. Osokorivka, Šljahhove, Berõslavi, Ol’hivka (Hersoni oblast) asula ja Hersoni linn kannatasid vaenlase suurtükiväe mürskude all. Yermak: Ta ütles, et lõunas on meie väed juba Dnipro vasakul kaldal kanda kinnitanud. Yermak kutsus üles laiendama sõjalist abi Ukrainale õhutõrje tugevdamiseks enne talve.

_______________________________________________________________

 • Torm Z karistusüksuste venelasest instruktor selgitab Ukraina kassettlahingumoona mõju Vene jalaväele. See mitte ainult ei tapa ja haavab neid, vaid häirib ka evakueerimise logistikat ja täidab haiglaid üle. Ta ütleb, et haavatud Vene sõjaväelased tagastatakse lahingusse, kelle kehasse on jäänud veel šrapnell. Ps! Jalaväe vastaste miinide ja lahingumoona eesmärk ongi see, et kulutada vastaste ressursse haavatute ravile ja hooldusele.
 • IDF teatab, et 7. soomusbrigaadi ja Golani jalaväebrigaadi väed on vallutanud mitu Hamasi valitsushoonet Sheikh Ijlini ja Rimali Gaza linna naabruses. Sõdurite vallutatud objektide hulgas olid Hamasi parlament, selle valitsuskompleks ja politsei peakorter. Selles öeldakse, et väed vallutasid Gazas niinimetatud kuberneri maja, kus asusid Hamasi sõjaväe tiiva ja politsei kontorid, Hamasi luuredivisjoni kontorid ja muud paigad, mida kasutati 7. oktoobri rünnakuks valmistumiseks. IDF väidab, et vallutas ka Gaza ülikooli inseneriteaduskonna hoone, mis “töötas relvade tootmise ja arendamise instituudina”, ja teise Hamasi kompleksi koos väljaõppebaasi, juhtimiskeskuse, ülekuulamisruumide ja kinnipidamiskambritega.
 • Budanov andis prognoosi Ukraina sõja kestuse kohta ja tõi välja ohud. Ajaloos on selliseid juhtumeid, kui kaua kestnud riikidevahelised sõjad pole seaduslikult lõppenud. Lihtne näide on Vene Föderatsioon ja Jaapan, pärast 1945. aastat ei sõlminud nad Põhjasaarte (mida Venemaa nimetab Kuriili saarteks) üle kunagi rahulepingut. See territoriaalne probleem on olnud üle 70 aasta. Seetõttu on see stsenaarium väga tõenäoline ka siin, sest Venemaa Föderatsioonil on Ukraina jaoks märkimisväärsed territoriaalsed isud, mis ei puuduta ainult Krimmi. Muidugi ei hakka keegi neid isusid rahuldama. Siiani on Venemaa Föderatsioon säilitanud majanduse stabiilsuse. Jah, me jälgime neis laiaulatuslikku kütusekriisi, toiduainete (viimase kahe kuu jooksul on hinnad kaks korda 15-20%) ning muude kaupade ja teenuste hinna järsk tõus. Kõik see raputab nende majandust ja sotsiaalsfääri, tõelisi probleeme tunnevad nad 2025. aastal
 • Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas seaduse, millega täpsustatakse Venemaal presidendivalimiste korraldamise korda. Dokument sisaldab reegleid hääletamise kohta sõjaseisukorra piirkondades; foto- ja videosalvestusel valimisjaoskondades; samuti protseduuri läbiviimise iseärasused väljaspool Venemaad.
 • Ukraina geopoliitiline tulevik:
  • Üleeile tegi NATO peasekretär Rasmussen ettepaneku, et Ukraina ühineks alliansiga ilma okupeeritud aladeta. Loomulikult pole ettepanek ametlik, kuid selle ülesandeks on kontrollida kõigi huvitatud osapoolte reaktsiooni: NATO enda, Ukraina ja Venemaa.
  • Praegu on raske hinnata pakutava eeliseid ja puudusi. Kuid me teame kindlalt, et meie vabadusvõitlus võib jätkuda seni, kuni lääs on valmis meid selleks ressursse varustama. Kui seda ei juhtu, võib ette kujutada kõige hullemaid tagajärgi.
  • Vaatamata üldtuntud müüdile pole territoriaalsete vaidlustega riikidel NATO-ga liitumise keeldu. Kõik see sõltub sellest, mil määral on alliansi liikmed valmis võtma endale Venemaaga seotud riske.
  • Kui kujutame oma tulevikku ette kahe teljega koordinaattasandina: Ukraina on subjekt/mittesubjekt (võimeline iseseisvaks poliitikaks), Ukraina NATO-s/mitte NATOs; siis saame 4 stsenaariumi:
  • Hetkeolukord ja seega ka kõige tõenäolisem: me ei ole subjekt ja pole NATO-s. Meie ressursside maksimaalne ammendumine ja lõpp ei sõltu meist endist.
  • Ukraina on teema, aga mitte NATOs. Kõige vähem tõenäoline stsenaarium, mis eksisteerib ainult USA globaalsetes huvides. Siin peame olema stabiilsed ja etteaimatavad partnerid, milles ameeriklased kahtlevad.
  • Ukraina on NATO-s, aga mitte subjekt, 30% tõenäosusega. Okupeeritud alad jäävad de facto Venemaa alla, me seisame väikese tasu eest Euroopa pikaajalise kaitse eest – järkjärguline taastumine, ilma kolossaalsete investeeringuteta.
  • Ukraina on NATO-s ja on subjekt, 20% tõenäosusega. Saame Läänele usaldusväärseks partneriks ja saame taastumiseks palju ressursse. Kõige soovitavam stsenaarium.
  • Neljanda stsenaariumi saavutamiseks peame esitama Läänele oma edasiseks tegevuseks realistliku strateegia (mitte retoorika Venemaa kokkuvarisemise kohta) ning iseseisvalt stimuleerima oma majandust eelkõige läbi industrialiseerimise, millest oleme palju kirjutanud.
 • Põhja-Gaza brigaadiülemat Ahmad Andurit pole enam!! See on suuruselt teine terrorist, kelle oleme pärast sõja algust kõrvaldanud. Ja kõige tähtsam on see, et see olend oli Hamasi esinumbri Yahya Sinwariga väga lähedal.
 • Ukrainlased laiendavad sillapead Dniprost idas Hersoni Krõnkis, kinnitavad Venemaa mürskudest hoolimata metsas kanda. Selle kohta tuli eile kinnitus ka presidendi kantseleiülemalt Jermakilt. Toimusid kõige ägedamad kokkupõrked Krõnkis ja selle ümbruses, mis on ainus asula jõe idakaldal, kus ukrainlastel õnnestus nii pika aja jooksul mitte ainult sillapead hoida, vaid ka seda pidevalt laiendada. Ukrainlasi pidasid vastu reale Venemaa rünnakutele ja varitsesid ning likvideerisid ühe sellise Vene ründeüksuse täielikult. Peale seda võtsid ukrainlased agressiivsema hoiaku ja hakkasid laienema väljapoole. Vene allikad tunnistasid, et Vene väed üritasid Ukraina vägesid Krõnkist välja tõrjuda kuid hoopis Ukraina väed viivad läbi pealetungioperatsioone. Selle asemel, et ukrainlasi idakaldalt välja tõrjuda, lülitusid venelased järk-järgult kaitserežiimile ja üritasid peatada Ukraina liikumist, eriti Kozachi Laheri suunas …https://euromaidanpress.com/2023/11/15/frontline-report-ukrainian-troops-widen-bridgehead-east-of-dnipro-river-in-kherson-oblast/

 • Washington Post: Pentagon möödub oma sanktsioonidest Venemaa naftatoodete ostmise ja edasimüügi puhul. Tarnetee kulgeb läbi Türgis asuva naftahoidla ning kütus liigub mitu korda jurisdiktsioonist jurisdiktsiooni, võimaldades Venemaa naftat varjata. Seejärel jõuab see juba puhtana Kreekasse Egeuse mere kaldal asuvasse Motor Oil Hellase naftatöötlemistehasesse. Pentagon sõlmis pärast Venemaa nafta suhtes sanktsioonide kehtestamist selle ettevõttega lepinguid ligi miljardi dollari väärtuses. Alates veebruarist on Motor Oil Hellasest enam kui miljon barrelit lennuki kütust tarninud kümnete riikide valitsus- ja ettevõtete ostjatele.
 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 15 November 2023.

 • Roman Svitan käsitles 15. novembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid: – okupantide positsiooni halvenemine Lõuna-Ukrainas; – uued rünnakud Venemaale; – olukord Krimmis.

 

 

 

 

 

 

IisraelMilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 15, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar