Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 01. detsembril

OPOLUKORD 01122023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone liinil Kupjansk-Svatove-Kreminna, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis, kuid ei teinud ühtegi kinnitatud edasitungit. Vene väed korraldasid 29. ja 30. novembril Ukrainale mitu raketi- ja droonirünnakute seeriat, mis tabasid tsiviilinfrastruktuuri.

UA õhutõrje hävitas ööl vastu tänast 18 shahedi 25-st ja Kh-59 raketi. Kokku tulistas vaenlane kaht Kh-59 tiibraketti ja 25 Shahedi ründe UAV-d. Rünnaku põhisuund on riigi lõuna- ja idaosa. Õhutõrje töötas Mykolaivi, Hersoni, Zaporižžja ja Dnipropetrovski oblastis.

Kupjanski suunal juhtis vaenlane lennunduse toel rünnakuid Synkivka, Harkivi oblasti kirde-Petropavlivki ja Luganski oblasti Stelmahivka piirkondades, kus kaitsejõud tõrjusid 7 rünnakut. President Zelensky külastas UKR-i komandopunkti. RU saab taas kaotusi 7 rünnakul Synkivka & Ivanivka vastu.

Image

Limany suunal viis vaenlane läbi rünnakuid Luganski oblasti Serebrjanski metsanduses ja Torskis, kus kaitsevägi tõrjus 4 rünnakut. UA töötab Torskes ja hoiab kontakti Serebrjanski metsamajandis.

Image

UA tõrjus 4 RU rünnakut Bakhmuti operatsioonipiirkonnas. Bahmuti suunal tõrjusid Ukraina sõdurid Bogdanivka, Andriyivka ja Klištšeivka Donetski oblasti lähedal. Vene allikad väidavad, et Khromove läheduses on edu saavutanud.

Image

Avdiivka suunal juhtis vaenlane, keda toetas lennundus, edutuid rünnakuid Stepovo, Avdíí̈vka, Tonenka põhjaosas, Pervomaiski Donetski oblastis. Siin tõrjusid meie kaitsjad 15 rünnakut.

Marinka suunal juhtis vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunud rünnakuid Novomyhajlivki Donetski oblasti piirkonnas, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 9 rünnakut.

Sakhtarski suunal vaenlane rünnakuid läbi ei viinud.

Zaporožje suunal üritas vastane 11 korda ebaõnnestunult taastada kaotatud positsiooni Robotino Zaporižžja piirkonna lähedal. Samuti tõrjusid meie kaitsjad 3 okupantide rünnakut Lääne-Palm Zaporižžja piirkonna rünnakut.

Hersoni suunal sooritas vastane õhulööke Hersoni oblasti Tjahinka ja Krinki asulate piirkondades. Kaitsevägi jätkab positsioonide säilitamist Dnepri Hersoni oblasti vasakkaldal. Venemaa allikate kohaselt on Ukraina väed teinud mitmeid edusamme Hersoni oblasti Krynky suunas.

Image

_______________________________________________________________

 • Venemaa sõda Ukrainas on tekitanud uusi sotsiaalseid pingeid ja süvendanud olemasolevaid Venemaal, mis jäävad Venemaa inforuumis vaatamata Kremli jätkuvatele tsensuuripüüdlustele hästi nähtavaks. Värske Venemaa arvamusküsitlus näitab, et Ukraina sõda täielikult toetavate venelaste arv on alates 2023. aasta veebruarist peaaegu poole võrra vähenenud ning rohkem venelasi toetab Vene vägede väljaviimist Ukrainast. Kreml tunneb tõenäoliselt muret selle pärast, kuidas Venemaa arusaamade muutumine Venemaa sõjast Ukrainas mõjutab 2024. aasta märtsis toimuvate Venemaa presidendivalimiste tulemusi, ning rakendab meetmeid tagamaks, et Venemaa presidendi Vladimir Putini tegelik toetus ei sõltuks Venemaa lahinguväljal saavutatud edust.
 • Vene meedia teatab plahvatusest Burjaatias Severomuiski tunnelis, mis on Venemaa pikim tunnelis (üle 15 km pikk). See on ainuke tõsiseltvõetav raudteeside marsruut Vene Föderatsiooni ja Hiina vahel. Ja nüüd on see marsruut, mida Venemaa kasutab, sealhulgas sõjaliste varude jaoks, halvatud. Tunnelis põleb rong kokku 41 kütuse tsisterni, 3 tsisterni lennukikütust ja 6 vagunit mustmetalliga. Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraat teatab, et Venemaa territooriumil sagenevad häired raudtee töös. Vene Föderatsiooni territooriumil rongide hilinemisest tingitud tõsiseid logistikaprobleeme põhjustavad raudtee releekappide rike. Niisiis põles 2023. aasta novembri viimastel päevadel Moskva oblastis Venemaa raudtee olulistel lõikudel maha kaks objekti:
  — teatepulk Novoperedelkini rajoonis Lazyenki küla lähedal;
  — releekast Domodedovo linnaosa Artemjevo küla lähedal.
  Koos vastupanuliikumisega rakendatud erimeetme tulemusena halvati rongide liikumine nimetatud piirkondades.

Image

 • Kupjanski kaitsjate rinde komandopunkt. Oli au kohtuda ja autasustada sõdalasi. Kupyanski rinde võitlejad kaitsevad ukrainlaste, Harkivi oblasti elanike rahulikku elu. Tänan sõdalasi teenistuse eest, meie riigi kaitsmise eest! Soovin neile võitu, püsida tugevana ja hoida hoogu.

Image

 • Vene vägede droonioperaatorite lähetuskoha hävitamine Hersoni piirkonna vasakkaldal.

 • Rühm Vene merejalaväelasi hukkus 3. novembril Rostovi lähedal Kuzminski polügoonil toimunud plahvatuses. – Vene meedia. Umbes 20 inimest [mereväebrigaadist] süütasid lõunapausi ajal lõkke lähedal laskemoonahoidla juures. Granaadiheitja RPG-7 mürsk veeres tulle ja plahvatas. Kaheksa inimest hukkus kohapeal, veel kaheksa sai vigastada. Kõik vigastatud ja hukkunud olid Vladivostoki lepingulised sõdurid. Neli raskelt haavatud sõdurit surid mõne päeva jooksul haiglas.
 • Venemaa välisminister Lavrov kuulutas Moldova “järgmiseks ohvriks” Kremli vastasseisus lääneriikidega. Ta tegi vastava avalduse OSCE ministrite kohtumisel. Lavrov on veendunud, et lääs on vallandanud hübriidsõja Venemaa vastu ja kavatseb Moldovat tööriistana kasutada.

 • Ukraina õhujõudude ründelennuki Su-25 tabamine laskemoona “Lancet” toimel Dolgintsevo lennuväljal Krivoy Rogi lähedal, 70 km kaugusel rindejoonest
 • Vene “must” Shahed-136 , kuid nüüd on selge, et see pole uusarendus, vaid maalimine, ilmselt välioperaatorite poolt.
 • Forbes: Suurim probleem Abramsi tankidega – neile ei meeldi määrdunud olla. Kui Abramsi 4-liikmeline meeskond ei puhasta oma tanki filtreid umbes iga 12 tunni järel, võib see mootorit kahjustada. Süvahooldus toimub Poolas.
 • Ameerika Ühendriigid lükkavad järgmisesse aastasse esimese suure partii väikese läbimõõduga maapealsete rakettide (GLSDB) üleandmise Ukrainale, mis on kohandatud löögiks umbes 160 km kaugusel. Pentagoni esindajate ja asjaga kursis olevate inimeste teadete kohaselt võidakse sellised relvad Ukrainale üle anda kaitseabi raames 2024. aasta esimesel poolel. Praeguse ajakavaga kursis olevad inimesed ütlevad, et GLSDB peatöövõtja Boeing tarnib raketid USA-le detsembri lõpus, millele järgneb mitu kuud katsetamist enne Ukrainasse saatmist,” teatas väljaanne.

Image

 • Vene propagandistid vihjavad, et Soomel võib olla plaan Venemaad rünnata. Soome paigaldas Venemaa piiril asuvatesse kontrollpunktidesse topeltpiirde. Kõik Soome piiripunktid Venemaa maismaapiiril, välja arvatud kaubarongide kontrollpunkt Vainikkala, on nüüdseks suletud.
 • Kreeka kaitseministeerium teatas, et 28. novembril 2023 toimus maaväe peastaabis (GES) Itaalia kontserni Leonardo esindajate ettekanne Kreeka tankide Leopard-1A5 moderniseerimisest.
  Teates ei mainitud Leonardo pakutud lahendusi, kuid 2022. aasta oktoobris esitas sama ettevõte Brasiiliale ametliku ettepaneku brasiilia Leopard-1A5 moderniseerimiseks, keskendudes algse L1 torni asendamisele Hitfact Mk.2-ga, mida saab varustada 105mm /52 või 120mm/45 kahuriga.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 645. sõjapäeva lõpul. «Pidasin just Zaporižžjas kaks tähtsat kohtumist. Operatiivne – koos sõjaväelastega, kindralite Tarnavski, Moskalevi, Lytvynovi ja kõigiga, kes vastutavad kaitse eest siin, täpselt Zaporižžis. Teine kohtumine – tegelikult üleriigiline – käsitleb kindlustamist. Kõigis põhisuundades, kus on vaja tugevdada, kiirendada hoonete ehitamist. Loomulikult on see eelkõige Avdiivskyi, Marinskyi ja muud Donetski oblasti piirkonnad – maksimaalne tähelepanu. Harkivi piirkond on Kupjanski suund, samuti Kupjanski-Lõmani kaitseliin. Ja kogu Harkivi piirkond, Sumõ piirkond, Tšernihivi piirkond, Kiievi piirkond, Rivne piirkond, Volõn. Lõuna on ka Hersoni piirkond.”
 • Zaluzhnij ja Braun otsustasid ühiselt lahendust otsida, et saada vaenlase ees eeliseid. “Leppisime kindral Browniga kokku, et jätkame ühist tööd tehnoloogiliste lahenduste otsimisel, et saavutada paremus vaenlase üle õhus, tulerünnakus ja demineerimises,” märkis Zalužnõi. Samuti jagas ta oma partneriga teatud tüüpi relvade kasutamise tõhusust käsitlevate uuringute tulemusi ning avaldas tänu talle ja kogu USA rahvale Ukraina toetamise eest võitluses terroririigi vastu.

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • detsember 1, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *