Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 24. novembril

OPOLUKORD 24112023

Peaaegu kõigis rindejoone osades on olukord väga pingeline (22.11.). Vaenlane paigutab oma vägesid ja varustust sellisel määral, et mõnikord pole võimalustki kaitsepositsioonil seista – see on kas uppumine või ujumine. Ukraina sõdurit ootab ees raske missioon, et külmad kuud üle elada. Kui osa inimesi rõõmustab esimese lume üle, siis teised kirjuvad rinde ilma. Vaenlane koondab oma jõud Avdiivka lähedale, tuues sisse uusi või värskeid üksusi. Avdiivka suunal okupandid ründavad Stepovet pidevalt, nendes lahingutes osaleja sõnul on ühe meie jalaväelase kohta 5 okupanti. Agressor jätkab ronimist Avdiivka koksitehases, tööstuspiirkonnas ja aiandusühingus “Vynohradnyky”. Viimases on neil edu. Edasitungide ulatus on selgitamisel, sest on kaadreid vaenlase rühmituste sisenemisest kaitseliinide sügavusse, kuid pole teada, kas need on konsolideeritud või tõrjutud. Traditsiooniliselt üritavad okupandid Opytne ja Vodiane lähedale pääseda, kuid see ei õnnestu. Svatove suunal vaenlane jätkab surve avaldamist Liman Pershiy lõuna pool asuvas metsas, tehes edusamme. Sinkivka lähedal hoidsid Ukraina kaitseväelased ära vaenlase katsed taktikalist positsiooni parandada. Võitlused Pershotravneve piirkonnas jätkuvad. Bahmuti suunal agressor jätkab Klištšiivka ja Andriivka ründamist. Viimase lähedal nad edenevad ja üritavad küla lähedal raudteed ületada. Shumy piirkond on uuendatud. See ei ole esimene kord, kui salvestame tabamust Gagarini kaevanduses, mis väidetavalt on meie päralt. Zaporižžja suunal muutuseid pole, lahingud Robotynest lõuna pool jätkuvad.

 

Samal ajal jätkavad Ukraina kaitsejõud pealetungioperatsiooni Melitopoli teljel ja pealetungioperatsioone Bahmuti teljel, põhjustades okupatsioonivägedele elavjõu- ja varustuskaotusi, kurnates vaenlast kogu rindejoonel.

Kupyanski suunal vaenlane viis õhutoetusega läbi rünnakuoperatsioone Synkivka (Harkivi oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 2 rünnakut. Okupandid andsid õhurünnakuid Kupjanski, Kurylivka, Ivanivka (Harkivi oblast) ja Stelmakhivka (Luganski oblast) lähistel.

Lymani suunal vastane ei sooritanud ühtegi pealetungi. Sissetungijad andsid õhurünnakuid Serebrjanske metsamajandi (Luganski oblast) ja Spirne (Donetski oblast) piirkonnas.

Bahmuti suunal sissetungijad sooritasid ebaõnnestunud rünnakuid Klištšiivka ja Andriivka (Donetski oblast) lähedal, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 10 rünnakut. Vastane alustas õhulööke Chasiv Jari, Bohdanivka, Klištšiivka, Toretski (Donetski oblast) ümbruses.

Image

Avdiivka suunal vaenlane viis õhutoetusega läbi edutuid rünnakuoperatsioone Novokalynovest, Pervomaiskest ja Avdiivkast (Donetski oblast) idas, kus Ukraina kaitsevägi tõrjus 18 rünnakut. Sissetungijad andsid Avdiivka lähedal 6 õhulööki. RU väed teatasid, et W-raudtee said koksitehase lähedal edu. RU sõidukite kaotused 22. novembril moodustasid 80% ründejõust. “See oli üks konkreetne rünnak. Ja selles oli kaks kolonni. Umbes 15 ühikut tehnikat. Ja 80% sellest hävis,” ütles Tauria Kaitseväe Ühendatud Pressikeskuse pressiesindaja Oleksandr Shtupun. Vene armee alustas pealetungi kolmandat lainet  Avdiivka piirkonnas.

Image

Marinka suunal vastane sooritas õhutoetusega ebaõnnestunud pealetungid Marinka ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 11 rünnakut.

Shakhtarski suunal vastane ei korraldanud rünnakuid. Vaenlane alustas õhulööke Vodyane ja Urozhaine (Donetski oblast) asulate lähedal.

Zaporižži suunal vaenlane ei korraldanud ühtegi pealetungi.

Hersoni suunal Antonivka asula (Hersoni oblast), Hersoni linn, samuti Dmõtrivka asula ja Otšakivi linn (Mykolaivi oblast) kannatasid vaenlase suurtükitule all. Ukraina kaitsejõud jätkavad Dnipro jõe vasakkaldal (Hersoni oblastis) oma positsiooni hoidmist ja jätkavad vaenlase ründamist tulega. Ukraina JDAM-i löök sihib Venemaa peakorteri elementi Nova Malachkas. Drooniga sihitud suurtükivägi ja UCAV-id tabavad RU positsioone ning maapealseid side- ja varustusliine (GLOCS).

Image

_________________________________________________________________________

 • Putler saabus Minskisse. Nii kiilakana ma polegi teda varem näinud

 • Pärast vaieldamatuid tõendeid selle kohta, et Shifa haigla oli Hamasi juhtimis- ja juhtimiskeskus, peeti haigla direktor kinni ja saadeti ISA-le ülekuulamisele. Hamas ei kasutanud haigla elektrit ja ressursse mitte ainult selle alla ulatusliku terroristide tunnelite võrgustiku ehitamiseks ja ülalpidamiseks, vaid ka terroristid otsisid seal varjupaika kohe pärast 7. oktoobri veresauna toimepanemist, võttes endaga kaasa Iisraeli pantvange.
 • Valgevenelastel keelatakse Lukašenka loata välismaal elada. Nüüd peavad valgevenelased Valgevenest alaliselt välismaale elama asumiseks pöörduma Valgevene territooriumil asuvasse migratsiooniministeeriumisse. Nad kontrollivad, kas taotlejal ei ole riigist lahkumise keeldu, kas tal pole riigi ees võlgu, sealhulgas sõjaväekohustusi. Varem oli võimalik taotleda alalist elamisluba Valgevene konsulaatides teistes riikides. Seega kehtestab Lukašenka valgevenelastele “väljasõiduviisad”, nagu see oli NSV Liidus. Ja seda võttes arvesse, et uued reeglid on vastuolus Valgevene põhiseadusega, mille kohaselt on selle kodanikel õigus riigist vabalt lahkuda ja ka tagasi pöörduda. Varem on Lukašenka juba keelanud uute passide väljastamise ja olemasolevate uuendamise välismaal – alates septembrist saab seda teha vaid Valgevene siseselt, mis on muutnud 2020. aastal diktaatori eest põgenenud valgevenelaste elu keeruliseks.
 • Ukraina president Volodõmõr Zelenski: Suurim tähelepanu on Donetski juhistel. Eelkõige Avdiivka. Harkivi piirkond – Kupyansky suund. Olen tänulik kõigile, kes on stabiilsed ja hoiavad meie positsioone – igale sõdurile, igale seersandile, igale komandörile. Täna oli ka SBU juhi aruanne: vaenlase operatsioonide ja kaastöötajate vastu võitlemisel on uusi tulemusi. Olulised tulemused. Aitäh nende eest. Aitäh kõigile, kes hoolivad meie riigist, kõigile, kes võitlevad ja töötavad Ukraina ja ukrainlaste heaks, kõigile, kes lisavad oma jõudu meie riigi ühisele tugevusele. Inimesed, kes võitlevad, jäävad kindlasti püsti.
 • Iisraeli armee likvideeris Gaza sektori lõunaosas Khan Yunise linnas terroriorganisatsiooni Hamas mereväe ülema Amar Abu Jalala, teatasid Iisraeli kaitsejõud neljapäeval, 23. novembril. Tema vastu sooritati õhurünnak ja koos temaga hukkus veel üks Hamasi mereväeohvitser, osakond ei nimetanud tema isikut. Iisraeli andmetel oli Amar Abu Jalal üks mereväe rünnakute organiseerijaid.
 • Euroopa Komisjon kiitis heaks 900 miljoni euro ettemaksu andmise Ungarile EL-i vahenditest Euroopa koroonaviiruse taastamise fondi raames, teatas AFP neljapäeval, 23. novembril. Brüssel nõustus suurendama Ungari abiplaani 10,4 miljardi euroni, mis sisaldab nüüd täiendavaid toetusmeetmeid seoses Venemaa sissetungist Ukrainasse tekkinud energiakriisiga. EL-i ametivõimud rõhutasid, et eraldatud 900 miljoni euro suurune ettemakse ei ole seotud ühegi tingimusega ja on mõeldud kriisi tagajärgede kiireks leevendamiseks. Raha on kavas eraldada ELi programmi RePower raames, mille eesmärk on toetada energia üleminekut fossiilkütustelt. Otsuse peavad nüüd heaks kiitma EL-i riigid, võimalik, et 8. detsembril toimuval liikmesriikide rahandusministrite tippkohtumisel.
 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 24 November 2023. Please read thread for image text

 • Roman Svitan arutas 24. novembril toimunud uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  – Relvajõud murravad Horlivka lähedalt läbi;
  – plahvatused ajutiselt okupeeritud Krimmis;
  – SBU likvideeris ametniku Venemaal.

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 24, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *