Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 27. novembril

OPOLUKORD 27112023

Ukraina relvajõudude ühendvägede ülem Najev hoiatas, et sõda võib taas jõuda Ida- ja Lõuna-Ukraina piiridest kaugemale, kui Venemaa jätkab liitlaste abiga relvade tootmise suurendamist ja tehnoloogia täiustamist. Ukraina sõjavägi valmistub selliseks stsenaariumiks – rajab kaitseliine, mineeritud territooriume ja koolitab personali. Selles sõjas otsustab kõik tehnoloogia. Kui Lääs oma abi vähendab, annab see löögi  Ukraina kaitsevõimele kuid UA jätkab võitlust sellega, mis tal on.

Tundub, et eilne lumetorm vähendas rünnakuid. Vene õhuvahendid on maandatud. Vene väed jätkasid rünnakuid mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna joont, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning jõudsid mõnes piirkonnas edasi. Korraldasid ööl vastu 25. novembrit 26. novembrini Ukrainale rea Shahedi droonilööke. Vene väed kurdavad varustusteede haavatavuse üle Hersoni oblasti idakaldal.

Kupjanski suunal vaenlane viis läbi edutuid rünnakuoperatsioone Syn’kivka (Harkivi oblast) ja Novoselivka (Luganski oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 6 rünnakut.

Lymani suunal vastane sooritas Serebryans’ke metsanduse piirkonnas ebaõnnestunud rünnakuid. Sissetungijad alustasid õhurünnakut Spirne (Donetski oblast) lähedal. Lõuna-Kreminna metsas on UA edasi liikunud.

Image

Bahmuti suunal sissetungijad ründasid õhutoetusega Klištšiivka, Andriivka ja Pivnitšne (Donetski oblast) ida pool, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 7 rünnakut. Vastane alustas õhulööke Bohdanivka, Klištšiivka, Toretski, Pivnitšne (Donetski oblast) ümbruses.

Avdiivka suunal sissetungijad ründasid õhutoetusega Novobahmutivkast idas, Novokalynovest lõunas, Sjeverne’ist, Stepovest, Avdiivkast ja Pervomaiskest (Donetski oblast), kuid edutult. Ukraina kaitsjad tõrjusid piirkonnas 24 rünnakut. Agressor on edasi liikunud Avdiivka põhjatiival.

Image

Marinka suunal vastane sooritas õhutoetusega ebaõnnestunud rünnakuid Mar’inka ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 4 rünnakut.

Shakhtarski suunal vastane ei korraldanud pealetungi. Vaenlane alustas õhulööke Staromaiors’ke ja Urozhaine (Donetski oblast) ümbruses.

Zaporižži suunal vaenlane ei teinud pealetungi.

Hersoni suunal vaenlane tulistas suurtükiväest Hersoni linna. Sissetungijad alustasid õhurünnakut Krõnki asula (Hersoni oblast) läheduses. Ukraina kaitsevägi jätkab Dnipro jõe vasakul kaldal (Hersoni oblastis) oma positsiooni hoidmist ja jätkab vaenlase tulistamist. Dnipro jõe lõunakaldal asuvat halli tsooni on Krõnki asulas laiendatud, kuna UA säilitab seal jätkuvalt kontrolli oma sillapea üle.

Image

___________________________________________________________________

 • Vene allikad kirjutavad, et Ukraina relvajõud hakkavad lisaks kamikaze õhudroonidele kasutama kaugjuhitavaid maapealseid droone. Mobiilsed droonid on manööverdatavad ja vaiksed. Vene sõdurite sõnul on neil droonidel soojusandur, niipea kui nad lähedale jõuavad, plahvatab droon

Image

 • Venemaa viis “oluliste kaotuste” tõttu S-400 süsteemid Kaliningradist Ukraina rindele – Briti luure. Venemaa peab Kaliningradi üheks oma strateegiliselt tundlikumaks piirkonnaks – see piirneb NATO liikmesriikidega kolmest küljest

Image

 • Kliima soojenemine Odessa kandis. Reni jääb edelasse Odessast.

 • Volodõmõr Zelenski aadress 641 sõjapäevast
  Nüüd, kui on nii raske, kui on sellised tingimused, peaksime kõik olema eriti tänulikud neile, kes hoiavad meie riigi kaitset, kes viivad läbi Ukraina ründeoperatsioone, kes on lahingupositsioonidel, lahingupostidel, valves. liikuvates tuletõrjerühmades ja kõigis teistes meie üksustes, mis kaitsevad Ukrainat, meie riigi elu, meie iseseisvust.
  Pingeline võitlus Donetski suundadel, Harkivi oblastis – Kupjanski suunas, ei lakka üheks tunniks. Meie sõdurid hoiavad positsioone ka riigi lõunaosas: see on Zaporižži piirkond, see on meie Hersoni piirkond.
  Ma tänan teid kõiki, sõdureid, kõiki teie vendi, kõiki, kes aitavad meie brigaade, kõiki Ukraina kaitse- ja julgeolekujõude, kes töötavad meie kaitsetööstuses, kes tarnite Ukrainale kõige vajalikuga, meie rahvale, kes ravib haavatuid, koolitab meie sõdureid, korraldab vabatahtlike kokkutulekuid Ukraina vägede huvides.
 • USA senati enamusliider Chuck Schumer kavatseb korraldada hääletuse president Joe Bideni abipalve üle Ukrainale ja Iisraelile juba 4. detsembril. “Miski ei teeks Putini või Xi Jinpingi taolisi autokraate praegu õnnelikumaks, kui see, et USA kõigub Ukraina rahva ja nende sõjaväe toetuses. See pole ainult Ukraina või Atlandi-ülene julgeolek, vaid ka Ameerika julgeolek,” ütles Schumer. Samuti kuulutas ta välja kõikidele senaatoritele mõeldud Ukraina-teemalise briifingu, mis toimub lähipäevil.
 • Üks Vene “sõjakorrespondent” kirjutas hiljuti, et Putini režiimil on mingi “opositsioon”. Ta usub, et Venemaal on tõepoolest “tugev ja suur opositsioon, mis ei nõustu valitsuse kursiga”. Opositsiooni peamine väide Venemaa võimudele on see, et valitsus ei tapa ukrainlasi piisavalt ja jõhkralt. Seetõttu on Ameerika ja Ukraina julgeolekuteenistused korrespondendi hinnangul olukorras, kus Putinit on parem mitte tagandada – sest kui teda enam pole, saab Venemaal võimule nn “Sõjapartei”. Vene inimesed on sõja ja võidu, mitte diplomaatiliste läbirääkimiste tuju. Korrespondent usub, et Venemaal on tegelik valik Putini ja selle “sõjapartei” vahel. “Liberaalne” Venemaa opositsioon, nagu ta nendib, on kas väljas ja lõhestatud ning huvitatud ainult rahastamisest või vangistatud või hävitatud. Neil pole Venemaal autoriteeti. Ma arvan, et Putinil pole praegu tegelikku opositsiooni. Isegi Prigožin ei astunud Putinile otse vastu – vaid Šoigu ja Gerasimovi vastu ning likvideeriti. Putini režiimi “hukkamõistmise” teevad suure tõenäosusega lihtsad sõdurid, jalaväelased, keda kasutatakse “liharünnakutes”. Kuid ka nemad pöörduvad Putini kui tsaari poole kaebustega “halbade komandöride” kohta ega ole režiimi ja selle sõja vastu. Ma ei näe Putini soovi tõelisteks läbirääkimisteks. Tema on isik, kes andis käsu alustada sõda. See on täiemahuline verine sõda, kus Ukrainas tapetakse tsiviilelanikke, kasutatakse põletatud maa taktikat, et tappa võimalikult palju ukrainlasi või sundida neid ümber asuma. Kui Venemaad praegu ei peatata, taastab ta oma sõjalised võimed väga kiiresti ja ründab mõne aasta pärast uuesti – tõenäoliselt mitte ainult Ukrainat. Putin on üles ehitanud võimuvertikaali, kus tal on diktaatori võtmepositsioon. Minu arvamus on alati olnud, et Putini surm tooks Venemaal kaasa mingisuguse segaduse ja lõpuks selle sõja lõpu.
 • Vene autotööstuse uhkus, uus Moskvich auto koosneb 99,9% Hiina autotootja JAC osadest. Üks autohuviline võttis lahti “kodumaise” auto Moskvich ja selgus, et selles polnud midagi venemaalt – isegi mitte ühtki mutrit. Kõik osad on pärit Hiinast.
 • Uues sõjalises kokkuvõttes 27. novembri seisuga käsitles Roman Svitan järgmisi teemasid:
  – Sevastopoli elanike erakorraline evakueerimine merel puhkenud tormi tõttu;
  – võimalik Venemaa rünnak Sumyle Brjanskist ja Kurskist;
  – olulise Venemaa õhuväebaasi võimas hävitamine.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 27, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *