Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 17. novembril

OPOLUJKORD 17112023

Svatove ja Bahmuti piirkonnas registreeriti kaks keemiarelva kasutamise juhtumit, suure tõenäosusega kasutas vaenlane kloropikriini, mida neil leidub ohtralt ja mida on korduvalt UA vägede vastu kasutatud. Avdiivka on endiselt kuumim koht, kuid okupandid korraldavad pealetungi paljudes teistes piirkondades, mis tekitab olulisi probleeme reservide haldamisel. Russistid ei säästa oma reserve, saates üksused lahingusse enne, kui need valmis on. Svatove suunal jätkuvad kokkupõrked Lyman Pervyi, Sinkivka ja Pershotravneve lähedal. Põhirünnakute kohtades on okupantidel oluline elavjõu eelis, mis võimaldab vaenlasel iga päev kuni 1-2 positsiooni edasi liikuda. Bahmuti suunal vaenlane tegutseb jätkuvalt Yahidne ja Klishchiivka lähedal. Lahingud jätkuvad. Avdiivka suunal vaenlane ründab mitmel pool. Rünnakuid registreeriti Kamiankast läänes, veepuhastusjaama lähedal ja tööstusalal. Berdianski suunal vaenlane jätkab pressimist Staromaiorskest lääne poole. Lahingute tulemused on selgitamisel.nZaporižži suunal, Robotynest läänes asuvates metsavööndites jätkuvad vasturünnakud. Hersoni suunal lahingud Krynkys jätkuvad. Okupandid suurendavad survet sillapeale.

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal, Robotino lähedal ja Vasilivkast kirdes ning edenesid Avdiivka lähedal. Vene väed korraldasid ööl vastu 15. novembrit 16. novembrini Ukraina vastu rea raketi- ja droonilööke.

Ukraina kaitseväelased jätkavad pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suunal, põhjustades okupatsioonivägedele kaotusi elavjõus ja varustuses, kurnates vaenlast kogu rindejoonel.

Kupânski suunal viis vaenlane edutult rünnakuid Harkivi piirkonna Synkívki ja Petropavlívki lähedal, kus meie sõdurid võitlesid 4 rünnakut. UA väed purustasid RU rünnakud Synkivka ja Petropavlivka juures. RU suurtükiväe löögid piirduvad Ivanivkast lõunas asuva alaga.

Image

Limany suunal vaenlane pealetungi tegevust ei viinud. Andis õhurünnaku Luganski oblasti Serebryans Zakogo metsamajandi piirkonnas. RU on Kreminna tegevuspiirkonnas väikesed saavutused. UA hoiab Torske & Serebrjanski metsamajandit.

Image

Bahmuti suunal tõrjusid meie sõdurid Donetski oblasti Ivanivski, Klištšievka ja Andriyivka piirkondades 18 vaenlase rünnakut. Sissetungijad andsid Donetski oblastis Dil’ivka lähedal õhurünnaku. UA tõrjub Andriivkale 6 rünnakut. Vene väed registreerisid Yahidne’st, Zaliznianskest, Berhivkast ja Dubovo-Vasylivkast läänes väikest edu.

Image

Avdiivka suunal juhtis vaenlane edutuid rünnakuid Stepist ida pool, Avdííivka ja Pervomaiski Donetski oblastis. Ukraina väed tõrjusid 18 Venemaa rünnakut Avdiivka ümbruses. UA peastaap teatab RU kaotustest meeste ja varustuse osas. Vaenlane liigub edasi Novokalynove lähedal.

Image

Marínka suunas juhtis vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunud rünnakuid Maríinka ja Novomyhajlívki Donetski oblastis, kus meie kaitsjad tõrjusid 15 rünnakut.

Šahtarski suunal juhtis vaenlane edutuid rünnakuid Staromayorski Donetski oblasti lähedal. Sooritas õhulööke Urožayne ja Staromayors asulate piirkondades. UA väed tõrjusid Vene rünnaku Staromaiorskest lõuna pool. UA teatas, et on Velyka Novosilka operatsioonipiirkonna kohal on alla kukkunud arvukalt Venemaa mehitamata õhusõidukeid.

Image

Zaporožje suunas korraldas vaenlane ebaõnnestunud rünnakuid Robotine’i asulate ja Lääne-Palm Zaporižžja piirkonna aladel, kus meie kaitsjad tõrjusid 5 rünnakut. Vaenlane andis õhulööke Zaporižžja oblasti Novodarivka ja Mala Tokmačka lähedal.

Herson, Ivanivka ja Bílozerka Herson, Hersoni suunal vaenlase suurtükiväe tuli. FPV droonid ja Ukraina SOF purustavad Venemaa rünnaku Krynkale. UA soomus ületab Dnipro. UA laiendab maaala  Krynkys.

Image

 

_________________________________________________

 • Venemaa õhuväe ja õhukaitseväe 6. armee endine ülem Vladimir Sviridov ja tema abikaasa leiti surnuna. 68-aastase kindrali surnukeha leiti tema majast Stavropoli krais Andžijevski külas. Tema kõrvalt leiti tema 72-aastase abikaasa Tatjana surnukeha. Vene Telegrami kanalite andmetel surid abikaasad umbes nädal tagasi. Gaasiteenistuse esindajad tegid majas katseid ja ei tuvastanud kahjulike ainete lubatud kontsentratsiooni ületamist. Vladimir ja Tatjana Sviridovi surma põhjus pole teada. Ainult üks on selge – kõrged sõjaväeametnikud ja Kremli lähedased surevad Venemaal jätkuvalt müstiliselt.

Image

 • SBU erioperatsioonide keskus “A” töötab uute tehnoloogiliste droonide väljatöötamisega, mida hakatakse lähikuudel lahingutegevuses kasutama. «Uued droonid on kaitseväele tugi, vaenlasele surm. Töötame selle kallal, üllatusi tuleb,” ütles SBU “A” TsSO juht Jevgeni Khmara. Alates täiemahulise sissetungi algusest on SBU eriväed hävitanud enam kui miljardi dollari väärtuses Venemaa sõjavarustust. Lisaks on nende kontol üle 5000 likvideeritud okupandi.
 • “Esimest korda maailmas alustas Mustal merel tegevust meredroonide laevastik – Ukraina laevastik,” – Zelenskyi. «Me suutsime Mustal merel kinni püüda Venemaa initsiatiivi ja luua sellised julgeolekutingimused, mis sunnivad agressorit akvatooriumi idaosast põgenema ja püüdma sõjalaevu varjata. Saime tagada sellise kaitse Musta mere lääneosale, mis võimaldab nüüd meie meretranspordikoridoridel toimida. Ka Doonau piirkond on omandamas uut tähtsust – see on ka globaalse julgeoleku jaoks kriitiline,“ ütles ka president.
 • Venemaa Föderatsiooni Julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev andis Venemaa kuberneridele ülesandeks valmistuda üleminekuks “mobilisatsioonimajandusele”. Piirkondade juhtidele ja föderaalvõimude juhtkonnale on antud korraldus “tagama majanduse mobilisatsiooniplaanide koostamist” ja võtta see ülesanne “isikliku kontrolli alla”. Tundub, et varsti töötavad venelased ööpäevaringselt ja tasuta.
 • Politsei alustab Arestoviči suhtes juurdlust. Ukraina riigipolitsei algatas väidetavalt uurimise vastuolulise endise presidendi nõuniku Oleksii Arestovõtši vastu, ütles Ukraina parlamendisaadik Nataliia Pipa novembris. 16.
 • Ukraina presidendi õhtukõne: Tahan tänada kõiki meie taevakaitsjaid, kes on igal õhtul ja iga päev lahinguvalves. Öö jooksul tulistati alla vaid 16 “Shaheedi” Täname kõiki Ukraina õhuväe lendureid ja insenere, kõiki meie õhutõrjujaid ja liikuvate tulegruppide sõdureid. Iga kord, kui neil on tulemus, on see tulemus kogu riigi jaoks. See on pääste meie inimestele, meie linnadele ja Ukraina infrastruktuurile.
  Muidugi tänan ma kõiki maailmas, kes aitavad. Meie koostöö geograafia Ukraina õhukilbi osas on väga lai. Kõike ei saa praegu avalikult rääkida. Kuid täiesti kindel on see, et Ukraina muutub pidevalt tugevamaks. Meie õhutõrje võimekus kasvab.
  Muidugi pole see ikkagi sajaprotsendiline kaitse. Ees ootab palju tööd. Linnad nagu Harkiv, piirkonnad nagu Donetsk ja Zaporižžja vajavad rohkem süsteeme ja rohkem turvalisust. See ülesanne on kõigil meie diplomaatidel ja kogu riigil. Tänan kõiki, kes on selles tõhusad.
 • Gaza kaguosas asuvale Khan Younise linnale visati täna tuhandeid lendlehti signaalina, et Iisraeli kaitsejõud võivad kavandada edasisi maapealseid operatsioone Gaza sektori lõunaosas, kus mõned Iisraeli ametnikud on teatanud, et nad usuvad nüüd, et Hamasi juhtkond on seda teinud. Põgenes; Lendlehtedel öeldi: “Oma ohutuse huvides peate oma elukohast evakueeruma ja suunduma teadaolevatesse varjupaikadesse… Igaüks, kes viibib terroristide või nende rajatiste läheduses, seab oma elu ohtu.”
 • Venemaa valmistus aktiivselt ukrainlaste vilja- ja merevarude röövimiseks. See oli kestnud kuid enne täismahulise invasiooni algust eelmisel aastal. Sellega seoses antakse Putini suhtes välja veel üks vahistamiskäsk. Nii seisab rahvusvahelise inimõiguste advokaadibüroo Global Rights Compliance uues aruandes. Seetõttu võtsid Vene tankid sõja alguses eelkõige sihikule teraviljarikaste piirkondade ja toiduainete tootmise infrastruktuuri.
 • Roman Svitan käsitles 8. oktoobri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – Ukraina relvajõud lähevad Gorlovkasse;
  – venelased kandsid sõjas kriitilisi kaotusi;
  – olukord rindel on muutunud.
 • Sõjaväeekspert Roman Svitan teeb otseülekande Vassili Golovanovi kanalil. Täna räägime järgmistel teemadel: Ukraina relvajõud rääkisid meile Hersoni piirkonna vasakkalda operatsiooni üksikasjadest – mida järgmisena oodata? Kiiev soovib muuta sõjaseisukorra ajal mobilisatsiooni reegleid; Ukrainas valmistatakse avamiseks ette üht tsiviillennujaamadest.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 17, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar