Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 23. novembril

OPOLUKORD 23112023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone liinil Kupjansk-Svatove-Kreminna, Bahmuti lähedal, Horlivkast loodes, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal, Zaporižžja oblasti lääneosas ja idakaldal Hersoni oblastis ning edenes Synkivkast ida pool. Vene väed korraldasid ööl vastu 21. novembrit 22. novembrini Ukraina vastu rea raketi- ja droonilööke. USA riikliku julgeolekunõukogu pressiesindaja John Kirby teatas 21. novembril, et Iraan varustab Venemaad gliseerivate pommidega ja Iraan võib valmistuda Venemaale lähimaa ballistiliste rakettide üleandmiseks.

Ukraina kaitsejõud jätkavad pealetungioperatsiooni Melitopoli ja Bahmuti suunal, põhjustades okupatsioonivägedele elavjõu- ja varustuskaotusi, kurnates vaenlast kogu rindejoonel.

Kupjanski suunal vaenlane korraldas rünnakuoperatsioone Petropavlivka ja Ivanivka (Harkivi oblast)  ning kirdes Synkivka ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 12 rünnakut.

Lymani suunal vastane ei sooritanud ühtegi pealetungi. Sissetungijad andsid õhurünnakuid Serebrjanske metsanduse, Bilohorivka (Luganski oblast) ja Spirne (Donetski oblast) piirkonnas.

Bakhmuti suunal sissetungijad ei korraldanud rünnakuid. Vastane andis õhurünnaku Pivdenne’i ümbruses (Donetski oblast).

Avdiivka suunal vaenlane viis läbi edutuid rünnakuoperatsioone Novobahmutivkast idas, Lastotškõnest põhja pool, Pervomaiske ja Avdiivkast (Donetski oblast), kus Ukraina kaitsevägi tõrjus 22 rünnakut. Sissetungijad sooritasid õhulööke Oleksandropili ja Avdiivka lähedal. Allikad: Vene väed tungisid Krasnohorivkast loodesse ja vallutasid asula ja raudtee vahelise ala. Vaenlane ületas ka raudtee ja jõudis lähedalasuvale puujoonele. (allikas)

Marinka suunal vastane sooritas ebaõnnestunud rünnakuid õhutoetusega Marinka ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 14 rünnakut.

Shakhtarski suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid 3 vaenlase rünnakuid. Vastane andis õhurünnaku Vuhledari asulale (Donetski oblast).

Image

Zaporižži suunal sissetungijad tegid 4 katset kaotatud maad Robotyne’i (Zaporižži oblast) läheduses tagasi saada, kuid edutult.

Hersoni suunal Mõhhailivka, Beryslavi, L’vove, Antonivka (Hersoni oblast), Hersoni linn ja Otšakivi linn (Mykolaivi oblast) asulad kannatasid vaenlase suurtükiväe mürskude all. Ukraina väed jätkavad vasakkaldale rajatud sillapeade hoidmist vaatamata Vene vägede ja lennunduse intensiivsetele pingutustele neid tagasi tõrjuda. Ukraina vägede rotatsioon on läbi viidud ning kohale on toodud värskeid vägesid ja abivägesid. Ukraina armee võitleb kolmes üliolulises piirkonnas – Krünky, Poima ja Hola Prystani lähedal. Neid kõiki ühendab üks tee, M14. Kui Ukrainal õnnestub seda teed läbi lõigata, lõigatakse Vene väed kogu kaardil ära, jäävad ilma varustuseta ja sunnitakse alistuma või taganema. Sellel teel liikuvaid Venemaa varustussõidukeid hävitavad droonid juba praegu tugevalt. Vene lennundus on Krõnkyt massiliselt pommitanud. Vene üksuste rünnakud piirkonnas ole olnud edukad, mõned üksused on keeldunud võitlemast ja nende asemel on positsioonide hoidmiseks paigutatud Vene eriüksused. Samal ajal kui Ukraina ründeüksused üritavad läbi lõigata varustustee, kasutatakse HIMARS-i ja JDAM-i rünnakuid Venemaa peakorteri ja tagaosas paiknevate alade ründamiseks, mis põhjustab tugevat hõõrdumist Vene vägedele ja varustusele. Ukraina troonid hulk on käimasolevates lahingutes arvuliselt 3:1 suuremad kui Venemaal ning need tekitavad Vene ründe- ja kaitseüksustes laastamistööd ning hävitavad sõidukeid.

Image

Putin kordas ka räiget retoorikat, mis kujutab Venemaad ekslikult kui valmis alustama sisukaid läbirääkimisi, mis tõenäoliselt avaldab läänele survet, et see sunnib Ukrainat enneaegselt Venemaaga läbirääkimisi pidama. Venemaa president Vladimir Putin kujundas Kremli seisukoha Iisraeli-Hamasi sõja suhtes ümber palju Iisraeli-vastasemaks, püüdes demonstreerida lääneriikide hukkamõistu oletatavat silmakirjalikkust Venemaa sissetungi suhtes Ukrainasse.

________________________________________________________________________

 • Ukraina sõjas hukkunud Vene sõdurite sugulased avastavad, et neil ei ole võimalik hüvitist saada poliitika “pole keha, pole juhtumit” tõttu. Paljusid surnud venelasi ei ole välja toodud või nende surnukehad on täielikult hävitatud, mistõttu on väljatoomine võimatu.
 • Venemaa ja Soome vahelises Salla piiripunktis on oodanud umbes 300 inimest 10 riigist. Venemaa Fontanka meedia on uurinud vestlusi, kus pagulased (peamiselt Süüriast, Iraagist, Jeemenist ja Marokost) arutavad Venemaa-Soome piirile jõudmise viise ja kulusid. Nendel aruteludel osaleb sadu inimesi. Nende vestluste järgi toovad vahendajad inimesed piirile autoga, annavad siis jalgrattad ja saadavad ülekäigurajale. Vahendaja teenused maksavad umbes 2000-3000 €. See sisaldab kutset Venemaale, hotellibroneeringuid, lennupileteid Minskisse või Moskvasse, jõudmist Peterburi ja sealt edasi piirile. Jalgrataste eest tasutakse eraldi. Pärast seda, kui Soome sulges Peterburile lähimad piiripunktid, tõusis hind ja vahendajad hakkasid migrante 30 km kaugusel piiripunktist välja laskma. Puuduvad selged tõendid selle kohta, et Venemaa võimud on kaasatud ja tegevus on tahtlik. Aga tundub, et äri migrantide piirile toimetamiseks on reaalne ja pigem aktiivne. Samal ajal on Soome õigusasekantsler blokeerinud valitsuse ettepaneku sulgeda piir Venemaaga täielikult, vahendab Yle meedia. Asekantsleri sõnul ei anna piiri sulgemine tagatisi, et migrantidel säiliks reaalne ja tõhus võimalus rahvusvahelist kaitset küsida.
 • Hukkunud Vene sõdurite hulk Avdiivka ümbruses on ainulaadne.
  Rääkisin täna ühe Ukraina ohvitseriga, kes ütles mulle, et oktoobri algusest saadik on surmade suhe umbes 20:1 UA kasuks. “Isegi parem kui Bahmutis,” ütles ta venelaste edasipääsu tunnistades – selle hinnaga(!).
 • Putin: Venemaa pole kunagi loobunud rahuläbirääkimistest Ukrainaga. Peame mõtlema, kuidas see tragöödia peatada. Sõda Ukrainas ei saa muud kui šokeerida, kuid kas pole mitte šokeeriv riigipööre Ukrainas ja tsiviilelanikkonna hävitamine seal ja Palestiinas?”. Putin mainis, et teisi maailma liidreid vapustas Venemaa agressioon Ukrainas. Jah, lahingutegevus on tragöödia, kehitas ta ükskõikselt õlgu. Kuid Venemaa on valmis läbirääkimisteks, kõik on Ukraina süü, lõpetas ta.Ps! Kui Venemaa lõpetab sõdimise, siis sõda enam ei tule. Kui Ukraina lõpetab võitluse, siis Ukrainat enam pole.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 637. sõjapäeva lõpul. Täna peeti Rammsteini formaadis järjekordne kohtumine – juba seitsmeteistkümnes. Samuti on uued toetuspaketid Ukrainale – meie sõduritele. See kehtib mürskude, rakettide, EW, droonide ja meie õhutõrje uute võimaluste kohta. Loodi vastav koalitsioon – õhutõrje arendamise koalitsioon. Selle organisatsiooni juhid on Saksamaa ja Prantsusmaa ning ma tänan neid juhtimise eest. Täname kõiki riike, kes nendes jõupingutustes osalevad – selle eest, et meie linnad ja külad oleksid Venemaa streikide eest paremini kaitstud. Kõike ei saa veel avalikult rääkida, kuid Ukraina õhukilp muutub sõna otseses mõttes iga kuuga tugevamaks. Lähiajal ootan kaitseminister Umerovilt raportit selle “Ramsteini” tulemuste kohta.
 • Saksamaa on suurendanud sõjalist abi Ukrainale. Viimases abipaketis on:
  • 20 Marder 1A3 IFV
  • 1 miinitõrje soomuk Wisent 1
  • 2428 krüptotelefoni
  • 2 veoautot 8×8 HX81, pluss 2 poolhaagist
  • 9 mitut tüüpi sõidukit (veoautod, bussid jne)
  • 5 All Terrain Tracked Carrier Warthog kiirabiautot
  • 2 kiirabi
  • 2380 155 mm suurtükiväe laskemoon

Marder 1A3 Source of picture: Wikipedia

 • Rustem Umjerov rääkis Ukraina kaitsealase kontaktrühma 17. kohtumise peamistest tulemustest ja väljakuulutatud tugipakettidest:
  • Moodustati uus maapealne õhutõrjekoalitsioon. Sellega liitus 20 riiki (maapealne õhutõrje), mille juhid on Saksamaa ja Prantsusmaa.
  • Saksamaa kaitseministri eilse visiidi tulemuste kohaselt on nad juba teatanud 1,4 miljardi dollari suurusest abist – see sisaldab IRIS-T süsteeme koos rakettidega, 8000 uut tankitõrjemiini, ühte komplekti Patrioti süsteemi, täiendavat 155 mm suurtükilaskemoon – oleme kõik detsembri keskpaigaks kätte saanud.
  • Holland on Ukrainale sõjaliseks abiks ette valmistanud 2 miljardit eurot.
  • IT koalitsiooni juht – Eesti rahastab IT Koalitsiooni tegevust lisaks Luksemburgi 10 miljoni euro suurusele kohustusele pool miljonit dollarit.
  • Suurbritannia ja Norra otsivad merenduskoalitsiooni raames võimalusi Musta mere julgeoleku tugevdamiseks.

  Ukraina kaitseminister avaldas tänu Ukrainale rahvusvaheliste partnerite pideva toetuse eest. Ta rõhutas, et iga Ukraina kaitseväele antud relvaüksus tugevdab nende võimet vaenlasele vastu seista ja Ukraina territooriumi vabastada.

 • Videol on näha taga servas, kuidas valge auto teeb järgi Tartus Tasku keskusesse lennanud VW’t. Juhtum toimus USA-Kanada piiril. Fotol ei  tundunud olevat Tesla kuigi mitmed kahtlustasid hullunud Teslat.

 • Poola sai USA-lt veel ühe sõjavarustuse:
  • 26 M1A1FEP tanki,
  • 9 soomustatud päästeautot M88A2
  • 11 MLRS M142 Himarsit

Image

 • Roman Svitan arutas 23. novembril toimunud uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  – mured Moskvas: mis juhtus?
  – Krimmis ei maksta ka vaenlastele tagasi;
  – järjekordne “suur” okupant oli läinud.

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 23, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *