Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 22. novembril

OPOLUKORD 22112023

Tšehhi president Petr Pavel: “Ukraina vasturünnak ei arene nii, nagu ukrainlased ise eeldasid. Lääne toetus ei olnud piisavalt massiline ja kiire ning ettevalmistusele kulunud aeg võimaldas Venemaal olla vastupealetungiks väga hästi ette valmistatud.”

Anton Geraschenko: Praegune globaalne julgeoleku süsteem enam ei tööta ja seda tuleks pidada parandamatult katkiseks. Inimkonna püsimajäämiseks on ilmselgelt vajalik uut julgeoleku süsteemi. Kuidas näete sellise süsteemi kontuure? Mida see peab sisaldama? Millised elemendid on olulised, et muuta see jätkusuutlikuks ja vastupidavaks? Kes saavad olla selle uue turvasüsteemi käendajad?

Vene väed viisid 21. novembril läbi pealetungioperatsioone piki Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning jõudsid mõnel pool edasi. Vene väed korraldasid ööl 20.–21. novembril ja 21. novembril rea raketi- ja droonilööke, mis olid suunatud sadamale ja tsiviilinfrastruktuurile, sealhulgas Donetski oblasti haiglale.

21. novembril kella 20.00-st kuni 22. novembril 2023 kella 03-ni hommikul ründasid okupandid kagusuunast (Primorsko-Ahtarsk – Venemaa Föderatsioon) 14 “Shahed” tüüpi UAV-ga ja tiibraketiga Kh-22. Õhutõrje hävitas kõik 14 vaenlase drooni “Shahed-131/136”. Tiibrakett Kh-22 sihtmärki ei jõudnud, see kukkus Zaporižžja oblastis.

Ukraina kaitseväelased jätkasid pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suunal, põhjustades okupatsioonivägedele kaotusi elavjõus ja varustuses, kurnates vaenlast kogu rindejoonel. .

Kupjanski suunal viis vaenlane läbi rünnakuoperatsioone Harkivi oblasti Synkivka ja Ida-Petropavlivki piirkonnas, kus kaitsevägi tõrjus 3 rünnakut. UA väed tõrjusid 10 RU rünnakut Synkivka ja Petropavlivka vastu. UA õhutõrje ja elektroonilise sõjapidamise poolt alla lastud Venemaa UAV-d.

Image

Limany suunal sooritasid okupandid Siversky Donetski oblasti lähedal rünnakuid, kuid edutult.

Bakhmuti suunal tõrjusid Ukraina kaitsjad Klíšiivka lähedal ja Lõuna-Donetski oblasti ida pool 5 vaenlase rünnakut. UA tõrjus kakskümmend RU rünnakut Bakhmuti operatsioonipiirkonnas. RU kaotused suurenevad Klischiivka ja Andriivka seiskunud rünnakutes.

Image

Avdíívski suunal sooritas vaenlane ebaõnnestunud rünnakuid Novobakhmutívkast, Avdííivkast, Põhja- ja Pervomaiski Donetski oblastist ida pool, kus kaitsevägi tõrjus 8 rünnakut. Ukraina väed tõrjusid Andriivkast lõuna pool toimunud suure pealetungi, hävitades mitu suurt Vene vägede jalaväerühma.

Marinka suunas juhtis vaenlane ebaõnnestunud rünnakuid Donetski oblasti Marinka ja Novomyhajlivki piirkonnas, kus meie kaitsjad tõrjusid 15 rünnakut.

Shakhtarski suunal sooritas vastane ebaõnnestunud rünnakuid Staromayorskogo Donetski oblastist läänes.

Zaporižžja suunas viis vastane läbi rünnakuid Robotino ja Kamianski piirkonnas, kuid edu ei saavutanud.

Hersoni suunas põhjustas vastane õhulööke Zmííívki, Novoberislava, Kozachi lähedal. Herson, Berislav, Ivanivka, Ponyativka, Hersoni oblasti Antonivka piirkonnas. Kaitsevägi jätkab positsioonide säilitamist Dnepri Hersoni oblasti vasakkaldal.

 

________________________________________________________________

  • Saksamaa kaitseminister Boris Pistorius esitas pärast läbirääkimisi Ukraina kaitseministri Rustem Umeroviga Kiievis Ukrainale Saksa sõjalise abi paketi, mille väärtus on üle 1,3 miljardi euro. Eelkõige sisaldab pakett nelja IRIS-T SLM õhutõrjeraketisüsteemi, samuti 20 tuhat 155 mm suurtükiväe mürsku, 60 mehitamata luuresüsteemi ja 24 UAV-tuvastussüsteemi. Saksamaa lubatud neli täiendavat õhutõrjesüsteemi on Ukraina jaoks kolmas IRIS-T SLM-süsteemide partii. Kolm IRIS-T SLM-i kompleksi esimesest partiist on juba Ukrainasse tarnitud ja neljas saabub sel talvel. Teine neljast IRIS-T SLM õhutõrjesüsteemist koosnev partii tarnitakse 2024. aastal.
  • Zelenski ärgitas Zalužnõit poliitikaga mitte tegelema. President ütles, et sõja ajal ei saa sõjavägi poliitikaga tegeleda, sest see “ei vii rahva ühtsuseni”. Kuigi ta usub, et neil on selline õigus. “Siis peab ta poliitikasse minema ja siis ei saa ta sõtta minna. Kui juhite sõda, pidades meeles, et homme tegelete poliitika või valimistega, siis sõnades ja rindel käitute nagu poliitik, mitte nagu sõdur, ja see on minu arvates suur viga. Kogu lugupidamise juures kindral Zalužnõi ja kõigi lahinguväljal viibivate komandöride vastu, on olemas absoluutne arusaam hierarhiast ja kõigest ning neid ei saa olla kaks, kolm, neli, viis,“ ütles president intervjuus The Sun’le.
  • USA NATO standardile vastavate 155 mm kestade tarned Ukrainasse on alates Iisraeli ja Hamasi konflikti algusest 7. oktoobril vähenenud “rohkem kui 30%”, ütles Ukraina ametnik 21. novembril ABC Newsile.
  • Volodõmõr Zelenski pöördumine 636. sõjapäeva lõpul. Meil on uus võimas tugipakett Saksamaalt. See on kaitsetoetus – 1 miljard 300 miljonit eurot. See pakett sisaldab muuhulgas meie õhutõrje tugevdamist, nimelt uute Iris-T süsteemide ja õhutõrje rakettide tootmist. Tänu sellele päästetakse meie linnad, tuhanded meie inimeste elud Venemaa terrori eest. On väga oluline, et selles paketis vajame ka suurtükiväge – tõeliselt tõsist paketti, väga. Saksamaa on meie kaitse, riigi ja rahu säilitamise eestvedajate hulgas kogu Euroopas. Arutasime minister Boris Pistoriusega praegust olukorda lahinguväljal, meie koostööd, eelkõige relvade ühisel tootmisel – kõike seda, mis aitab kaitsta Ukrainat ja kogu meie Euroopat.
  • Ukraina sõjavägi andis HIMARS-rakettidega löögi hoonetele Donetski oblastis Kumatšovo külas mis asub peaaegu Venemaa piiril, rindest on kaugus umbes 70 km. Seal toimus kontsert sõjaväelastele. Vene kanalitest on pärit ka video löögi paigast kus on näha kahjustatud kooli. Kontserdil esines lavastaja ja koreograaf Polina Menshikh. Ta suri haiglas. Pole täpselt teada, kas seal on hukkunud sõjaväelasi. Kuid suure tõenäosusega oli saalis haavatuid. Nüüd kirjutavad paljud allikad 810. merejalaväebrigaadi 25 surnust ja sajast haavatust. Aluseks on Madyari postitus. Kuid suure tõenäosusega teatas ta teisest löögist. Kuna 810. on praegu Hersoni piirkonnas, võitlevad nad Krõnki lähedal Ukraina relvajõudude üksustega. Võimalik, et osad brigaadist võisid olla tagalas – Donetski oblastis ja me räägime samast löögist.

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 22, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *