Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 28. novembril

OPOLUKORD 28112023

Tsüklon Mustal merel ja Lõuna-Ukrainas põhjustas infrastruktuurikahjustusi paljudes Lõuna-Venemaa rannikualadel ja okupeeris Ukraina ning mõjutab sõjaliste operatsioonide tempot piki Ukraina rindejoont, kuid ei ole sõjategevust täielikult peatanud.

Vene väed viisid läbi pealetungioperatsioone liinil Kupjansk-Svatove-Kreminna, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ja Lääne-Zaporižžja oblastis ega teinud kinnitatud edusamme.

Kupjanski suunal sooritas vaenlane edutuid rünnakuid Harkivi piirkonna Syn kívki ja Petropavlivki piirkondades, kus kaitsejõud tõrjusid 3 rünnakut.

Limany suunal juhtis vastane ebaõnnestunud rünnakuid Stelmahivka, Luganski oblasti Serebryanski metsanduse ja Ternivi, Yampolivki, Tors mankogo Donetski oblasti piirkondades. Siin tõrjusid meie sõdurid 12 rünnakut.

Bahmuti suunal tõrjusid Ukraina kaitsjad 26 vaenlase rünnakut Donetski oblasti Bogdanivka, Ivanivka, Klištšeivka ja Andriyivka lähedal.

Avdiivski suunal juhtis vaenlane ebaõnnestunud rünnakuid Novobakhmutívkist idas, Berdyčivist kirdes, Avdííivki, Opitnogo piirkonnas, põhjas ja lõunas Tonen Nakogo piirkonnast, kus kaitsejõud tõrjusid 21 rünnakut.

Ukraina väed purustavad 30 Venemaa rünnakut Avdiivka ümbruses. RU väed said lüüa Stepove, Sieverne ja Pervomaiske juures. Vene tööjõukadu hinnatakse (konservatiivselt) 300 lahingus hukkunud sõdurile.

Image

Marí̈nski suunal juhtis vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunud rünnakuid Maríinka ja Novomyhajlívki Donetski oblastis, kus meie sõdurid tõrjusid 9 rünnakut.

Šahtarski suunal. Ukraina katkestas Venemaa rünnakud Novodonetskele ja Vugledarile. Vene õhurünnakud tabasid Vugledari, Staromaiorsket ja Urozhaine.

Image

Zaporižžja suunal üritas vastane kahel korral ebaõnnestunult taastada kaotatud positsiooni Robotinogo Zaporižži piirkonna lähistel.

Hersoni suunas tulistas vaenlane suurtükiväega Hersoni linna. Kaitsevägi jätkab positsioonide säilitamist Dnepri Hersoni oblasti vasakkaldal.

______________________________________________________________________________

 • Vene Telegrami andmetel läks Sevastopoli ranniku lähedal pooleks ja uppus projekti 03160 Raptor-klassi patrullpaat. Kui see kinnitust leiab, on see viies Raptori paat, mis pärast Vene-Ukraina sõja algust on uppunud. See tähendaks 30% kõigist Musta mere põhjas asuvatest raptor-klassi patrullpaatidest ja umbes 50% aktiivsetest Raptor-klassi patrullpaatidest uppumist.

Image

 • Venemaa on Lähis-Ida suurimal lennunäitusel läbi kukkunud. Venemaa relvaeksportija ei teatanud üritusel tehingute allkirjastamisest. Lähis-Ida suurim kosmosenäitus Dubai Airshow 2023, mis tõi kokku juhtivad tsiviil- ja sõjalennukite tootjad, näib olevat lõppenud Rosoboronexpordi fiaskoga. Pärast novembrisündmust ei teatanud Venemaa riiklik korporatsioon, valdusfirma Rostec liige ja Venemaa relvade ekspordiks tarnimise monopolist, ühegi lepingu sõlmimisest.Eelmises Dubai 2021 salongis teatas Rosoboronexport tehingutest 1,3 miljardi dollari väärtuses ja 2017. aastal oli sellel 10 miljardi dollari väärtuses lepinguid. Venemaa viimasel relvanäitusel (“ARMY-2023”) leppis ettevõte kokku müügis 600 miljoni dollari väärtuses, aasta varem samal üritusel – 390 miljonit dollarit. Rosoboronexpordi juht Aleksandr Mihhejev kutsus potentsiaalseid väliskliente salongi esimesel päeval üles mitte kartma sanktsioone riigikorporatsiooni vastu, mis on blokeerinud seda dollarimaksete eest alates 2018. aastast. Kuid ei ostjad ega näituse korraldajad olid veendunud. Dubais asuv Venemaa ekspositsioon “välja tõsteti” näitusepinna taha – eemale ülemaailmsetest tööstusliidritest nagu Lockheed Martin, Boeing ja Airbus, mis Reutersi andmetel suutis sõlmida lepinguid 67 miljardi dollari väärtuses.
 • Briti luureraport

Image

 • Lõuna-Korea meediaväljaanded teatavad, et Lõuna-Korea paigutab peagi raskerelvad positsioonidele, mis asuvad vastaspool seal, kus Põhja-Korea praegu vahiposte ümber ehitab ja uusi positsioone rajab. Samuti on Lõuna-Korea väidetavalt suurendanud DMZ-l 155 mm iseliikuvate haubitsate K9 Thunder valmisolekut. Lõuna-Korea ei välista, et Põhja-Korea viib SRBM-id piirile lähemale.
 • Presidendi õhtune kõne. „Pidin täna ettevalmistava koosoleku seoses erinevate rahvusvaheliste sündmustega, mis on kavas lähinädalatel ja kuni aasta lõpuni. Näeme selgelt Ukraina perspektiivi ja seda, mis on meie eesmärkide saavutamiseks vajalik. Iga päev töötame koos partneritega uute kaitsetoetuste pakettide nimel – meie sõdurite toetamiseks. Kirjutasin alla järjekordsele dekreedile meie Ukraina relvajõudude sõdurite ja ohvitseride austamise kohta riiklike autasudega – 115 sõjaväelast. Kokku on 24. veebruarist tänaseni riiklike autasudega autasustatud 64 258 meie sõdurit kõigist Ukraina kaitse- ja julgeolekujõududest. Massiline vaprus, massiline vastupidavus, massiline keskendumine Ukrainale, kes saab selles sõjas eeliseid. Tänan kõiki, kes võitlevad Ukraina ja ukrainlaste eest! Aitäh kõigile komandöridele, kes hoolivad sõdurite elust! Aitäh kõigile, kes on keskendunud just sellele, kuidas muuta meie riiki – kogu riiki – tugevamaks. Seda lahingut ei võida üksi – ainult koos, kõik, kes hoolivad üksteisest ja Ukrainast.
 • Putin kirjutas alla Vene Föderatsiooni 2024. aasta eelarvele – kulutused armeele kasvasid NSV Liidu ajast saadik rekordiliseks. Esmaspäeval, 27. novembril kirjutas Venemaa diktaator Vladimir Putin alla Vene Föderatsiooni 2024. aasta föderaaleelarve seadusele. Dokumendis, mille võttis varem vastu Venemaa riigiduuma seisab, et agressor kulutab järgmisel aastal “riigikaitsele” 10,775 triljonit rubla. Venemaal eraldatakse esimest korda pärast NSV Liidu aega ligi kolmandik kogu riigi eelarvest armee ja kaitsetööstuskompleksi ülalpidamiseks.
 • Rindelt tagasipöördumist otsivate mobiliseeritud venelaste sugulased ja sõbrad pöördusid abipalvega “Venemaa mitmerahvuseliste inimeste” poole. Esmaspäeva, 27. novembri hommikul üleskutse teksti postitas kogu riigis mobiliseeritute lähedasi ühendav Telegrami kanal “Tee koju”.
  “See on üleskutse kõigile, õigemini abipalve. Teie silme all rullub lahti meie tragöödia, mida me üksi ei talu! Koputasime kõikidele ustele. Meie riik on pööranud selja neile, kes tema kutsele esimesena reageerisid. abi eest.Eelkõige mobiliseeritutelt endilt ja nende lähedastelt,” öeldakse pöördumise alguses. Selle autorid kirjutavad, et “lootust pole peaaegu enam jäänud”.
  “Keelgi meist pole enesekindlust. Paljudel pole enam tulevikku. Kuid selgub, et me pole valijad ega kodanikud ja võib-olla pole me enam üldse inimesed… Meie omad reedavad ja hävitavad meid,” väljaanne märgib.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 28, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *