Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 26. novembril

OPOLUKORD 26112023

Vene väed viisid 25. novembril läbi pealetungioperatsioone piki Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning liikusid mõnes piirkonnas edasi.

Ööl vastu 26. novembrit 2023 ründasid sissetungijad kagusuunast (Primorsk-Akhtars) 9 “Shahed” drooniga. Ukraina õhutõrje lahingutegevuse hävitas 8 drooni “Shahed-131/136”.

May be an image of text

Kupyanski suunal vaenlane viis läbi rünnakuoperatsioone Syn’kivka ja Ivanivka (Harkivi oblast) lähedal, kus Ukraina sõdurid tõrjusid 4 rünnakut.

Lymani suunal okupandid ei korraldanud ühtegi pealetungioperatsiooni.

Bahmuti suunal Ukraina kaitsjad tõrjusid Klištšiivka ja Andriivka (Donetski oblast) lähedal 10 vastase rünnakut. Ukraina kaitsejõud jätkavad rünnakuoperatsioone Bahmuti lõunaosas (Donetski oblast), tekitavad sissetungijatele elavjõu- ja varustuskaotusi ning kindlustavad oma uusi positsioone.

Avdiivka suunal õhutoetusega üritab vaenlane Avdiivkat piirata. Ukraina sõdurid seisavad kindlalt ja tekitavad okupantidele suuri kaotusi. Vaenlase pealetungioperatsioonid Stepove, Avdiivka, Pervomaiske ümbruses ja Novokalynove lõunaosas (Donetski oblast) olid ebaõnnestunud. Ukraina kaitsjad tõrjusid selles piirkonnas 23 rünnakut.  RU väed said lüüa Stepove, Sieverne ja Pervomaiske juures. RU kaotab jätkuvates võitlustes suuri kaotusi.

Image

Marinka suunal vastane viis läbi rünnakuoperatsioone Mar’inka ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses. Ukraina kaitsevägi tõrjus selles piirkonnas 9 rünnakut.

Šahtarski suunal vastane viis läbi edutuid rünnakuoperatsioone Zolota Nyvast lõunas ja Staromaiorskest idas (Donetski oblast).

Zaporižži suunal vaenlane tegi 8 ebaõnnestunud katseid Robotõne lähedal (Zaporižži oblast), et kaotatud maad tagasi saada.

Samal ajal jätkavad Ukraina kaitsejõud pealetungioperatsiooni Melitopoli teljel, põhjustades okupatsioonivägedele elavjõu- ja varustuskaotusi, kurnates vaenlast kogu rindejoonel.

Hersoni suunal Ukraina väed säilitavad oma positsioonid Dnipro jõe vasakul kaldal, jätkavad vastutule läbiviimist, ründavad vaenlase varustusteid. Okupandid andsid õhulöögi Poima, Pishchanivka ja Podstepnõi piirkonnas, kasutades pomme FAB-1500 mis on kolm korda võimsamad kui FAB-500 mis visati Mariupoli Draamateatrile. Venelased tahavad Krynyki lähedal positsioone tagasi saada, nad on tunginud poolsaare lääneossa, UA sõdurid hoiavad positsioone vasakul kaldal.

Image

Ukraina president Volodõmõr Zelenski teatas 25. novembril, et Ukraina läänepartnerid leppisid kokku sõjalaevade viimises Ukrainasse, et kaitsta Ukraina teraviljakoridori Mustal merel.

_______________________________________________________________

 • Holodomor on ukraina rahva genotsiid, mille pani NSVL juhtkond eesotsas Jossif Staliniga läbi kunstlikult tekitatud massilise näljahäda eesmärgiga hävitada ukrainlasi.

Image

 • Venemaa hoiatab, et Moldova otsus ühineda EL-i sanktsioonidega ei jää vastuseta
 • “Ukraina ei kaota oma vabadust”: Zelenski selgitas, miks Putin tuleks holodomori ohvrite mälestuspäeval peatada. President Volodymyr Zelensky ütles holodomori ohvrite mälestuspäeval, et Ukraina ei kaota oma jõudu ja vabadust. Riigipea sõnul ei kaitse ukrainlased mitte ainult tervet Euroopat Venemaa agressiooni, aga ka inimkonna eest, aidates maailmal mitte langeda lõksu, mida Moskva püüab luua. Zelensky tegi vastava avalduse 25. novembril konverentsil Grain from Ukraine peetud kõnes. “Ukraina ei kaota oma jõudu, ei kaota vabadust ja suudab kaitsta globaalset arusaama, et terror peab kaotama,” avaldas president usaldust.
 • Venemaa on käivitanud mehitamata helikopterite “Termit” masstootmise, millel on kolm laserjuhitavat raketti. Venelaste sõnul võivad raketid tabada kuni 6 kilomeetri kaugusele. Drooni kiirus on 150 km/h ja see suudab õhus püsida kuni 6 tundi.

Image

 • Rada kavatseb kehtestada uued reeglid sõjaväe mobiliseerimiseks ja demobiliseerimiseks. Kaitsekomitee saadikud valmistasid pool aastat ette seaduseelnõu, mis peaks muutma sõjaväe mobiliseerimise ja demobiliseerimise protsessi. Peamised muudatused, mis võivad juhtuda:
  • Regionaalsete sõjaväevalitsuste ja riigipolitsei esindajate osaluse suurendamine mobilisatsiooniprotsessis. Eelkõige puudutab see ajateenijatele kutsete kättetoimetamist ja kontrolli KKK-sse saabumisel.
  • Volitatud isikutele võimaluse tagamine ajateenijate isikut tõendavate dokumentide ja sõjaväelise registreerimise dokumentide kontrollimiseks;
  • “piiratud sobivuse” tühistamine: ajateenija võib olla teenistuskõlbulik või mitte;
  • Teenistuse läbimise edasilükkamise tühistamine isikutele, kes omandavad teise või kolmanda hariduse.

  Dokument peab olema parlamendis registreeritud selle kuu lõpuks ja vastu võetud vähemalt esimesel lugemisel 2023. aasta lõpuks.

 • Vene-Ukraina sõja veteran, kaitseväe reservmajor Oleksi Hetman usub, et demokraatlikul maailmal on veel aega sündmuste halvim areng peatada. Eelkõige saab Venemaad peatada Ukrainas. Agressorriik Venemaa peab Ukraina sõda üheks episoodiks ülemaailmses vastasseisus kogu demokraatliku maailmaga. Diktaator on pikka aega kavandanud otsest sõjalist konflikti NATO-ga, kuid on Ukrainas toppama jäänud. Seetõttu on vaid aja küsimus, millal ta ise oma armee mõnda alliansi riiki suunab. Koos Vene Föderatsiooniga valmistuvad sõjaks läänega ka “kurjuse telg” – Iraan ja Põhja-Korea.
 • Venemaal teatati droonide massirünnakust. Tula plahvatab. Kaluga plahvatab. Brjansk plahvatab. Moskva plahvatab.
 • Venemaa valitsus pikendas ajateenistuse vanusepiirangut 30. eluaastani – see jõustub 1. jaanuarist 2024. Need muudatused kiideti heaks reedel, 24. novembril Venemaa parlamendis vastavate õigusaktide vastuvõtmise tulemusena, vahendas uudisteagentuur Interfax. Nüüd hakatakse 2024. aasta algusest värbama 18–30-aastaseid mehi, varem oli värbamisvanuse maksimum 27. Gaidari majanduspoliitika instituudi teadur Igor Efremov hindab uusi vanusepiiranguid arvesse võttes, et 2024. aastal võetakse sõjaväkke veel ligikaudu 2 miljonit meest – senise 6,8 miljoni asemel 9,14 miljonit meest.
 • Roman Svitan arutas 26. novembril toimunud uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  • Ukraina relvajõud saatsid Donetskisse “tere”;
  • plahvatused Krimmis;
  • venelaste paanika.
  • 00:21 Uus droonirünnak Ukrainas
  • 02:43 Venemaa kasutab musta “Shakhed”
  • 04:00 Tulas ja Moskva lähedal võimsad plahvatused
  • 08:38 Võimas löök Džankale
  • 10:55 Donetsk ilma elektrita
  • 16:33 Keeruline olukord Avdiivka lähedal
  • 19:28 Relvajõud võivad läbi lõigata tee Krimmi
  • 21:49 Ukraina saab sõjalaevad
  • 23:14 Zelenski andis käsu Zalužnõile ja Umerovile
  • 31:06 Termiidi mehitamata helikopterid

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 25, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *