Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 30. novembril

Hanna Maljar: Venelastel on kaks põhieesmärki; võtta enne uut aastat Avdiivka kontrolli alla ja murda läbi kaitsest Kupjanski suunal. Agressor näeb palju vaeva Sinkivka piirkonna kaitsest läbimurdmisel, et kasutada neid tulevikus hüppelauana Petropavlivkasse ja Kupjanskisse väljumisel.

Bakhmuti suunas on pingeline. Seal üritab vaenlane kaotatud positsioone tagasi saada, ründab pidevalt, kasutab suurtükki, soovib iga hinna eest edasi liikuda, taas Klištšiivka, Andriivka ja Bohdanivka epitsentris, kuid UA võitlejad ei lase vaenlast mööda.

Lymany suunal tegi vaenlane taastumiseks pausi, nüüd hakkab taas ründama. Idas on 5 suunda, millel vaenlane on muutuva intensiivsusega edasi liikunud peaaegu aasta. Neil ei ole aega kiiresti taastuda ja kõigis suundades korraga koguneda, seetõttu teevad nad pause 1-2 suunas. Kuid ka kõik jõud ei ole koondunud ühele, sest nende eesmärk on meid kogu idarinde joonel võimalikult palju kurnata, venitada ja võita aega muudeks tegevusteks valmistumiseks.

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis, kuid ei teinud ühtegi kinnitatud edasitungi. Venemaa püüdlused luua võitlusjõudu Kesk-Aasia riikidest värbamise kaudu võivad saada pingeallikaks Venemaa suhetes Kesk-Aasia naabritega. Venemaa Dnepri vägede rühmitus koosneb üha enam hiljuti üle viidud ja lagunenud üksuste ja uute koosseisude erinevatest elementidest, mis võivad kaasa aidata ühtse juhtimisstruktuuri ilmselgele puudumisele. Venemaa ilmselge suutmatus luua ühtset juhtimisstruktuuri Hersoni oblasti idakaldal (vasakul) kaitsvate vägede vahel alandab jätkuvalt Venemaa moraali ja võitlusvõimet.

20-st ründe-UAV-st 14 hävitati. Õhutõrje töötas Ukraina lõuna-, ida- ja keskosas.

Avdiivka on vaenlase sihtmärk number 1 uuel aastal ja ta üritab praegu kogu oma jõuga linna ümbritseda. Olukord on äärmiselt raske. UA võitlejad on Avdiivkat hoidnud juba üle aasta. Ja see on Ukraina alistamatuse kindlus.

Kupjanski suunal juhtis vaenlane ebaõnnestunud rünnakuid Synkívka, Harkivi oblasti Petropavlivki kirdeosas ja Luganski oblasti Stelmakhívki piirkonnas. Sellel suunal tõrjus kaitsevägi 6 rünnakut. Vene väed tungisid Ivanivkast põhja pool asuvasse piirkonda.

Limany suunal tõrjusid Ukraina kaitsjad Luganski oblasti Serebrânski metsanduses 15 rünnakut; Torski, Ternivist ida pool, Yampolívki Donetski piirkond.

Bahmuti suunal sooritas vastane ebaõnnestunud rünnakuid Ivanivski ja Andriyivka Donetski oblasti lähedal. Allikad: Vene väed ründasid Berhivske veehoidlast lõunas raudtee lähedal Ukraina positsioone. Vaenlane väitis Khromove asula hõivamist, kuid nende väidete kontrollimiseks pole visuaalset tõendit. Agressor alustas lokaliseeritud vasturünnakut Andriivka suunas ja vallutas tagasi suurema osa varem kaotatud pinnast lähedalasuvast raudteest ida pool.

Avdiivka suunal vaenlane, keda toetas lennundus, juhtis ebaõnnestunud rünnakuid Stepovo lähedal, Novokalinovogo, Novobakhmutívki ida pool, Avdííivka, Tonenky lõunaosas, Pervomaiski, Donetski oblastis. Allikad: Vene väed ületasid põhjaraudtee ja liikusid ühe puujoone võrra edasi Novokalynove poole. Vaenlane tungis läbi puurida Stepovest põhja pool raudtee poole. Vene väed tungisid mööda raudteed Stepovest põhja poole. Vene vägedel on õnnestunud edasi liikuda ja vallutada suurem osa Promkast. Ukraina vägesid nähti taganemas läände Avdiivka suunas. Kuna meil puuduvad visuaalsed tõendid selle kohta, et venelased jõudsid lääneserva, on see siiski märgitud vaidlustatuks. 53. mehhaniseeritud brigaad tõrjus Vene rünnaku Sieverne’i suunas. Vaenlane ei suutnud oma positsioone Sieverne’ist kagus hoida ja kaitsjad saavutasid positsioonid mingil hetkel viimase nädala või paari jooksul.

Marinka suunal juhtis vaenlane lennunduse toetusel ebaõnnestunud rünnakuid Donetski piirkonna Novomyhajlívki lähedal.

Shakhtarski suunal juhtis vaenlane ebaõnnestunud rünnakuid Donetski oblasti lõuna osas, kus meie kaitsjad tõrjusid 2 rünnakut.

Zaporižžja suunal üritas vastane 5 korda ebaõnnestunult taastada kaotatud positsiooni Robotino piirkonna lähedal. Samuti tõrjusid Ukraina kaitsjad 5 rünnakut vaenlase Lääne-Palm Zaporižžja piirkonnale.

Hersoni suunal kannatasid vaenlase suurtükiväe tulistamises Hersoni piirkonna Tjaginka. Kaitsevägi jätkab positsioonide säilitamist Dnepri Hersoni oblasti vasakkaldal. Ukraina FPV-d hävitavad Krynkyst lõunas asuva Venemaa droonijuhtimiskeskuse. RU kindralmajor hukkus okupeeritud Hola Prystani lähedal maamiini läbi. UA võtab välja Vene õhutõrjesüsteemi Buk M3.

Image

______________________________________________________________________________

 • Venemaa presidendi pressisekretäri Dmitri Peskovi briifingust 29. novembril 2023. “Pinged võivad tekkida just lisaüksuste koondumisel meie piirile”: “Soomlased peaksid selgelt aru saama, et see kujutab meile ohtu”.
  • “Miski ega keegi ei ähvarda Soomet”
  • Euroopa ja eriti Poola üksuste saatmine piirile on üleliigsed meetmed,
  • “See on absoluutselt provotseerimata, põhjendamatu relvaüksuste koondamine.”
 • Keegi on Krimmi, Saki lennuväljal jälle tulega hooletult ringi käinud.

 • Roman Svitan käsitles 30. novembri uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – IAEA eksperdid registreerisid plahvatused kahe Ukraina tuumaelektrijaama ümber;
  – Brjanskis hävis Shahedi ladu;
  – ees on olulised muudatused.
 • NATO-l ei õnnestunud Ukrainat aidata, USA välisministeerium avalikustas kõik kaardid / BEREZOVETS

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • november 30, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *