Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 19. novembril

OPOLUKORD 19112023

Vaenlane jätkab UA vägede väljatõrjumise katseid Kupjanski piirkonnast. Eriti keeruline on olukord Kyslivka ja Lyman Pershyi piirkonnas. Kohati on okupantidel droonides oluline eelis, mis mõjutab meie sanitaarkadude kasvu. Olukord Avdiivka lähedal on raske, dünaamika väga negatiivne. Siiski õnnestub meil enamik rünnakuid tõrjuda. Svatove suunal kokkupõrked jätkuvad Lyman Pervyi, Sinkivka ja Pershotravneve lähedal. Kyslivka lähedal on vaenlasel osaline edu. Bahmuti suunal võitlus jätkub Kliištšiivka lähedal. Bohdanivka piirkonnas intensiivistas vaenlane tuld. Avdiivka suunal vaenlane jätkab surve avaldamist Novokalynove lähedal. Agressor korraldas rünnaku Avdiivka koksitehasele, ebaõnnestus ja taganes. Yasynuvata lähedal asuvas tööstuspiirkonnas on okupandid tegelikult frontaalkaitsest läbi murdnud, kuid seni takistab suurtükivägi neil kindlustumast ja sunnib taanduma. Need on aga ajutised meetmed ja varem või hiljem saab vaenlane „jalad maha“. Agressor jätkas Krasnohorivka ründamist. Vaenlane ronib saagi tipust lõuna pool asuvasse suvilasse. 53. brigaadi sõidurajal ründavad nad Tonenket ja Severnet ning 59. brigaadi omad Pervomaiske asula piires rünnakuoperatsioone. Ühe praegu Avdiivka koksitehases viibiva sõduri sõnul:

“Alates eile õhtust on iseliikuv tankitõrje granaadiheitja töötanud tihedalt hoonete kallal, hommikul liitusid kaks tanki ja BMW. Hakati hooneid lammutama, saime otsetabamuse, seinale ja trepile tulistasid laskemoona ja läksid tagasilööki. Siis hakkasid tööle Krasnohorivka miinipildujad, pooled neist tulistasid suitsu, siis tulid jalaväelased väikeste rühmadena FPV katte alla (olid kogunud jõude taha raudteel 2 päeva), aga meie jalavägi andis aia all korraliku lahingu ja pätid veeresid tagasi. Terve päev lammutatakse tehast miinidega, nüüd sajab vihma, nii et on veidi lihtsam.”

Zaporižži suunal muudatusi pole. Lahingud jätkuvad Robotyne ja Novoprokopivka lähedal. Hersoni suunal okupandid üritavad meie jõud Krynkyst välja pigistada, kuid see ei õnnestu. Raadio Svobodale antud intervjuus kommenteeris üks võitleja olukorda: „Mulle isiklikult see võrgusõda väga ei meeldi. Sest kui see muutub sõna otseses mõttes otseülekandeks, ei kajasta see muu hulgas hästi ka kaitseväe tegevust. Sealne olukord ei ole lihtne. Kutsun kõiki üles mitte ette kujutama “õhulosse”.

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning edenesid Avdiivka ja Donetski linna lähistel.

    15/20

Kupjanski suunal sooritas vaenlane pealetungi Harkivi oblasti Synkivka lähistel ja Petropavlivki idaosas, kus kaitsevägi tõrjus 7 rünnakut.

Limany suunal juhtis vastane rünnakuid Наkogo, Donetski oblasti, piirkonnas.

Bakhmuti suunal tõrjusid meie sõdurid Donetski oblasti Klišíivka ja Andriyivka lähedal 8 rünnakut. Samuti jätkavad Ukraina kaitseväelased rünnakuoperatsioone Bahmuti lõunaosas, põhjustades vaenlasele elavjõu- ja varustuskaotusi, ankurdades saavutatud piiridele.

Avdííívka suunal UA sõdalased hoiavad pidevalt kaitset, põhjustades vaenlasele olulisi kaotusi. Ebaõnnestunud olid vaenlase pealetungid Donetski oblasti Keramíka, Novobahmutívka, Stepovogo, Avdíivka idaosas, kus kaitsevägi tõrjus 26 rünnakut. UA tõrjus Avdiivka AO-s Venemaa rünnakud Keramiki lähedal, Novobahmutivkast ida pool, Stepove, Avdiyivka ja Tonenkest lõuna pool. Allikad: Ukraina kindralstaap teatas tõrjutud Venemaa rünnakust Novobahmutivkast idas, mis võib-olla vihjab Ukraina edasitungile, kuna asulast idas puuduvad Ukraina geolokatsiooniga positsioonid. 47. mehhaniseeritud brigaad võttis sihikule vaenlase otse koksitehasest väljaspool. 110. mehhaniseeritud brigaadi droon sihtis koksitehasest põhja pool asuvaid Vene sõdureid, paljastades Venemaa edasitungi. Vene väed tungisid Promkas edasi ja jõudsid loodeservani. Ukraina sõdurid säilitavad kontrolli Promka lääneosa üle.

Image

Marinka suunal juhtis vaenlane edutuid rünnakuid Donetski oblasti Marinka ja Novomyhajlivki piirkondades. Siin tõrjusid meie kaitsjad 22 rünnakut.

Šahtarski suunal juhtis vaenlane edutuid rünnakuoperatsioone Staromayorsky, Donetski oblasti lähedal, kus kaitsevägi tõrjus 3 rünnakut.

Zaporožje suunal vastane ründas Robotine’i, Novoprokopívki ja Lääne-Palm Zaporižžja piirkonna asulates, kuid see ei õnnestunud.

Samal ajal jätkavad Ukraina kaitseväelased pealetungioperatsiooni Melitopoli suunal, põhjustades okupatsioonivägedele kaotusi elavjõus ja varustuses, kurnates vaenlast kogu rindejoone ulatuses.

Hersoni suunal annavad UA suurtükiväelased tulelöögi vaenlase tagalasse. Kaitsevägi jätkab positsioonide säilitamist Dnepri Hersoni oblasti vasakkaldal. Kaitsevägi andis ööpäeva jooksul vastase isikkoosseisu koondamispiirkondadesse 6 lööki. Kakskümmend Vene sõdurit alistusid Krynky’st lääne pool. 12 Venemaa rünnakut Krynky juures tõrjuti.

Image

 

______________________________________________________________________

 • Tuntud Ukraina ärimees Sergei Pritula avaldas huvitava postituse uue kamikaze drooniga nimega “Morok”. UAV aga ei ole väga uus. Pritula postitatud fotol on 2019. aastal esitletud märklaud droon RZ-60, millel on mõnevõrra tagasihoidlikud omadused: lennuulatus 300 kilomeetrit ja kandevõime vaid 3 kg. Droon on õhutõrjemeeskondade väljaõppe sihtmärk. Võimalik, et sihtmärgist võidi teha kamikaze drooni, kuid mudelil pole disainiuuendusi märgata, siit ka küsimus, kuhu kulutas Pritula kogutud 435 miljonit rubla, arvestades, eeldades et kamikaze UAV on RZ-60 ümbernimetatud versioon.

 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 633. sõjapäeva lõpul. Möödunud ööl hävis meie taevas ligi 30 “märtrit”. Täname kõiki mobiilsete tulegruppide sõdureid, meie õhuväe lennundust ja õhutõrjeraketivägesid. Teie täpsus, poisid, on Ukraina jaoks sõna otseses mõttes elu. Mida lähemale talvele, seda suuremad on Venemaa jõupingutused löökide võimsamaks muutmiseks. Meie kõigi jaoks on Ukrainas oluline olla 100 protsenti efektiivne. Kõigist raskustest hoolimata. Vaatamata kogu väsimusele. Vaatamata kõikidele jõupingutustele Ukrainat nõrgestada. Austus ja au kõigile neile, kes võitlevad riigi nimel, kõigile neile, kes aitavad ja töötavad selle nimel, et Ukraina saaks kaitsta ja kaitsta oma iseseisvust. See sõltub kõigist, kõigist, kes on vastupidavad. Kõigilt, kes on tõhusad. Kõigilt, kes saavad ja lisavad Ukrainale jõudu ja väljavaateid. Palun kasutage kõiki võimalusi meie riigi tugevdamiseks. Au Ukrainale!
 • Viimase 48 tunni jooksul on täheldatud märkimisväärsel hulgal Jordaania kuningliku armee soomusmasinaid ja vägesid liikumas Ida-Iisraeli Läänekalda piirkonna piiri poole. seda tehakse tõenäoliselt kooskõlastatult Iisraeli kaitsejõududega, et kindlustada piiri ja takistada Jordani jõe kaudu Jordani jõe kaudu Jordani jõe läänekaldale pidevalt sisenevate hävitajate ja relvade üleandmist.
 • Briti väljaande The Sun uus uuring kinnitas mitme Vladimir Putini olemasolu. Tehisintellekti abil läbi viidud uuring, mis analüüsib Putini näojooni, kõnnakut ja kõnet, näitas, et tema asemel rääkisid vähemalt kaks teisikut, kirjutavad Suni ajakirjanikud. Arvatakse, et teisikud esinesid isegi kõrgetasemelistel kohtumistel, valmistades suurt meelehärmi presidenti isiklikult tundnud inimestele.

Image

 • Venemeelne miliblogija Romanov tunnistab nüüd tasapisi, et Krõnki venelaste jaoks tundub olukord üha vähem hea. “Vaenlane tungis edasi läände ja edelas metsa. Vaenlase edasitung sai võimalikuks “võitluseta ümberrühmitamise” tulemusena. Kokku viibib asulas 250 Ukraina relvajõudude sõjaväelast.”
 • Ukraina lõunaosas Hersoni oblastis teatas sõjaväe pressiesindaja, et Ukraina väed on tõrjunud Vene väed oma Dnipro jõe sillapeast 3–8 km kaugusele – selle okupeeritud lõunakaldal. Eile õhtul teatasid nad, et mõned Vene väed on hakanud alla andma. Veel algusaeg, kuid see on hea kindel edasiminek.
 • On aeg mobiliseerida 18-20-aastaseid õpilasi, mitte vanaisasid – OShBr III ründepataljoni ülem. „Mis õpilastel viga on? Mis siis? Kas õpilased ei peaks kaklema? Peaks. Kas need sobivad? Sobivad Need, kes ei ole võimelised, ei ole valmis ega ole sõjaks sündinud? Keegi pole sõjaks võimeline, valmis ega sündinud. Küsimus on lähenemises koolitusele.”
 • Vene väed laiendavad oma kohalolekut tööstustsoonis Avdiivkast lõuna pool. Kui varem nähti vähemalt 1-2 tanki, siis täna nähti palju rohkem tanke. See tähendab, et esiosa on edasi liikunud. Samuti on näha, et üks juhtivatest tankidest sisenes punkti, kuhu varem ei sisenetud.
 • “Kui sõda Ukrainas külmub, on Venemaal 6 aastat aega, et valmistuda otseseks konfliktiks NATOga.”
  • Venemaa potentsiaal on suurem, kui tundub.
  • NATO riikidel on oma vägede ülesehitamiseks aega 5–9 aastat.
  • Venemaa kasutab tõenäoliselt rünnakut Läänemere vastu.
 • Iisraeli väed on haaranud haarangu Hamasi kõrgete ametnike kodudesse Gaza linna kõrgetasemelises Rimali naabruses ja võidelnud operatiivtöötajatega selles piirkonnas, teatas IDF. Selles öeldakse, et langevarjurite brigaadi väed, tankid ja lahinguinsenerid koos õhutoetusega võitlevad Hamasiga Rimalis ja Sheikh Ijlini naabruses ning töötavad Hamasi infrastruktuuri asukoha leidmiseks. Suur osa Rimalist on Iisraeli õhurünnakutes hävitatud. Selles öeldakse, et väed on kahes naabruskonnas leidnud umbes 35 tunnelišahti ja kümneid relvi ning tapnud mitu Hamasi töötajat. Väed korraldasid haarangu ka Hamasi sõjaväelaagrisse Rimali piirkonnas, leides seal relvaladu ja seitse raketiheitjat, teatas IDF.

Image

 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 19 November 2023. Please read thread below for full image text.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 19, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *