Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 21. novembril

OPOLUKORD 21112023

Hanna Maljar: Vene taktika idas. Nad valisid 5 suunda – Mar’ynskyi, Avdiivskyi, Bakhmutskyi, Lymanskyi ja Kupianskyi. Kui vaatate kaarti, näete, et nad jagasid koormuse üsna ühtlaselt piki idapiiri – Donetski ja Harkivi piirkondi. Nad on selles suundade kombinatsioonis edasi liikunud peaaegu aasta. Erineva intensiivsusega. Kuskil nad teevad pausi, kuskil – intensiivistuvad. Aga nad ei kogu oma jõudu kõige nõrgemasse kohta, et me lõpuks kaitsest läbi murda. Nende ülesanne on meie jõude igas suunas maksimaalselt nõrgestada ja kurnata. Nad tegelevad ka suurtükitulega piki põhjapiiri. See ei saa olla nende ainus plaan. Selle taktika taga on suurem eesmärk. Kurnata, et edaspidi tõhusamalt tegutseda. Nad ei loobu oma plaanist vallutada kogu Ukraina territoorium. Oleme üllatunud, kui kuuleme seda pärast nende kaotust Kiievis ja piirkonnas. Kuid venelasi iseloomustab oma võimete ülehindamine. Nad seavad endale alati maksimaalsed eesmärgid. Ja teel nende juurde õnnestub neil katastroof põhjustada. Lisaks meie vägede kurnamisele püüavad nad meie ühiskonda igal võimalikul viisil nõrgestada. See tähendab, et nõrgendada meie kaitse- ja ründepotentsiaali. Nad teevad seda peamiselt teabevahenditega. Kõik kunstlikult tekitatud konfliktid ja diskussioonid, millesse meie ühiskond praegu on sukeldunud, muudavad meid vaenlase ees nõrgaks. Ei pea olema prohvet, et mõista, meie sisemise ebakõla haripunktis on vaenlasel kõige soodsamad tingimused edasiseks tegevuseks.

Vene väed viisid läbi pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning jõudsid mõnes piirkonnas veidi edasi.

2023. aasta 21. novembri öösel ründasid venelased 10 Shahed-tüüpi ründe-UAV-ga, 4 S-300 õhutõrje raketiga ja lasid välja ühe Iskander-K maismaa tiibraketi. Lahingutegevuse tulemusena hävitati õhutõrje jõudude ja vahenditega 9 vaenlase drooni “Shahed-131/136” ja üks tiibrakett “Iskander-K”.

Image

Ukraina kaitsejõud jätkavad pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suunal, põhjustades okupatsioonivägedele kaotusi elavjõus ja varustuses, kurnates vaenlast kogu rindejoonel.

Kupjanski suunal korraldas vaenlane pealetungi Harkivi oblasti Synkivka ja Petropavlivki idaosas, kus kaitsevägi tõrjus 10 rünnakut.

Limany suunal vaenlane pealetungi läbi ei viinud. Tulistati suurtükiväe ja miinipildujaga umbes 10 asulat, sealhulgas Nevski, Bilogorivka Luganski oblast ja Torsk, Verhnyokamianskke, Spirne, Rozdolivka Donetski piirkond.

Bakhmuti suunal juhtis vaenlane ebaõnnestunud rünnakuid Klišíivka, Andriyivka ja idapoolses Lõuna-Donetski oblastis, kus meie sõdurid tõrjusid 19 rünnakut.

Avdíívski suunal sooritas vaenlane edutuid rünnakuid Donetski oblasti Novobakhmutívki, Stepovogo ja Avdíívka ida pool, kus kaitsejõud tõrjusid 7 rünnakut.

Marinka suunal viis vaenlane ebaõnnestunud rünnakuteni Donetski oblasti Marinka, Pobeda ja Novomyhajlivki piirkonnas, kus Ukraina kaitsjad tulistasid 10 rünnakut.

Šahtarski suunal sooritas vaenlane edutuid rünnakuid Staromayorski Donetski piirkonnast läänes, kus meie kaitsjad tõrjusid 2 rünnakut.

Zaporižžja suunal sooritas vaenlane edutuid rünnakuid Robotino ja Palm-Zaporižži piirkonna loodeosas.

Hersoni suunas tabasid vaenlase suurtükiväe mürsud Hersoni oblasti Sofijivka ja Hersoni linn. Kaitsevägi jätkab positsioonide säilitamist Dnepri Hersoni oblasti vasakkaldal. Venelased on soovitanud okupatsiooni tsiviilvõimudel evakueerida vasakul kaldal asuv Oleški. RU sõjaväe blogijad väitsid, et UKRi väed laiendasid oma kontrollitsooni Krynky lääneosas ja asula lähedal käivad lahingud.

Image

__________________________________________________________________

 • Poola sõjaväelased lammutasid umbes 10 hävitajat MiG-29 ja jätsid need osade kaupa Ukraina piiri lähedale metsa. Kiievit teavitati “kadunud” osadest, mis seejärel Ukraina poolel piiri üles korjati ja kiiresti kokku korjati, ütleb Poola ajakirjanik Parafianowicz oma raamatus “Poola sõjas”. See juhtus 2022. aasta mais, paar kuud enne lennukite ametlikku üleandmist suuremale rahvusvahelisele koalitsioonile.
 • Rahvasaadik Bezugla: Rada soovib muuta mobilisatsiooni ja ajateenistuse seadust:
  • Kavatsevad välistada võimaluse teise kõrghariduse omandamisega vältida teenistust;
  • Karistusregistriga mehed võetakse arvele;
  • Tühistada töölepingu sõlmimisel elukoha registreerimise andmete esitamise keeld;
  • Laiendatakse isikute nimekirja, kes on arvel sõjaväelises arvestuses;
  • Vähendada I ja II grupi puudega või pidevat hooldust vajava isiku hoolduse edasilükkamise õigust omavate kodanike arvu.
 • Feigin ja Berezovets USA ja Hiina kohtumisest. Mei tea kõike mis räägiti. Venelased on tigedad
 • Iisraeli tankid on tunginud kaugele Gaza põhjaosasse ja on nüüdseks ümber piiranud Indoneesia haigla ja Hamasi terroristid. n Iisraeli kaitseväe ametnik ütles ajakirjanikele, et Iisraeli luureandmed viitavad sellele, et Hamasi võitlejate moraal Gazas, eriti selle põhjaosas, on väga madal. IDF-i ametnik ütles, et põhjuseks on suur hulk Hamasi välikomandöre, kes hukkusid.

Image

 • Tel Avivi kohal taevas asuv Raudkuppel on busy, suurima suurusega raketirünnakud viimastel päevadel. IDF teatas, et andis täna löögi Hezbollah’ juhtimiskeskusele ja teistele terrorirühmitusse kuuluvatele objektidele vastuseks täna Põhja-Iisraeli tabanud raketitulele. Ta lisab, et jõud tabasid ka Metula lähedal rünnakut korraldama valmistunud rakku. Sireenid kõlasid Põhja-Iisraelis varem pärast seda, kui Liibanonist tulistatud rakett maandus lagendikul Misgav Am lähedal ja püüdurrakett tulistati kahtlase sihtmärgi pihta. Iisraeli kaitseväe teatel droonid Iisraeli õhuruumi ei tunginud. Kirjutatakse jälle, et Raud-kiir tulistas alla oma esimese raketi. Sõja alguse teade selle kasutamisest oli fake. Kui kinnitust ei tule, siis ilmselt ka see info on samaväärne.

 • Zelenskyi õhtukõne. Täna on käes oluline personaliotsus. Kaitseministri palvel asendas ta Ukraina relvajõudude meditsiinijõudude ülema. Meditsiiniteenistuse kindralmajor Tetjana Ostaštšenko asemel määras ta uueks ülemaks meditsiiniteenistuse kindralmajor Anatoli Kazmirtšuki, Kiievis asuva riikliku sõjaväemeditsiini kliinilise keskuse “Main Military Clinical Hospital” juhi.Ülesanne on ilmne – ja seda on ühiskonnas, eriti meie lahingumeedikute kogukonnas korduvalt arutatud – meie sõduritele on vaja põhimõtteliselt uuel tasemel meditsiinilist tuge. Kvaliteetsetest pöördväravast kuni täieliku digitaliseerimise ja tarne läbipaistvuseni, kvaliteetsest väljaõppest kuni siira suhtlemiseni lahingmeedikutega nendes üksustes, kus meditsiin on tõesti korrektselt ja tõhusalt kasutusele võetud. Konkreetsete üksuste tulemuslikkuse kogemus tuleks levitada kõikidesse kaitsejõududesse.
 • Jeemenis asuv huthide terrorirühmitus avaldas kaadrid nende eilsest kaaperdamisest Bahama lipu all sõitva kaubalaeva, “Galaxy Leader” Punasel merel ja selle 25 meeskonnaliikme kohta, keda hoitakse praegu pantvangis, kuna huthid väidavad, et laev oli seotud Iisraeli laevandus; Rünnaku laevale viisid läbi “eriväed” transpordi-/ründehelikopteri Mi-8 pardal koos mitme väikelaevaga.

Image

 • Avastati Putini uus superjaht, 71-meetrine Victoria, mis maksab 50,1 miljonit dollarit ja mis on alates oktoobri lõpust Istanbuli laevatehases seisnud. See on Putini teadaolevatest jahtidest üheksas, kirjutasid toimikukeskuse uurijad. Nende andmetel alustati jahi ehitust Sevmaši kaitsetehases 2005. aastal, kuid see valmis alles 2019. Formaalselt kuulub see miljardäri ja Putini lähedase sõbra Gennadi Timtšenko struktuuridesse. “Victoria” ehitamise pika venitamise tõttu tellis Timtšenko presidendi usalduse õigustamiseks Putinile teise jahi – 140-meetrise “Scheherazade”, rääkis ärimehe tuttav “Dosier’le”. Kokku ehitas Sevmash presidendile kaks jahti – lisaks Victoriale lasi tehas vette Gracefuli. Nüüd hooldatakse 71-meetrist “Victoriat” Istanbulis laevatehases, mis mitte ainult ei remondi superjahte, vaid ehitab ka sõjalaevu NATO riigile Türgile.

Image

 • Gazeta.ru viitega Fontankale: Viimastel päevadel on Venemaalt Soome kolinud 400 põgenikku, peamiselt araabia riikidest. Väljaande andmeil transporditakse pagulased Vene-Soome piirile Vene autodega, seejärel varustatakse need jalgratastega. Märgitakse, et need inimesed otsivad esmalt infot selle kohta, mis neid piiril ees ootab ja kuidas oma sealviibimist lihtsamaks teha. “Väärib kohe märkimist, et nendes vestlustes suhtlevad inimesed, kellel on mingisugune rahaline võimalus. Ilma rahata ei üritagi keegi piiri ületada,” kirjutab väljaande korrespondent. Raha on vaja Venemaa viisa saamiseks, Moskva või Minski pileti ja transpordi eest Peterburi. Inimese kohta kulub mitu tuhat eurot. Aafrika ja Araabia riikidest pärit pagulased, kellel ei olnud aega enne Soome-Vene piiril asuva kontrollpunkti sulgemist Soomest asüüli paluda, otsisid lahendusi. Esimesel päeval, kui kontrollpunktid suleti, pidasid Soome piiripatrullid kinni mitu migranti, kes riskisid piiripunktidest mööda hiilida.
 • Roman Svytan käsitles 21. novembri uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Putini “SVO” ei läinud plaanipäraselt;
  – Vene sõjaväge ootab ootamatu “katel”;
  – Kremlil on jäänud 4 kuud.
 • Oleg Zhdanov – Rada läks Zaluznõi kallale. Miks Austin isiklikult kohal käis. Nõrk Euroopa tänu bürokraatiale.

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 21, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar