Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 02. detsembril

OPOLUKORD 02122023

Hanna Maljar:  Vaenlane on tugev, seega on tee meie võiduni raske. Vaenlase peamised jõupingutused on nüüd koondunud itta. Rünnaku intensiivsus on suurem kui näiteks septembris. Ma juba kirjutasin, et see on nende jaoks põhisuund. Ja uueks aastaks vajavad nad Avdiivkat ja läbimurret Kupjanskisse. Kupjanski suunas on äärmiselt kuum. Vaenlane ründab eesmärgiga vallutada Sinkivka ja siseneda Orljanske-Petropavlivka maanteele. Vaenlane töötab mõlemas suunas, et kaitsest  läbi murda ja Kupjanskisse jõuda. Vaenlane peale pausi aktiivsemaks Lymani suunal – alustas seal taas pealetungi. Jätkab rünnakut Bakhmutist põhja pool. Kasutab edasiliikumiseks langevarjureid ja eriüksusi. Meie võitlejad on kaitses. Seal on ka väga raske. Kui vaenlane sellest läbi murrab, on tal lihtsam edasi liikuda – maastiku eripära.

Avdiivka. Tahan kirjutada – “palvetame ja toetame”. Vaenlane läheb seal hulluks, ausalt öeldes. Kuid meie omad on kaitses. Nad on hoidnud mitu kuud. Sellistes keerulistes lahingutes võivad osapoolte poitsioonid muidugi pidevalt muutuda, sest see on dünaamika. Marinka – lahingud jätkuvad. Zaporožje suunal soovib vaenlane kaotatud positsioone tagasi saada. Nii et tegelikult käivad meie vabastatud alade ümber lahingud. Khersoni piirkond. Vasak kallas. Ei ole lihtne. Vaenlane tõmbab varusid ja teeb kõik, et meie liikumist peatada. Duell jätkub.

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone piki Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal Donetski linnast läänes ja edelas ning Zaporižžja oblasti lääneosas ning jõudsid mõnes piirkonnas edasi.

Öösel vastu 2. detsembrit ründas vaenlane 11 “Shahed” tüüpi UAV-ga Chauda neemelt (Krimm) ja rakettiga okupeeritud Zaporižži piirkonna õhuruumist. Ukraina kaitseväe õhutõrje hävitas Odessa oblastis 10 “Shahed-136/131” ja Dnipropetrovski oblastis ühe juhitava õhuraketi Kh-59.

Ukraina kaitsejõud jätkavad pealetungioperatsiooni Melitopoli teljel, põhjustades okupatsioonivägedele elavjõu- ja varustuskaotusi, kurnates vaenlast kogu rindejoonel.

Kupjanski suunal: vaenlane viis läbi rünnakuoperatsioone Syn’kivka (Harkivi oblast) ja Stel’makhivka (Luganski oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsevägi tõrjus 13 rünnakut.

Lymani suunal: vastane viis läbi rünnakuoperatsioone Serebryans’ke metsanduse läheduses (Luganski oblast). Ukraina kaitsevägi tõrjus selles piirkonnas 8 rünnakut.

Bahmuti suunal: vastane viis läbi rünnakuoperatsioone Hrõorivka, Bohdanivka, Ivanivske, Klištšiivka ja Andriivka (Donetski oblast) ümbruses, kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 21 rünnakut. Ukraina kaitsejõud jätkavad rünnakuoperatsioone Bahmuti lõunaosas (Donetski oblast), tekitavad vaenlasele elavjõu- ja varustuskaotusi ning kindlustavad oma uusi positsioone.

Avdiivka suunal: vaenlane üritab Avdiivkat ümber piirata, kuid Ukraina sõdurid seisavad kindlalt, tekitades vaenlasele suuri kaotusi. Vastase pealetung ebaõnnestus Novokalynove, Stepove, Avdiivka, Sjeverne ja Pervomaiske (Donetski oblast) lõunapoolsetes piirkondades, kus Ukraina kaitsevägi tõrjus 21 rünnakut.

Sõjaväe pressiesindaja Oleksandr Shtupun: “Koksitehas on meie kontrolli all. Vaenlane kannab seal märkimisväärseid kaotusi. Venelased avaldavad aktiivselt maapealseid rünnakuid, kasutades mõnikord soomusmasinaid.” Avdiivka vallutasid korraks Venemaa rahastatud separatistid, kes võtsid 2014. aastal oma kontrolli alla suured osad Ida-Ukrainas. Sellest ajast alates on see suurel määral vastu pidanud tänu Ukraina kaitsjate rajatud kindlustustele.

Image

Mar’inka suunal: õhutoetusega viis vaenlane Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses läbi edutuid rünnakuoperatsioone.

Shakhtars’ke suunal: vaenlane ei viinud läbi ühtegi rünnakuoperatsiooni.

Zaporižži suunal: vastane tegi 8 ebaõnnestunud katset kaotatud maad Robotõne lähedal (Zaporižži oblast) tagasi saada. Vaenlase rünnakud olid ebaõnnestunud ka Verbovest läänes (Zaporižži oblastis), kus Ukraina kaitsjad tõrjusid 4 rünnakut.

Hersoni suunal: Ukraina kaitsevägi säilitab oma positsioonid Dnipro jõe vasakul kaldal, jätkab vastutule korraldamist ja ründavad vaenlase tagalaliine.

____________________________________________________________

 • Venemaa keskpank müüb maha 12 miljardit dollarit oma viimastest reservidest, et hoida rubla õigel ajal Putini valimisteks langemas. Alates 2024. aasta jaanuarist ostab keskpank eelarvereegli alusel välisvaluutat (riigikassa nafta- ja gaasituludeks üle baastaseme), samuti alustab selle mehhanismi raames pooleliolevat hanget, mis peatati ajavahemikuks alates 10. august kuni 31. detsember. Samal ajal hakkab keskpank müüma ka välisvaluutat. Tegemist on Riikliku Varafondi kasutamisega eelarve kulude ja investeeringute katteks. Seega süstib keskpank turule kuni 12 miljardit dollarit praeguse kursi alusel. See moodustab enam kui 10% keskpanga ülejäänud valuutareservidest – Hiina jüaani väärtuses umbes 100 miljardit dollarit. See summa “ei suuda tagada rublale liigset tugevnemist, kuid loomulikult võib see anda sellele rohkem stabiilsust,” ütleb Polevoy. Tema prognoosi kohaselt võib dollari kurss tänu keskpanga sekkumistele langeda 2024. aasta esimesel poolel 80-83 rublani. Kreml on seadnud selle taseme Elvira Nabiullinale eesmärgiks, teatasid presidendi administratsioonile lähedased allikad. varem.
 • Venemaa Novosibirski linna võimud on tegelikult tunnistanud, et nende kalmistul on sõjaväe matmiskohad otsa saanud. Seoses Ukrainas “iseennast hävitanud” Putini sõjas osalejate arvu kasvuga otsivad ametnikud oma haudadele uut kohta. 29. novembril kirjutas vastavale korraldusele alla linnapea Anatoli Lokot. Dokumendis viidatakse uue “sõjaväeobjekti” loomisele Novosibirskis kalmistul nimega “Husynobrodske”. See asub Novosibirski idaosas, kesklinnast 15 km kaugusel, pindalaga 835 ruutmeetrit. km ja rahvaarv kuni 250 000 inimest. Avatud allikate andmetel on selle kalmistu territoorium täna 153,6 hektarit, sealsed hauad asuvad mõlemal pool Husynobrodi maanteed.
 • Venemaa kaitseministeerium:
  • RF relvajõudude suurust on suurendatud 170 tuhande võrra – 1 320 000 sõjaväelaseni.
  • Vene Föderatsiooni relvajõudude sõjaväelaste arvu suurendamine toimub etapiviisiliselt nende kodanike arvelt, kes avaldavad soovi täita lepingu alusel ajateenistust.
  • Kodanike ajateenistusse kutsumist ei ole plaanis oluliselt tõsta, mobilisatsiooni ei plaanita
  • Vene relvajõudude isikkoosseisu suurenemine on tingitud Põhja sõjaväeringkonnaga seotud ohtude suurenemisest Venemaa Föderatsioonile ja NATO jätkuvast laienemisest.
  • Relvajõudude lahingujõu ja suuruse täiendav suurendamine on adekvaatne vastus NATO bloki agressiivsele tegevusele.
 • Vene allikad teatasid Donetski oblasti Marinka täielikust vallutamisest. Hiljem aga hakati rääkima, et Ukraina relvajõud “istuvad ikka veel mitmes majas”. Samuti ilmus postitusi selle “võidu” strateegilise tähtsuse kohta. Marinka lõikab pooleks Osikovaya jõgi ja väike veehoidla. Otsustades hiljutiste kaadrite järgi linna edelaosas, jõudsid Vene sõjaväelased äärelinna ja tõstsid isegi oma lipu (47.945520, 37.484634). Sellest küljest on Marinka suure tõenäosusega vallutatud. Põhjaosas Ukraina relvajõudude vastupanu jätkub.Asustatud alana hävis Marinka täielikult. Seetõttu on Marinka kui asula olulisest tähendusest rääkimine väga kahtlane mõte. Ka strateegiliselt ei mängi see mingit rolli. Sest see on eesliinil ja täieliku tulekontrolli all. Laskemoona või jalaväega veoautode vaba läbipääsu on võimalik ette kujutada vaid sügavates fantaasiates. Marinka hõivamine on oluline propaganda, mitte rinde, jaoks.  Ukraina relvajõud taanduvad Georgievka piirkonnas järgmistele positsioonidele ja hoiavad Maryinskaja tammi. Vene üksustel pole lihtsaid viise edasi liikuda.
 • Vene edenemine novembris. Territoriaalsed muudatused Ukraina jagamise sõja kaardil, mis on seotud aktiivse lahingutegevuse läbiviimisega 2023. aasta novembris (sulgudes oktoober). Kaart on koostatud objektiivsete andmete alusel, mis põhinevad Creamy Caprice kanalil avaldatud geo-refereerimisel avalikelt videotelt ja fotodelt, jättes välja kinnitamata ja tõestamata info.
  • Kupjanski suunas asusid Vene relvajõud uutele positsioonidele Sinkovka äärelinnas ja Pershotravnevoist edelas +13,8 (+17,4) km²
  • Soledarsky rindelõik – Venemaa relvajõudude rünnak Ukraina relvajõudude positsioonidele Vasjukovkas +0,8 (+0) km²
  • Artjomovskist põhja pool jõudsid Venemaa relvajõud Viljanovski lasteaeda +0,37 (+0,13) km²
  • Artjomovskist lõuna pool, Ukraina relvajõudude pealetung Kleštšeevka lähedal -0,1 (-2,66) km²
  • Gorlovka lähedal õnnestus Ukraina relvajõududel hõivata nimelise kaevanduse jäätmehunnik. Yu Gagarin -0,23(+0) km²
  • Avdeevkast põhja pool Venemaa relvajõudude arvukad rünnakud Petrovski, Ocheretino ja Novokalinovo suunas +6,19 (+5,43) km²
  • Avdeevkas lahkusid Vene relvajõud oma positsioonilt Donetski ringtee ristmiku piirkonnas ja asusid Ukraina relvajõudude positsioonidele tööstustsoonis +0,45 (+0) km²
  • Novomihhailovka lähedal jätkasid Venemaa relvajõud rünnakuoperatsioone asulast lõuna pool +1,26 (+15,7) km²
  • Ugledari lähedal sooritasid Vene relvajõud rünnaku Nikolskojest põhja pool +0,36 (+0) km²
  • Velikaja Novoselka lähedal, LBS-i selgitamine Ukraina relvajõudude kasuks ja RF relvajõudude rünnakute sari Mokrje Jaly jõest läänes asuvate kõrguste suunas, samuti Novodonetski lähedal -2,78 (+0,22) km²
  • Orehhovski suunas jätkasid Ukraina relvajõud Venemaa relvajõudude vasturünnakute taustal aktiivseid katseid tulekoti kaela laiendamiseks -4,79 (-9,74) km²
  • Vene relvajõudude lahingutegevus Pjatikhatki lähedal Zaporozhye piirkonnas +0,62 (+0) km²
  • määrati kindlaks Ukraina relvajõudude kontrollitav ala Krynoki piirkonnas (ei sisaldu üldises statistikas) – 1,03 km²

  Üldised territoriaalsed muudatused novembris (oktoobris) 2023: +15,95 (+34,68) km²

 • Endine CIA juht kindral David Petraeus intervjuus BBC’le: Meie sõjalises doktriinis on Lõuna-Ukrainas näha olevast kaitsest läbimurdmiseks vaja õhueelist ja palju muud. Me ei andnud seda ukrainlastele. Sõjavägi kritiseeris lääne aeglust ja ütles, et relvatarnete viivitused põhjustasid UA vastupealetungi ebaõnnestumise. Abramsi kohta otsuste langetamine viibis, Leopardi puhul viivitus. Viivitasime mürskudega, mis oleksid võinud väga kasulikud olla, ATACMS. Ja lõpuks lääne tüüpi lennukid. Petraeus viitas ka lääne vigadele, mis tema hinnangul viisid kaudselt Ukraina sõjani. Putin otsustas, et pääseb vastutusest Ukraina sissetungi eest, kuna me ei võtnud pärast Krimmi okupeerimist piisavaid meetmeid.
 • Latõnina Arestovich. Lääne tegemistest palju juttu. Üsna sama mida ma sõja algusest alates olen rääkinud.
 • Aleksei Arestovitš otseülekandes Vassili Golovanovi kanalil. Algus laupäeval, 21:00. Arutame möödunud nädala tulemusi ja olukorda rindel ning vastame kuulajate küsimustele.

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • detsember 2, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *