Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 16. novembril

OPOLUKORD 16112023

Vene väed viisid läbi pealetungioperatsioone piki Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning jõudsid mõnes piirkonnas edasi.

Samal ajal jätkavad Ukraina kaitsejõud pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suundadel.

Kupjanski suunal vaenlane viis läbi rünnakuoperatsioone Syn’kivka, Petropavlivka, Ivanivka (Harkivi oblast) läheduses. Ukraina kaitsjad tõrjusid piirkonnas 7 rünnakut. RU väed jätkavad Kupjanski AO ebaõnnestunud rünnakuid. UA väed tõrjusid kuus RU rünnakut Synkivka ja Petropavlivka ümbruses. RU löögid Villaharas näitavad, et UKRi väed hoiavad selles piirkonnas kontakti. Ukraina väed korraldasid Ivanivkast põhja pool lokaliseeritud vasturünnaku ja vangistasid mitu Vene sõdurit.

Image

Lymani suunal vastane sooritas ebaõnnestunud rünnakuid Nadija (Luganski oblast) lähedal. Sissetungijad andsid õhurünnakuid Serebrjanske metsamajandi (Luganski oblast) ja Spirne (Donetski oblast) piirkonnas.

Bahmuti suunal sissetungijad viisid õhutoetusega läbi rünnakuoperatsioone Klištšiivka ja Andriivka (Donetski oblast) ümbruses. 93. mehhaniseeritud brigaadi sõdurid tõrjusid venelaste rünnaku Andriivka suunas.

Avdiivka suunal vaenlane viis läbi ebaõnnestunud rünnakuoperatsioonid Novokalynovest, Avdiivkast ja Pervomaiskest (Donetski oblast) idas, kus Ukraina kaitsevägi tõrjus 17 rünnakut. 59. motoriseeritud brigaad võttis sihikule Venemaa positsioonid Izmailovski Stavoki lähedal, paljastades Venemaa edasitungi selles piirkonnas. Vene tankidel õnnestus Promkas nullpunktist läbi murda ja liikuda selle tööstusvööndi keskme poole.

Marinka suunal vastane sooritas õhutoetusega ebaõnnestunud rünnakuid Mar’inka ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 19 rünnakut.

Šahtarski suunal sissetungijad viisid läbi rünnakuoperatsioone Prechystivka ja Staromaiors’ke (Donetski oblast) lähedal, kuid edutult. Samuti andis vastane õhurünnaku Vuhledari (Donetski oblast) lähedal.

Zaporižži suunal sissetungijad sooritasid Novodarivka (Zaporižži oblast) lähedal ebaõnnestunud rünnakuid. Vene droonivideost selgub, et Ukraina väed laiendasid oma kontrolli Robotyne piirkonnas ja jõudsid Novoprokopivka põhjapoolsesse serva.

Hersoni suunal: L’vove, Ivanivka, Sadove, Antonivka, Tšornobaivka, Komõšanõ, Veletens’ke (Hersoni oblast) asula ja Hersoni linn ning Otšakiv (Mykolaivi oblast) kannatasid vaenlase suurtükiväe mürskude all.

________________________________________________________________________

  • Vene propagandistid ähvardavad tankidega Soome siseneda!

  • Hiina Xi Jinping saabub San Franciscosse.

  • “Al-Shifa haiglas pantvangide viibimise kohta teave puudub. IDF ridades ei olnud inimohvreid. IDF jätkab haigla piirkonna läbiotsimist. Haiglas leidsid võitlejad relvi. Esimest korda video Gaza elanikust, kes väidab, et Hamas peidab end tsiviilisikute seas. Allikas on Al Jazeera, nii et “võltspropaganda” see ei ole. Kas peaksime ootama rohkem selliseid teateid tsiviilisikutelt, kui Gaza langeb Iisraeli armee kätte?

Image

  • Kreml valmistab ette kolmandat suurt sõda: Venemaa varustab KRDVd sõjalise ja tõenäoliselt ka tuumatehnoloogiaga, mis võimaldab Kimil rünnata lõunat. Lähis-Ida sõda, mille nimel Kreml näib olevat teinud mõningaid jõupingutusi, juhib tähelepanu Ukraina invasioonilt kõrvale. Samal ajal kui lääs tegeleb Lähis-Ida “igavese tule” kustutamisega, kasutab Venemaa aktiivselt Hamasi rünnakut Iisraeli vastu, et propageerida narratiive USA ja Lääne toetuse ja tähelepanu vähenemisest Ukrainale, öeldes: “Veel natuke ja rahvusvaheline kogukond lõpetab sellele sõjale ja Ukraina inimeste probleemidele tähelepanu pööramise. Putinil on selles suunas mõningaid edusamme, kuid Lääs alles kosub ja koondub. Seetõttu on Moskva edasine plaan algatada planeedil korraga mitu suurt või väikest sõda ning jätkata olemasoleva tsiviliseeritud maailmakorra hävitamist ja kaose külvamist.
  • Kreekas peeti kinni kaitsefondide omastamise juhtumis kahtlustatav. Kreeka võimud pidasid kinni ukrainlase, keda kahtlustatakse 43 miljoni grivna (1,2 miljoni dollari) omastamises Ukraina kaitseministeeriumi eelarvest, teatas peaprokuratuur 15. novembril.
  • Kahe  aastaga on vaeste arv Ukrainas kahekordistunud ja jõukate inimeste arv kolmekordistunud. Samas hoiab iga neljas ukrainlane toidu pealt kokku. See on öeldud NBU inflatsiooniaruandes. Nende osakaal, kellel jätkub toidukaupade ostmiseks, kuid on vaja koguda või laenata riiete ja jalanõude ostmiseks — viimase 2 aasta jooksul pole muutunud.
  • President Zelensky teatas, et Venemaa Föderatsioon kaotab Avdiivkas nii sõdureid kui ka varustust kiiremini ja suuremas mahus kui eriti Bahmutis.
  • IDF-i tuur Al-Shifa haiglas giidiga

  • Volodõmõr Zelenski pöördumine 630. sõjapäeva lõpus. «See oli raske päev. Öösel – Vene raketirünnak Selydovole Donetski oblastis. Just elamutes. Neli raketti. Surnuid on. Tõenäoliselt on rusude all inimesi. Prahi koristamine jätkub terve päeva. Kõigile haavatutele anti vajalikku abi. Hävis üle 20 maja. Teine Venemaa rünnak oli Zaporižžja oblastis, samuti raketirünnak. Hukkunute seas oli ka päästjaid. Nad jõudsid pärast esimest tabamust sündmuskohale ja asusid abistama. Ja tuli veel üks löök. Avaldan kaastunnet kõigile, kelle sugulased ja lähedased Venemaa terrori tõttu ära viis. Me peame võitlema. Peame oma kaitset kaitsma kui peamist prioriteeti. Ja me peame oma riigile iga päevaga rohkem jõudu lisama.”

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 16, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *