Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 04. detsembril

OPOLUKORD 04122023

Novembrikuu jooksul laiendas Venemaa oma kontrollitavat territooriumi Ukrainas ligikaudu 4 km² võrra. See on väikseim netomuutus kontrollis ühe kuu jooksul pärast 2022. aasta veebruari sissetungi. Praegu hõivab Venemaa kokku 17,48% Ukrainast.

Tavria suuna kaitseväe ühendatud pressikeskuse pressiesindaja kolonel Oleksandr Shtupun. Olukord rindel on jätkuvalt keeruline. Muda. Igal pool sajab vihma ja vett, seega on raske nii meie kaitsjatel kui ka vaenlasel. Tehnika sellistes tingimustes igale poole ei jõua, seega kasutatakse peamiselt jalaväge. Vaenlase aktiivsus on suurenenud Tavria ja Avdiivka suunal, kus praegu käivad ägedad lahingud. Samal ajal suurenevad ka vaenlase kaotused.

Vene väed viisid läbi pealetungioperatsioone piki Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ja edenesid Avdiivka lähedal.

Ööl vastu 4. detsembrit ründas vaenlane 23 “Shahed-136/131” drooniga Kap Chaudist – okupeeritud Krimm ja raketiga X-59 okupeeritud Hersoni piirkonna õhuruumist. Õhutõrjeraketiüksused hävitasid 18 drooni ja raketi X-59. Õhutõrje töötas vähemalt 9 Ukraina piirkonnas.

May be an image of text

Kupjanski suunal korraldas vaenlane pealetungi Harkivi oblasti Sinkivka rajoonides, kus kaitsejõud tõrjusid 7 rünnakut.

Lymani suunal korraldas vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunud rünnakuid Luganski oblasti Serebrjanski metsanduse piirkonnas, kus kaitsejõud tõrjusid 3 rünnakut.

Bahmuti suunal sooritas vaenlane lennunduse toel pealetungid Donetski oblasti Bohdanivka, Ivanovski, Klištšiivka ja Andriivka rajoonis, kus kaitsejõud tõrjusid 16 rünnakut. Ukraina väed tungisid Maiorskisse ja jõudsid asula servale.

Avdiyivka suunal korraldas vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunud rünnakuid Donetski oblastis Novokalynovõst ida pool, Novobahmutivkast idas, Stepovois, Avdiyvkas, Severnõis ja Pervomaiskis asuvatel aladel, kus kaitsevägi tõrjus 14 rünnakut. Tõenäoliselt võttis Ukraina tagasi Stepovest lõuna pool asuva puujoone, kust pärineb video kahe Ukraina sõduri tapmisest. Avdiivkas tungisid Vene väed ümberkaudsetel põldudel ja sisenesid Stepove külla. Avdiivka on 79,5% ulatuses ümber piiratud

Image

Mariinski suunas korraldas vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunud rünnakuid Donetski oblasti Maryinka ja Novomykhailivka rajoonides, kus kaitsejõud tõrjusid 5 rünnakut. Vene väed toetasid lõunast Ukraina positsioone ja heiskasid oma lipu Marinka lääneservas. Ukraina kaitsjad jätkavad kontrolli väikese osa asulast.

Šahtarski suunas korraldas vaenlane ebaõnnestunud rünnaku Donetski oblastis Staromayorsky rajoonis.

Zaporižži suunas püüdis vaenlane 3 korda ebaõnnestunult taastada kaotatud positsiooni Zaporižži oblastis Robotinyst lõunas asuvatel aladel. Samuti korraldas vaenlane edutuid rünnakuid Zaporižži oblasti Novopokrovka piirkonnas. Hiljuti geolokatsiooniga kaadrid näitasid, et Vene väed kontrollivad Pologyst loodes asuvat Mirne Settlementi.

Kaitsevägi jätkab positsioonide hoidmist Dnepri vasakkaldal Hersoni oblastis. Nad jätkavad vaenlasele tulekahjustuste tekitamist. RU allikad teatavad katsetest Krynky ümbruses metsaalasid tagasi võtta. Intel teatas suuremast Vene VDV üksusest piirkonnas, et jätkata rünnakuid Krynky vastu.

Image

_____________________________________________________________

 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 648. sõjapäeva lõpus. “Igas Ukraina linnas, kus täna oli suhteliselt vaikne päev… Kõik, kes on nüüd tagalas. Kõik, kes saavad lihtsalt koju jääda. Kõik peaksid meeles pidama, et võitlus Ukraina saatuse pärast jätkub. Ja see jätkub mitte sotsiaalvõrgustikes, mitte omavahelistes vaidlustes millegi poliitilise üle, mitte suhete selgitamisel. See lahing on koht, kus Ukraina mehed ja naised vajavad iga päev tuge. Konkreetsed asjad, mis tugevdavad Ukrainat. Mis lisavad jõudu meie positsioonidele – meie riigile. Mis võimaldavad meil oma tegevusega vastata vaenlase löökidele. Aktiivsed tegevused. Vaprus.”
 • Ukraina ja Venemaa Föderatsioon alustasid maapealsete õhutõrjesüsteemide sõda. Vene Föderatsiooni ja Ukraina vahelise sõja üks olulisemaid lahinguid on vastase maapealsete õhutõrjesüsteemide ületamine. Olulist rolli selles mängib õhutõrjet juhtivate sõjaväelaste vastupidavus. Briti luure märkis, et õhutõrjesüsteem Tor toimib tõhusalt Venemaa keerulise õhutõrjesüsteemi rindejoonena Ukrainas. Praegu kasutab agressorriik neid komplekse Ukraina mehitamata õhusõidukite vastu võitlemiseks
 • Ukraina välisminister aastatel 2014–2019 Pavlo Klimkin. Agressorriik Venemaa valmistub vastasseisuks NATOga – kas hübriid- või otseseks sõjaliseks. Sellest annavad tunnistust eelkõige Vene Föderatsiooni 2024. aasta eelarvesse kantud enneolematud sõjalised kulutused – 10% SKTst. Miks lääs intressimäärasid ei tõsta? Miks ta ikkagi üritab konflikti deeskaleerida? Sest ta pole veel ületanud psühholoogilist barjääri, mille tagant teadvustamine alguse saab: vastasseisus Venemaaga ei toimi mitte deeskaleerimise üleskutsed, vaid oma võimete, eelkõige tehnoloogiliste ja sõjaliste võimete ülesehitamine, tehisintellekt jne. Praegu võivad NATO riigid olla kindlad, et harta artikkel 5 tõesti toimib. Kuid see ei suuda Vene agressorit ohjeldada.
 • Maailma 100 suurima kaitseettevõtte relvade ja sõjaväeteenuste müügist saadud kogutulu langes 2022. aastal 2021. aastaga võrreldes 3,5 protsenti. Seda hoolimata Venemaa täiemahulisest sissetungist Ukrainasse. See selgus Stockholmi Rahvusvahelise Rahuuuringute Instituudi (SIPRI) raportist, mis avaldati esmaspäeval, 4. detsembril. Kokku teenisid ettevõtted 597 miljardit dollarit. Analüütikud märgivad, et tulude vähenemise taga on eelkõige Ameerika ettevõtted: edetabelis 42 USA ettevõtet teenisid 2022. aastal 7,9 protsenti vähem kui aasta varem. Tulude kasvu rekord on Türgi Baykari käes.
 • “Jääb mulje, et pärast Austini saabumist jõudis Zelensky Zalužnõi väljavahetamise otsusele lähemale,” ütles üks Stavka liikmetest UP-le antud intervjuus.
  • “Tiikide juures, vastupidi, tülid kadusid ja naljad algasid, aga see on väga külm ja söövitav huumor. President küsib nagu “mis, me liigume kangelaslikult edasi – oleme 200 meetrit eemale kolinud?” , ja Valera vaikib vihaselt,” jutustab UP atmosfäärist tiigi ülaosas.
  • Tulevase konflikti esimesed idud tekkisid 2022. aasta kevadel, kui venelased polnud veel Kiievist lahkunud. Presidendi reitingud tõusid kiiresti ja seda seostati Zalužnõi saavutustega. Seejärel lõi Zalužnõi nimelise heategevusfondi, mida OP tajus potentsiaalse erakonnana.
  • Esimene, kes eelmisel kevadel Zalužnõi võimalike ambitsioonide pärast muret tundis, oli presidendi kantselei juht Andri Yermak. Viibides presidendi juures varjupaigas, nn “objektil nr 1”, juhtis OP juht regulaarselt kogu Zelenski lähikonna tähelepanu juhile.
  • Konflikti aste tõusis märgatavalt pärast aeglast vastupealetungi lõunas, mis tuli isegi avalikku ruumi.
  • Austinile öeldi arv – 17 miljonit mürsku, mida Ukraina vajab. Mille peale Pentagoni juht vastas üllatunud pilguga: “Seda summat ei saa kogu maailmas kokku koguda.”
  • Zalužnõist saab “superstaar” lihtsalt ametist lahkumise hetkel. Ja nagu UP vestluskaaslased Zelenskyi ringis kinnitavad, saab Bankova sellest suurepäraselt aru. Vähemalt märkimisväärne osa presidendi meeskonnast on kategooriliselt senise riigipea tagasiastumise vastu.
 • Roman Svitan arutas koos saatejuht Igor Gavrištšakiga 4. detsembri uues sõjalises raportis järgmisi teemasid:
  – tulekahju Moskvas;
  – saabumine Luganskisse;
  – löök USA hävitajale.
 • Ben Hodges: “Olgem ausad – mida on Ukraina teinud alates 2014. aastast? Suurtükiväe laskemoona mägedes oleks pidanud olema. Jah, võib pettuda, et lääs rohkem ei anna. Ja mida tegi Ukraina pärast 2014. aastat oma laskemoona tootmise suurendamiseks? Ukraina on aastakümneid olnud Nõukogude Liidu kaitsetööstuse süda, seega usun, et Ukraina peaks tegema kõik võimaliku, et tootmist suurendada,” ütleb endine USA vägede ülem Euroopas, erru läinud kindralleitnant Ben Hodges. Ta märkis, et Ukraina jaoks on oluline saada valmis laskemoona, kuid Ukraina saab seda ka ise valmistada. Vaja on ainult püssirohtu ja mõningaid materjale.
 • Ameerika Ühendriikide sõjalaev ja mitmed kaubalaevad on Punasel merel RÜNDAMISE ALLA SATTUD. “Oleme teadlikud teadetest rünnakute kohta USS Carney ja kaubalaevade vastu Punasel merel ning edastame teavet, kui see kättesaadavaks saab.” Kuigi Pentagon ei ole täpsustanud rünnaku allikat, on Jeemenis olnud Houthi mässulised rünnakuid Punasel merel laevade vastu. Samuti on nad välja lasknud droone ja rakette, kusjuures osa neist rünnakutest on suunatud Iisraelile keset konflikti Hamasiga Gaza sektoris.

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • detsember 4, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *