Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 29. novembril

OPOLUKORD 29112023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning edenesid Kupjanski ja Avdiivka lähedal.

Tšetšeenia Vabariigi pealik Ramzan Kadõrov teatas 27. novembril, et Tšetšeenia moodustas kaks uut rügementi ja ühe pataljoni, mis alluvad Venemaa kaitseministeeriumile (SM) ning operatiivpataljoni, mis allub Rosgvardiale.

Ööl vastu 29. Novembrit, ründas vaenlane Primorsko-Ahtarski suunalt Shahed tüüpi droonidega ja okupeeritud Hersoni piirkonna õhuruumist rakettidega Kh-59. Välja tulistati 21 Shahed-136/131 drooni ja 3 Kh-59 raketti. Droonilöökide põhisuund oli Hmelnõtski. Õhutõrje hävitas kõik vaenlase UAV-d Odesa, Dnipropetrovski, Kiievi, Hersoni, Zaporižžja ja Hmelnõtski piirkondades. Samuti hävitati Mõkolajivi oblastis kaks raketti. Kolmas – ei saavutanud soovitud eesmärki!

Eilse päeva jooksul toimus rindel 87 lahingukokkupõrget. Ukraina kaitsevägi jätkab pealetungioperatsiooni läbiviimist Melitopoli suunal. Hersoni suunal hoiavad nad hõivatud positsioone Dnepri vasakul kaldal, jätkavad vastu-patarei tulega ja tekitavad tulekahjustusi vastase tagalasse. Möödunud ööpäeva jooksul andis UA kaitseväe lennundus 13 lööki isikkoosseisu, relvastuse ja sõjatehnika koondumisaladele ning sooritas 3 rünnakut vastase õhutõrje raketisüsteemidele. Raketi üksused tabasid komandopunkti, 5 õhutõrjesüsteemi, 9 suurtükiväesüsteemi, laskemoonaladu ja vastase raadioelektroonilist sõjajaama.

Kupjanski suunal suunas juhtis vaenlane ebaõnnestunud rünnakuid Synkívki ja Petropavlívki Harkivi piirkonna lähedal. Andis lennurünnakuid Harkivi piirkonna Ivanívki ja Stepovoí̈-Novoselívki lähedal. RU saab taas kaotusi 3 rünnakul Synkivka & Ivanivka vastu. RU kahjude hulka kuulub 1 APV ja iseliikuv haubits. Ukraina väed on väidetavalt kõigis kohtades tõrjunud.

Image

Limany suunal juhtis vaenlane edutuid rünnakuid Donetski oblasti Terni asula piirkonnas, kus kaitsejõud tõrjusid 3 rünnakut. Andis õhurünnaku Donetski oblasti asula Spirne piirkonnas. UA kindralstaabi teate kohaselt on RU korraldanud rünnakuid Stelmakhivka, Serebrjanski metsamajandi Terny, Yampolivka ja Torske läheduses. Ukraina väed tõrjusid selles piirkonnas 12 rünnakut.

Image

Bahmuti suunal korraldas vaenlane pealetungi Bogdanivka, Klištšiivka, Andrijivka ja Põhja-Donetski oblasti piirkonnas, kus kaitsejõud tõrjusid 16 rünnakut. Andsid õhurünnakud Toretski Donetski oblasti Chasiv Jari asulate piirkondades. UA tõrjus rünnakud Bohdanivka, Ivanivske, Klischiivka ja Andriivka ümbruses. RU alustas suurtükiväe rünnakuid Bohdanivka Ivanivske, Andriivka ja Klischiivka ümbruses. Vene allikas: Seda asulat läbis Bakhmuti Ukraina garnisoni varustusliin Chasy Yarist, mida Wagneri PMC võitlejad üritasid linna ägedate lahingute ajal Ukraina relvajõudude kurnamiseks läbi lõigata. Nüüd osutus Khromovo vallutatuks Venemaa relvajõudude üksused. Kuigi küla ise on sõna otseses mõttes vaid üks tänav, avab kontroll selle üle otsese tee Chasov Yari ja kindlustab tugevamalt kontrolli Bakhmuti üle.

Image

Avdiivka suunal juhtis vaenlane edutuid rünnakuid Stepovoye lähedal Avdííivkas, Tonenke lõunaosas, Pervomaiski Donetski oblastis, kus kaitsejõud tõrjusid 15 rünnakut. RU väed õhutoetusega, jätkavad ebaõnnestunud katseid Avdiivka ümber piirata. UA teatab, tõrjus RU rünnakud Novobakhmutivkast idas, Berdvchist, Avdiivkast, Opytnest, Sievernest kirdes ja Tonenkest lõunas.

Image

Marinka suunal tõrjusid Ukraina sõdurid 12 vaenlase rünnakut Krasnogorívka, Marinka ja Novomyhajlivka Donetski oblastis.

Šahtarski suunal rünnakuid vaenlane läbi ei viinud.

Image

Zaporižžja suunal üritas vastane kahel korral ebaõnnestunult kaotatud positsiooni taastada Robotino Zaporižžja oblasti piirkonnas.

Hersoni suunal andis vaenlane õhulööke Berislavi ja Hersoni oblasti kasakate asulate piirkondades. UA sõdurid hoiavad jätkuvalt positsioone Dnepri Hersoni oblasti vasakul kaldal. Ukraina surus Hersoni oblastis Krynky lähedal 1 km sügavamale metsa, alustas abivägede paigutamist äsja omandatud territooriumide kindlustamiseks, kuna kannatas ebapiisava tuletoetuse, üksuste koordineerimise puudumise ja õhutõrje tõttu.

Avatud allikatele tuginedes, umbes 2 -3 UKR 36. brigaadi kompaniid (20% brigaadist), tõrjuvad idakaldal järgmiste vene üksuste elemente;

 • merejalaväe brigaad 3000+
 • polk 2000+
 • polk 2000+
 • brigaad 3000+
 • BARID (600)
 • SF 1000+
 • VDV polk 2000+
 • mereväepolk 2000+
 • merejalaväe brigaad 3000+

Täissuuruses peaks sillapead ründav vene jõud olema 19 000 sõdurit.

 

__________________________________________________________________________

 • Selged sõnad Saksamaa kantslerilt. Valitsuse avalduses eelarveolukorra kohta ütles Scholz, et Ukraina toetamine on Euroopa jaoks eksistentsiaalse tähtsusega, sest keegi ei taha ette kujutada, millised tõsised tagajärjed sellel oleksid, kui Putin selle sõja võidaks.
 • Ukraina 80K6M mobiilse 3D radarijaama, mis on toodetud ja toodetud Ukrainas, hävitas Vene Lancet Loitering laskemoon. See on esimene kinnitatud hävitamine. See on Ukraina jaoks oluline kaotus! 80K6M on Ukrainas toodetud suur S-Band 3D faseeritud massiivi radar. See on üks võimsamaid radareid, mida Ukraina kasutab ja mida me teame, on toodetud väga vähe.

Image

 • Soome sulgeb 30. novembrist 13. detsembrini Raja-Jooseppi piiripunkti, mis tähendab, et kogu riigi piir Venemaaga suletakse kaheks nädalaks, teatas Soome valitsus.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 643. sõjapäeva lõpul. Just pidas vaia koosoleku – eriline, pikk, üksikasjalik.
  Üksikasjalikud aruanded esitati kõigil tasanditel: peastaap, kaitseministeerium, peaminister, piirkondlikud võimud, OSUV-i komandörid. Kõik finantsid on olemas. Kõik lahendused on olemas. Kogukondades peaks olema täielik asjakohane töö. Kõik on absoluutselt detailne – meie riigil jätkub kindlasti kaevandusi ja betooni.
  Samuti oli oluline analüüs hiljutiste rünnakute kohta Ukraina vastu – raketid, massilised droonilöögid. Analüüsisime oma õhutõrjevastase kaitse taktikat. Selge vajadus on meie mobiilsete tulegruppide, aga ka kõigi tõhusamate õhutõrjesüsteemide arendamine ja tugevdamine.
  Loomulikult oli teateid komandöridest kõigil rindeliinidel. Erilist tähelepanu pööratakse Donetski piirkondadele: Avdiyivka, Maryinka, Bahmuti rajoon. Sel päeval toimusid kõige ägedamad lahingukokkupõrked. Täname kõiki meie sõdureid nende jõu ja vastupidavuse eest. Ostja suund – tahaksin eriti märkida meie positsioonide säilitamist.
 • Viimane kaart Gaza operatsioonist

 • Venemaa president Vladimir Putin kordas 28. novembri kõnes kaheosalist vene identiteedi kontseptsiooni: “vene rahvas” – väidetavalt hõlmab venelasi, ukrainlasi ja valgevenelasi – on vene identiteedi keskmes; ja laiem “vene maailm”, sealhulgas teised mitte-idaslaavi rahvused nii tänapäeva Venemaal kui ka endisel Nõukogude Liidu ja Vene impeeriumi territooriumil.Kremli kontrolli all oleva Vene õigeusu kiriku Moskva patriarh Kirill ütles, et Venemaa peab “oluliselt kohandama” oma migratsioonipoliitikat “vene kultuuri säilitamiseks”, rõhutades etniliste venelaste tajutavat paremust teistest piirkondlikest rahvustest.
 • Venemaa seisab silmitsi “kõige raskemate demograafiliste väljakutsetega” ja nende ületamiseks on vaja taaselustada suurperede traditsioon, ütles Putin teisipäeval. Paljud Venemaa rahvad “säilitavad tugeva, mitut põlvkonda hõlmava pere traditsiooni, kus kasvatatakse üles neli, viis või enam last,” ütles Putin Venemaa Ülemaailmse Rahvanõukogu koosolekul. Ta meenutas, et veel mõni põlvkond tagasi oli peredes igaühes seitse-kaheksa last või isegi rohkem. “Säilitagem ja taaselustagem neid imelisi traditsioone. Lasterohke pere ja suure pere saamine peaks saama normiks, kõigi Venemaa rahvaste elustiiliks,” vahendas Kremli pressiteenistus Putini sõnu.
 • Hukkus 14. armeekorpuse ülema asetäitja Vene kindralmajor Vladimir Zavadski. Arvatavasti tappis ta miin. Surma hetkel oli ta 14. armeekorpuse ülema asetäitja.

Image

 • Tusk süüdistas Poola valitsust tegevusetuses piiri sulgemise olukorras. Opositsiooni juht, Poola endine peaminister, kes saab taas juhtida riigi valitsust, Donald Tusk kommenteeris olukorda piiri sulgemisega. Ta süüdistas Mateusz Morawiecki praegust valitsust “tegevusetuses, mida ei saa andestada.” Tema sõnul ohustab olukord piiril Ukraina ja Poola suhteid.
 • Roman Svitan käsitles 29. novembri uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid: plahvatused ajutiselt okupeeritud Krimmis; kaitsejõudude plaanid; olukord ajutiselt okupeeritud Mariupolis.
  • 00:25 Droonirünnak Ukrainale
  • 02:15 Skadovskis võimas plahvatus
  • 04:34 Venelastel pole reserve
  • 05:52 Suure võimsusega kiirgus Mariupolis
  • 08:09 Venemaa pealetungi ebaõnnestumine Avdiivkale
  • 11:16 Kes mürgitas Budanovi naise
  • 13:44 Ukraina saab mürsud
  • 15:47 Milliseid signaale NATO Putinile saadab
  • 18:58 Ben Hodges toetas Ukrainat
  • 23:28 Ukraina piloodid treenivad F16-l
  • 25:38 Krimmi sild jäi kaitseta
  • 27:07 Venemaa annab Iraanile üle hävitajad
  • 31:07 Maailm on tuumasõja lävel
 • The Economist:  Zelenski ja Zalužnõi suhted on lõhki, konflikt on avalikuks saanud. “Esimest korda said erinevused nende seisukohtades teatavaks möödunud suvel. Selle konflikti tõi avalikuks The Economisti hiljutine avameelne intervjuu kindraliga, milles ta tõdes, et sõda Ukrainas on jõudnud ummikseisu. Zelenski noomis Zalužnõit avalikult pealkirjade jaoks. Ühes hilisemas intervjuus hoiatas ta Zalužnõit tegelema sõjaliste asjadega, mitte “poliitikaga”. Kõrge valitsuse allikas oletas, et avatud konflikt juhtkonnas oli “ennustatav” vasturündeoperatsiooni tulemus, mis “ei läinud plaanipäraselt”. “Ametnik ütleb, et Zalužnõi võis käituda ebamõistlikult, olles vastuolus oma presidendi optimistlikuma avaliku seisukohaga, kuid vähesed valitsuses vaidleksid tema kainetele järeldustele vastu. Nüüd otsitakse, kes on ebaõnnestumises süüdi. “Poliitikud ütlevad, et nende kindralid on lollid, koolitatud Nõukogude Liidus. Ja kindralid ütlevad, et poliitikud on lollid, kes neid segavad. Võidu isasid on palju, kuid keegi ei taha olla meeleheite isa
 • Ukraina uudised:

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 29, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *