Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 18. novembril

OPOLUKORD 18112023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning edenesid mitmes rindesektoris.

Ööl vastu 18. novembrit 2023 ründasid Vene okupandid Ukrainat põhja- ja kagusuunast (Kurski piirkond, Primorsk-Akhtarsk) droonidega. Kokku kasutati 38 “Shahed-136/131” drooni. “Shahedid” ründasid mitmes lainetes, rühmades, Ukraina erinevates piirkondades, kõig õhuväejuhatuste vastutusaladel. Õhutõrje hävitas 29 “Shahed-136/131” drooni.

May be an image of text

Kupjanski suunal vaenlane viis läbi rünnakuoperatsioone Syn’kivka, Petropavlivka ja Ivanivka (Harkivi oblast) läheduses, kus Ukraina sõdurid tõrjusid 4 rünnakut.

Lymani suunal vastane viis läbi edutuid rünnakuoperatsioone Serebrjankast põhja pool (Donetski oblast).

Bahmuti suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid 11x okupantide rünnakuid Vasjukivka, Klištšiivka ja Andriivka (Donetski oblast) ümbruses. Ukraina kaitsevägi omakorda jätkab rünnakuoperatsioone Bahmuti lõunaosas (Donetski oblastis), põhjustab vaenlasele elavjõu- ja varustuskaotusi ning kindlustab oma uusi positsioone.

Avdiivka suunal vastane üritab Avdiivkat ümber piirata. Ukraina sõdurid seisavad kindlalt ja tekitavad sissetungijatele suuri kaotusi. Okupantide pealetungioperatsioonid Keramiki lähedal, Novobahmutivkast idas, Stepoves, Avdiivkast ja Tonenkest (Donetski oblastist) lõunas, olid ebaõnnestunud. Ukraina väed tõrjusid selles piirkonnas 23 rünnakut.

Marinka suunal vaenlane viis Marinka ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses läbi ebaõnnestunud rünnakuoperatsioone. Ukraina sõdurid tõrjusid selles piirkonnas 21 rünnakut.

Šahtarske suunal sissetungijad korraldasid Vodyane’ist (Donetski oblastist) lõuna pool rünnakuid edutult.

Ukraina kaitseväelased jätkavad pealetungioperatsiooni Melitopoli teljel, tekitades okupatsioonivägedele kaotusi elavjõus ja varustuses, kurnates vaenlast kogu rindejoonel. Zaporižži suunal vastane viis läbi edutuid rünnakuoperatsioone Robotyne lähedal ja Verbovest läänes (Zaporižži oblast). Ukraina kaitsjad tõrjusid selles piirkonnas 3 rünnakut. RU katsed T-04-08 HWY-d läbi lõigata Robotine’ist läänes. RU pealetung leidis aset Verbovest läänes ja tõrjuti rasketes lahingutes tagasi.

Image

Ukraina ametnikud teatasid, et pärast seda, kui Ukraina väed alustasid 17. oktoobril maapealseid operatsioone Hersoni oblasti idakaldal, on Vene väed kandnud ligikaudu brigaadi mahus kaotusi, sundides Vene vägesid väidetavalt tooma lahingujõudu mujalt Ukrainast Hersoni oblastisse. Hersoni suunal Ukraina sõdurid annavad suurtükiväe vastutuld ja hävitavad vaenlase positsioone kaitseliinide taga. Ukraina merejalaväelased koos teiste kaitseväe komponentidega jätkavad positsioonide hoidmist Dnipro jõe vasakkaldal, kus tõrjusid 17. novembri päeva jooksul 12 vaenlase rünnakut. UKR alustas kontakti Dniprost põhja pool. FPV droonid tabasid Venemaa side- ja varustusliine.

Image

__________________________________________________________________________

 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 632. sõjapäeva lõpul. Täna toimus Stavka – koos kaitseministri üksikasjaliku aruandega. Järgmise aasta osas kaitsejõudude varustamine. Mis puudutab kõiki suundi ja kõiki parameetreid – kestad, relvad, varustus, laskemoon. Mida veel napib. Ja mida tuleb objektiivselt suurendada, võttes arvesse meie aktiivse tegevuse plaane. Stavkas tuli olulisi teateid olukorra kohta konkreetsetel rindejoontel: Donetski oblastis, Harkivi oblastis, lõunasuunas. Ettekande andsid kindralid Syrskyi, Tarnavskyi, Moskaljov, Sodol… Aitäh igale meie sõdurile! Andis täna eraldi korralduse kaitseministeeriumile ja peastaabile reageerida “pistodade” kandjatele, kes õhuhäire tõttu meie riiki tundideks peatavad. Meie õhutõrje tase ja üldiselt valmisolek raketiohtudeks võimaldab reageerimist mõnevõrra kaasajastada – ilma asjatute peatumisteta riigis. See on oluline miljonite meie inimeste jaoks. Ootan sobivaid pakkumisi. Au Ukrainale!
 • SwissInfo teatel on Venemaa Lanceti droonides tuvastatud vähemalt 19 välismaist päritolu elektroonikakomponenti. Need Ameerika, Taiwani ja Šveitsi ettevõtted pakuvad osi Ukraina tsiviilisikute vastu kasutatavale RU laskemoonale.

Image

 • IDF teatas, et kõik eesmärgid on saavutatud operatsiooni praeguses etapis Gaza sektoris. “Kõik julgeolekukabineti seatud eesmärgid on täidetud ja nagu peaminister ütles, “see on alles algus”. Oleme kindlad, et jõuame lahingu lõpuni ja lahingu lõpp on Hamas,” ütles Iisraeli riikliku julgeolekunõukogu juht Tsachi Hanegbi. Praegu tegutseb armee päris linna keskel, tabades kõiki konkreetseid sihtmärke. “Me ei peatu enne, kui Hamasi ja Palestiina Islamidžihaadi sõjaline ja juhtimisvõime on hävitatud,” lisas Hanegbi. IDF hõivas Gazas PIJ relvade tootmispunkti, hõivates luure, Badr-3 raketiosad ja õppetanki. Seistes silmitsi raketirünnakutega, lõid nad tagasi, hävitades posti pärast 12-tunnist operatsiooni kohtumaja ja Türgi haigla lähedal. RPG-d, miinipildujad ja muud relvad rahastaksid IF vägesid Põhja-Gaza lasteaias ja algkoolis.
 • Zelenskyi seoses õhualarmidega, kui MiG-31K taevasse tõusevad. President märgib, et meie õhutõrje tase ja üldiselt valmisolek raketiohtudeks võimaldab reageerimist mõnevõrra kaasajastada – ilma asjatute peatumisteta riigis. „See on oluline miljonite meie inimeste jaoks. Ootan asjakohaseid ettepanekuid,“ ütleb president Zelensky.
 • Ukraina kaitsejõud deokupeerisid 963 Ukraina asulat – ajutiselt okupeeritud alade taas integreerimise asepeaminister Irina Vereštšuk
 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update - 18 November 2023. Please read thread in the comments for image text.

 • Sellest ajutisest otsusest jäeti aga välja vabariiklaste ja demokraatide vahel ägedaid vaidlusi tekitav punkt: rahaline toetus Ukrainale ja Iisraelile. USA president Joe Biden taotles varem 61,4 miljardi dollari suurust abipaketti Ukrainale ja 14,3 miljardi dollari suurust abipaketti Iisraelile. Alates Venemaa sissetungi algusest Ukrainasse 2022. aasta veebruaris on Kongress eraldanud Ukrainale 113 miljardit dollarit.
 • Eile õhtul üritas Niirala piiripunktis Soome-Vene piiril rühm Süüriast ja Iraagist pärit ebaseaduslikke migrante tungida läbi piiri Soome; Soome politsei pidi nende sisenemise takistamiseks kasutama pisargaasi:

 • The Times: Koolitab koolitab oma vanglates ümber Vene sõjavange. Vangid äratatakse hommikul kell 6 Ukraina hümni helide peale. Teel sööklasse peavad vangid läbima allee, mis on riputatud Bandera ja Taras Ševtšenko fotodega. Pärast hommikusööki tuleb pidada vaikusehetk Venemaa sissetungi tagajärjel hukkunute mälestuseks. Lisaks loetakse vangidele Ukraina ajaloo lühikursust, “et kummutada Putini väidet, et Ukraina ei ole iseseisev riik”.
 • IDF jätkab ja laiendab oma operatiivtegevust Gazas. Möödunud ööpäeva jooksul viisid meie väed läbi tegevusi Zaytuni ja Jabaliya piirkonnas, mille käigus puututi kokku terroristidega, kes tahtlikult tegutsesid tsiviilpiirkondadest ning ründasid vägesid tankitõrjerakettide ja lõhkeainetega. Meie väed likvideerisid arvukalt terroriste ja ründasid suurt hulka terroristide infrastruktuuri.
 • Ukraina relvajõud alustasid pealetungi Dnepri vasakkaldal ja lükkasid vaid kuu ajaga oluliselt tagasi Venemaa kaitseliini. Sellise tempoga plaanivad Ukraina võitlejad Krimmi jõuda. Vahepeal näib info Vene armee “ümberrühmitamise” kohta kinnitust leidvat. Ja F-16-d võivad Ukraina taevasse ilmuda juba sel talvel.
  • 00:00 – Relvajõud vallutavad Hersoni oblasti vasakkalda, seejärel Krimmi
  • 07:08 – venelaste “negatiivne pealetung”.
  • 11:37 – kolmas rünnak Avdiivkale
  • 17:54 – F-16 Ukrainas
  • 21:40 – lennundus paanika Venemaal
  • 24:45 – Kreml on kogunud sadu rakette: mis ootab Ukrainat talvel?
 • Putini reziim on surnud.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 18, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *